Skocz do zawartości

Siłownia i bóle w stawach


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

w miarę zwiększania obciążeń na siłowni (zwłaszcza podczas robienia klatki lub barków) zaczyna się u mnie pojawiać konkretny ból (podczas ćwiczenia) w stawach zwłaszcza połączenie ramię/tłów (nie wiem jak to nazwać)

 

Ból jest na tyle mocny, że zaczyna mi psuć ćwiczenie bo muszę zmniejszać ilość powtórzeń. Ból mija powiedzmy po wyjściu z siłowni jak się "rozchodzę".

 

Macie coś do polecenia jeśli chodzi o dietę lub suplementy na to bo będzie to dla mnie problem juz widzę?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny post o zdrowiu na który odpisuje w ciągu ostatnich 15 min :) Powinienem chyba zmienić nick na dr Wilczur.

Wracając do tematu. Jest jedna rzecz która daje niesamowite efekty w bólach kostnych a jest nią bor. Niektórzy biorą boraks ale nie polecam. To co natomiast polecam to Invex bor z krzemem, butla litrowa ~140 zł. Kup od razu dwie butle a do tego bor z now foods. Ja biorę ok 50 ml preparatu od invexu + 1 tab boru z now foods, nic mnie nie boli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kniaź z Bajki

Skad ten patent? Jestes pewien ze to zasługa boru? Szczerze mówiąc pierwsze słyszę :)

 

Ostatnio nadwyrężylem prawy bark, boli w tym samym miejscu jak Brat wczesniej napisał, wydaje mi się że stłukłem na worku a wczesniej jeszcze przy klatce "dostały" więc efekt końcowy był niekorzystny, doskwiera juz prawie drugi tydzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontuzje barków są częste na siłowni. Bardzo ważna jest dobra rozgrzewka dynamiczna, żeby zwiększyć przepływ krwi przez mięśnie. I zastanów się czy Twoja technika przy wyciskaniu na ławce poziomej jest dobra, to najbardziej kontuzjogenne ćwiczenie dla barków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jeżeli chodzi o stawy.

 

Właśnie zamówiłem na stawy Sarma MK-2866

 

http://www.muscle-zone.pl/sarm/sarm-mk-2866-180-kaps

 

Zaznaczam, że nigdy nie miałem do czynienia ze środkami tego typu, czy sterydami anabolicznymi.

 

Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że jest to środek który w dużej dawce już może przyblokować, planuję ładować 10mg(właśnie pod stawy) i nie obawiam się niczego, chociaż profilaktycznie i dla swojego spokoju na koniec skorzystam z jakiegoś środka PCT. Poczytaj sobie komentarze w internecie na temat ostaryny, większość sportowców twierdzi, że nie ma lepszego środka na kontuzje/problemy ze stawami. Ja posiłkowałem się opiniami znajomych.

Edytowane przez freemasonry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Mortyy said:

Kontuzje barków są częste na siłowni. Bardzo ważna jest dobra rozgrzewka dynamiczna, żeby zwiększyć przepływ krwi przez mięśnie. I zastanów się czy Twoja technika przy wyciskaniu na ławce poziomej jest dobra, to najbardziej kontuzjogenne ćwiczenie dla barków. 

Co tu polecasz bo tu niestety jest lipa u mnie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci co ja robię przed wyciskaniem. Skakanka około 5 minut, później około 10 minut różne wymachy ramion, góra dół, kręcenie ramionami, takie coś jak się na wf robiło. Kręcisz ramionami w różnych płaszczyznach, żeby dobrze rozgrzać staw i mięśnie. Później robię dwie serie rozgrzewke ciężarem 60 % maksa, a później już normalne serie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheFlorator napisał:

Panowie,

 

w miarę zwiększania obciążeń na siłowni (zwłaszcza podczas robienia klatki lub barków) zaczyna się u mnie pojawiać konkretny ból (podczas ćwiczenia) w stawach zwłaszcza połączenie ramię/tłów (nie wiem jak to nazwać)

A powiedz mi jaka rozgrzewkę robisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator

Bolą Cię rotatory i żadne suplementy nie pomogą. Raz w tygodniu musisz je stymulować, kilka serii, po 2 ćwiczenia, to jest bardzo ważne i często olewane. Jeśli ćwiczenia nie pomogą do miesiąca- masz uszkodzone lub zerwane i żadne odżywki nie pomogą. Póki co rób ćwiczenia na maszynach, nie na wolnych ciężarach. Wiem co mówię.

Poczytaj sobie jak ćwiczyć rotatory barków. 

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzewka przed treningiem jest konieczna, w tym przypadku wymachy, krążenia... Najlepiej wszystkie stawy, ścięgna, przyczepy. Po treningu zawsze dokładne rozciąganie! 

 

Ćwiczy się do granicy bólu. Jak boli trzeba zmniejszyć ciężar i pracować nad techniką. Nie przechodzi, to przestaje się ćwiczyć bolącą partię i czeka aż się zregeneruje. Treningów nie trzeba przerywać, tylko ćwiczyć inne partie, dzięki temu krążenie jest szybsze, występuje ogólne pobudzenie, endorfiny, itd, nie ćwiczone-kontuzjowane partie szybciej się zregenerują.

 

W chemię nie ma co się ładować i tuszować bólu, bo przez to dojdzie w przyszłości do zwyrodnienia, a to już będzie trudniejsze do wyleczenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie nie powtorze bo nie czytałem odp, mam mało czasu ale chcę odpowiedzieć.

 

To zależy od bardzo wielu rzeczy..

- Rozgrzewka. Nie rób żadnego krążenia ramion, tylko "fizjologiczne" ruchy typu wyciskania i unoszenia na bok bez ciężaru itp. Rób wstępne serie z małym ciężarem.

- odpowiednia technika, zapoznaj się z pojęciami retrakcja łopatek, depresja łopatek. Wyciskanie leżąc rób z mostkiem.

- dieta, jak jest niskotłuszczowa to mogą być takie problemy. Brak witaminy C potęguje. Żelatyny, wywary z kości pomagają.

- wady postawy (np jak masz wysunięte barki do przodu)

- dysproporcje w sile i masie mięśniowej mięsni antagonistycznych - problemy są, jak masz nieproporcjonalne do siebie: biceps i triceps, klatka i tył barków + plecy, prostowniki grzbietu i brzuch itd.

- nie ćwicz do upadku mięśniowego, czyli momentu gdy nie wyciśniesz już więcej razy, zawsze zostawiaj zapas. BTW ja tylko robię postępy gdy ćwiczę z zapasem. A gdy ćwiczę do upadku potem mam problemy z koncentracją, jestem zamulony.

- co kilka tygodni rób sobie luz na siłowni, że robisz 50% serii i o połowę mniejszy ciężar, stawy odpoczną, a nie zapomnisz techniki

- bylo dużo badań że gdy mało śpisz, masz większą szansę na kontuzję. Logiczne - cierpi regeneracja, masz gorsze skupienie na treningu

 

Jako ćwiczenia rehabilitacyjne rób trap y raise, cuban rotation, face pulls z zatrzymaniem w spięciu, ogólnie ćwiczenia wzmacniające mięśnie stożka rotatorów.

Polecam książkę "bądź sprawny jak lampart", kanały ja YT Sebastian Kot, Kelly Starrett, Candido training

Edytowane przez krzy_siek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę edytować więc post pod postem:

niektórzy polecają krążenia ramion - nie rób tego, tutaj łatwo coś nadszarpnąć, tak jak mówiłem - tylko naturalne ruchy, i rotatory przed treningiem rozgrzaj

Nie rozciągaj się mocno po treningu, tylko lekko, ponieważ mięśnie i ścięgna są już "uszkodzone" treningiem, a Ty je jeszcze dobijasz rozciąganiem... poza tym ścięgno może być nierównomiernie rozgrzane ze względu na specyfikę ćwiczenia, i rozciągając po ćwiczeniu, zwiększysz ruchomość bardziej tam, gdzie jest lepiej rozgrzane (zamiast równomiernie).

dokładne rozciąganie tylko na osobnej sesji treningowej, ewentualnie partie które akurat nie trenowałeś. 

 

W suple wchodziłbym na samym końcu

przede wszystkim witamina C, galaretki wieprzowe, kompleksy witaminowe (kiedyś był słynny organge triad)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.