Skocz do zawartości

Zwiotczałe mięśnie po kawie.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
Dnia 6.07.2018 o 17:57, deleteduser15 napisał:

Nie polecam suplementacji preparatami typu MagVit b6- czyli magnez z witaminą b6, bo można bardzo łatwo przedawkować. Witamina b6 jest neurotoksyczna. O niedobory trzeba się naprawdę bardzo postarać. Jak już to tylko sam magnez.  

Pierwszy raz slysze. Z tego co mi wiadomo witamin z grupy B nie da sie przedawkowac.

Kazdy lekarz nawet to wie.

No a jakby walili scieme, no to juz by bylo o tym glosno.

Kawa wyplukuje magnez no i kofeina tez jest niezdrowa.

Ale jest duzo innych zwiazkow drazniacych, zarowno na uklad nerwowy jak i trawienny zawartych w kawie.

Masz zatwardzenie? No problem, wypij kawe najlepiej  z mlekiem bogatym w laktoze.

Pietnascie minut i sraczka gwarantowana(jelita maja problem z przyswojeniem zarowno laktozy jak tych zwiazkow z kawy)

Tez przesadzam z kawa, bo daje mocnego, ale krotkotrwalego kopa.Silnie uzaleznia.

Ogolnie kawa na dluzsza mete i w duzych ilosciach jest niezdrowa.

Oslabia serce poprzez ciagle pompowanie kofeiny do organizmu(energia na kredyt).

Niewspominajac o problemach nerwowych. Jak masz grupe krwii 0 i zwiazany z tym nadmiar adrenaliny to uwazaj na kawe.

W duzej dawce mozna miec nawet haluny i ostro sie przecpac :)

Energetyki oslabiaja podwojnie(podwojna energia na kredyt kofeina+tauryna).

Kawa zakwasza organizm.Do tego jest problem z uzupelnianiem glikogenu w miesniach.

Lepiej pic zielona herbate, ewentualnie yerbe, chociaz obydwie roslinki nie daja takiej przyjemnosci jak kawa.

Tyle z teorii.

Tutaj fajna pogadanka na ten temat:

 

Edytowane przez astraldreamer84
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piję kawę często przed treningiem, efektem tego jest większa wytrzymałość na ból i rozluźnienie mięsni (u mnie dało to większą mobilność) i ogólnie treningi po kawie to najlepsze treningi jakie mi się zdarzają, Dzięki temu że wyciskam z siebie więcej mam większą pompę i zwiotczenia mięśni nie zauważyłem. :P 

 

Nie walcie kawy i innych środków zawierających kofeinę za każdym razem przed treningiem, organizm przyzwyczai się do określonej dawki kofeiny i przestanie "kopać", a treningi po odstawieniu będą robione na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.