Skocz do zawartości

Koszt zerwania umowy z operatorem sieci komórkowej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 Panowie, szukam w tych papierach i szukam i nie mogę znaleźć. 

 

 Wiecie może jak to jest z kosztami zerwania umowy z operatorem? 

 

 Gdzieś wyczytałem, że trzeba zapłacić całą kwotę abonamentu do końca trwania umowy. Płacę teraz przykładowo 100/msc, umowa kończy się za 12msc, to kara niby powinna wynosić 1200.

 

 Jeśli tak, to w takim razie po co zrywać umowę i jednorazowo płacić te 1200, zamiast jakoś dociągnąć to 100 zł przez 12 miesięcy?

 

 Nie powinno być jakoś tak, że zrywam umowę i jasne - płacę karę, no ale skoro nie będę już przez rok korzystał z ich usług, to kara nie powinna być niższa, niż koszt rocznego abonamentu?

 

 Gdzie tu logika?

 

 Ktoś się w to bawił?

 

 W normalnych warunkach pojechałbym do jakiegoś punktu, albo zadzwonił, ale na chwilę obecną nie mam jak.

 

 Pozdrawiam, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lethys napisał:

Jeśli tak, to w takim razie po co zrywać umowę i jednorazowo płacić te 1200, zamiast jakoś dociągnąć to 100 zł przez 12 miesięcy?

 

 Nie powinno być jakoś tak, że zrywam umowę i jasne - płacę karę, no ale skoro nie będę już przez rok korzystał z ich usług, to kara nie powinna być niższa, niż koszt rocznego abonamentu?

 

 Gdzie tu logika?

Z punktu widzenia firmy ma to sens. Firma na Tobie zarobi 1200zł bez względu czy zerwiesz umowę czy nie.

W takiej sytuacji lepiej dociągnąć do końca i korzystać za te 1200 niż zapłacić karę i nie korzystać w ogóle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.