Skocz do zawartości

Propozycja ode mnie.


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wpadłem na pomysł, który mógłby otworzyć zaufanych użytkowników forum. Jako, że część z naszych bliskich zna to forum i możemy być nie do końca szczerzy w tym co piszemy, to stwierdziłem, że dobrym pomysłem byłoby założenie grupy tajnej na fb członków, którzy przekroczyli pewien pułap w plusach/ilościach postów. Byłoby to bardzo pomocne i w takiej sytuacji myślę, że raczej nie byłoby miejsca na obce osoby, gdyby selekcja członków byłaby rygorystyczna. 

 

Co o tym sądzicie? 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Sprzedać fejsowi nasze dane i preferencje? Słabo to widzę, kto chce, jest znajomym Marka.

Mnie i tak znaleźli przez fejsa, kolesie od Sławka. Mam to w dupie, ale bądźmy świadomi że w internecie nie jesteśmy anonimowi.

Jak ktoś się uprze to nas znajdzie. Tak że konspiracja to tylko jak za okupacji w czasie 2wś, znasz tylko czterech, tylko Ty masz kontakt z piętrem wyżej,

no i przede wszystkim, bez komórek, bez internetu, tylko słowo szeptane.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie posiadam konta na fb i nie sądzie abym kiedykolwiek w przyszłości je miał. Każdemu też odradzam korzystanie z tego czegoś, przede wszystkim dla własnego dobra. Osobiście uważam, że jest to jedno z ostatnich miejsc, gdzie można zakładać jakiekolwiek "tajne grupy tylko dla wtajemniczonych". Jakiś czas temu wprowadzono na forum ograniczenie, że z czata korzystać można tylko od pewnej ilości zamieszczonych postów (o ile dobrze pamiętam), jest też dział dla zasłużonej starszyzny. Czyżby jeszcze coś dodatkowo?

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem o tym, że przydałaby się zamknięta część forum. Szczerze to temat niełatwy to raz, dwa część by weszła do tej tajnej części i co ? Kłótnie bo jego wzięli do tajnej części a mnie nie? Jestem gorszy? 

 

Czy byłoby wiadome kto wchodzi do tajnej części? Czy kandydat dostaje na PW zaproszenie do wejścia w tajną część ale nie może na nikomu z publicznej części przyznać się że jest w tajnej? 

 

Jak długo grupa tajniaków byłaby w stanie utrzymać tajność tego co się omawia?

 

Dużo pytań i niewiadomych co i jak. Sam pomysł zły nie jest, ale gorzej może być z wykonaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy już np. zaufanego moderatora @Vincent, i nie dość że dał hejterom nasze dane osobiste, wszystkie tajemnice wygadał, rozmowy pokopiował i im przekazał, to jeszcze później namawiał ludzi na wykopie żeby zrobili ze mną "porządek" i nadal dokucza tym, co chcieli mu pomóc, bo ciągle się żalił jaki jest nieszczęśliwy i że wszyscy są przeciwko niemu.

 

Po takim doświadczeniu wiem, że każda super tajna grupa wcześniej czy później się rozwali. Spoiwem ludzi są pieniądze i strach, a więź forumowa pęknie przy pierwszym poważniejszym, osobistym konflikcie.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewien sposób możnaby odpowiedzieć na to zapotrzebowanie w inny sposób, z którego niektóre fora korzystają:

 

1. Zlikwidowanie możliwości czytania forum dla niezarejestrowanych użytkowników

2. Okresowe "czyszczenie" kont, które nie dodają zawartości, albo dodały ją X czasu temu

 

Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć forum do aktywnych użytkowników. Jeśli stoi to w sprzeczności z wizją forum, jaką ma Marek czyli właściciel, być może da się je zastosować tylko dla jakiegoś wycinka forum, np. właśnie działu "Zasłużona starszyzna". Nie jest to rozwiązanie nie do obejścia, rzecz jasna, jeśli komuś zależy żeby zawartość poznać, ale tak naprawdę żadne nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tytuschrypus napisał:

1. Zlikwidowanie możliwości czytania forum dla niezarejestrowanych użytkowników

Gdybym nie miał możliwości przeczytania forum bez rejestracji, to pewnie nie znalazłbym się tu nigdy, niestety.

 

Może parudniowa aktywacja konta, tak aby jak ktoś chciał trollować to może się zniechęcić bo nie będzie mógł dodawać posta od razu po zalogowaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TabooTak samo może w sumie to zniechęcić do forum w sytuacji, gdzie chcesz szybko coś napisać i z siebie wyrzucić. Tutaj wiele zależy właśnie od kierunku, w jakim Marek chce by forum szło - czy ma być jak najpowszechniej dostępne, czy ma raczej mieć obostrzenia jeśli chodzi o dodawanie zawartości i czytanie. 

 

Nie jest to na pewno rozwiązanie idealne, dlatego gdyby się dało upgradowałbym w ten sposób część forum tylko właśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tytuschrypus napisał:

Tak samo może w sumie to zniechęcić do forum w sytuacji, gdzie chcesz szybko coś napisać i z siebie wyrzucić.

Też racja, patrzyłem ze swojego punktu widzenia, gdzie zanim cokolwiek napisałem przeczytałem forum praktycznie od deski do deski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.