Skocz do zawartości

Utrwalanie mitu męskiej przemocy


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

@Marek Kotoński

 

Coś ty, jeszcze nigdy nie widziałem by ktoś miał kolor ust jak nadzienie z pączka.

Jakiś gej go tak ucharakteryzował albo po prostu to jakiś nowy kod na rozpoznanie - swój, swojego.

Żaden normalny facet nie dałby sobie pomalować ust na różowo bo byłby skończony w swoim środowisku i oznaczony jako ten "ciepły" szczególnie w Polskich warunkach.

Przynajmniej tak mi się wydaje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła odpowiedź na mój wpis:

 

"My skupiamy się na przemocy, w której wyniku ginie w Polsce 500 kobiet rocznie, ale nie kwestionujemy, że mężczyźni także padają jej ofiarami. Nikt nie zbadał przyczyn samobójstw, więc nie można mówić, że prawdziwe są argumenty tutaj przytoczone"

 

Większość spraw rozwodowych kończy się niekorzystnym orzeczeniem dla mężczyzn, chociażby biorąc pod uwagę sprawy podziału obowiązków rodzicielskich. Ale zapewne żaden z nich nie przejmuje się specjalnie takim banałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg rozmowy pod filmem:

 

Thee Strad
Zapewne ktoś się tym zajmie, w końcu nikt nie jest dla nikogo nieważny. Większość spraw rozwodowych kończy się niekorzystnym orzeczeniem dla mężczyzn, chociażby biorąc pod uwagę sprawy podziału obowiązków rodzicielskich. Stres w pracy, stres w domu, rosnące, często niemożliwe do spełnienia wymagania małżonki - prawdopodobnie każdy kto jest mężem lub ma syna w małżeństwie wie o czym mówię. Może warto się temu przyjrzeć, również dla poprawy sytuacji kobiet - w końcu szczęśliwy, wspierany mężczyzna odwzajemni się co najmniej tym samym ;)
 

Bełkotu ciąg dalszy:

 

#KochamSzanuję 6 minut temu

I tak możemy rozmawiać, ale jedynie w prawdziwy sposób pokazując sytuację, a nie oszczerstwami, wyzwiskami i zakłamywaniem rzeczywistości. To jednak wymaga dojrzałości, a z naszych doświadczeń wynika, że w zdecydowanej większości mężczyźni nie wnioskują o większą opiekę nad dzieckiem, a raczej od niej uciekają. To kwestia odpowiedzialności, którą najlepiej obrazuje niepłacenie alimentów. Jeśli jest się już rodzicem, to z pełnymi konsekwencjami, a nie trochę się jest, a trochę nie. My jesteśmy zawsze po stronie słabszego, bez względu na płeć. Zgłaszają się do nas czasem również mężczyźni, ale mamy prostą zasadę; pełna otwartość w komunikacji i przekazywanie wszystkich dokumentów. Tak się składa, że mężczyźni rzekomo pokrzywdzeni, nigdy nie chcą ich przekazywać … przypadek?

 

 

Czy tylko ja wyczuwam tu nutkę generalizowania i niechęci do zauważenia jakiejkolwiek pozytywnej strony męskości? :)

Edytowane przez Stradi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wojkr napisał:

Kasa, kasa....

W przyrodzie mamy naturalnie występujące szkodniki: kleszcze, komary, stonkę i lewaków.

Kiedyś się im wszystkim ukróci i to mnie cieszy, myśl o kiwajacych się na wietrze wiszących lewaków na gałęziach i latarniach.

Twórca tego badziewia twierdzi, że nikt nie wziął z tego ani złotówki, z tego co widziałem w komentarzach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ragnar1777 napisał:

Twórca tego badziewia twierdzi, że nikt nie wziął z tego ani złotówki, z tego co widziałem w komentarzach :) 

No ba...kampania społeczna, charytatywnie i z troski do ludzkości ?

Ktoś jednak na tym zarobił, i to nie mało. Same ekipy filmowe, rozprowadzanie materiału tez nie jest za darmo. Kto za to zapłacił? My wszyscy zapewne. Czyli również ci źli mężczyźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując rozmowę pod filmem (może dałoby się skleić moje komentarze w jeden) na bełkot odpisałem tak:

 

Thee Strad
Przykro mi, że macie takie doświadczenia. Myślę, że gro mężczyzn jest inne i wnioskuje, równiez płąci alimenty, a nawet wiele ponadto. Zapewne docenianie wkładu wszystkich, a nie opieraniu się tylko na patologiach jako punktu odniesienia ograniczyłoby również kwestie ew. zakłamywania rzeczywistości. Bo to nawet nie musi być świadome, ale podszyte emocjami zakrywa większość, a z mniejszości, nawet bardzo nielicznej potrafi zrobić problem nie do przeskoczenia. Myślę, że mamy w Polsce wspaniałych mężczyzn, którzy w fantastyczny sposób potrafią zająć się kobietą, dziećmi, domem, obowiązkami. O czym świadczą zagraniczne badania, które opisują Polskę jako jeden z najbezpieczniejszych krajów dla kobiet na świecie. I to jest piękne, że rycerskość i czasem wręcz przesadne dobre serce naszych mężczyzn jest na świecie znane i cenione. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.