Skocz do zawartości

Wzrost kosztów życia - Kelt


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Miałem wywalić elaborat ale w połowie pisania zrezygnowałem.

 

57% Polaków według CBOS jest za jeszcze większym opodatkowaniem bogatych.  Gdzie za "bogatego" uznają oni człowieka, który zarabia jakieś 3500zł na rękę.

 

Po przeczytaniu tego sondażu mam już jedną opinie. Polacy to nardód ekonomicznie głupi i skończony.  

 

Pozostaje czekać aż PiS zniszczy nasz kraj kompletnie. Jedyna nadzieja jest w zmianie pokoleniowej. Obawiam się  że nie doczekam ale cóż granice otwarte trzeba będzie iść być Polakiem gdzie indziej, gdzieś gdzie Polaków przynajmniej sie toleruje.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy nie umieją korzystać z wolności. Muszą czuć nad sobą bata. Wolność oznacza, że ktoś kto jest ogarnięty może dużo osiągnąć, a tak być nie może. Musi być kontrola by za bardzo się te wybitne jednostki nie wychylaly. 

 

Na piekielni.pl czytałem historię. Gościu kosił sobie działkę, podchodzi miejscowy i pyta czy poratuje go 50 groszami bo brakuje mu na piwko. Autor historyjki: Tu są grabie i taczki potrzeba mi by było zgrabić i zwieść trawę na 1 kupkę, dam za to 20 zł ( robotka na około 30 min). Obrażony odszedł ze ten nie chciał mu dać 50gr. 

 

Dej, darmowe, mi się należy, za nic ! 

 

Edytowane przez slavex
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czują chłopaki PiSmo nosem bo ostatnio natknąłem się na kolejnego socjalistycznego potworka pod postacią tzw. "Rodzinnych Obligacji Skarbowych". Bardzo ciekawa funkcjonalność, bo m.in. mają gwarantowane oprocentowanie 2% powyżej inflacji. W sumie należałoby załadować się takimi papierami pod korek i zajadać popcorn ze spokojem patrząc jak rząd ją rozkręca. Jest tylko jeden szkopuł, bo skierowane są wyłącznie do beneficjentów programu 500+. No i nie można na nie przeznaczyć więcej środków niż wartość wsparcia z programu. 

 

Oczywiście obligacje kupi co najwyżej ktoś, komu 500+ jest niepotrzebne "do garnka" a przy okazji rząd "własnymi" pieniędzmi przyzna sobie kredyt. I wszyscy zadowoleni. No, prawie. Bo cuchnie tu szaleństwem - sam za "swoje" pieniądze udzielasz sobie pożyczki, zobowiązując się zapłacić od tego odsetki przypadkowym ludziom. 

 

Ja inflację szacuję akurat nie indeksem BigMaca tylko składkami na ZUS

- suma składek w 2015 - 1092 PLN

- suma składek w 2018 - 1228 PLN

i mamy wzrost o 12.5%

 

Żeby było obrazowo - masz 100k oszczędności w 2015 to do dzisiaj rząd ukradł ci 12.5k PLN, czyli np. jakieś używane auto.

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miner no właśnie nie jestem pewien czy to robią. U nas np. obowiązuje retoryka władzy, że społeczeństwo jest za głupie żeby choćby mieć dostęp do broni. Ogólnie własny rząd nas zawsze przekonuje że jesteśmy bandą nieogarniętych durniów. Zgodzisz się z tym że tak chcesz? Że jesteś zbyt nieodpowiedzialny i za Ciebie decydować powinien ktoś inny w większości aspektów życia?

Wola ludu to fikcja zamknięta zmanipulowanymi "wyborami". Na nich się wola ludu zaczyna i kończy. Nawet JOWy utrącili.

 

Jakoś Szwajcarzy nie potrzebowali mega-kryzysu, żeby mogli się wypowiedzieć w referendach i decydować, naprawdę nieźle przy tym prosperując. Owszem, dali (IMO) dupy z z referendum "vollgeld" ale w wielu sprawach (imigranci, organizacja zimowych igrzysk itd) nie dali się zrobić w wała. Co oni? Jakaś specyficzna modyfikacja DNA? Kosmici? Dotknięci głodem i kryzysami? Ale w sumie szeroki temat.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zabierzemy 700, damy 500 obywatel da na rodzinną obligacje skarbową. Plan niby dobrze wygląda na papierze pod warunkiem że wszystko idzie podręcznikowo czyli wzrost gospodarczy i mała kontrolowana inflacja 1-2%. 

 

Przy gwałtownych zawieruchach inflacja do np. 8-10%, biznes się kurczy, ludzie zaczynają oglądać każdą złotówkę którą wydają.

W terminie zapadalności obligacji państwo nie ma skąd wziąć tych 10-12%. To tak jak byś siedział w rollercoasterze, w którym wysiadły hamulce.

Trzeba będzie komuś zabrać 1500...

Edytowane przez slavex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.