Skocz do zawartości

Co myślicie o poglądach o Jerzego Urbana?


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ten człowiek jest bardzo interesujący. Z jednej strony rzecznik komunistycznego rządu za Jaruzelskiego (uznawany za Goebbelsa Stanu Wojennego). W swoim życiu dokonał wiele zła.

 

Z drugiej strony ma bardzo ciekawe spojrzenie na niektóre kwestie polityczne czy obyczajowe. W kwestiach politycznych cieżko mi sie zgodzić z cześcią jego poglądów np. krytyką patriotyzmu. Z kolei imponuje mi to, że obraża i śmieje sie ze wszystkiego. Nie ważne czy są to postulaty lewicowe czy prawicowe. Jedzie ostro i obnaża hipokryzje kogokolwiek ma ochote. Wielokrotnie procesował sie za obraze uczuć religijnych lub czyjegoś dobrego imienia  (w tym Donalda Tuska). Jego wypowiedzi w kwestiach obyczajowych są także niezwykle ciekawe. Mówi o rzeczach, które ludzie boją sie głośno powiedzieć.

 

Wiem, że ten człowiek powinien trafić do wiezienia za  swoją działalność w Stanie Wojennym, ale cieżko mu odmówić inteligencji, a także ciekawego spojrzenia na rzeczywistość. Polecam zobaczyć ten film:

 

 

Edytowane przez Andy Anderson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ledwo przekroczyłem wiek 20 lat więc jego działalności w przeszłości prawie nie pamiętam i nie znam, a z tego co zaobserwowałem bardzo inteligentny facet, lubię i szanuje chociaż jestem po przeciwnej stronie barykady politycznej. Inteligentni ludzie to nawet z przeciwnym obozowisk potrafią sobie podać dłoń i porozmawiać na spokojnie.

 

Nie potrafię tylko zrozumieć jak ktoś tak ogarnięty wierzy w komunizm, chociaż dla mnie nie wierzy tylko to jest taka maska żeby się utrzymać na wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam 25 lat więc gościa mogę jedynie czytać i słuchać na YT. No cóż odnalazł się w systemie (ten aktualny teraz też mu się pewnie coraz bardziej podoba).

 

Inteligentny, dosyć dobrze ukazał jak głupi potrafią być ludzie w myśl "Napluj, narzygaj im na twarz, a oni powiedzą że deszcz pada i jeszcze podziękują". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.