Skocz do zawartości

Pakiet badań dla mężczyzn


Rekomendowane odpowiedzi

Holistic, Aliness, Visanto, dr Enzmann - głównie jem suple tych marek. Mój faworyt to Holistic ale Aliness tez daje rade mimo niższych cen. Suplementacja witaminy d3 powinna zacząć się od badania 25oh, dopiero potem suplement i po 2-3 miesiącach powtórka badania. Trzeba również pamiętać o tym żeby razem z witaminą D3 brać witaminę A. Ja d3 ładuję tylko Visanto, zazwyczaj 8000-12000 jednostek, raz w drodze testu wziąłem ponad 200 tys i nadal żyję. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wyniki badań, nie będę tutaj ich wrzucał bo jest tego sporo a i komu by się chciało to oglądać. Jeżeli chodzi o rzeczy, które nie zawierały się w normie, to:

- MCHC 36,6 g/dl (32,3-36,5) HIGH 

- Neutrofile 1,6 tyś/µl (2,00-7,00) LOW

- Limfocyty 55,6% (20%-40%) HIGH

- Monocyty 11% (2,0%-10%) HIGH

Trochę niepokoi mnie wskaźnik PSA całkowitego, który wyniósł 1,130 ng/ml, gdzie norma to od 0,000 do 1,400..wydaje mi się to dużo.

O dziwo, Testosteron 621,10 ng/dl, gdzie norma wynosi od 249,00 do 836,00, czyli osiemdziesięcioletniego staruszka może przebiłem :D Może jednak faktycznie moje jądra są jeszcze sprawne ?

Warto udać się z całym pakietem badań do jakiegoś specjalisty, aby skonsultować z nim wyniki badania?

Może warto jeszcze w tym roku powtórzyć takie badania, dla uzyskania pewności, że wyniki są rzetelne?

Na internecie można doszukać się najdziwniejszych stwierdzeń na temat podwyższonych/zaniżonych wyników badań..i nieźle przestraszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem swanson d3 ok 8000-15000 jednostek dziennie, poziom 25oh po kilku miesiącach wzrósł ale o bardzo niewielkie ilości, po visanto z tym samym poziomem dawkowania i mniej więcej takim samym czasie pomiędzy badaniami poziom 25oh wzrósł znacznie. Tylko tym jest podyktowana moja decyzja, coś działa to kupuję i polecam, jak mi się skończy visanto to mam zamiar kupić i przetestować d3 w wersji liposomalnej albo od dr enzmanna. Jeśli okarzą się lepsze to będę je polecał.

Nie mam zamiaru się tu kłócić z Tobą i przerzucać "dowodami" co jest lepsze, bo co ja mogę na tym zyskać :)? Swanson to tanie suple i tyle, pakują tak różne szkodliwe substancje jak stearynian magnezu itd. Niech każdy sobie sam sprawdzi i wytestuje, ja wolę zapłacić więcej za produkt lepszej jakości.

To że jak piszesz prowadzisz sklep z suplami wcale nie dodaje Ci wiarygodności, a raczej w świetle zachwalania swansona, odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.