Skocz do zawartości

Atrakcyjne mówienie - jak je osiągnąć?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chciałem poradzić się Was, jak osiągnąć atrakcyjną, zgrabną wymowę. @Marek Kotoński jak wiemy jest w tym dobry - nie widzialem jednak nigdy u niego na kanałach takiego tematu.

 

Mam tutaj na myśli jakieś porady, ćwiczenia językowe, aby poprawić tembr głosu, by wymowa była wyraźna. Po prostu - by być dobrym mówcą.

 

Pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki, czytanie, wchłanianie, zabawa słowem, PRZEKONANIE. Słowo kontra słowo. Słowo faceta silnego depcze słowo słabiaka.

Chcesz poparcia? Chcesz posłuchu? chcesz pewnej gadki? to proste? bądź pewny tego co mówisz, ale nie na zasadzie pier..ole bo tak mi się wydaję tylko mam wiedzę i mówię.

Pewność siebie odgrywa kluczową rolę. Często zdarza się tak, że prosty człowiek głoszący "gównoprawdę" ma większe poparcie od gościa mówiącego sensowną myśl. Odbywa się to na zasadzie "przekrzyczenia", głośniejszego towarzyskiego pierdzenia, ale to niema absolutnie odzwierciedlenia w rzeczywistości.

To proste. Dwa składniki. Elokwencja i charakter. Żonglerka. Dostrajanie. Podnoszenie własnych kwalifikacji. Rozmawianie z ludźmi. Podnoszenie poprzeczki.

I najważniejsze opuszczenie mentalne matrixa. Jesteś w nim, ale obok.

Myślę, że do atrakcyjnej gadki jest potrzebny pierwiastek niewiadomej, szaleństwa, który nie do końca precyzuje rzeczywistość którą przedstawiamy.

I to jest to. Inaczej rozmawiamy z szefem o awansie, a inaczej z blondyną w klubie.

Ale teraz kurwa najlepsze. Te same sytuacje. Szefcio i blondyna. Jak najlepiej gadać z szefem?

Niech się wypowiedzą Ci co wiedzą. A jak się dogadać z blondyną? A może samemu być szefem?

 

I kolejna bardzo ważna kwestia.

Zależy z jakiego stanowiska mówimy!

Czytać , gadać, słuchać, zdobytą wiedzę zaciskać w pieść i walić w życie.

Jak gadać? Jak ruchać?, o k...wa, umysłowe vs prymitywne, ALE, żeby dobrze gadać należy przegadać i........

Wiedza, elokwencja, żonglerka, praktyka.

 

W odniesieniu do kobiet. Gadanie bardzo ważne. Przede wszystkim antymatrixy w dystyngowany sposób, w delikatnej otoczce, przyswajalne.

Kobieta słyszy głównie to czego się spodziewa usłyszeć dlatego tak łatwo rozwalić jej matrixowe postrzeganie przyswajalności otoczenia.

Gadanie z kobietami odbywa się na zasadzie wymiany kamieni o jednakowym kolorze. Otrzymałeś dwa białe, dałeś dwa białe, ALE wmówiłeś jej że są koloru czarnego, i tego będzie się trzymać do końca, ona, nie ty.

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzy_siek Poszukaj czy nie masz u siebie w okolicy jakiegoś klubu Toastmasters. Uczą przemówień publicznych. Nie brałem w nich udziału, ale słyszałem kilka pozytywnych opinii i byłem raz na pokazowym spotkaniu. Osoba dostaje wskazówki i przygotowuje temat, następnie przed publicznością wygłasza mowę w określonym czasie, a następnie dostaje feedback od osób w grupie co poprawić co było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.