Skocz do zawartości

Pitu pitu o waginach, a Polski już prawie ni ma.


kryss

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, doler napisał:

Ja też jestem realistą i uważam, że jak nie będziemy uderzać pięścią w stół, to jeszcze bardziej nie będą nas szanować i wykorzystywać.

Kto ma niby uderzać tą pięścią? Politycy? Już tacy byli co uderzali i krzyczeli coś tam o honorze, niedługo później uciekli do Rumunii a zwykli ludzie byli mordowani. Tak wiem, jakby Polska miała silną armię to wtedy.... itd.

 

Tu nie chodzi o silna armię tylko o umiejętności dyplomatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turcja to dla mnie fenomen, maja silną armie i sprytnie lawirują pomiędzy USA a Rosją, w dodatku mają silna armię, jest jeszcze Pakistan z bronią jądrowo.

Myśle że to wszystko brnie do wojny USA-Chiny, Amerykanie są u szczytu swojej potęgi militarnej, wiec jak nie teraz to kiedy? Sami są jednak za słabi, dlatego będą parli do sojuszu z Rosją która też jest zagrożona przez Chiny. Chińska gospodarka rozwija się bardzo szybko, potrzebują surowców a te są za międzą na Syberii, dlatego Chińczycy zasilają systematycznie Syberie i po latach zrobią to co Rosja z Krymem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, doler napisał:

Czy Ty obserwujesz to co się dzieje dookoła Ciebie ?

Oczywiście, że tak. Obserwuję też nie tylko to, co w kraju i gwarantuję Ci, że również w tych stawianych przez Ciebie jako wzór są bardzo podobne osie podziału, dopasowane do lokalnych warunków, a na 10 jest przynajmniej 1 taki, który z zapałem opowiada o spiskach, konieczności budowania potęgi za pomocą armii, rozkradaniu i innych takich. Wszędzie znajdują się ci, którym marzy się bycie potęgą bez realnych podstaw. 

 

55 minut temu, doler napisał:

Gratuluję postawy wasala. Ja takiej nigdy nie miałem, i mieć nie będę

Czyli jaka jest dobra? Polska Chrystusem Narodów, czy Polska nie będąca potęgą tylko z racji na zlodziejskie rządy, międzynarodowe i judajskie spiski itd.?

 

Silną armię bez podstaw gospodarczych ma np Korea Północna. Fajnie:) Widzę, że na wszystko jest recepta. Tak się buduje światową potęgę w dzisiejszych czasach? :) a kto za tę armię miałby płacić? Po co utrzymywać dużą armię? Jako straszak? Jaki % ludności i w jaki sposób spowoduje to, że będziemy mieli na arenie międzynarodowej więcej do powiedzenia? 

 

Godzinę temu, doler napisał:

Dlaczego śmiejesz się z Ruchu Narodowego ?

Z tych samych powodów, dla których Ty śmiejesz się z PO i PiS. Po prostu naiwnie liczysz, że politycy różnią się od siebie i jednym dajesz bezgranicznie wiarę, a innych wyzywasz od złodziei i sprzedawczyków, ale dla zdroworozsądkowego człowieka to hucpa i żart, moim zdaniem. 

 

Godzinę temu, doler napisał:

To, że chcą Polskę z UE wyprowadzić ?

Mniemam, że nie pamiętasz jak Polska wyglądała przed wejściem do UE. Mam nadzieję, że nie jesteś tak naiwny by myśleć, że gdyby nie dotacje powstałaby choć połowa inwestycji, które w tym czasie powstały. Ale mam nadzieję, że chociaż jesteś konsekwentny i nie korzystasz. 

 

Mam swoje zdanie na te tematy, ale wcale nie mam ochoty na dyskusję, w którą próbujesz mnie wciągnąć. Bo jest nacechowana emocjami, ideologią, teoriami spiskowymi, których przykłady podałem. Na pocieszenie dodam, że gdyby na Twoim miejscu był fanatyczny lewicowiec, napisałbym to samo. To jest dla Ciebie właściwy partner do dyskusji, tam się poopluwacie nawzajem i podyakutujecie o "programach" :)

 

Godzinę temu, Kniaź z Bajki napisał:

Jesteś przedstawicielem korporacyjnej mentalności, ludzi którym właśnie wydaje się że "nasza chata skraja", że póki jest hajsik na ratę kredytu to jest wspaniale, a wszystko co w jakikolwiek sposób burzy tę idyllę nazywacie teoriami spiskowymi, nacjonalistami itp.

Widzisz? Długo nie trzeba było czekać. Albo jesteś z nami, albo przeciw nam. Piszesz, że nikt tu nie wartościuje patriotyzmu, ale pisząc o mnie jako o przedstawicielu "korporacyjnej mentalności" co właśnie robisz? Czyli wam zależy, bo nawijacie jak najęci o szmuglowaniu broni, lotach do Tel Awiwu, Żydach i innych złodziejach i gazecie wyborczej, a mi nie bo nie biorę w waszym małym cyrku udziału? :) mało tego, nie wypowiadając ani zdania swoich poglądów już zdążyłeś mi poglądy przypisać :) to jest ta Twoja dyskusja? Przemyśl to sobie. 

 

Nawijacie tutaj o obcych, co "rozkradajo Polskie", wartościujecie, ale idę o zakład że sam kupuje więcej produktów wytworzonych w Polsce niż wy obaj razem wzięci :) ale kupuję te, które się opłaca, bo nie będę w imię ideologii dopłacał do czegoś gorszego jakościowo. Za to każdy z patriotów niech opowie, gdzie robi zakupy, jakim autem jeździ i co zrobił by Polska rosła w siłę oprócz pokrzykiwania na forach. Mdli mnie od tej politycznej gadki. 

 

Musicie mieć po prostu świadomość, że nei tylko mnie mdli, a to czy ludzie chcą się tu udzielać czy nie, nie jest podyktowane tym czy im na kraju zależy czy nie, ale tym że z ludźmi delikatnie mówiąc owładniętymi ideologią, szumnymi hasłami i kategoryzującymi rzeczywistość, ciskajacymi na lewo i prawo epitetami o zdrajcach, lewakach i sprzedawczykach zwyczajnie nie chce się dyskutować. Zwyczajnie lepiej ominąć jak niegroźnych wariatów. Sorry, że ja to wam musiałem napisać. Co jest w odpowiedzi? Ano, każdy może przeczytać :)

 

Godzinę temu, Kniaź z Bajki napisał:

Jesteś przedstawicielem korporacyjnej mentalności, ludzi którym właśnie wydaje się że "nasza chata skraja", że póki jest hajsik na ratę kredytu to jest wspaniale, a wszystko co w jakikolwiek sposób burzy tę idyllę nazywacie teoriami spiskowymi, nacjonalistami itp.

I wszystko jasne :)

 

Godzinę temu, Kniaź z Bajki napisał:

Może później odniosę się szerzej do Twoich postów w tym temacie, bo są wspaniałym przykładem jak deprecjonować dyskusję i kierować ją na inne tory.

To nie jest kierowanie na inne tory, bo ja z wami w ogóle nie planuję dyskutować. Po prostu jak myślicie, że to dlatego nikt nie chce bo tylko wam zależy na Polsce a innym na racie kredytu, to uświadamiam że tak nie jest. Jestem przekonany, że jak ktoś opowiada, że technologie Appla przynieśli kosmici, to też jest przekonany o tym, że zna prawdę, a reszta to pogrążeni w niewiedzy ignoranci. Ty stosujesz takie samo rozumowanie. Tyle. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tytuschrypus napisał:

Oczywiście, że tak. Obserwuję też nie tylko to, co w kraju i gwarantuję Ci, że również w tych stawianych przez Ciebie jako wzór są bardzo podobne osie podziału,

Skoro już tu wdepnąłeś , to może przedstaw nam swój pogląd i zdanie na obecną sytuację i w PL i wokół i jak to widzisz, chętnie poczytam innej opinii, może będzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsce nikt ani nic nie pomoże dopóki będziemy pod wpływem najmniejszego państwa świata z największą siatką agentów na wszystkich kontynentach - Watykanu.

 

To jedna z największych korporacji na świecie. Mają wpływ na wiele decyzji, ustaw i zmian w wielu krajach. Lobbyści brukselscy przy nich to amatorzy.

 

Zręcznie potrafią manipulować politykami nasyłając jednych na drugich (Ruscy źli, trzymajmy się amerykanów itp), ciągle korzystają ze starej rzymskiej maksymy: 'dziel i rządź'.

Mają interesy chyba z każdej możliwej dziedzinie życia.

Bez pozbycia się tej zarazy może być tylko gorzej.

 

Co do wojny... w Polsce od dawna tworzone są podstawy do wywołania 'rewolucji' podobnej do tej na Ukrainie w 2004r.

 

23 minuty temu, Themotha napisał:

Turcja to dla mnie fenomen

Próba amerykańskiego przewrotu się tam nie udała i nagle internet milczy już na ten temat. Za to mnóstwo linków do próby zamachu na ambasadę Izraela w Turcji. Manipulacje są już niemal wszędzie i cenzura internetu to już fakt a nie jakaś bliżej nieokreślona przyszłość.

 

Amerykanie zanim zdecydują się na konfrontację z Chinami to podejrzewam, że będą chcieli najpierw narozrabiać w Iranie.

42 minuty temu, Gr4nt napisał:

Tu nie chodzi o silna armię tylko o umiejętności dyplomatyczne.

Umiejętności dyplomatyczne muszą być czymś podparte, gadka-szmatka to za mało, trzeba mieć czym w tej gadce w razie czego postraszyć lub mieć coś na wymianę. My to możemy straszyć jedynie wkurzonymi kasjerkami z bierdy.

 

 

Co do teorii spiskowych... Dla niektórych to tylko teorie, dla innych fakty a dla jeszcze innych to jakieś pierdoły. Niech każdy pisze co chce ale szanujmy się i nie dajmy się dzielić.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cortazar napisał:

Amerykanie zanim zdecydują się na konfrontację z Chinami to podejrzewam, że będą chcieli najpierw narozrabiać w Iranie.

Żydki zdają sobie sprawę że Iran może uderzyć na nich, stąd plany transportu lotniczego do Polski w razie większej zawieruchy. Iranowi gówno mogą zrobić dopóki mają sojusz z Ruskimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krysstak jak pisałem powyżej - mnie w tę dyskusje nie wciągnięcie - nawalajcie się podobnymi argumentami, wygłaszanymi w podobny sposób z ludźmi z podobnym podejściem do rzeczywistości - z jakimiś dajmy na to lewakiem. Jemu zarzucicie "niezbitymi" argumentami z jakiejś Rzeczypospolitej, "Na Prawo", czy co tam jeszcze, on wam odpowie swoimi niezbitymi cytatami z GW czy innego gówna. 

 

Bo dla mnie, wystaw sobie, dyskusja czy z lewakiem, czy z prawakiem, czy z feministką, czy z innym "istą"/"istką" jest taka sama i rządzi się podobnymi prawami, przeto nie chce mi się dyskutować. Jak widzisz - nie tylko mi. Nie chcę nikogo obrazić, ale z dokładnie tych samych powodów większość userów poza wytrwałymi nie dyskutuje z kolejnymi inkarnacjami Sary. Nie dlatego, że nie jest np. samcami, że nie wierzy w ideały forum i tak dalej. Nie ma sensu. A wywód człowieka ogarniętego ideologią nie różni się od siebie tak bardzo wbrew pozorom, i retoryka niektórych w sprawach politycznych nie różni się dlatego od tego, co w kwestiach płci wypisuje tu ta Sara. 

 

Taka jest smutna prawda - ludzie na wasz sposób retoryki i spiski vide Żydzi organizują loty do Polski żeby się ewakuować to są teorie spiskowe (dość zabawne, nawiasem mówiąc - byliście kiedyś w Izraleu? Jak polecicie to może się zorientujecie czemu są tam turystyczne loty :D) głosują nogami. Zwyczajnie nie chce im się dyskutować, bo jak zaczną to od razu usłyszą, że są wrogami narodu i im tylko na kredycie zależy ;) Dlatego omija się takie osoby jak niegroźnych wariatów. Nie bez przyczyny. 

 

Przemyślcie to sobie, pogódźcie się z tym i wyciagnijcie wnioski. 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tytuschrypus napisał:

tak jak pisałem powyżej - mnie w tę dyskusje nie wciągnięcie - nawalajcie się podobnymi argumentami, wygłaszanymi w podobny sposób z ludźmi z podobnym podejściem do rzeczywistości - z jakimiś dajmy na to lewakiem. Jemu zarzucicie "niezbitymi" argumentami z jakiejś Rzeczypospolitej, "Na Prawo", czy co tam jeszcze, on wam odpowie swoimi niezbitymi cytatami z GW czy innego gówna.

Myślę że zwyczajnie nie masz nic do powiedzenia,nie potrafisz napisać nic sensownego, a żeby to nie wyszło wrzucasz nam tutaj...

 

Tak wygląda rozmowa z kimś kto nie ma nic do powiedzenia, ale inni nie mają racji. wrzuciłeś kilka postów z których wynika jedynie że jesteśmy wyznawcami teorii spiskowych:blink:.

Np tych?

-wyssane z obrzezanego fiuta roszczenia żydowskie to teoria spiskowa?

-ustawa 447 też?

-ustawa 1066 też?

-300 miln na muzeum polin w którym nas opluwają też?

-100 mln na żydowski cmentarz?

-zawłaszczenie i usunięcie krzyży z muzeum Aushwitz też?

-obrady knesetu na Wawelu też?

-kłamstwa prezydentów i kajanie się przed żydami za Jedwabne /Kielce to też?

-darowizny od PZU na gmine żydowską też?

-gnijące w sadach owoce polskich rolników też?

-żydzi w sądach w UB też?

- 50 tys ludzi wyrzuconych z mieszkań w samej W-wie oczywiście też?

itd.

Wskaż mi które z powyższych to teorie spiskowe

A może ten pan poniżej nie powiedział tego co powiedział

38.30

-

Jak widzisz nie potrzeba mi linków do gw czy innego szmatławca.

Edytowane przez kryss
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kryss napisał:

Tak wygląda rozmowa z kimś kto nie ma nic do powiedzenia, ale inni nie mają racji.

Masz prawo myśleć, że milczenie innych w tych tematach wynika z tego, że każdy chciałby bronić spisku zydowsko-lewacko-izraelicko-niemiecko-korowskiego, ale nie ma argumentów dlatego milczy. 

 

Ale pojawiły się tu głosy, że tylko tym udzielającym się zależy na Polsce a reszta tylko o cipach. Wyprowadzam więc was z błędu. 

 

Pozostałe pytania zadaj na fejsbuczku, pod jakimiś newsami, z pewnością znajdziesz chętnego Żyda czy fana GW do dyskusji:) 

 

Ale skoro Tobie wolno w napastliwy sposób zadawać pytania, to i ja się chętnie dowiem jak w praktyce wygląda Twoja i pezedmowców walka o Polskę i Polski przemysł, gospodarkę oraz idee. Jaki % produktów kupujesz w rdzennie polskich sklepach, wspierając polskich przedsiębiorców? Jakiej produkcji telefonu używasz? Jaki kapitał ma Twój bank, w którym trzymasz pieniądze? I tak dalej, sam rozumiesz. A nawet możesz na to pytanie sam sobie odpowiedzieć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Ale pojawiły się tu głosy, że tylko tym udzielającym się zależy na Polsce a reszta tylko o cipach. Wyprowadzam więc was z błędu. 

Nie chce sie obudzić we własnym kraju jako obywatel 2/3 kategorii, może bardziej 3 bo drugiej to od dawna jesteśmy, przynajmniej tak nas traktują.

Z  czasem czeka nas los abo Palestyńczyków,albo Indian , większość się nie interesuje, bo chwilowo sobie ich kupiono i myślą że jest pięknie i tak będzie, nie nie będzie już nie jest.

5 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Pozostałe pytania zadaj na fejsbuczku, pod jakimiś newsami, z pewnością znajdziesz chętnego Żyda czy fana GW do dyskusji:) 

Nie mam fejsbuczka, a na gadki dla samej gadki lub  w większości z idiotami ochoty.

5 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Ale skoro Tobie wolno w napastliwy sposób zadawać pytania, to i ja się chętnie dowiem jak w praktyce wygląda Twoja i pezedmowców walka o Polskę i Polski przemysł, gospodarkę oraz idee.

O Polskę, właśnie to m/innymi  robię, mówiąc o tym.

Polski przemysł, gospodarka? jaki masz na myśli? bo jakoś polskiego cementu,cukru, fajek, wódki ,proszku do prania,  i wielu innych nie mogę nigdzie kupić.

Spożywkę zazwyczaj w osiedlowych sklepach, i wiesz że nawet często taniej niż w biedrze w której czasem tez kupuję , część na wsi i tu są najlepsze i najtańsze zakupy/ kg wiejskiego masła 20 pln./, i na targowisku.

5 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Jakiej produkcji telefonu używasz?

,Od 3 lat samsunga

5 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Jaki kapitał ma Twój bank, w którym trzymasz pieniądze?

Nie trzymam w banku, a konto w PKO i Śląskim / z nazwy oczywiście/

 

To co się dzieje bardzo mi przypomina to

 

 

 

Proszę scalić

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wsadzę tymi słowami ch*ja w gotującą się zupę, ale niech będzie, że postawię tezę - Polska ma teraz najlepsze lata w historii i w 90% położenie, perspektywy i przyszłość Polski zależy od Polaków. Stąd też pochodzi bieda, kompensacja i oskarżanie wszystkich wokół. Polska była bogata może w XVI wieku, ale to tyle - po 1648 roku kraj Polaków biedniał coraz bardziej stając się pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej i tak pozostało po dziś dzień. Przez 150 lat aż do ostatniego rozbioru Polacy sami się niszczyli (ładnie to opisane jest w książce "Kultura bedziejów, jak i dalsza rzecz, którą napiszę). Poczytajcie pamiętniki od zwykłych chłopów polskich. Jakim narodem byli Polacy w przededniu I wojny światowej (pisałem już tutaj o pamiętniku pradziadka jednego z wykopków) i czy taki naród z taką mentalnością mógł w ogóle myśleć o mocarstwowości? II RP była skrajną biedotą i zacofaniem. Ludzie głodowali, panowała wysoka śmiertelność noworodków, oraz gospodarka de facto zwijała się. Dalej wojna - tu wiadomo. PRL były czasami budowania fabryk, które były nastawione na produkcję wojenną, ogromnego marnotrawienia, skapywania negatywnego - im byłeś głupszy i im mniej myślałeś, tym bardziej nadawałeś się do partii. Tak w skrócie, rzecz jasna. Czasy dla Polski są depresyjne przez 400 lat i to nie przez Żydów, ale przez Polaków. Damy się r*chać na bajki o spiskach szukając winnego, ale winny jest w lustrze - a rozwiązaniem problemów jest nauka, ciężka praca i stworzenie nowego obrazu Polaka, bo obecny obraz Polaka jest taki, że "jesteśmy" pracowici, ale za granicą, taki, że uchodzimy za pijaków na zachodzie, nie ma u nas odkryć naukowych, że mało czytamy wartościowych książek, że nie łatwo się nami steruje, nie mamy własnych wielkich marek, a Polacy wybierają rządy, które coraz to mocniej dopier.... prywaciarzom.... I spytać się można - czy w takich podstawowych sprawach - KOGO TO WINA, ŻE TEN KRAJ TAK WYGLĄDA? Oczywiście ja sam siebie też obwiniam i staram się zmienić, byle na lepsze. Praca ciężka, stawka wysoka.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 Po części zgoda. Brakuje nam myślenia pokoleniowego. Jeden drugiego by sprzedał za większą kasę. ALE ,jest jedno wielkie ALE.

 

Jaką firmę wybierze Szwed ? Szwedzką w 95%. A jaką Polak ? Najpewniej zagraniczną, a w drugiej albo trzeciej kolejności polską. Baaa, nie zwraca na to zbytnio uwagi, NIE INTERESUJE SIĘ.

 

Z czego to wynika? Z mentalności ? Z ekosystemu ? Ja myślę, że ekosystem w jakim się znajdujemy powoduje taką a nie inną mentalność. Jeżeli młody przedsiębiorca ma na wejściu 70% opodatkowania, to jak ma być dobrze ? Polacy głownie pracują w korporacjach zagranicznych, na państwowym albo u prywaciarza. Prowadzenie własnej działalności przy tych obciążeniach i kontrolach.

 

LPP, CDPROJEKT, FAKRO to jedyne w zasadzie firmy globalne POLSKIE, którymi możemy się pochwalić w świecie. Zdecydowanie za mało. Stać nas na więcej.

 

Ja jestem zdania, że to sprzedajne i fałszywe rządy ZNISZCZYŁY polski przemysł, polskie inicjatywy, polskich przedsiębiorców. Ludzie wszędzie są prawie tacy sami, tylko muszą mieć warunki do funkcjonowania. Każdemu jest znany temat prywatyzacji oraz zniszczenia firmy Romana Kluski - OPTIMUS. Do tego sporo skazy zostawiają firmy przewały. AMBER GOLD, GETBACK, FOZZ. Jeżeli rządzący na to pozwalają, to potem wpływa to na mentalność. Urzędnicy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje czyny.

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zbierałem się, aby napisać ale w końcu się zebrałem :D

 

Nie będę tu cytował poszczególnych wypowiedzi ale będę się do nich odnosił.

Swego czasu założyłem temat o tym, co należało by w Polsce zmienić, aby żyło się lepiej – temat zapomniany i przez niektórych wyśmiany. Jednym z postulatów była historia i edukacja.

Napisałem też, że przyczyn upadku należy szukać w dalekiej historii, nieznanej, zapomnianej i wyśmiewanej.

 

No to jedziemy.

Kto z nas wie, że państwowość naszą datuje się przynajmniej od 18 wieku przed naszą erą? Nie od 10 naszej ery jak nam się wciska. Ostatnio coś się przebąkuje o 6 wieku.

Kto zna kronikę Nakorsza Warmisza czy Prokosza?

 

Upadek nasz wiąże się z wprowadzeniem na ziemie naszych przodków chrześcijaństwa katolickiego(odwrócenie priorytetów). Królowie królów (cesarze)

lechiccy długo się przed tym bronili ale w końcu ulegli. Jeden z nich, syn Bolesława Wielkiego (Chrobrego), Bolesław Zapomniany został wymazany z oficjalnej historiografii

za sprawą papieża za tępienie na ziemiach polskich chrześcijaństwa katolickiego.

 

Przytoczę tu kilka z ponad 30 przykazań Boga Perona (Swaroga. Bóg Jedyny – Pierwsze Słowo) i opatrzę je swoim komentarzem (kolejność przypadkowa).

  

„ 2. Zachowajcie pamięć o wszystkich przodkach rodów waszych, a wasi potomkowie będą was pamiętać ...”

 

Kto dziś pamięta starożytne dzieje Sarmatów, Lechitów, Wandalów, czyli Polaków? Jest to wyśmiewane i negowane a literatura jest przeogromna.

Nawet największy zakłamywacz naszej historii, niejaki Lelewel nie negował istnienia Lechii i autentyczności kroniki Prokosza(zalecał jej dokładne przebadanie)

 

„23.Zachowajcie wasze sanktuaria i świątynie od pohańbienia przez cudzoziemców (pogan). Jeśli nie zachowacie świątyń świętej rasy i wiary przodków waszych, nawiedzą was lata smutku, krzywd i cierpień…”

 

Wraz z unicestwieniem ostatniej świątyni słowiańskiej (średniowiecze), mamy same porażki (np. rozbiory, przywileje szlacheckie – patrz dzisiejszy socjal).

 

„24. Kto ucieknie z ziemi swej na obczyznę w poszukiwaniu życia łatwego, ten odstępca rodu swego, nie będzie wybaczenia rodu jego, gdyż odwrócą się bogowie od niego…”

 

Około 20 milionów Polaków na obczyźnie.

 

„30. Nie zakładaj żono męskiej odzieży, bo utracisz kobiecość, ale noś żono, co powinnaś(co jest w kobiecej naturze) ...”
 

To przykazanie można rozwijać w nieskończoność.  Od kobiet w garniakach po feminizm.

 

„    32.Nie zabijajcie dziecięcia w łonie matki, dla człowieka, który zabija dziecko w łonie matki, ściągnie na siebie gniew Boga, Stwórcy jedynego(Perona, Swaroga).

Kochajcie żony mężów swoich, gdyż oni obroną i oparciem (ramieniem) waszym i całego rodu waszego”

 

Należy pamiętać, że przykazania te są starsze od biblii (czy Tora się na nich wzoruje?). Aborcja i feminizm – nieposzanowanie mężczyzn w rozwój społeczeństwa, i w rodzinie.

 

„   33. Nie nadużywajcie chmielowych napojów, miejcie umiar w piciu, bo kto trunków nadużywa traci ludzki wymiar (wymiar mężczyzny, swoją męskość) ...”

 

Tłumaczyć chyba nie trzeba ;)

 

„    27. Kochaj swojego bliźniego, jeśli jest godny ...”

 

O tym bardzo dużo mówi Marek i wielu na tym forum.

 

„    22. Nie przekonywajcie tych, którzy nie chcą was słuchać i słuchać waszych słów ...”

 

To powinienem napisać na końcu. Nie zamierzam nikogo przekonywać. Zachęcam natomiast, na własną rękę poczytać Kosińskiego czy Bieszka, dla hardkorów Pawłowskiego.

 

„21. Utrzymuj tajemnicę Mądrości Boga, nie dawajcie Mądrości swojej poganom ...”

 

Kiedyś byliśmy wielkim i mądrym narodem (przed Grekami i Rzymianami). Ktoś nam tę mądrość zajumał (złote runo – księga mądrości zapisana złotymi runami) i wykorzystał do własnego rozwoju (cywilizacja grecka i rzymska – wiem, hardkor)

 

„17 Nie sprzedawajcie ziemi waszej za złoto i srebro, gdyż przekleństwa na siebie ściągniecie, i nie będzie dla was przebaczenia przez wszystkie dni bez reszty ...”

 

Przypominam, że te słowa mają przynajmniej 6k lat(tora ze 4 albo i mniej). Co dzieje się dziś? Oddawanie za bezcen ziemi i budynków. A będzie i gorzej, bo Hazarowie już czekają.

 

„    16. Nie krzywdź ludzi innych wyznań, bo Bóg Stwórca jest Jeden nad wszystkimi Ziemiami ... i nad wszystkimi światami ...”

 

Inne wyznania miały w Polsce zawsze wolne pole do działania. Własnej religii niestety nie zachowaliśmy. No i wychodzi, że nie jesteśmy sami we wszechświecie ;)

 

„. Obmywajcie po pracach ręce wasze, bo kto rąk swych nie obmywa, ten siłę bożą traci”

 

Higiena, higiena i jeszcze raz higiena :)

 

„5. Nie czyńcie cudów dla własnego dobra, ale czyńcie cuda dla dobra rodu swego i rodu niebiańskiego.”

 

Zobaczcie co teraz robią zjudaizowani Hazarzy. Tam jednostka się nie liczy (holokaust?), liczy się „dobro” narodu.

 

„4.Pogłębiajcie w dzieciach swoich miłość do świętej ziemi rasy, żeby nie łakomili się cudami zamorskimi, a mogli same uczynić cuda wspanialsze i piękniejsze, ku chwale świętej ziemi waszej”

 

Zaglądam czasem na Wykop i często widzę: „wy polaczki…”(to pisze polak(celowo z małej) na obczyźnie). Resztę sobie dopowiedzcie.
 

Użyłem powyżej kilkakrotnie określenia Hazarzy a nie Żydzi. Powodem tego jest, że wg czytanych przeze mnie książek, obecni rościciele do polskich ziem i biznesmeni,

to zjudaizowani Hazarzy (wywodzą się z północnych brzegów Morza Kaspijskiego, które jest największym jeziorem, stąd ich nazwa po naszemu – Jezioranie, Jezioraki).

Żydzi historyczni zostali zdziesiątkowani w 70 roku w Palestynie przez Rzymian. Obecnie ich resztki żyją gdzieś na odludziu w Albanii.

 

 Reasumując nasze problemy zaczynają się z chwilą przyniesienia nam na tarczach i mieczach chrześcijaństwa katolickiego.

Nasza historia jest zakłamana. Do dziś zabetonowane umysły uniwersyteckie mówią, że run słowiańskich (nazywanych przez nich germańskimi, w domyśle niemieckimi, co jest bzdurą) nie da się odczytać.

Niech zapytają Kossakowskiego czy da się je odczytać. Ja z moim synem nauczyliśmy się ich w 2 godziny. Tłumaczenie run na nagrobkach i innych miejscach(monety) załamało by dzisiejsze postrzeganie historii.

A gdy dodamy do tego badania DNA kopalnego to już wszystko leży i kwiczy.

 

Jeśli ktoś dotarł do końca to polecam na początek poczytać:

-Tomasz Kosiński: Rodowód Słowian

- Janusz Bieszk: Królowie Lechii i Lechici w dziejach plus dwie poprzednie książki

-Paweł Szydłowski: Tajemnice Pisma Świętego i Wandalowie, czyli Polacy(dla odważnych, bo facet jedzie ostro po bandzie)

 

A na rozluźnienie polecam mantrę słowiańską pomyślności, na przemian z modlitwą do najukochańszego przyjaciela Boga :D

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doler Polski przemysł musiał upaść (ten po komunie), bo w porównaniu z zachodnim to było niebo a ziemia. Fabryki po komunie były nieproduktywne, nastawione na produkcję wojenną, były słabszymi wersjami tych zachodnich rzeczy, toteż Polacy nie pchali się do kupowania polskich Elemisów, a bardziej Sony'ów. 

Polską przedsiębiorczość niszczą urzędnicy, a więc socjalizm - dobrze to opisuje książka Kamila Cebulskiego "Biznes w kraju dziadów". Także podaną przez ciebie firmę OPTIMUS zniszczyli urzędnicy. A czy Polacy chcą mniej socjalizmu? Nie. PiS cieszy się coraz większym poparciem, a co chwile słyszy się, że podwyższyli podatki krzycząc głośno, że dali 500+, które z pewnością zwiększy populację samotnych matek wychowujących niedoszłych przestępców (sam jestem od samotnej matki, bo ojciec umarł młodo, to tym bardziej rozumiem sytuację).

Nie uda się niczego zrobić, gdy Polacy będą wybierać socjalistów, a będą ich dalej wybierać, bo są niedouczeni - powiedzmy to sobie szczerze. Pisałem już, że jak chodzę do biblioteki naukowej w moim mieście 20 000 ludzi (powiat 80 000 ma), to od 3 lat w 98% przypadków przebywam tam SAM. Nikogo nie interesuje wzrost własnych umiejętności intelektualnych z własnej nieprzymuszonej woli wśród takiej dużej grupy. Brak ludzi oczytanych, mnóstwo ludzi głupich dających się łatwo sterujących = kraj biedny. Nie da się jakkolwiek wyjść z tej pułapki, jeśli nie zacznie się zważać na prawdziwe źródło polskiej słabości. 

 

Ogólnie książka "Polactwo" Ziemkiewicza powinna być obowiązkową pozycją dla każdego mieszkańca nad Wisłą. Jest wersja audiobook na cda, którą przyjemnie się słucha...

 

Mało, ale są dochodowe, więc się utrzymują. Stać na więcej, a od kogo to zależy? Od Polaków? Powstaje tu kwestia wychowywania młodzieży w duchu ciężkiej pracy, patrzącej na wielkie horyzonty i nie chodzi mi tu o umiłowanie ojczyzny, mityczną miłość do flagi, hymnu i patriotyzmu sortowanego przez ONR-owców, a bardziej wolę mocy - maksymalizację sprawności, umysłu i dyscypliny. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Damian napisał:

Upadek nasz wiąże się z wprowadzeniem na ziemie naszych przodków chrześcijaństwa katolickiego

Prosiłbym o wyraźne zaznaczanie, iż chodzi o odłam rzymsko-katolicki, powiązany wówczas z Niemcami. Wiele dowodów wskazuje na to, iż już w IX w. chrześcijaństwo było na ziemiach polskich obecne, i na tyle popularne że znalazły się tu biskupstwa (Prohor & Prokulf). Nawet bywało akceptowane przez papieży KRK na przykład Hadrian II i rok 867. Tyle tylko, że był to inny odłam chrześcijaństwa, a więc konkurencja wobec KRK. A co się w tamtych czasach robiło z konkurencją? Za Samuelem z Dubkowa:

„zniszczył prawdziwą wiarą i słowiańskie pismo odrzucił i zaprowadził pismo łacińskie, obrazy prawdziwej wiary popalił, biskupów i księży jednych pozabijał, drugich rozegnał i poszedł do Prus i tam został ubity, Wojciech, biskup łaciński”. ” (…)

 

6 godzin temu, Damian napisał:

często widzę: „wy polaczki…”(to pisze polak(celowo z małej) na obczyźnie).

Hasbara nie jest wynalazkiem nowym - już w starożytności istniały metody zachwalania jednych, i ujmowania czci drugim. Dzieje propagandy są niemal tak stare jak historia pisana.

 

6 godzin temu, Damian napisał:

Do dziś ... umysły uniwersyteckie mówią, że run słowiańskich (...) nie da się odczytać.

Lata temu istniał taki dowcip z zachodnich historyków, twierdzących że run Etrusków nie da się odczytać. Etruski - eto ruski.

 

6 godzin temu, Damian napisał:

Tłumaczenie run na nagrobkach i innych miejscach(monety) załamało by dzisiejsze postrzeganie historii.

Nie tylko historia ma tutaj sporo do wytłumaczenia. Moim zdaniem stan mentalny dzisiejszej fizyki niewiele różni się od stanu z 1900r. gdy lord Kelwin wygłosił swoje słynne "Dziś nie ma w fizyce już nic nowego do odkrycia". Ale do tematu - chociażby odnalezienie słynnej kolekcji brakteatów Wolańskiego mogłoby być naukową "bombą". Dla wszystkich stron - bo jak to, imię słowiańskie zapisane na monetach znakami hebrajskiego? Nikomu nie pasuje do żadnej aktualnej ideologii.

 

Jeśli chodzi o przyczyny upadku starożytnej Polski/Lechii, było ich tak wiele że ciężko przypisywać szczególne znaczenie "upadkowi" wiary przodków. O ile historia i edukacja jest istotnym elementem budowania społeczeństw, o tyle wystrzegać się należy tworzenia nowej ideologii z wybranych fragmentów historii - tym bardziej że w sumie nie mamy pewności czy znamy ją całą, a jak wiadomo świadkowie historii piszą wybiórczo (patrz historia najnowsza i "Bolek"). Nie ma sensu reanimować szczątków trupa. Raczej z przeszłych upadków trzeba wyciągać wnioski, ale żyć tu i teraz, i dziś budować "aby żyło się lepiej". Polski przemysł z czasów komuny upadł? Zamiast reanimować go pod kuratelą rządu, wystarczyłoby wyciągnąć wnioski "dlaczego", i wprowadzić takie prawo aby następne przedsiębiorstwa miały już łatwiej. Oczywiście, patrząc na dokonania ostatnich rządów w zakresie "dojenia prywaciarzy", prawo postępuje w dokładnie odwrotną stronę.

 

Jakby ktoś zdziwił się, dlaczego napisałem że wiara naszych przodków "upadła" w cudzysłowie, to polecam zagadkę:

Morze+martwe+Pisma.jpeg

 

I interesujący wyraz w powiększeniu:

Tetragram.jpeg

W języku polskim do dziś zachowało się powiedzenie o drugim z tej Trójcy bogów "Bóg Mara, sen wiara".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sięgacie bardzo głęboko, i to wszystko co piszecie o wpływie tej historii ma  znaczenie, jednak jest wiele krajów które swoją zamożność zbudowały w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat,dlaczego nie my?

Ja jednak skupiłbym się na XXw, od odzyskania niepodległości,uważam że to ma największy wpływ na dzień dzisiejszy,

A podziało się bardzo dużo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, doler napisał:

Do tego sporo skazy zostawiają firmy przewały. AMBER GOLD, GETBACK, FOZZ. Jeżeli rządzący na to pozwalają, to potem wpływa to na mentalność. Urzędnicy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje czyny.

Śmiesznie się to czyta. Czyli w sumie socjalizm się marzy, żeby Państwo ingerowało w wolne biznesy, czy jednak mają nie ingerować? 

 

Firmy, które podajesz powyżej to zwykli oszuści. Jeśli ktoś jest na tyle głupi, że lokuje oszczędności tam, gdzie mu obiecują 14%,podcxas gdy wszystkie banki oferują 4% i nie budzi to jego podejrzenia, to sam jest sobie winien i Państwo nic do tego nie ma. Nie powinno mieć. Taka firma nawet nie powinna rozwinąć się do takich rozmiarów. Dopiero jeśli są dowody na łamanie prawa, to powinien wkroczyć aparat państwowy.

 

A już z Getback w ogóle nie wiem o co Ci chodzi. Co ma Państwo do jakiegoś Getbacku?

 

O Lechii jest cały osobny temat i już mi się nawet nie chce komentować:) Po prostu w naszym kraju ciągle żywe jest podejście, że jesteśmy niesłusznie i niesprawiedliwe pozbawieni należnej nam potęgi, którą bez wątpienia byśmy byli, gdyby nie... No właśnie. 

 

Ciekawe, co mają powiedzieć tacy Rumuni, albo nie wiem, mieszkańcy Uzbekistanu czy Islandii. Czy jakiegokolwiek kraju, który na świecie nie znaczył nigdy wiele, nie znaczy i raczej nie będzie znaczył. Czy też opowiadają, jak nie są potęgą bo ich rozkradli agenci obcych mocarstw, i czy opowiadają o potędze równej Starożytnemu Rzymowi i białych plamach na mapie, w miejscu których było Wielkie Imperium Rumunów :)

 

No bo musiało być. No bo jak inaczej? 

 

Do takich trzeźwych wniosków można dojść, kiedy się na to spojrzy bez typowego przaśnego męczeństwa połączonego z mitem "narodu wybranego", podanego nacjonalistycznym sosem. Żeby było śmieszniej, niektórzy wierzą w mrzonki, podczas gdy naprawdę był okres w historii, gdzie byliśmy dużo ważniejszym graczem na scenie geopolitycznej niż teraz. 

 

Zamiast więc wojować w internecie, kupować polskie produkty, wspierać polskie firmy, zakładać te polskie biznesy. Chociaż chyba nie do końca wszyscy orientują się, jak wyglądają zależności podatkowe i jeśli myślicie, że jak ciuchy kupicie w LPP to Polska na tym skorzysta, jesteście w błędzie. Korporacje nie mają narodowości i mają ją w poważaniu. 

 

Tworzenie jakiegokolwiek produktu "narodowego" siłą, odgórnie, jest skazane na porażkę. Polecam poczytać pouczającą historię o próbach tureckich rządów próbujących stworzyć turecką markę samochodów:) 

 

@kryssjeśli już przy tym jesteśmy, to naprawdę nie widziałeś polskiego cukru albo wódki nigdy? Nigdzie? O.o

 

Ale masz rację, polskich produktów nie jest zbyt dużo. Wiesz czemu? Bo zagraniczne są lepsze. W sensie rynkowym, ekonomicznym. Jeśli produkt jest gówniany, to się na rynku nie broni. A jak jest dobry, to się broni. Nie bez przyczyny powstał mit o tym, że polskie produkty są kiepskie - bo często były. Tak jak Chińczycy już dawno potrafią produkować rzeczy dobrej jakości (telefony komórkowe np), ale dalej "chińskie" to synonim kiepskiego. 

 

Firmy takie jak Fakro czy LPP albo Irena Eris nie wybiły się dlatego, że są polskie, a dlatego że były w swojej niszy lepsze niż inne. Tylko tyle i aż tyle. Cała filozofia. 

 

@Strusprawa1ja Ziemkiewicza cenię znacznie bardziej za wkład w fantastykę niż politykę, ale tam gdzie odrywa się od bieżących podziałów na scenie i analizuje społeczne przywary Polaków ma mnóstwo racji. 

 

 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian Ja tam i tak bardziej preferuję filozofię Ayn Rand, ale tutaj się nie przyjmie, bo była rosyjską żydówką. Smuteczek.

PS. Słowianie byli prymitywną kulturą. Nie warto do tego wracać. Jak mawiał Jan Stachniuk "drewniane bałwany zostawcie bałwanom".

Trzeba budować coś nowego, coś, co z dumą by nas reprezentowało(ewentualnie my reprezentowalibyśmy dumnie to dzieło/ideologię/wiarę/państwo/i co tam sobie tu włożysz).

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i niech wszyscy patrioci chcący budować ojczyznę zastanowią się najpierw, czy i w ilu aspektach nie oszukują tego ukochanego Państwa, np na podatkach, zasiłkach, składkach, dofinansowaniach. Bo i z tym bardzo różnie bywa. I takie to budowanie potęgi Polski. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tytuschrypus napisał:

jeśli już przy tym jesteśmy, to naprawdę nie widziałeś polskiego cukru albo wódki nigdy? Nigdzie? O.o

Cukier widziałem dawno temu, teraz polskiego trzeba szukać,niemcy zlikwidowali 70% polskich cukrowni, z prawie 80 zostało chyba 18 i nie dla tego że były nie wydajne tylko dla tego że zarabiali na ich demontażu, kto im sprzedał i na to pozwolił....

 

Co do wódki

 

https://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/ktore-marki-wodek-sa-polskie-a-ktore-nie/97nv2s8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce realnie na dobre zmieni się coś dopiero po kolejnej wojnie. Będzie można zrobić reset wszystkiego, prawa, klasy politycznej i wzmocnić prawa jednostki.

 

Oczywiście pod warunkiem, że Seby, Karyny, Gochy i Janusze, nie przywitają z otwartymi ramionami powrotu, dzielnej politycznej emigracji, która wypierdoli na zachód wraz z rodzinami zaraz po rozpoczęciu tej hipotetycznej wojny. 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tytuschrypus napisał:

Aha, i niech wszyscy patrioci chcący budować ojczyznę zastanowią się najpierw, czy i w ilu aspektach nie oszukują tego ukochanego Państwa, np na podatkach, zasiłkach, składkach, dofinansowaniach. Bo i z tym bardzo różnie bywa. I takie to budowanie potęgi Polski. 

Stanisław Michalkiewicz zauważa trzy przyczyny obecnych problemów w Polsce:

 

1. Postępująca biurokratyzacja państwa

2. Wadliwy model ekonomiczny zwany kapitalizmem kompradorskim - ustanowiony przez p. generała Kiszczaka z jego agenturą przy tzw "Okragłym stole"

3. Niemiecki plan "Mitteleuropa" z roku 1915.

 

Polska wskutek powyższego nie jest państwem poważnym i z tym niewiele da się zrobić.

 

Państwo poważne (czyli takie, ktore jest suwerenne i samo decyduje o tym jak z nim bedzie) - zrealizować można na dwa sposoby:

 

1. Albo jest to państwo militarnie słabe ale za to ekonomicznie silne - tu przykładem sa Niemcy. Bardzo mocna gospodarka przy praktycznym braku własnej armii. Przypominam, że cała Bundeswehra wpisana jest w struktury NATO i Bundeswehra nie posiada własnego sztabu generalnego. W całości podlega rozkazom NATO'wskich generałów (czyli w domyśle USA)

 

2. Albo jest to państwo nawet bardzo biedne ale militarnie silne. Tu niezłym przykładem jest Korea Północna. Bieda aż piszczy ale podobno (podobno, bo pewności 100% nie ma) kraj ten posiada broń atomową. I z tego powodu od lat cały świat z Kimami obchodzi się jak z jajkiem.

 

Polska nie spełnia ani jednego ani drugiego punktu.

W dodatku - w Polsce w praktyce nie istnieją słuzby specjalne oddane krajowi.

Podobnie zresztą było na Węgrzech swego czasu. Wręcz gorzej niż dziś jest w Polsce.

Doszło tam do takich jaj, ze mieszkańcy Budapesztu musieli płacić za wodę z Dunaju - francuskiej firmie :) Tym samym - ze swoich interesów wycyckane zostały również węgierskie tajne służby.

Victor Orban wpadł na niegłupi pomysł. Zaproponował tamtejszej bezpiece prosty dil. Otóz - ja wam pozwolę robić swoje biznesa tu i tam, a wy w zamian za to - pracować będziecie dla mnie.

I się udało.

 

I Orban przez to może prowadzić realpolitik. Gdy coś mu z Unią nie wychodzi, Stany mu się za bardzo wtrącają - natychmiast ociepla stosunki z p. Włodzimierzem Putinem.

 

Nawiasem mówiąc podobnie działa turecki przywódca - p. Recep Erdogan. Turcja jest w NATO. Jesi USA chcą skorzystać na przykład z tureckich lotnisk - proszę bardzo ale kasa. I to kasa od USA z góry (Erdogan wie, że w takich wypadkach dołu może nie być). USA najczęsciej grzecznie płacą. Gdy USA Turkom za bardzo wygraża - Erdogan zaraz jedzie pogadać do Putina i tak się to kręci.

 

I na tym polega realpolitik.

 

Polska tymczasem pręży cudze muskuły. Czym się takie działanie kończy - dokładnie pokazał wrzesień 1939 roku.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tytuschrypus napisał:

Aha, i niech wszyscy patrioci chcący budować ojczyznę zastanowią się najpierw, czy i w ilu aspektach nie oszukują tego ukochanego Państwa, np na podatkach, zasiłkach, składkach, dofinansowaniach. Bo i z tym bardzo różnie bywa. I takie to budowanie potęgi Polski. 

Teraz to pojechałeś,żydowscy premierzy, ministrowie finansów itd, już oni zbudują SOBIE za nasze pieniądze co i robią od lat, co się dało to sprzedali za grosze, a teraz nas jak cytryny wyciskają.

Powiedz to tym z zamkniętych/sprzedanych cukrowni,cementowni ,rolnikom itd

W POLSCE NIE MA POLSKIEGO RZĄDU DBAJĄCEGO O POLSKE POLAKÓW

miliardy dla ukrainy,na żydowskie muzea cmentarze,fundacje itd, mnie  nie stać na sponsoring kogokolwiek bo tu są potrzeby.

 

I żeby nie było nie korzystam z żadnego socjalu, podatki płace jak należy, dla świetego spokoju.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kryss napisał:

Cukier widziałem dawno temu, teraz polskiego trzeba szukać,

A Polska Spółka Cukrowa? Jest chyba 3 dużych graczy z czego jeden Polski, szkoda że nie prywatny. 

 

11 minut temu, kryss napisał:

Co do wódki

Ale to jest dalej polska wódka, produkowana w Polsce. A że kapitał nie nie jest polski? 

 

Bo nasza ekonomia i gospodarka istnieje od 30 lat. Silniejsi nas wykupują. Normalna kolej rzeczy. W takim toku myślenia 90% świata jest niemieckie, amerykańskie czy koreańskie albo japońskie. Takie Nestlé to światowy gigant np na rynku słodyczy. Jeśli coś polskiego się wybije to dlatego, że będzie konkurencyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.