Skocz do zawartości

Pitu pitu o waginach, a Polski już prawie ni ma.


kryss

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja w Polsce pogarsza się z miesiąca na miesiąc. To już nie jest kraj jaki był 5 lat temu. Jest znacznie gorzej. Nie będę się tu znowu rozpisywał na temat ukraińców, imigrantów, roszczeń eskimoskich czy sytuacji w rolnictwie. Każdy może się rozejrzeć.

 

@Personal Best Mam takie samo zdanie, jesteśmy dzisiaj w bardzo podobnej sytuacji jak w 1768 roku. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać w samych polakach. W lekceważeniu rzeczywistości. Naturę większości z Polaków obrazują w mojej opinii dwa przysłowia : " Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie, Ja z synowcem na czele, i - jakoś to będzie !" oraz "Nasza chata skraja". 

Krew mnie zalewa jak słyszę "martw się o siebie" albo "co cię obchodzi polityka, świata nie zbawisz" i tak niestety myśli większość z nas. Nie ma solidarności, każdy myśli tylko jakby tu napchać kabzę, kupić sobie więcej niepotrzebnych pierdół i pochwalić się innym. Patriotyzm istnieje tylko w wymiarze symbolicznym, a wśród "młodych wykształconych z wielkich ośrodków" postawa patriotyczna jest wręcz czymś odrażającym.

Czy istnieje jakiś sposób na uratowanie nas od tego co się szykuje ? Uważam że nie. Przynajmniej nie teraz. Za kilka lat, po tym jak zostaniemy okradzeni, upodleni i być może część z nas straci życie, ludzie się obudzą i zamiast patrzeć na czubek swojego nosa, spojrzą szerzej.

 

Dlaczego napisałem o możliwości utraty życia ? Ponieważ zanosi się na małą wojnę na wschodzie. W mediach oczywiście jest ban na te informacje ale ja mam swoje źródła i wiem o kolosalnej ilości szmuglowanej przez granicę broni. Według mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz to atak chachłackich band wspieranych przez oczywiście ruskich. Obrona terytorialna została powołana głównie do obrony przed tym zagrożeniem.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość ludzi dostrzega cokolwiek tylko na stacji benzynowej, przy kolejnej podwyżce. Nawet rozliczanie PIT-ów nie daje do myślenia. Ale patriotyzm ma wiele twarzy - w końcu Polska zasłużyła sobie na początku XX wieku na miano jednego z najbardziej terrorystycznych krajów na świecie. Tylko trudno dziś nauczać w szkołach, że wysadzanie "legalnej władzy" to był patriotyzm, bo jeszcze mogłyby się zacząć powtórki. Wtedy też walką z zaborcami zajmowały się raczej jednostki niż masy.

Ze strony granicy ukraińskiej wielokrotnie w oficjalnych mediach pojawiały się informacje o przemycie broni - na przykład w formie żartu, że jakieś dwie panie chciały przemycić części do działka wielolufowego. Nie sądzę natomiast by na początku chciała się w to angażować Rosja, nawet w formie zielonych ludzików. Raczej przyślą bratnią pomoc - generatory, stacje uzdatniania wody itd. gdy tylko sami zostaniemy zmuszeni do poproszenia. Dziś miasta nie padają od bomb, ale od braku prądu, wody, ciepła.

Obrona terytorialna to jedno, ale na terenach północnych, warto sobie zawczasu sprawdzić na mapie, gdzie jest najbliższy teren wyniesiony co najmniej 150-200 metrów ponad poziom morza. Tak tylko bredzę sobie.

 

Ojczyzna chochołów

Ten wiersz jest autorstwa Kazimierza Wierzyńskiego

 

 

Park dziwów starożytnych, wiatr, który szeleści
Wokół śpiących pałaców, grobowców bez treści,
Te lampy i posągi, księżyc gdzie się słania
Geniusz twego narodu, duch zapominania,
Te rany wielkiej dumy, inne wielkie rzeczy,
W których tyle jest prawdy, ile się złorzeczy,
Wszystkie cnoty parszywe - to nas nie przejedna.
To pustką zarażona Polska jeszcze jedna.

Z czego budujesz ten kraj?
Z czeczoty, z jesionu,
Kruchy antyk i rzewność od wielkiego dzwonu?
Ojczyznę w kolumienkach z widokiem na ule,
Gdzie miód słodyczą swojską zasklepia się czule,
Nad rzeką stoją wierzby, na łąkach bociany,
Słyszysz, Basiu, to nasi biją w tarabany -
A wyszydzony chochoł, sobowtór symbolu,
Starym się obyczajem kokoszy na polu,
Słoma trzeszczy zapchlona, gzi dziewki w podołku,
Szumy chmielu, alkowa z pałaszem na kołku
I ta krzepa: wieś w malwach, szkorbut, dzieci kopa,
Święta ziemia praojców.
Twój naród - bez chłopa!

Z czego budujesz kraj ten?
Z ludzi, których nie ma,
Znów jeden za miliony, rękami aż dwiema?
Z kim pieniactwo wielkości twoje tu się kłóci,
Gdy wszyscy jedzą dzień swój wolni i rozkuci,
Na wszystko wasza zgoda spływa narodowa
Anhellicznym natchnieniem wypchana, jak sowa.
Duchem są albo diabły albo namaszczeni
Gołębim ochędóstwem astrale z przestrzeni,
Blade twarze w gorączce, biblijni studenci,
Bractwo westchnień, cierpliwcy, wszyscy polscy święci.

Przelicz jeszcze i dodaj czterdzieści i cztery
Sposoby wybawienia od wszelkiego licha,
By wolność jak tabakę zażyć z tabakiery,
Potem zdrowo i głośno na wszystko się kicha -
I ten rachunek w prawdę sumuj oczywistą,
Niech ci do romantycznej znów uderzy głowy -
To jest twój sen upiorny, Wielki Realisto:
Państwo w kamieniach młyńskich, naród niegotowy.

Buduj teraz, wydźwigaj nas śród świata, nad dziejów przesmykiem,
Wyjdź pierwszy na piedestał i rozgłoś naokół
Tę wielkość wymuszoną batem albo krzykiem,
Święć przemienienie tłuszczy i chrzcij nowe czasy
Z kropielnicy, co wyschła i krwią już nie chlusta,
Starym herbem sarmackim w popuszczone pasy
Zatkaj gęby krzyczące i zgłodniałe usta -
I komu teraz jeszcze otuchy za mało
A przeszłość jesionowa praojców nieśliczna,
Niech stanie pod cokołem i porwany chwałą
Tworzy wolność.
Masz rację. Jakże jest tragiczna!
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Themotha napisał:

@Brzytwa @Subiektywny @Pikaczu@Assasyn @Arox z lasu@Vincentczy @The_Man nie ma tych userów, w sumie nie dziwota bo tak jak wspomniał @Damian całe forum kręci się wokół cipy i tematów które zakładają prawiczki z mlekiem pod nosem i demolują całą forum swoją nieporadnością :)

 

Niepotrzebny sentymentalizm.

Forum się zmienia i ewoluuje. Ludzie przychodzą i odchodzą, to nonormalne.

Do tego skoro czytasz forum od podstaw to powinieneś wiedzieć jaka była geneza odejścia niektórych z tych użytkowników.

No i jeszcze wspominasz użytkownika który lubuje się w pluciu na forum i jego użytkowników a okazał się perfidnym zdrajcą.

 

No ta, wyrzućmy wszystkich tych nieporadnych nieudaczników szukających pomocy na forum.

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pozytywny napisał:

 

Niepotrzebny sentymentalizm.

Wolny kraj :)

1 godzinę temu, Pozytywny napisał:

Forum się zmienia i ewoluuje. Ludzie przychodzą i odchodzą, to nonormalne.

Tak? ja tu widzę skoncentrowanie się na jednym i tym samym problemie, żeby ewoluowało trzeba rozwoju i wymiany doświadczeń w wielu tematach :) @kryss założył temat o sytuacji kraju i masz nikły odzew, ja założyłem temat jak poradzić sobie z nerwicą, nikłe zainteresowanie. Natomiast jeden wpadnie założy temat jak ruchać mężatki i ma 300 odpowiedzi napalonych prawiczków :) 

1 godzinę temu, Pozytywny napisał:

Do tego skoro czytasz forum od podstaw to powinieneś wiedzieć jaka była geneza odejścia niektórych z tych użytkowników.

Wiem, to było pytanie retoryczne :) zastanów się, skoro odeszli to znaczy że musi być coś na rzeczy?

1 godzinę temu, Pozytywny napisał:

No i jeszcze wspominasz użytkownika który lubuje się w pluciu na forum i jego użytkowników a okazał się perfidnym zdrajcą.

To że zachował się jak kawał murzyńskiego kutasa to jedno, dwa ciekawie pisał o historii i o to mi bardziej chodziło :) Osobiście popieram wyjebanie go na zbity pysk za to co zrobił.

1 godzinę temu, Pozytywny napisał:

 

No ta, wyrzućmy wszystkich tych nieporadnych nieudaczników szukających pomocy na forum.

Nie chodzi o to żeby wyrzucić, chodzi mi o to że non stop powtarzają się te same tematy, forum kręci się wokół jednego, zamiast wejść i przeczytać jak jakiś user wcześniej opisał ten problem, to założę kolejny temat, w ten sposób 90% forum jest o tym jak poruchać, zruchać i tak dalej, gdzie Ty tu widzisz rozwój? W dodatku po miesiącu ten sam user zakłada podobny temat, co jest swoistym brakiem szacunku do nas jako osób którzy w pierwszych jego żalach poświeciliśmy swój czas aby człowiekowi pomóc.

 

90% tematów kręci się wokół cipy, nie ważne jak się o tym piszę, ważne że non stop stawiana jest na piedestale, a chyba nie o to chodziło w idei tego forum, stąd przytoczyłem pierwsze fazy i tematy tego forum gdzie progres był znaczący, był faktyczny rozwój idei i stworzenia koncepcji człowieka silnego i wartościowego, tak wspomniałem abyś sobie porównał, nie tylko ja to zauważam.

 

p.s nieudacznik to też wybór :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Themotha napisał:

Wolny kraj :)

Dlatego każdy pisze tutaj o czym chce a inni mu odpisują bądź nie.

 

32 minuty temu, Themotha napisał:

ja tu widzę skoncentrowanie się na jednym i tym samym problemie, żeby ewoluowało trzeba rozwoju i wymiany doświadczeń w wielu tematach :)@kryss założył temat o sytuacji kraju i masz nikły odzew, ja założyłem temat jak poradzić sobie z nerwicą, nikłe zainteresowanie.

Może to wynikać z braku wiedzy w danym temacie. Jak ktoś założy bardzo ciekawy temat o kolejnictwie to też się w nim nie wypowiem bo się na tym nie znam.

Czasem lepiej nie pisać nic niż "nie wiem, ale się wypowiem".

Natomiast chętnie poczytam co o danym zagadnieniu mają do powiedzenia bardziej doświadczeni Bracia z wiedzą i może  się czegoś nauczę.

32 minuty temu, Themotha napisał:

Natomiast jeden wpadnie założy temat jak ruchać mężatki i ma 300 odpowiedzi napalonych prawiczków :)

A to już indywidualna sprawa każdego a mężatki jak widać są na topie i łatwo tym tematem podburzyć forumową społeczność, co niektórzy wykorzystują.

 

32 minuty temu, Themotha napisał:

zzastanów się, skoro odeszli to znaczy że musi być coś na rzeczy?

Coś było na rzeczy. Są dorośli i to ich decyzje. Zresztą już pisałem o tych odejściach w "glorii i chwale". Zwykle te odejścia to było tupnięcie nogą i chęć atencji.

 

32 minuty temu, Themotha napisał:

non stop powtarzają się te same tematy, forum kręci się wokół jednego, zamiast wejść i przeczytać jak jakiś user wcześniej opisał ten problem, to założę kolejny temat

Tu niestety masz rację. Większość osób chce mieć podaną całą wiedzę na tacy zamiast trochę postudiować samemu i poszukać odpowiednich tematów. Później się też obrażają, że porady użytkowników nie są zgodne z ich dotychczasową wizją świata.

Ludzie są leniwi a tematy będą się powielały i pewnie się to nie zmieni.

Ale jest dużo osób dla których to forum to ostatnia deska ratunku.

Są tak poobijani, że nie mają siły na czytanie całego forum, ale po prostu chcą sami wyrzucić z siebie swoje żale. Często samo to im pomaga.

 

32 minuty temu, Themotha napisał:

90% tematów kręci się wokół cipy

Cały świat się wokół tego kręci, dlatego istniejemy :D

 

 

A czy jest rozwój? Każdy widzi to co che. Niektórzy będą śledzić tylko tematy o ruchaniu mężatek a inni odsieją dla siebie coś bardziej wartościowego.

 

Każdy ma wybór. :)

Edytowane przez Pozytywny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Themotha napisał:

Tak? ja tu widzę skoncentrowanie się na jednym i tym samym problemie, żeby ewoluowało trzeba rozwoju i wymiany doświadczeń w wielu tematach :)@kryss założył temat o sytuacji kraju i masz nikły odzew, ja założyłem temat jak poradzić sobie z nerwicą, nikłe zainteresowanie. Natomiast jeden wpadnie założy temat jak ruchać mężatki i ma 300 odpowiedzi napalonych prawiczków :)

W zasadzie to jest tutaj pokazane jakie priorytety mają ludziska, i dlaczego jest jak jest.

 

Jakiś czas temu założyłem wątek "Szczurołap" wrzuciłem film o tym tytule, 0 odzewu, a szkoda bo to mądry film i tylko 20 minut.

Obejrzałem ten film mając 15/16 lat czyli  trzy dekady temu, przyglądając się dzisiejszej rzeczywistości pamięć przywołała ten film, ma świetne przełożenie, i daje do myślenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pozytywny napisał:

Dlatego każdy pisze tutaj o czym chce a inni mu odpisują bądź nie.

Pisać można, ale powtarzać ciągle to samo to chyba nie bardzo, chce Ci się pomagać temu kto ciagle pyta o to samo? o to mi chodzi :)

1 minutę temu, Pozytywny napisał:

 

Może to wynikać z braku wiedzy w danym temacie. Jak ktoś założy bardzo ciekawy temat o kolejnictwie to też się w nim nie wypowiem bo się na tym nie znam.

Czasem lepiej nie pisać nic niż "nie wiem, ale się wypowiem".

Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby tą wiedze zaczął ''łapać'' na tym polega rozwój jednostki o którym na forum mówimy, rozwijamy się w wielu kwestiach :)

1 minutę temu, Pozytywny napisał:

A to już indywidualna sprawa każdego a mężatki jak widać są na topie i łatwo tym tematem podburzyć forumową społeczność co niektórzy wykorzystują.

Tak, zgadzam sie indywidualna, ale kiedy mamy swoiste narzucanie pewnych postaw to chyba nie jest normalne? chciałbyś aby Ci coś narzucali?

1 minutę temu, Pozytywny napisał:

 

Coś było na rzeczy. Są dorośli i to ich decyzje. Zresztą już pisałem o tych odejściach w "glorii i chwale". Zwykle te odejścia to było tupnięcie nogą i chęć atencji.

Dokładnie, sa dorośli i z własnej nie przymuszonej woli uczestniczyli i wypowiadali się tutaj :)

1 minutę temu, Pozytywny napisał:

Cały świat się wokół tego kręci, dlatego istniejemy :D

Proste jak budowa cepa, problem w tym że wielu robi sobie z tego kult :) nie mów że nie zauważyłeś?

1 minutę temu, Pozytywny napisał:

 

A czy jest rozwój? Każdy widzi to co che. Niektórzy będą śledzić tylko tematy o ruchaniu mężatek a inni odsieją dla siebie coś bardziej wartościowego.

Hmm. chyba nie do końca rozumiesz moje przesłanie, że się tak wyrażę :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Themotha napisał:
Cytat

Cały świat się wokół tego kręci, dlatego istniejemy :D

Proste jak budowa cepa, problem w tym że wielu robi sobie z tego kult :)nie mów że nie zauważyłeś?

Pytasz dzika czy sra w lesie? :D

 

Powtórzę raz jeszcze: Każdy ma wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% ludzi ma naturę zwierzęca. Ich nie interesuje polityka, jak liczone są odsetki od kredytu. To są często ofiary oszustów, naciągaczy itp. Życie od kredytu do kredytu. Prymitywne instynkty i tak im życie leci.

 

Moim zdaniem obecny rząd zniszczył nasz kraj bardziej niż PO. Głównie dlatego, że wpuścił masę imigrantów, którzy pozabierali prace. Do tego przez kontrole i nowe regulacje ludziom zbrzydło prowadzenie działalności gospodarczej. Za PO był dziki zachód trochę, kradli TEŻ ale był większy luz. Teraz mamy założony kaganiec i w wyborach za rok trzeba go zdjąć z żydowsko-amerykańskiej inicjatywy.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, doler napisał:

Teraz mamy założony kaganiec i w wyborach za rok trzeba go zdjąć z żydowsko-amerykańskiej inicjatywy.

Podadzą ludkowi nowy produkt /partie/, a po wyborach znów się okaże co to za gagatki, i tak w kółko robią nas od lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bracia @Pozytywny, @kryss, @Themotha, @doler i jeśli kogoś zapomniałem wymienić, to przepraszam.

 

Szanuję wasze poglądy, ale musicie brać od uwagę jeszcze jedną rzecz. Część użytkowników nie bierze udziału w takich tematach nie dlatego, że ma jedynie przemyślenia o cipie i ruchaniu lub nie mężatek, tylko po prostu... Nie chce im się dyskutować z osobami, których poglądy w tej dziedzinie są delikatnie mówiąc mocno zideologizowane. 

 

Ktoś tutaj krzyczy: "idzie wojna, zaraz nas nie będzie, jest przemyt broni, mam swoje dojścia, wiem" i serio się dziwicie że odzewu nie ma? No tak, ale najłatwiej powiedzieć, że jak nikt o tym nie pisze bo nie patriota. Z czego jasny wniosek, że patriota to taki, kto podziela wasze poglądy na politykę i otaczającą rzeczywistość. 

 

Innymi słowy, nie wiem czy sobie zdjęcie sprawę ale tu niektórzy stosują prostą retorykę. Kto nie z nami - ten przeciw nam. A patriotyzm niejedno ma imię, nie tylko takie jakie wykrzykują niektórzy z was. Ale to akurat, jak na ironię, czyli dzielenie społeczeństwa, to jest dopiero coś w czym Polacy są świetni i zawsze byli:) 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, kryss said:

Jakiś czas temu założyłem wątek "Szczurołap" wrzuciłem film o tym tytule, 0 odzewu, a szkoda bo to mądry film i tylko 20 minut.

Twój post nie zachęca do obejrzenia, nie informuje co to za film, czego dotyczy (gospodarki? etyki? sportu?), więc nic dziwnego, że odzew jest nikły. Ciekawy jesteś cudzych refleksji, ale swoimi się nie dzielisz. Czego Cię ten film nauczył? Jaki problem dzięki niemu rozwiązałeś? No nic nie wiadomo. Poświęcić 20 minut na coś, co być może dotyczy dziedziny, która mnie nie interesuje, nie znam, nie orientuję się, nic mi nie powie?

 

Jakbyś napisał, że rzuca inne światło na dymanie mężatek, to pewnie odzew byłby większy :P

 

Albo zastosował gówno-tytuł w stylu:

SZOK!!! LEKARZE GO NIENAWIDZĄ!!! BRUTALNA PRAWDA Z UST SZCZUROŁAPA!!! MEGA OSTRE!!!

43 minutes ago, Themotha said:

ja założyłem temat jak poradzić sobie z nerwicą, nikłe zainteresowanie

A może dlatego, że mało kto zna się na leczeniu nerwicy? W ogóle to chyba lepiej zostawić specjalistom?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus

Osobiście nie jestem zwolennikiem osób, które sieją zamęt hasłami o wojnie i też się od tego odcinam. Trochę za bardzo nas generalizujesz.

 

No i taką prostą retorykę stosuje 90% ludzi. Kto za PiS, to przeciw PO. Kto za PO to przeciw PiS. Ja stoję z boku i patrzę na ten marny cyrk. Patrzę, jak ludzie się sprzedają za pieniądze w polityce i dla grup interesu.

 

I mega słabo to mówić, ale sami jesteśmy sobie winni obecnego stanu. Gdyby poprzednia ekipa realizowała Polskie interesy, a nie Niemieckie ,to nasz kraj dzisiaj nie musiałaby uczestniczyć w żydowskim rozkradaniu, jakie jest obecnie.

 

Jedni i drudzy zdrajcy, sprzedawczyki i najgorszy typ ludzi. Jak ktoś mi by dzisiaj powiedział, że PiS realizuje polskie interesy to go wyśmieję. Ja skłaniam się ku Ruchowi Narodowemu dzisiaj, którego tak PiS bardzo się boi.

 

 

Edytowane przez doler
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tytuschrypus napisał:

Nie chce im się dyskutować z osobami, których poglądy w tej dziedzinie są delikatnie mówiąc mocno zideologizowane.

Moja ideologia jest prosta .... "Chcę spokojnie żyć i wychować syna w kraju którym się urodziłem, i nie martwić się że przyjdzie ludek wybrany i mnie wyrzuci z mojej własności itd."

Czy to tak wiele.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, doler napisał:

skłaniam się ku Ruchowi Narodowemu dzisiaj,

A ja się śmieję z Ruchu Narodowego, i taka to rozmowa o polityce. 

 

Nie chciałem generalizowac i robić z kogokolwiek zwolennika tej czy innej partii, chciałem tylko wyróżnić użytkowników którzy z punktu widzenia wielu osób są wyznawcami teorii mniej lub bardziej spiskowych, typu że jest dużo lotów do Izreala i bardzo daleko idących z tego powodu wniosków, ludzi piszących o dofinansowaniach rządowych dla pracodawców zatrudniających Ukraińców, żydowskich spisków (teraz czytam o bliżej niejednoznacznym "żydowskim rozkradaniu" - a może po prostu polskim?) i tak dalej...

 

W tym sensie wszystkie osoby wyznające tego typu poglądy generalizuję na potrzeby tej wypowiedzi. 

 

Weźcie proszę pod uwagę, że dla większości ludzi to są duby smalone (niezależnie od tego, że Ci ludzie mają prawo uważać się za tych jedynych świadomych, a tego prawa nikt im nie odbierze) i po prostu "głosują nogami" zwyczajnie te teorie i poglądy omijając z daleka. Tak po prostu. Nie oznacza to od razu, że są sprzedawczykami, łże-elitami, zdrajcami, agentami mosadu, UPA, Michnika i czego tam jeszcze. 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @tytuschrypus. Czy Ty obserwujesz to co się dzieje dookoła Ciebie ? Jakie ustawy są uchwalane ? Z kim się spotykają się władze? Jakie wojska obecnie stacjonują w Polsce ? Mam wrażenie, że nie albo nie chcesz wiedzieć.

 

Dlaczego śmiejesz się z Ruchu Narodowego ? Jakie argumenty ? To, że chcą Polskę z UE wyprowadzić ? UE, gdzie VAT w każdym kraju i akcyzy są różne, gdzie kraje wschodnie traktowane są jak drugiej albo trzeciej kategorii ? Chcesz, aby w Polsce 100% firm była zagraniczna ? Wielka Brytania jedyna mądra wychodzi z UE. Zobaczysz, że kolejne kraje też będą wychodzić. Kwestia czasu. Póki nie jest za późno też powinniśmy wyjść z zachowaniem pewnych elementów, jak przepływ ludzi i kapitału (ograniczony).

 

Albo boli Cię, że w programie mają zniesienie lub głęboką reformę ZUS ? Odwieczna bolączka przedsiębiorców. Oceniasz ich na postawie ich manifestacji czy programu, z którym chyba się nie zapoznałeś ?

 

To co obecnie gubi Europę to pogoń za pieniądzem za cenę jedności narodowej. I zobacz co tam się dzieje. Jedź do Paryża, jedź do Brukseli, jedź do Londynu albo Sztokholmu. Byłeś w którym z tych miejsc ostatnio? Totalna degrengolada, upadek cywilizacji.

 

Każdy logiczny i rozumny człowiek chce tego uniknąć na swoim podwórku. Niestety, ale PiS realizuję politykę NWO. Jeden bank, jeden rząd, wymieszanie rasowe i niewolnictwo własnych obywateli.

 

Edytowane przez doler
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gr4nt napisał:

Niestety nikt nie wygra wyborów bez wsparcia ze strony NWO. Ruch Narodowy nie wygra a jeśli by wygrał to będzie oznaczało, że już są na smyczy.

Gratuluję postawy wasala. Ja takiej nigdy nie miałem, i mieć nie będę. To jest ostatni dzwonek, żeby uwolnić się z ich szponów.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że większość Polaków zachowuje się tak, jakby Polska była jakąś szczęśliwą wyspą położoną pośrodku oceanu. Niestety tak nie jest. Wciśnięci między Niemcy a Rosję mamy jedno z najpotworniejszych położeń geopolitycznych na świecie. Od dokładnie 300 lat (wzrost potęgi Prus i Rosji) żyjemy między Scyllą a Charybdą, co jakiś czas pożerani przez te dwa potwory. Niemcy i Rosja są krajami których elity nas NIENAWIDZĄ i kiedy będą miały okazję to skończą po raz kolejny z naszą "niepodległością" (piszę w cudzysłowie ponieważ naprawdę niepodlegli i suwerenni byliśmy ostatnio w 1939 roku). Niestety nie widzę w moich rodakach jakiejś głębszej refleksji nad tym stanem rzeczy; kiedy w mojej ostatniej pracy próbowałem "zagajać" dyskusję na ten temat, zawsze kończyło się obróceniem jej w żart i ogólne chichotanie. Ale o pierdołach saskich to potrafili koledzy i koleżanki pieprzyć godzinami.

Zastanawiam się skąd się bierze ten infantylizm polityczny Polaków? Już Fryderyk II pisał o nas jako o "biednych Irokezach Europy" a Bismarck twierdził że w polityce postępujemy jak dzieci. Kiedyś się denerwowałem czytając takie opinie lecz dzisiaj - obserwując co się wokół dzieje - widzę że nie były one całkiem bezpodstawne i wywołane jedynie nienawiścią w stosunku do naszego narodu.

Gdybyśmy jeszcze mieli broń jądrową.... ale nie mamy i mieć nie będziemy bo nam nie pozwolą. Armia bardzo nieliczna, ludność ogłupiona, rozbrojona i niepotrafiąca posługiwać się bronią, lotnictwo tak słabe że w 1939 mieliśmy prawdziwą potęgę w powietrzu w porównaniu z tym co teraz, okręty podwodne idą ze starości na złom (mieliśmy mieć nowe z rakietami manewrującymi ale nasz MON przez 30 lat nie potrafi przeprowadzić k.... przetargu!). Ludzie, przecież przy pierwszym zawirowaniu geopolitycznym w tej części Europy ruskie wchodzą w nas jak w masło! Przecież ruski ideolog Dugin nie tak dawno otwarcie powiedział że państwo rosyjskie nie jest zainteresowane w istnieniu niepodległego państwa polskiego w JAKIEJKOLWIEK formie. Od razu przypomniały mi się słowa ruskiego historyka Karamzina skierowane do cara Aleksandra I niemal dokładnie 200 lat temu: "Nasz miecz rosyjski Polskę zdobył... Polska to nasze prawo..". Generalissimus Stalin po zakończeniu II wojny światowej powiedział członkom swojego "dworu": "Towarzysze, naszą największą zdobyczą w tej wojnie jest Polska". Nic się nie zmieniło w ruskiej polityce przez stulecia! A my sobie beztrosko grillujemy i skaczemy nawzajem do gardeł w naszym śmiesznym politycznym grajdołku i może nawet nie zauważymy jak nas czapkami nakryją. A wtedy znowu się zacznie: konspiracja, ruchy wyzwoleńcze, powstania... itp... itd... I tak w kółko Macieju. Czarno to wszystko widzę i coraz częściej dochodzę do wniosku że uratować nas może tylko jakiś cud.

 

 

Edytowane przez Pilot Pirx
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus Co uważasz za zideologizowany pogląd ? A jaki pogląd na państwo jest według Ciebie niezideologizowany ? 

Nazywasz osoby zainteresowane sytuacją w kraju, zwolennikami teorii spiskowych. Najłatwiejszy i jednocześnie najbardziej trywialny sposób na ukracanie dyskusji.

Nie widziałem również aby ktokolwiek w tym temacie przyznawał sobie licencję na patriotyzm.

 

Co do małej ruchawki na wschodzie jest to jeden z możliwych scenariuszy a nie jakieś straszenie wojną, miałem nadzieję na to iż ktoś przedstawi swoje zdanie na temat innych możliwych rozwiązań i nawiążemy dyskusję. W ogóle co to jest za durne podejście, że jak ktoś pisze o możliwym scenariuszu wojennym lub quasi wojennym to pewnie coś z nim nie tak i "ooo straszy wojnom".

 

Jesteś przedstawicielem korporacyjnej mentalności, ludzi którym właśnie wydaje się że "nasza chata skraja", że póki jest hajsik na ratę kredytu to jest wspaniale, a wszystko co w jakikolwiek sposób burzy tę idyllę nazywacie teoriami spiskowymi, nacjonalistami itp.

 

Może później odniosę się szerzej do Twoich postów w tym temacie, bo są wspaniałym przykładem jak deprecjonować dyskusję i kierować ją na inne tory.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gr4nt napisał:

Raczej realnie patrzę na świat. Niektórym wydaje się, że przyjdzie ktoś, prawdziwy patriota i uczyni z Polski potęgę na miarę USA.

 

 

Realnie, czyli jako poddany mocarstwa ? Ja też jestem realistą i uważam, że jak nie będziemy uderzać pięścią w stół, to jeszcze bardziej nie będą nas szanować i wykorzystywać.

Wystarczy potęga na miarę Turcji. Gdzie tam do USA od razu. Największego bandyty w dziejach ludzkości. Kiedyś mnie to dziwiło jak palą flagi USA na Bliskim Wschodzie. Dzisiaj rozumiem, o co im chodzi. USA wszędzie chcą wprowadzić NWO, korporacjonizm, Big Pharme itd, inwigilacje. Dziękujmy, że jest bufor w postaci Chin.

 

Polska powinna mieć bardzo silną armię. Zwłaszcza w tym beznadziejnym położeniu geograficznym. No i broń atomową rzecz jasna jako straszak.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.