Skocz do zawartości

Czy goje to zwierzęta ?


Qba

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem i nie tylko mnie nie wyprowadził z błędu ale wprost weń wprowadzał. Jedyne z czym trzeba się zgodzić to, że to coś w rodzaju stenogramu z rozprawy sądowej. I to rozprawy w polskim stylu, gdzie jeden sąd w Koziej Wólce orzeka, że kradzież młotka sąsiadowi to przestępstwo a drugi w Marklowicach, że to nie żadne przestępstwo. Potem obie interpretacje mogą być dowolnie używane w zależności od kontekstu i potrzeby interpretującego. A jak trzeba to nawet to się cytat nazywa nieprawidłowym cytatem (misquote), i że wiek odnosi się do stażu.

A nie prościej przeczytać samemu ten sam fragment i dojść to empirycznych wniosków?

 

Szkoda, że nie ma łapki w dół. Przydała by się.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @wrotycz, temat jest równie głupi co jak by powiedzieć, "wszyscy w około mówią, że żona mnie zdradza, ale to nie prawda, bo jej pytałem i mi powiedziała,że nigdy by tego nie zrobiła, moi znajomi to paranoicy i są w błędzie, co robić ?". Jak Ty sobie chłopie wyobrażasz, że ten rabbi by powiedział "tak, goje są niżej w hierarchii niż żydzi, warto ich traktować dobrze, ale są mimo to poza nawiasem moralnościowym wyznawanym przez nas" ?.

Edytowane przez WąsatySamiec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre porównanie.

 

Albo jak pytać złodzieja czy okradł bank.

- Wiemy, że to twoja robota!

- Nie było mnie tam.

- Poznajemy po twoim stylu.

- Nic na mnie nie macie.

...

 

Przecież się nie przyzna bo i po co? Jak nie masz dowodów to niczego nie udowodnisz.

Szczęśliwie, w dzisiejszych czasach są źródła i można czytać co ten i tamten napisał, a to już jest dowód.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o swoje wypociny, to mogą rozwodnić jak im się podoba i kota kutasem obracać, a jeśli chodzi o innych jest zero jedynkowo. "Ja interpretuje to tak i tak i nie ma pierdolenia, albo jesteś ZA albo jesteś PRZECIW jak nie jesteś przeciw znaczy, że jesteś za". Żyd się w chuja nie da robić i nie pozwala, żeby mu oczy mydlili mówiąc, że "a to tak tylko napisali, kto chciał to pisał", "interpretować można niemal jak się chce".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.