Skocz do zawartości

Dokonania PIS przez ostatnie 1000 dni


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, doler napisał:

Dokładnie. 500 plus jest po to, żeby nabijać kasę korporacjom i pozyskiwać elektorat.

Polityka mnie mierzi, ale to mnie zaciekawiło. Możesz rozwinąć jaki sposób 500+ czyli najglupszy możliwy socjal pomaga korporacjom? 

 

Właściwie to nawet nie jest socjal, bo jest zbyt prymitywny w swojej konstrukcji. To po prostu rozdawnictwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tytuschrypus napisał:

Polityka mnie mierzi, ale to mnie zaciekawiło. Możesz rozwinąć jaki sposób 500+ czyli najglupszy możliwy socjal pomaga korporacjom? 

 

Właściwie to nawet nie jest socjal, bo jest zbyt prymitywny w swojej konstrukcji. To po prostu rozdawnictwo. 

Poczytaj sobie kolego na co te pieniądze są przeznaczane. Głównie na konsumpcję. Poza żywnością, bardzo dużo odzieży, obuwia ludzie za 500 plus kupują. A chyba nie muszę Ci tłumaczyć, że handel u nas w 90% jest w rękach zagranicznych korporacji ? Polacy, jeżeli już zarabiają poprzez 500 plus to Ci, którzy wynajmują kwatery letnikom, warsztaty samochodowe, stomatolodzy itd. Ogólnie usługi i turystyka, ale jak piszę, gro tych środków idzie na konsumpcję.

 

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kniaź z Bajki napisał:

@rycerz76 do mnie kierujesz to wyjątkowo durne pytanie ? Tak jestem agentem ale nie BND tylko sułtanatu Brunei oraz takich służb jak usb, ddr4 (super tajne więc mogłeś nie słyszeć) a z tyłu na łysej głowie wytatuowany mam kod kreskowy. Ogarnij się chłopie i zacznij myśleć. Pozdrawiam.

Nie było cytatu ale widzisz twoje ego zadziało tego też w ludziach nie trawię. Zobacz, że gość rzucił taki temat akurat teraz jak robią kolejną zadymę pod sejmem a PiS mam w dupie jak każdą inną partię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO i PiS to raki, tylko że PO to rak złośliwy. Nowoczesna to praktycznie PO bis, powstała zaraz po tym, jak Kukiz (tak zwana partia buntu) dostał wysokie wyniki w ostatnich wyborach prezydenckich, więc chcieli przyciągnąć osoby, które mają poglądy PO, ale są wkurwieni na PO za matactwa i taśmy od Sowy. 

Edytowane przez Beckenbauer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, doler napisał:

Poczytaj sobie kolego na co te pieniądze są przeznaczane. Głównie na konsumpcję. Poza żywnością, bardzo dużo odzieży, obuwia ludzie za 500 plus kupują.

No pewnie, że na konsumpcję. Chociaż nie tylko na konsumpcję dziecka, choć tak być powinno. Ale to konsumują ludzie, czy korporacje? Idąc tą drogą myślenia to wszyscy wspierają korporacje - jakim autem jeździsz? A jak nie autem, to jakim autobusem? Z patriotycznej manufaktury? Jak dostajesz wynagrodzenie za pracę to w takim razie kto na tym "korzysta"?

 

Aha, i nie tylko w Polsce ludzie nie żywią się, ubierają i w ogóle w patriotycznych manufakturach. Wybacz, ale to jest dla mnie paranoiczne myślenie.

 

50 minut temu, loh-pan napisał:

Sporo w necie (różne strony, fora etc.) wklejania tych grafik. Opozycja prawdopodobnie najęła jakąś pr firmę i zaczynamy przedwyborczy cyrk.

I dlatego właśnie polityka mnie mierzi. Bo wszystkie strony zdają się myśleć, że to one posiadły jedyny słuszny ogląd rzeczywistości, a tymczasem po prostu uległy bardziej manipulacjjom jednej strony - ale dalej manipulacjom.

 

Powiedz mi, bracie z ciekawości - jak zobaczysz taką infografikę, która akurat pokazuje fakty, z którymi Ci po drodze (dajmy na to dotyczące "równouprawnienia" kobiet) to też masz takie spostrzeżenia, że to ktoś najmuje PR żeby głosić propagandę? Czy gdyby pokazać taką grafikę podsumowującą rządy PO to też byś napisał to samo?

 

Bo moim zdaniem dowodem na totalne zideologizowanie (które jest na przeciwległym od zdrowego rozsądku biegunie) jest to, że jak widać pogląd, z którym się zgadzamy, to jest spoko i prawilnie. A jak przeciwny, to znaczy że czarny PR, opłacone, kampania itd. Masakra - poziom prania mózgu medicore hard.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus

 

Mam łatwiej od innych. Mam ponad 100 stron/blogów, proste po kilkadziesiąt tekstów ale z otwartymi komentarzami (kwestia seo i wiarygodności  dla google). Jak w necie startuje jakaś akcja to widzę mnóstwo komentarzy rzucanych przez automaty/boty. PiS robi swoją sieczkę przez media społecznościowe (Twitter, Facebook) i TVP, opozycja spamuje cały net + wiadomo, 90% mediów. To pewnie kwestia dostępności. Po prostu PO to ta dobra strona, PiS zła, wg. polskiego i światowego lewactwa. Niektórzy mogą więcej. Taka jest moja obserwacja.

 

Jeszcze odnośnie tych pr akcji. To nie jest tak, że ludzie biorą pieniądze. Dla przykładu kolega @super_mario jest na fejsie, w jakiejś grupie tych obywateli rp. Dodawana jest grafa, wygląda przecież super etc. Ludzie sami z siebie to powielają, wklejają dalej i tak to działa. To samo druga strona. Różnica jest taka, że obserwując ostatnie wybory, to opcja PiS jest chyba bardziej obywatelska/oddolna. Jak ktoś obserwował społecznościówki to mnóstwo dobrej roboty zrobili zwykli ludzie. Sam znam osoby które własnymi samochodami dowoziły ludzi na wiece PiS. Co ciekawe nie mają z tego żadnych korzyści. Partia rządzi już kilka lat a oni dalej emeryci z dziadowskimi świadczeniami. Podobnie działa środowisko PSL, oddolnie, ale u nich to zawsze coś za coś (strażacy, rolnicy etc.). Oczywiście pomijam wierchuszkę, w każdej opcji jest ciąg na posady.

Edytowane przez loh-pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drizzt

Nie musisz nikogo zostawiać, możesz wziąć ze sobą. Nie jest to norma ale jestem w stanie sobie taką sytuacje wyobrazić, z mojego regionu ludzie wyjechali za granicę bo dla nich ochłap to było 5000 na rękę, więc ten proces zachodzi w każdej warstwie społecznej oprócz polityków (szczególnie PiS). "zostawić ziemie" powiadasz, czyli jednak jakiś tam majątek jest...

 

Co Ty pierdzielisz. Każdy, kto pracuje powinien być w stanie utrzymać się mieszkaniowo i żywieniowo. Przynajmniej podstawy.

 

Powinien ale nie zawsze tak jest, sam jak zaczynałem to brałem chwilówkę na paliwo do pożyczonego samochodu, ryzykowałem i jest teraz dobrze. Płaci się tyle ile się zapłacić może, nikt za skręcanie długopisów nie dostanie nie wiadomo ile netto na miesiąc i przeżyć za to też ciężko, nie każda praca gwarantuje przeżycie, mamy tak zwane "dorabianie". Żeby spełnić taki mokry sen państwo powinno otworzyć fabryki w tych regionach biedy za nasze pieniądze i płacić ludziom zawyżone w stosunku do rynku stawki żeby mieli jak żyć. Tyle że to jakaś kompletna utopia.

 



Podobnie możesz powiedzieć:

Źle Ci? Przecież możesz wyjechać z kraju, bo ten daje Ci taką możliwość. Więc nie jest tak źle.

 

Oczywiście że można tak powiedzieć i skoro kraj nie daje możliwości rozwoju, a Ty masz pomysły to wręcz należy kraj opuścić. Sam tak zrobię jeśli podwyżki Pisiorów się nie zatrzymają to firma natychmiast emigruje do Estonii. Polska ma po prostu z gruntu zły i idiotyczny system podatkowy. Już nie chodzi o wysokość opłat ale o samą konstrukcje, bardzo ciężko przy tak głupich rozwiązaniach się poruszać.

 

To, że Ty nie widzisz na codzień takiej biedy, nie znaczy, że jej nie ma. Nie bądź ignorantem.

 

Wierzę że bieda jest i będzie bo zawsze będą ludzie, którym się pracować nie chce, którzy się boją, którzy mają też po prostu pecha ale najszybciej z tą biedą może wygrać właśnie ten człowiek dzięki własnej inicjatywie, a nie jakieś państwowe cuda i programy pomocowe. Skoro ma ziemie, biedę i nie ma tam pracy. Niech sprzeda bogatemu, on sobie tam postawi domek i odpocznie, a sam człowiek z gotówką pojedzie do miasta zarabiać.

 

Więc kto myśli o naszym kraju? To ci nacjonaliści, co wychodzą wkurwieni na ulice.
Mam wrażenie, że to jedyny głos niepodyktowany odgórnie, który niestety nie będzie się jeszcze przez długi czas liczyć.

 

Również mocno się utożsamiam z tym środowiskiem, chaotyczne w działaniach ale wydaje się być idealnym mixem między lewicowym marnowaniem pieniędzy, a prawicowym wyzyskiem ludzi pracy.

 

@Marek Kotoński

Również uciekam od tego tematu, muszę niestety ostatni raz się odezwać. Protesty wszelkich grup społecznych mają miejsce tylko dlatego że PiS (zgodnie z resztą z prawdą) ,ma opinie partii, która rozdaje pieniądze. Nie dziwota więc że protestują wszyscy po kolei i chcą podwyżek.

 

Nie uważam żeby to była utopia, wszystko co napisałem podniosło mój standard życia znacząco, oczywiście Państwo nie pomogło ale kombinowało się z umowami na studenta dzięki czemu zarabiałem 3x tyle co na umowę o pracę itp. (wniosek taki że jakby umowa o pracę nie była tak opodatkowana to bym zarabiał jak człowiek bez kombinowania), przykłady mogę mnożyć.

 

Przykład z kolegą super, czyli po przeprowadzce już jest lepiej, jak się postara i osiągnie dobre wyniki to dostanie więcej (zależy trochę co robi bynajmniej u mnie tak jest).

 

Ostatnia rzecz, przyrównywanie tego co napisałem do "promocji korwinizmu" było conajmniej obraźliwe. Wiem że czytasz inne książki ale po poczytaniu o ekonomii raczej poruszamy się na innych nazwiskach niż Pan Korwin Mikke, który niestety jest geniuszem i jednocześnie wariatem więc nic z niego nie będzie :D  Z otwieraniem własnego forum i pośrednim wyganianiem mnie już odleciałeś ale rozumiem że było to w emocjach, zupełnie niepotrzebnych. Za dziesiątki tysięcy robię inne rzeczy ;) Na forum nie mam nerwów. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beckenbauer napisał:

Nowoczesna to praktycznie PO bis

Nie to twór spec służb powstały po to żeby połknąć PO (frakcja pruska) tak żeby powstał duopol dwóch proamerykańskich partii jedna centrolewicowa, Nowoczesna odpowiednik demokratów i centroprawicowa PiS odpowiednik republikanów. Więcej partii Amerykanie nie potrzebują a szczególnie partii na pasku obcych agentur.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Garrett napisał:

Kiedy w tym kraju będzie porządna ekipa rządząca?

Polacy teraz w swoich zamiarach upadną i Polska trzykroć będzie rozszarpana. Różni ludzie kusić się będą o jej odbudowanie, ale nadaremnie. Przyjdzie wielki mąż od zachodu: Polacy oddadzą się jemu na usługi; wiele im przyobieca, a mało uczyni: chociaż nazwą się znowu narodem, będą jęczeli pod jarzmem Niemców i Moskali. Potem zostanie ich królem człowiek zły i zacięty, który wiele krwi przeleje. Polacy powstaną przeciw niemu, i jeszcze upadną przez nieład i niezgodę. Długo niewola i ucisk rozciągną się nad nimi; aż na koniec zajaśnieją błogie czasy, kiedy naród bogaty sypnie pieniędzmi, Mahometanie w Horyniu napoją swoje konie, i Moskale dwa razy na głowę pobici zostaną: raz pod Batowem około Semi-mohił (siedmiu mogił), drugi raz pod Starym Konstantynowem w jarze Hanczarychą zwanym. Od tego czasu Polska zakwitnie od Czarnego do Białego morza i będzie trwała po wieki wieków.

 

Trudno ludzkie ustalić losy, gdy zmienność warunków odmienia to, co wczoraj trwałym było, a jutro istnieć przestaje.

 
     
Oto powiadam wam:

 
W dwa lat dziesiątki nastaną te pory,
Gdy z nieba ogień wytryśnie.
Spełnią się wtedy pieśni Wernyhory,
Świat cały krwią się zachłyśnie.

Polska powstanie ze świata pożogi,
Dwa orły padną rozbite,
Lecz długo jeszcze los jej jest złowrogi,
Marzenia ciągle niezbyte.

Gdy lat trzydzieści we łzach i rozterce
Trwać będą cierpienia ludu,
Na koniec przyjdzie jedno wielkie serce
I samo dokona cudu.

Gdy czarny orzeł znak krzyża splugawi,
Skrzydła rozłoży złowieszcze,
Dwa padną kraje, których nikt nie zbawi,
Siła przed prawem jest jeszcze.

Lecz czarny orzeł wejdzie na rozstaje;
Gdy oczy na wschód obróci,
Krzyżackie szerząc swoje obyczaje,
Z złamanym skrzydłem powróci.

Krzyż splugawiony razem z młotem padnie.
Zaborcom nic nie zostanie.
Mazurska ziemia Polsce znów przypadnie,
A w Gdańsku port nasz powstanie.

W ciężkich zmaganiach z butą Teutona
Świat morzem krwi się zrumieni.
Gdy północ wschodem będzie zagrożona
W poczwórną jedność się zmieni.

Lew na zachodzie nikczemnie zdradzony
Przez swego wyzwoleńca
Złączon z kogutem dla lewka obrony
Na tron wprowadzi młodzieńca.

Złamana siła mącicieli świata
Tym razem będzie na wieki.
Rękę wyciągnie brat do swego brata,
Wróg w kraj odejdzie daleki.

U wschodu słońca młot będzie złamany.
Pożarem step jest objęty.
Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany
Nad rzeką w pień jest wycięty.

Bitna Białoruś, bujne Zaporoże,
Pod polskie dążą sztandary.
Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze
Wracając na szlak swój prastary.

Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy
To Europy bastiony,
A barbarzyńca aż po wieczne czasy
Do Azji ujdzie strwożony.

Warszawa środkiem ustali się świata,
Lecz Polski trzy są stolice.
Dalekie błota porzuci Azjata,
A smok odnowi swe lice.

Niedźwiedź upadnie po drugiej wyprawie.
Dunaj w przepychu znów tonie.
A kiedy pokój nastąpi w Warszawie,
Trzech królów napoi w nim konie.

Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
Pomazańcowi z Krakowa,
Cztery na krańcach sojusznicze strony
Przysięgi złożą mu słowa.

Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie,
Trzy kraje razem z Rumunią.
Przy majestatu polskiego tronie
Wieczną połączą się unią.

A krymski Tatar, gdy dojdzie do rzeki,
Choć wiary swojej nie zmieni,
Polski potężnej uprosi opieki
I stanie się wierny tej ziemi.

Powstanie Polska od morza do morza.
Czekajcie na to pół wieku.
Chronić nas będzie zawsze Łaska Boża,
Więc cierp i módl się, człowieku.

 

Czy tak będzie nie wiem ale w 2027 przewiduję początek trzeciej wojny światowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na co mają robić ci biedni ludzie z 500 plus jak nie konsumować? Mają zakładać firmy? inwestować na Giełdzie? Co jest z Wami - korporacje zyskują na 500 ?plus c'mon bitches. Przecież na naszych oczach mniej lub bardziej udanie ale jednak robi się coś czego nie było przez dziesięciolecia - polityke społeczną. W dupie mam socjalizm i też mnie wkurwia że płacę naprawdę wysokie podatki ale nie płaczę tak jak ludzie na forach , fb i w komentarzach w okolicach 30 kwietnia że "rząd okrada". Jasne że okrada, jasne że daje róznym pogardliwie zwanym przez część Internautów "Sebixom" i "Karynom" ale też jest tak że po prostu wielu ludziom żyje się po prostu chociaż trochę bezpieczniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Personal Best said:

korporacje zyskują na 500 ?

Tak, są rejony i środowiska, gdzie lwia część z tych 500 zyli trafia do Biedry albo Lidla. Do hipermarketów też, jednak do dyskontów więcej, bo hipery są tylko w większych miastach, a Lidle i Biedry są na każdym zadupiu.

 

Lidl i Biedra są również beneficjentami zakazu handlu w niedzielę, razem ze stacjami paliw (jak już mówimy o dokonaniach PiS-u). Pisałem o tym w tym wątku:

 

Teraz mogę jedynie dodać sakramentalne: a nie mówiłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rycerz76 Napisałeś pod moim postem to chyba w sposób jasny wskazuje że mogło być skierowane do mnie a teraz piszesz coś o jakimś ego. Poza tym pytanie innych o to czy są agentami służb wywiadowczych obcych państw, na forum to trochę niepoważne, przypomina mi to atmosferę iście z for gazety polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kniaź z Bajki napisał:

@rycerz76 przypomina mi to atmosferę iście z for gazety polskiej.

Pudeł rezonansowych jęczących o złych Ukraińcach zalewających Polskę jest mnóstwo a forum wcale nie jest niszowe. Swoją drogą ci jęczący o złych Ukraińcach nie mają pojęcia jak wyglądała I i II Rzeczypospolita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zuckerfrei napisał:

Nikt nie ma pomysłu na ZUS. 

Nie ma już dobrych pomysłów na ZUS.

Czas na zmiany minął.

 

Jedyne sensowne wyjście podał Pan Redaktor Stanisław Michalkiewicz, który proponuje podatek celowy na spłatę zadłużenia ZUS i stopniowe oddłużanie.

Minus jest taki, że jedno pokolenie będzie bardzo pokrzywdzone.

 

W przeciwnym przypadku i tak któreś pokolenie ucierpi, kwestia czy ma to być nasze pokolenia czy zrzucić to na następne pokolenia.

 

@manygguh W polityce z kimś trzeba trzymać. Wolę Z USA niż z Niemcami.

Edytowane przez PewnySiebie
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niebezpieczny i kontrowersyjny wątek. Może bezsensownie poróżnić wielu forumowiczów. Gdybym się przyznał, że głosowałem na pisiorów, to miałbym pół forum hejterów. Więc trzeba jakoś wybrnąć z podbramkowej sytuacji. No byłam na wyborach, coś tam skreśliłam, byłam taka rozemocjonowana, meble przyszły z Ikei, miałam okres, obiecujący orbiter przestał pisać, koleżanka zauważyła że mam pryszcza na nosie i byłam wściekła, nie wiem gdzie krzyżyk postawiłam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej mnie boli że w naszym kraju zaczęli niszczyć nasze fabryki. Już to zapoczątkowali w latach 90tych.

Czyli już to zaplanowali, wiedzieli żeby  Polacy nie mieli wyboru. Zniszczyli, wykupili nas. Nawet poszli dalej.  Wiedzieli że jak będziemy więcej pracować to i  zarabiać  i więcej kupować. A gdzie będziemy kupować? W lidlu ikea castorama itd. auta zagraniczne, drogi autostrady to i sprzęt itd. Gdzie by się nie obejrzał prawie nic Polskiego naszego. To nawet im na rękę byśmy więcej zarabiali bo i więcej ich produktów będziemy kupować, czyli kasa będzie szła do firm zagranicznych anie zostawała u nas w Polsce.

Już dawno to zaplanowali. Balcerek i spółka zrobili swoje.  Byliśmy za "biedni" (to oni tak uważali). Jak zmusić człowieka do pracy? Rzucili na rynek więcej pieniędzy, ludzie uwierzyli że się wzbogacą, dali ludziom kredyty (chcesz kogoś zniszczyć daj mu kredyt) i dalej nas ssą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, gdyby przez ostatnie 1000 dni nic nie przeszło przez sejm żyłoby się lepiej niż teraz, więc wniosek jest chyba oczywisty. O wiele więcej PIS zrobiłby dla Polski gdyby jednak nic nie robił, tak samo jak każda jebana władza od czasów zaborów.

 

PS: Gdyby telewizja polska nie powiedziała mi o zmianie rządu w Polsce to nawet bym tego nie zauważył, jedyna zmiana z PO na PIS jaką zauważyłem to to co mówią w mediach, a to już kurwa o czymś świadczy.

 

No oczywiście pomijam zakaz handlu w niedziele, albo aptekę dla aptekarza bo ciężka nie zauważyć takiego gówna na swojej drodze.

Edytowane przez SławomirP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MG-42 napisał:

Czyli już to zaplanowali, wiedzieli żeby  Polacy nie mieli wyboru. Zniszczyli, wykupili nas

Do Ciebie i innych przeciwników korporacji. Mam nadzieję, że nie padną zarzuty że piszę tak dlatego bo sam mam sieć dyskontów, zauważyłem u niektórych tendencję do takiej argumentacji. 

 

Nie ma żadnych mitycznych "onych" którzy niszczyly Polskie, panie. Wprowadzono coś, co jest najnormalniejsze na całym świecie, czyli wolny rynek i wolny rynek wziął i posprzątał. Nie żadni "oni" zniszczyli fabryki żebyś nie mógł kupować polskich produktów, tylko fabryki zostały zamknięte bo były przystarzałe, nierentowne, niewydajne, a rzeczy które produkowały były niekonkurencyjne i do dupy. Wiem, że na naszym społeczeństwie gigantyczne piętno odcisnął komunizm, ale wbrew temu co chyba myślą niektórzy fabryki istnieją nie po to, żeby dawać ludziom pracę, tylko po to żeby generować zyski komuś, kto jest ich właścicielem i dokładnie takimi samymi zasadami rządzi się każda firma, od jednoosobowej działalności Kowalskiego do wielotysięcznej korporacji. 

 

Polskie fabryki zysków nie generowały. Chyba nie wiesz, ile podatnicy dokładali do Twoich polskich samochodów. A jeśli jakieś biznesy zyski jak np Biedronka, to niektórzy na podstawie tego zakładali kolejne biznesy (polecam zobaczyć, kto rozkręcił Żabkę, a potem Małpkę), a sprzedali temu, kto dał najwięcej. Google czy Apple tak samo wchłaniają startupy z całego świata. 

 

Już Ty się o Polskie biznesy nie martw, bo jeśli są one konkurencyjne, to radzą sobie doskonale, bo to konkurencyjność a nie pochodzenie narodowe się liczą w świecie wolnego rynku. Dlatego funkcjonują takie firmy jak Fakro, Irena Eris (zdziwiłoby Cię, jak to jest ceniona marka w branży kosmetyków premium), Wittchen, LPP, CCC, pracuj.pl, Kruk nawet. Ale nie piszmy, że to jacyć "oni" nas zmuszają do korzystania z określonych produktów. Bo każdy, absolutnie każdy kupuje to, co mu się najbardziej opłaca. Jakoś nie wszyscy się na Poloneza rzucali, telefon masz pewnie Samsunga, zakupy robisz w Biedronce no jest 3x tańsza niż Lewiatan i tak dalej. Ale to pewnie przez Balcerowicza, bo inaczej to mielibyśmy ho-ho. Nie, moi drodzy. Jesteśmy krajem, który był w ruinie długie lata i potrzebujemy długich lat, by się z niej wydobyć. Na wolnym rynku nie mieliśmy więc szans, ale od czegoś trzeba zacząć. A korporacje? Cały świat kupuje telefony Apple czy Samsunga - wszystkich wszędzie rozkradli? Lidla też jakoś nie tylko w Polsce widzę. 

 

To mnie zawsze dziwi, że z jednej strony te same osoby często pokrzykują o lewactwie, a z drugiej pragną iście komuszego modelu, w którym wytwórczość i nabywanie dóbr są odgórnie sterowane. Narodowy socjalizm, wypisz wymaluj. Nie mieszamy ideologii z wolnym rynkiem. Czasy tego już były. Ja wiem, że to jest ideologia i tu się argumenty i fakty nie bardzo liczą, ale trzeba takie pisaniny o "onych" co to przez nich Polacy kupują w biedrze otwarcie nazwać bzdurami. 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MG-42 napisał:

Najgorzej mnie boli że w naszym kraju zaczęli niszczyć nasze fabryki. Już to zapoczątkowali w latach 90tych.

Czyli już to zaplanowali, wiedzieli żeby  Polacy nie mieli wyboru. Zniszczyli, wykupili nas. Nawet poszli dalej.  Wiedzieli że jak będziemy więcej pracować to i  zarabiać  i więcej kupować. A gdzie będziemy kupować? W lidlu ikea castorama itd. auta zagraniczne, drogi autostrady to i sprzęt itd. Gdzie by się nie obejrzał prawie nic Polskiego naszego. To nawet im na rękę byśmy więcej zarabiali bo i więcej ich produktów będziemy kupować, czyli kasa będzie szła do firm zagranicznych anie zostawała u nas w Polsce.

Już dawno to zaplanowali. Balcerek i spółka zrobili swoje.  Byliśmy za "biedni" (to oni tak uważali). Jak zmusić człowieka do pracy? Rzucili na rynek więcej pieniędzy, ludzie uwierzyli że się wzbogacą, dali ludziom kredyty (chcesz kogoś zniszczyć daj mu kredyt) i dalej nas ssą.

 Masz pewnie sporo racji - parę afer było ze sprzedażą majątku państwowego, są tacy, co mówią że się tego nie da rozliczyć; sprawdzić, czy sprzedano zakład za realną wartość czy za ułamek wartości. A wystarczy sięgnąć po sprawozdania finansowe tych spółek, co były sprzedawane - one są przechowywane do nieskończoności ;) Tam jest wartość księgowa majątku - więc już coś można powiedzieć na temat ceny transakcyjnej.

 

Co do brania kredytów przez rząd - wystarczy popatrzeć na Grecję - w ramach "pomocy" nadawano jej kredytów. Skutki widać....

 

ALE

 

Nikt nie każe brać tych kredytów, sprzedawać majątku etc. Rządzący maja przyzwolenie na takie postępowanie, wiedzą, że nic im za to nie grozi, więc to robią, ot co. Trochę dadzą ludziom, żeby na nich głosowali.

Żeby się coś zmieniło, muszą się zmienić ludzie - w środku, zmienić swoje przekonania, że bogactwo jest z pracy, a nie z polityki. Ale po co pracować, jak można wypić piwo i pooglądać telewizję... Zmiana boli...

 

Kończąc - nie ma znaczenia jaka będzie ekipa, dalej będzie podobnie. Parę sukcesów obecny rząd ma - mnie się podoba uszczelnienie VAT np. Ktoś kto ma dzieci, powonien płacić mniejsze podatki, takie rozwiązanie stosuje np. Francja albo Izrael. Nie ma konieczności dawania 500+. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Nie ma żadnych mitycznych "onych" którzy niszczyly Polskie, panie. Wprowadzono coś, co jest najnormalniejsze na całym świecie, czyli wolny rynek i wolny rynek wziął i posprzątał.

Dopytywany o to, w jaki sposób Polska jest niszczona przypomina, że Soros 8 maja 1988 roku przyjechał do Polski i:

„[…] ustalił, że przejdziemy na system kapitalistyczny, a średniej wielkości przedsiębiorstwa przejmą aktywiści PZPR”.

A tutaj całość

http://www.fronda.pl/a/prof-kiezun-balcerowicz-powinien-siedziec-wykonywal-plan-sorosa,103131.html

 

Poczytaj trochę zanim innym coś opowiesz, część tego co napisałeś  jest prawdą ale tylko mała część.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.