Skocz do zawartości

Dwa typy mężczyzn.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za ten temat. Bo o ile spot akcji oczywiście widziałam, to wypowiedzi poszczególnych mężczyzn nie. A były warte obejrzenia.

 

Szczególnie zacytowanie słów " Mężczyźni dzielą się na dwie grupy, na tchórzy i na tych, którzy stają w obronie kobiet". 

 

Smutna jest Wasza reakcja. Naprawdę chcecie być tchórzami? Aż tak silna jest taka mentalność w Was? Nie chcecie widzieć rzeczywistości jaka jest, ale tylko tą wyimaginowaną. Wszystko co się w nią nie wpisuje jest kłamstwem. Nie potraficie zrozumieć, że ten świat jest okrutny i krzywdzący kobiety. I tylko odważny mężczyzna będzie próbował się temu przeciwstawiać.

Co Was tak bulwersuje? Dane? Mnie też. I są mężczyźni, którzy chcą bronić i walczyć o kobiety i nam pokazać, że nie wszyscy tacy są. To oni walczą o prawa mężczyzn. Wy potwierdzacie to, że jesteście "gorszą" płcią, agresywną, nie zdolną do empatii czy miłości. Nic tym nie wskóracie. 

Milion kobiet jest ofiarami w Polsce  przemocy domowej, 90% sprawców przemocy domowej i seksualnej to mężczyźni. Kiedy przejrzycie na oczy i zrozumiecie kogo należy bronić? Kiedy spotka to Waszą córkę?

Kiedy przestaniecie stawiać na równi focha czy odmówienia seksu i PRZEMOCY? 

 

Ktoś zacytował słowa Kazika. Jak Wam zależy, postaram się jego syna bądź kolegę z zespołu zapytać czy Kazik poparłby czy wyśmiał tą akcję. Ale nie muszę tego robić, bo ja znam odpowiedź, znam jego stosunek do kobiet, życzę każdej kobiecie, takiego męża jak Kazimierz Staszewski. 

 

 

Ktoś napisał, że mężczyzna ma prawo podnieść rękę na kobietę. Jakim prawem ktoś taki urąga sobie prawo do nazywania się mężczyzną? To nie jest mężczyzna i myślę, że nigdy nim nie będzie.

 

Temat można zamknąć, bo ma na celu tylko to, żeby co poniektórzy sobie przemyśleli do czego chcą w życiu dążyć czy być mężczyzną czy tchórzem. 

 

Bracie Samcu - WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE.

  • Haha 6
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer... Hahahaha... Na Ciebie to można liczyć... znowu się ubawiłem. ?

 

43 minuty temu, Fit Daria napisał:

Mężczyźni dzielą się na dwie grupy, na tchórzy i na tych, którzy stają w obronie kobiet

Nie kochana... podział jest dużo szerszy i bardziej złożony.

 

Dziewczyno, czy Ty naprawdę nie widzisz, że to wszystko jest odpowiednio wyreżyserowane, oprawione i spreparowane?

48 minut temu, Fit Daria napisał:

Nie chcecie widzieć rzeczywistości jaka jest, ale tylko tą wyimaginowaną.

 

Sęk w tym, że my ją widzimy a Ty nie ale stosujesz (po raz enty) swoją logikę do której nie da się nawet odnieść bo nie zawiera ani sensu ani zdrowego rozsądku a za to jest wyjątkowo i wybitnie wyimaginowana.

 

54 minuty temu, Fit Daria napisał:

Milion kobiet jest ofiarami w Polsce  przemocy domowej

 

Znasz kogoś osobiście? Prawdopodobieństwo powinno być całkiem spore.

Ja znam. Jedna pani jest bita przez chłopaka, nieregularnie ale jednak bita. Sama przyznaje, że zasłużyła na każde manto i właśnie za to szanuje swojego misia, inaczej już by z nim nie była. Sama przyznaje, że często jej odpierdala i robi mu różne jazdy, głównie dlatego, że jest o niego zazdrosna. To on już ją kilka razy zostawiał ale ona zawsze do niego wracała i prosiła o wybaczenie.

 

Jest wielu facetów, którzy chętnie przyjebaliby swojej pani za to jakie numery odwalają. Wiedzą jednak, że to jest złe i tego nie robią. Inaczej już dawno nie byłoby w Polsce żadnej kobiety albo nie dałoby się dopchać na izbę przyjęć w szpitalach.

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Kiedy przestaniecie stawiać na równi focha czy odmówienia seksu i PRZEMOCY? 

 

No właśnie... Kiedy takie porównanie zrodziło się w Twojej głowie? I dlaczego (znowu) przekroczyłaś zalecane dawki? :P

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Bracie Samcu - WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE.

 

Siostro Samico - OGARNIJ SIĘ !!!!

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fit Daria napisał:

Mężczyźni dzielą się na dwie grupy, na tchórzy i na tych, którzy stają w obronie kobiet". 

 

Smutna jest Wasza reakcja. Naprawdę chcecie być tchórzami? 

Trzeba czegoś więcej niż prymitywna manipulacja nieogarniętej, niesamodzielnej i zaburzonej małolaty mentalnie i emocjonalnie mającej jakieś 6-7 lat by zakwestionować naszą męskość czy odwagę. 

 

4 godziny temu, Fit Daria napisał:

potraficie zrozumieć, że ten świat jest okrutny i krzywdzący kobiety

No, to prawda, zwłaszcza dla Ciebie. To gdzie jedziesz za pieniądze mężczyzny następnym razem? Ile razy więcej wydasz niż zakładałaś, wydając pieniądze mezczyxny? Co tam jutro zjesz na śniadanko, kupionego nie za swoje pieniądze nie pracując i ucząc się pilnie 6 raz powtarzając pierwszy rok? 

 

Świat jest ogólnie okrutnym miejscem, ale Ty jeszcze o tym nie wiesz;) I śmiesznie się czyta Twoje millenialsowe wypowiedzi, dotyczące spraw dorosłych typu praca, pieniądze itd.

 

4 godziny temu, Fit Daria napisał:

Jak Wam zależy, postaram się jego syna bądź kolegę z zespołu zapytać czy Kazik poparłby czy wyśmiał tą akc.

Aha. Nie no, ok. Jak Kazik popiera to serdecznie przepraszamy i się zgadamy. 

 

Ale Ty masz dziecięcą retorykę:D to byłoby zabawne, gdyby nie było straszne. 

 

Teraz możesz już iść płakać po raz kolejny z powodu forum. 

 

 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fit Daria napisał:

" Mężczyźni dzielą się na dwie grupy, na tchórzy i na tych, którzy stają w obronie kobiet". 

Jeśli nie łapiesz na czym polega tu manipulacja to Ci podpowiem - na tym samym co w powiedzeniu, że kobiety dzielą się na dwie grupy, kurwy i noblistki.

12 godzin temu, Fit Daria napisał:

Smutna jest Wasza reakcja. Naprawdę chcecie być tchórzami?

Naprawdę wolisz być kurwą?

  • Like 9
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden typ kobiet.

- Byłaś przy mnie, gdy byłem silny. Gdzie byłaś, gdy powinęła mi się noga?

- Nie rozumiesz przez co przechodziłam. Odeszłam, musiałam odpocząć, bałam się i szukałam dla siebie wsparcia w twojej trudnej sytuacji.

 Widzę, że sobie poradziłeś, ale możesz być ze mnie dumny, ja też znów jestem silna ?

 

 

12 godzin temu, Fit Daria napisał:

Jakim prawem ktoś taki urąga sobie prawo do nazywania się mężczyzną?

Urągać to może co najwyżej uzurpowanie sobie prawa, przy braku głębszego doświadczenia życiowego, do stania w miejscu, gdzie kogokolwiek można upominać.

Edytowane przez Stradi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmierdzi mi trollem. Alę i tak napiszę dla sportu:

A to że te badania są przekłamane i ignoruje się fakt, że faceci także są niszczeni przemocą (i fizyczną i najgorszą bo psychiczną) to panią nie interesuje.

Panią nie interesuje, że są panie które lubią być gnojone i specjalnie odwalają chore akcje, by zostać opierdoloną i potraktowane jak gówno.

 

Ja się w takim razie pytam:

DLACZEGO TE PANIE NIE ODEJDĄ DO POMOCY RODZINNYCH I NIE ZOSTAWIĄ TYCH BRUTALI?

 

Ja ci powiem czemu: BO SĄ WYGODNE I LUBIĄ BYĆ BITE I PONIŻANE!

 

Facet nie ma żadnych pomocy i musi cierpieć sam. Gdy zawoła o pomoc, to zostaje wyśmiany i poniżany - bo jest facetem!

Dlaczego nie robi się spotów o ,,mocnych" kobietach i bitych facetach? Bo się boją feminizmu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie obraź się @Fit Daria ale nie jesteś najodpowiedniejszą osobą do wypowiadania się w tak skomplikowanym temacie jakim jest przemoc domowa.
Teraz po kolei:

21 godzin temu, Fit Daria napisał:

" Mężczyźni dzielą się na dwie grupy, na tchórzy i na tych, którzy stają w obronie kobiet". 

Eee to jest tak debilne że nawet nie skomentuję.

21 godzin temu, Fit Daria napisał:

Naprawdę chcecie być tchórzami?

O naszą odwagę się nie martw. Ale skoro już przy tym jesteśmy zdefiniuj proszę pojęcie odwagi i tchórzostwa.

21 godzin temu, Fit Daria napisał:

Wy potwierdzacie to, że jesteście "gorszą" płcią, agresywną, nie zdolną do empatii czy miłości.

Niczego nie potwierdzamy. Ale za to ty sugerujesz że większość mężczyzn w Polsce to psychopaci. Co byłoby ciekawym zjawiskiem nie powiem ale jakże wielce nie prawdopodbnym :)

21 godzin temu, Fit Daria napisał:

Milion kobiet jest ofiarami w Polsce  przemocy domowej

Policzmy zatem w skali kraju w dużym uproszczeniu jak powszechne jest to zjawisko.

Oczywiście przy założeniu że dane z filmiku w temacie są choćby trochę prawdziwe a nie  wyestymowane metodą średniokwadratowej estymaty analnej.


Zatem mamy jakieś 36 000 000 ludzi w Polsce z czego około 50% to kobiety.
Odejmując dzieci czyli około 6 000 000 ludzi otrzymamy około 15 milionów kobiet.

Zatem mamy  1 000 000 / 15 000 000 czyli jakieś 6% populacji kobiet w skali całego kraju. (Zrzutowane na całą populację czyli 36 000 000 mamy jakieś 2%)

Na to wygląda że nie jest to aż tak powszechne zjawisko jak mogłoby się wydawać. (Nie zrozum mnie źle najlepiej jeżeli ta statystyka wynosiłaby 0%)

Co miały na celu te wyliczenia? A no to żeby ci pokazać co chcieli powiedzieć bracia. Że nie każdy facet to przemocowiec psychol/patol.
Liczba 1 000 000 robi wrażenie ale zrzutowana na cały kraj nie robi już takiego wrażenia jak wcześniej. Przez takie filmiki utrwala się mit faceta przemocowca i jest to bardzo krzywdzące ale też cholernie niebezpieczne.

21 godzin temu, Fit Daria napisał:

Temat można zamknąć, bo ma na celu tylko to, żeby co poniektórzy sobie przemyśleli do czego chcą w życiu dążyć czy być mężczyzną czy tchórzem. 

I oczywiście TY pod swoim światłym przewodnictwem wskażesz im tą drogę :D 
Dziewczyno ty to się lepiej za naukę weź a nie będziesz pouczać innych jak mają żyć.



 

Edytowane przez Reflux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 19:00, Fit Daria napisał:

Ktoś napisał, że mężczyzna ma prawo podnieść rękę na kobietę. Jakim prawem ktoś taki urąga sobie prawo do nazywania się mężczyzną? To nie jest mężczyzna i myślę, że nigdy nim nie będzie.

Nie polecam bicia, ale mamy równouprawnienie.
Kobieta, która uderza mężczyznę, także przestaje być kobietą, w ramach równouprawnienia :) 
Ps. Czemu zakładasz, że kobieta nie potrafi poradzić sobie z mężczyzną? Że nie potrafi oddać dwa razy mocniej i się obronić?
 

 

W dniu 13.07.2018 o 19:00, Fit Daria napisał:

Smutna jest Wasza reakcja. Naprawdę chcecie być tchórzami? Aż tak silna jest taka mentalność w Was? Nie chcecie widzieć rzeczywistości jaka jest, ale tylko tą wyimaginowaną. Wszystko co się w nią nie wpisuje jest kłamstwem. Nie potraficie zrozumieć, że ten świat jest okrutny i krzywdzący kobiety. I tylko odważny mężczyzna będzie próbował się temu przeciwstawiać.

Okrutny dla kobiet, a ja pamiętam, że mi pisałaś i nawet użytkownikom na forum, że twój dziadek ci jakieś pieniądze przelewa na konto i nawet gdy u niego przegięłaś pałkę to i tak dostałaś te pieniądze. No straaaszne rzeczy, kobieta odpierdala, ale zamiast zostać ukarana to dostaje pieniądze, no naprawdę ucisk kobiet :) 

Kobiety na studiach pstrykną palcem i milion rycerzy robi za nie zadania domowe - ach ten ucisk kobiet, no bo ci mężczyźni nie pozwalają kobietom się wykazać i zrobić samej :)
W pracy oczywiście to samo(w zależności od branży).

Multum mężczyzn przepuszczających kobiety w drzwiach, miłych, serdecznych, zaczepiających na ulicy, życzących miłego dnia, podrywających, podbijających ego :) 
Nie znam ani jednego mężczyzny, który by uderzył kobietę ;) 
Całe życie przede mną i może kiedyś poznam. Jestem ciekaw tylko czy taki mężczyzna będzie miał paradoksalnie u kobiet powodzenie :) 

Mężczyzna odważny w twoim rozumowaniu to typ mężczyzny, który świadomie lub nie, odcina sobie jaja.
To jest mężczyzna szlachetny opiekun, który rozczula się nad kobietami, które tak naprawdę przeważnie wymyślają sobie problemy z nudów, a gdy mają naprawdę problem to są agresywne w stosunku do otoczenia i gardzą jakąkolwiek pomocą. Marek już kiedyś powiedział - nie pomagaj nigdy kobietom w depresji, ponieważ od tego są specjaliści.
Taki mężczyzna jest gardzony przez kobiety, ponieważ pokazuje słabość i naiwność.
Nie pokazuje on siły, ale głupotę, że wierzy w każde słowo kobiety, słowo, które 50% jest prawdą.
Ja taki kiedyś byłem, że chciałem biednym myszkom pomagać - tylko traciłem w ich oczach :)
Oczywiście koleżanki, które patrzyły z boku chwaliły i klepały po pleckach, że taki kochany jestem, no a same były z bad boyami, którzy je notorycznie zdradzali :)) - to jest mój ulubiony przykład kobiecej natury.

To my mężczyźni jesteśmy uciskani społeczno-finansowo-prawnie.
Nie chce mi się opisywać dlaczego, tego jest pełno na forum.
Polecam ci obejrzeć film "Red Pill" w wykonaniu kobiety ex-feministki :)

Ps2. Ostatnio rozmawiałem z moim przyjacielem o jej ex.
Wydało się, że ona straaaasznie mnie nienawidziła, mimo, iż pozornie zawsze była dla mnie miła.
Okazało się, że jestem pajacem, nieudacznikiem, przegrywem życiowym i co najważniejsze singlem :) 
Nigdy tej kobiecie nie sprawiłem przykrości, ani nawet jej nie obraziłem, mimo, iż zabrała mi przyjaciela na ponad rok :) 

Przez nią nie był nawet na mojej 18-stce, a ta żmija jeszcze śmiała mi fałszywe życzenia składać :)
Nigdy na nią nie patrzyłem z góry, ba rozmawiałem z nią nawet o szkole, życiu i wydawała się w porządku.
Jednak jej obraz nie współgrał z tym, że ona ogranicza mu kontakt z innymi ludźmi.
Teraz rozumiem, że to były tylko pozory, ona nienawidziła każdego, kto mógłby tylko zabrać jej misia chociaż na chwilkę.
Ja byłem najgorszy no bo ja to ten no singel.
Ona jeszcze zarzucała mi(oczywiście nie mówiąc mi tego w twarz), że komplementuje dziewczyny(jakby to było coś złego) i ooo tragedia :)
Owszem, każdy był rycerzem, jednak chodzi tu o pewną sytuację związaną z nią i jej koleżanką, która raczej była żartem i nie miała nic wspólnego z komplementem ;) 
To tylko pokazuje wrodzoną kobiecą nienawiść do słabych(nie oszukujmy się, każdy z nas był) mężczyzn i zamierzam niedługo walnąć o tym przełomowy niepoprawno-politycznie esej na forum :)

 

 

W dniu 13.07.2018 o 19:00, Fit Daria napisał:

Co Was tak bulwersuje? Dane? Mnie też. I są mężczyźni, którzy chcą bronić i walczyć o kobiety i nam pokazać, że nie wszyscy tacy są. To oni walczą o prawa mężczyzn. Wy potwierdzacie to, że jesteście "gorszą" płcią, agresywną, nie zdolną do empatii czy miłości. Nic tym nie wskóracie

Ja zawsze powtarzam:
Kobieta jest ostatnią istotą na ziemi, tej ziemi, która ma jakiekolwiek pojęcie o honorze, słowności, współczuciu(wobec mężczyzn), przyzwoitości(wobec mężczyzn), samorefleksji(no, jakaś ona tam jest, ale skraaajnie ograniczona), a co najważniejsze o miłości :) 

Kobieto co ty za banialuki opowiadasz? Jaka miłość, jaka empatia? Chyba tylko do samej siebie, bo kobiety również są przez inne kobiety upokarzane i nienawidzone. Łączą się tylko wtedy, gdy idą z "widłami" na mężczyzn(którzy działają wbrew ich interesom), tak jak Ukraińcy szli na Polaków w 43 :)

Jeszcze raz powtórzę:
W Polsce jak i w całej cywilizacji zachodniej mamy s p o ł e c z n o - p r a w n y    u c i s k    m ę ż c z y z n.
Deal with it.






 

Edytowane przez Ragnar1777
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Ragnar1777 said:

Kobieta, która uderza mężczyznę, także przestaje być kobietą, 

Dokladnie tak.

To AGRESOR.

Atakuje.

A w takich wypadkach jest pelne prawo bronic sie wszelkimi metodami..

W praktyce poniewaz kobiety atakuja liczac ze nikt nie odda ciosu bo damy sa nietykalne pierwszy cios w dziob wystarczy zeby niunia wpadla w szok "jak to k-wa tak mozna?"

Mozna. I ma sie pelne prawo odeprzec agresora plci obojetnej.

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JoeBlue napisał:

W praktyce poniewaz kobiety atakuja liczac ze nikt nie odda ciosu bo damy sa nietykalne pierwszy cios w dziob wystarczy zeby niunia wpadla w szok "jak to k-wa tak mozna?"

Mozna. I ma sie pelne prawo odeprzec agresora plci obojetnej

Trzeba liczyć się z tym, że grono biało-pizdeo-rycerzy przybędzie na pomoc, licząc, że dzięki "pomocy" włożą w grotkę rozkoszy.
Biało-pizdeo-rycerze czasem mogą być łysi i ważyć 100 kg mięśni ;)

No, ale mając świadomość, że białawych nie ma w pobliżu, to z pięści bym nie mógł oddać.
Pozostaje mi tylko solidny plaskacz na twarz w ramach samoobrony.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yea. To jest pewien problem gdy bysio broni niewinnej samicy, mozna tego nie przezyc.

On zabije dziesieciu takich jak ja i ty za to ze ją bzyknie.

Coz. Zycie nie jest sprawiedliwe chyba ze twoj mozg zwyciezy jego miesnie.

Da sie. Hitler tez nie byl Herkulesem ale sobie radzil calkiem niezle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten temat wygląda mniej więcej tak: ble, ble, ble, ble, przemoc wobec kobiet, Bla, bla, bla, równouprawnienie. Ble, ble, ble mężczyźni.

W dniu ‎2018‎-‎07‎-‎13 o 19:00, Fit Daria napisał:

Ktoś zacytował słowa Kazika.

To ja cytowałem fragment jego piosenki, ale dlaczego akurat to mi przyszło do głowy w tej sprawie akurat, to nie zamierzam się tłumaczyć.  I tak byś tego jak zwykle nie zrozumiała. Pokazują to twoje śmieszne wypociny.

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 20:16, Cortazar napisał:

Sęk w tym, że my ją widzimy

 

W tym właśnie jest problem. Nie widzicie. Macie spaczony obraz. Część z Was daje sobie pomóc, ale większość zapiera się rękami i nogami.

 

W dniu 13.07.2018 o 20:16, Cortazar napisał:

Znasz kogoś osobiście? Prawdopodobieństwo powinno być całkiem spore.

Ja byłam ofiarą przemocy domowej przez 6 lat. Fizycznej i psychicznej.

Więc daleko szukać nie muszę. Moja babcia była fizycznej, a druga psychicznej i ekonomicznej. 

W dniu 13.07.2018 o 20:16, Cortazar napisał:

Jest wielu facetów, którzy chętnie przyjebaliby swojej pani za to jakie numery odwalają. Wiedzą jednak, że to jest złe i tego nie robią. Inaczej już dawno nie byłoby w Polsce żadnej kobiety albo nie dałoby się dopchać na izbę przyjęć w szpitalach.

Nie no cudownie. Bohaterzy, bo nie uderzą kobiety. Szkoda, że nie wszyscy. 

Jest Wam może znana historia radnego Piaseckiego? 40 min masakry, miałam dość po 5, ale wytrwałam 40 min nagrań bicia wyzwisk i przemocy psychicznej nad kobietą. 

 

Albo taka sytuacja kobieta niedawno urodziła, zasnęła na kanapie z synkiem, mąż wraca z pracy widzi, że nie ma obiadu, budzi ją uderzeniem w twarz, wyzywa od śmierdzących leni, widzi nieuprane skarpetki wkłada jej je do ust wrzeszcząc " żryj to, jak nie umiesz sprzątać". 

I wiele innych historii, których nie mam siły tu przytaczać, a które zawsze są w konfiguracji, że to mężczyzna jest agresorem, a kobieta ofiarą, dziwnym trafem nigdy odwrotnie.

 

 

W dniu 13.07.2018 o 20:16, Cortazar napisał:

No właśnie... Kiedy takie porównanie zrodziło się w Twojej głowie?

Wasz ukochany autor bloga Świadomość Związków, znany też jako Redpillersi ciągle to porównuje. Że kobiety robią nawet gorszą krzywdę poprzez "przemoc psychiczną". Bo? Odmawiają seksu! I śmią czegoś wymagać! To oczywiście dużo gorsze od pobicia czy gwałtu.

 

 

W dniu 14.07.2018 o 07:16, Rnext napisał:

Jeśli nie łapiesz na czym polega tu manipulacja to Ci podpowiem - na tym samym co w powiedzeniu, że kobiety dzielą się na dwie grupy, kurwy i noblistki.

No raczej trefne porównanie. Gdybyś powiedział, że dzielą się na normalne i kurwy ( w sensie zdradzające, złe, nie w sensie zawodu, co myślę na temat wulgarnego określenia na prostytutkę zapewne wiesz ;) ). 

I w odniesieniu do mężczyzn to te kurwy to tchórze, a ci normalnie zawsze staną w obronie kobiet.

Więc może męska kur...  jednak istnieje. Bo mężczyzna nie będzie udawał, że nie ma problemu, ale stawi mu czoła. Bo przemoc wobec kobiet to coś z czym cały kraj powinien walczyć, raz  na zawsze to wyplenić. A tu co ? Manipulacja! Znów narzekają na mężczyzn! Chlip. chlip! Słyszysz jak to brzmi? 

 

 

W dniu 14.07.2018 o 12:13, Zły_Człowiek napisał:

DLACZEGO TE PANIE NIE ODEJDĄ DO POMOCY RODZINNYCH I NIE ZOSTAWIĄ TYCH BRUTALI?

Oglądałeś te spoty? Jeden MĘŻCZYZNA to wyjaśnił. Dlaczego retoryka " jak ją bił czemu nie odeszła" jest błędna i pogłębia to zjawisko. 

 

W dniu 14.07.2018 o 12:13, Zły_Człowiek napisał:

O SĄ WYGODNE I LUBIĄ BYĆ BITE I PONIŻANE!

:lol::lol::lol:

Chciałabym, żeby to był bait, ale obawiam się, że nie...

 

 

 

W dniu 14.07.2018 o 16:37, Reflux napisał:

Ale skoro już przy tym jesteśmy zdefiniuj proszę pojęcie odwagi i tchórzostwa.

Dobrze. Odwaga - umiejętność postawienia nie złu, nawet gdy trzeba to robić w pojedynkę, walka o ideały, honor, pomoc innym, solidarność z kimś kto się z Tobą może nie zgadza, z kimś kto nie jest dla Ciebie wygodny, ale widzisz, jego poświęcenie, jego niewinność i widzisz jego krzywdę i potrafisz stanąć w obronie kobiety, kiedy cały świat wydaje się być na to ślepy. Tak robią odważni mężczyźni.

 

Tchórz - zwala winę na ofiarę, chowa się za plecami większości, jest obojętny na krzywdę, uważa, że skoro ją krzywdzą, to pewnie ona lubi, bo by się sama obroniła. Tchórz nie ma empatii, uczuć wyższych, tchórz zawsze uważa, że on jest biedny, a prawdziwe ofiary to manipulatorki. Tchórz myśli tylko o własnych czterech literach i, żeby mu było wygodnie. 

 

 

 

W dniu 14.07.2018 o 16:37, Reflux napisał:

Niczego nie potwierdzamy. Ale za to ty sugerujesz że większość mężczyzn w Polsce to psychopaci.

Większość? Dla większości mężczyzn, których znam uderzenie kobiety to największa hańba dla męskości. I faceci, którzy są w stanie podnieść rękę na kobietę to śmiecie. I jakoś nie traktują plaskacza od kobiety jak zachowują się jak buraki do tego, że on 2-3 razy silniejszy i mający ją bronić zrobi to jej. I jak kobieta nie panuje nad sobą potrafią ją "poskromić " na inne sposoby.

 

Uderzenie kobiety nie jest tym samym co uderzenie mężczyzny. Nie pochwalam ani tego nie taką, ale te czyny nie są sobie równe.

 

 

W dniu 14.07.2018 o 16:37, Reflux napisał:

Że nie każdy facet to przemocowiec psychol/patol.

Czy ja lub w tych spotach gdziekolwiek było napisane, że każdy? Nie. Powiedziane było, że zjawisko jest duże i, że trzeba z nim walczyć. Jak z gwałtami, też trzeba walczyć, co nie oznacza, że każdy właściciel penisa to gwałciciel. 

Nie nadinterpretuj. 

 

 

W dniu 15.07.2018 o 19:46, Ragnar1777 napisał:

 Czemu zakładasz, że kobieta nie potrafi poradzić sobie z mężczyzną? Że nie potrafi oddać dwa razy mocniej i się obronić?
 

Misiek, weź nie udawaj głupszego niż jesteś :D Chcesz się dowartościować? Proszę bardzo. Tak, jesteście silniejsi fizycznie, więc uderzenie kobiety przez mężczyznę nie jest równe uderzeniu mężczyzny przez kobietę. 

 

 

W dniu 15.07.2018 o 19:46, Ragnar1777 napisał:

Okrutny dla kobiet, a ja pamiętam, że mi pisałaś i nawet użytkownikom na forum, że twój dziadek ci jakieś pieniądze przelewa na konto i nawet gdy u niego przegięłaś pałkę to i tak dostałaś te pieniądze. No straaaszne rzeczy, kobieta odpierdala, ale zamiast zostać ukarana to dostaje pieniądze, no naprawdę ucisk kobiet

Jak wszyscy mężczyźni będą jak mój dziadek to wtedy nie będę miała zbyt wiele do zarzucenia. Choć raz zdarzyło mu się mnie uderzyć, długo przepraszał i długo nie wybaczyłam, a uraz mam jakiś do dziś. I nigdy tego nie zapomnę. I moje zaufanie stracił wówczas na zawsze, on pewnie już tego nie pamięta. 

Jakie niby straszne rzeczy odpierdalałam? O tych najgorszych on nie wie i dla jego własnego dobra dobrze by było gdyby się nigdy nie dowiedział. 

Ja mam po prostu dobre podejście. I tak właśnie powinien kochać mężczyzna. 

 

 

W dniu 15.07.2018 o 19:46, Ragnar1777 napisał:

W pracy oczywiście to samo(w zależności od branży).

Tylko szkoda, że zarabiają mniej, trudno im o awans etc. 

 

 

 

W dniu 15.07.2018 o 19:46, Ragnar1777 napisał:

Multum mężczyzn przepuszczających kobiety w drzwiach, miłych, serdecznych, zaczepiających na ulicy, życzących miłego dnia, podrywających, podbijających ego

Przepuszczanie w drzwiach powinno odejść do lamusa. Dobrze wiemy dlaczego przepuszczacie ;) I podrywając na co liczycie. Więc sobie daruj.

 

 

 

W dniu 15.07.2018 o 19:46, Ragnar1777 napisał:

To jest mężczyzna szlachetny opiekun, który rozczula się nad kobietami, które tak naprawdę przeważnie wymyślają sobie problemy z nudów, a gdy mają naprawdę problem to są agresywne w stosunku do otoczenia i gardzą jakąkolwiek pomocą. Marek już kiedyś powiedział - nie pomagaj nigdy kobietom w depresji, ponieważ od tego są specjaliści.

Taa, oczywiście zawsze sobie wymyślają. Dzięki takiemu podejściu na policji jak kobieta zgłasza gwałt to się jej pytają czy napewno nie chciała... 

Nie mówimy tu o depresji, ale o przemocy mężczyzn wobec kobiet, że na to trzeba reagować. I jest to obowiązek każdego faceta, stanąć w obronie ofiary, a nie zastanawiać się czy kat miał powód. Nie ma takiego powodu, który by tłumaczył przemoc domową.

 

 

W dniu 15.07.2018 o 19:46, Ragnar1777 napisał:

Oczywiście koleżanki, które patrzyły z boku chwaliły i klepały po pleckach, że taki kochany jestem, no a same były z bad boyami, którzy je notorycznie zdradzali

To wyobraź sobie, że większość kobiet jednak zdrady nie wybacza.  I facet ma być wsparciem a nie agresorem.

 

W dniu 15.07.2018 o 19:46, Ragnar1777 napisał:

To my mężczyźni jesteśmy uciskani społeczno-finansowo-prawnie.

To Was się nazywa szmatami, to wy zarabiacie mniej, to Waszą seksualność się ocenia, to nie Wy jesteście sprawcami 90% przemocy domowej i seksualnej, to nie Wy częściej zdradzacie, to nie Wy zostawiacie kobiety w ciąży i migacie się od alimentów, za to to Wy jestescie obiekatmi seksualnymi wszędzie gdzie się da, musicie rezygnować z kariery zawodowej dla dziecka, to nie Wam się mówi, że jesteście decyzyjni, że możecie rządzić, że jesteście lepszą płcią, bo macie jaja, zgadza się? 

 

 

W dniu 15.07.2018 o 19:46, Ragnar1777 napisał:

Polecam ci obejrzeć film "Red Pill" w wykonaniu kobiety ex-feministki :)

Oglądałam.

 

 

W dniu 15.07.2018 o 19:46, Ragnar1777 napisał:

To tylko pokazuje wrodzoną kobiecą nienawiść do słabych(nie oszukujmy się, każdy z nas był) mężczyzn i zamierzam niedługo walnąć o tym przełomowy niepoprawno-politycznie esej na forum :)

Och, aż się nie mogę doczekać :D 

 

 

 

W dniu 15.07.2018 o 19:46, Ragnar1777 napisał:

obieta jest ostatnią istotą na ziemi, tej ziemi, która ma jakiekolwiek pojęcie o honorze, słowności, współczuciu(wobec mężczyzn), przyzwoitości(wobec mężczyzn), samorefleksji(no, jakaś ona tam jest, ale skraaajnie ograniczona), a co najważniejsze o miłości :) 

Znów zaczynasz? Miłość już przerabialiśmy multum razy, a ta samorefleksja mnie po prostu bawi :D Faceci, oni to dopiero reflektują. 

 

 

W dniu 15.07.2018 o 19:46, Ragnar1777 napisał:

Kobieto co ty za banialuki opowiadasz? Jaka miłość, jaka empatia? Chyba tylko do samej siebie, bo kobiety również są przez inne kobiety upokarzane i nienawidzone. Łączą się tylko wtedy, gdy idą z "widłami" na mężczyzn(którzy działają wbrew ich interesom), tak jak Ukraińcy szli na Polaków w 43 :)

Jaki Ty jesteś śmieszny, że nie masz pojęcia. Badania jasno mówią, kto ma większą skłonność do empatii, ale Ragnar wie lepiej!

 

A może powiesz mi o solidarności mężczyzn? Może zacytuje, któregoś kolegę z forum " męska solidarność kończy się gdy pojawia się zapach cipki". Także tego, nasza się nie kończy, gdy poczujemy chuja, raczej stamtąd spierdzielamy, bo to nie jest miła woń :D 

 

Kobiety mają dużą większą empatię, inteligencję emocjonalną, nawet niektórzy forumowicze to przyznają.

Ech, dzieciaku, dzieciaku, musisz się wiele jeszcze nauczyć. 

 

 

21 godzin temu, Ragnar1777 napisał:

Trzeba liczyć się z tym, że grono biało-pizdeo-rycerzy przybędzie na pomoc, licząc, że dzięki "pomocy" włożą w grotkę rozkoszy.

Wyobraź sobie, że Mężczyźni pomagają kobietom z multum innych powodów niż ten, żeby im wsadzić. To już jest po prostu żałosne.

Wiem, że głodnemu chleb na myśli, ale litości. 

 

 

9 godzin temu, Krugerrand napisał:

To ja cytowałem fragment jego piosenki, ale dlaczego akurat to mi przyszło do głowy w tej sprawie akurat, to nie zamierzam się tłumaczyć.  I tak byś tego jak zwykle nie zrozumiała. Pokazują to twoje śmieszne wypociny.

Sądzę, że miałeś na myśli to, że ci mężczyźni wystąpili w tym spocie nie dlatego, że uważali to za słuszne, ale bo albo im zapłacili albo, żeby zrobić sobie reklamę jacy to są pro - kobiecy. 

Ale nie mierz wszystkich swoją miarą ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria Myślę, że masz sporo racji w tym co piszesz... ? Nie no... żartuję... taki suchar... ?

 

Odważny facet to taki co broni kobiety, tchórz to taki co ich nie broni... nie mam więcej pytań... szkoda czasu i klawiatury... ?

 

P.S.

Współczuję bycia ofiarą przemocy domowej... naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cortazar napisał:

Myślę, że masz sporo racji w tym co piszesz...

Początek był dobry :D 

12 minut temu, Cortazar napisał:

Odważny facet to taki co broni kobiety, tchórz to taki co ich nie broni.

Oczywiście. Nie wiem co Cię w tym dziwi. 

 

13 minut temu, Cortazar napisał:

Współczuję bycia ofiarą przemocy domowej... naprawdę.

Za samo nie dodanie "pewnie sobie zasłużyłaś" dziękuję ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że rozbiję na czynniki pierwsze:

49 minut temu, Fit Daria napisał:

Dobrze. Odwaga - umiejętność postawienia nie złu, nawet gdy trzeba to robić w pojedynkę, walka o ideały, honor, pomoc innym

Ze słownika PWN
Odwaga - śmiała, świadoma postawa wobec niebezpieczeństwa

Jednak ty mówisz tu ciutkę o czym innym

Odwaga cywilna - odwaga wypowiadania się i postępowania zgodnie ze swoimi przekonaniami, bez względu na konsekwencje
 

Jednak:

49 minut temu, Fit Daria napisał:

solidarność z kimś kto się z Tobą może nie zgadza, z kimś kto nie jest dla Ciebie wygodny, ale widzisz, jego poświęcenie, jego niewinność i widzisz jego krzywdę i potrafisz stanąć w obronie kobiety, kiedy cały świat wydaje się być na to ślepy. Tak robią odważni mężczyźni.

To już jest twoja naiwna atrybcuja pewnej cechy i z tym bym uważał. 
Większość ludzi kiedy mowa jest o odwadze ma na myśli tą pierwszą definicję a nie tę drugą. A jak widzisz troszkę się te dwie rzeczy różnią od siebie.

Tobie chodziło o odwagę cywilną ale poprzez atrybucję dopiełaś do tego swoje własne przekonania i ideologię.
A co jeżeli ktoś ma inny system wartości? Wyznaje inne ideały niż ty i nie boi się działać ani mówić zgodnie z nimi to czy automatycznie nie ma odwagi?

Teraz druga część:

49 minut temu, Fit Daria napisał:

Tchórz - zwala winę na ofiarę, chowa się za plecami większości, jest obojętny na krzywdę, uważa, że skoro ją krzywdzą, to pewnie ona lubi, bo by się sama obroniła. Tchórz nie ma empatii, uczuć wyższych, tchórz zawsze uważa, że on jest biedny, a prawdziwe ofiary to manipulatorki. Tchórz myśli tylko o własnych czterech literach i, żeby mu było wygodnie. 

Znowu ze słownika PWN

Tchórzczłowiek łatwo ulegający uczuciu strachu
Tchórzostwo - postępowanie właściwe tchórzom, brak odwagi

Hmm no coś mi się tutaj nie zgadza. To co opisałaś to raczej pasuje do grupy pewnych zaburzeń psychicznych np. psychopatii, socjopatii i innych zaburzeń osobowościowych.

Znowu zastosowałaś mechanizm atrybucji i wychodzi na to że mówimy i rozumiemy poprzez te same słowa różne rzeczy.
 

49 minut temu, Fit Daria napisał:

Czy ja lub w tych spotach gdziekolwiek było napisane, że każdy? Nie. Powiedziane było, że zjawisko jest duże i, że trzeba z nim walczyć. Jak z gwałtami, też trzeba walczyć, co nie oznacza, że każdy właściciel penisa to gwałciciel. 

 Nie nadinterpretuj. 

Niczego nie nadinterpretuje tylko tłumaczę jak zostanie odebrany ten filmik i jaki przekaz wyciągnie z tego przeciętna osoba.
 

49 minut temu, Fit Daria napisał:

Większość? Dla większości mężczyzn, których znam uderzenie kobiety to największa hańba dla męskości. I faceci, którzy są w stanie podnieść rękę na kobietę to śmiecie. I jakoś nie traktują plaskacza od kobiety jak zachowują się jak buraki do tego, że on 2-3 razy silniejszy i mający ją bronić zrobi to jej. I jak kobieta nie panuje nad sobą potrafią ją "poskromić " na inne sposoby.

 

Uderzenie kobiety nie jest tym samym co uderzenie mężczyzny. Nie pochwalam ani tego nie taką, ale te czyny nie są sobie równe.

Ok opisujesz tu kilka zjawisk i to zupełnie z sobą nie związanych.

Po pierwsze w filmiku był poruszony temat przemocy domowej i filmik w nieudolny i dość naiwny sposób wzywał do pomocy ofiarom przemocy domowej.

I jest to problem społeczny który jest wielowarstwowy i wielowymiarowy. I nie ma kompletnie nic wspólnego z twoją interpretacją.


Kompletnie inną sprawą jest rozhisteryzowanna panna która rzuca się i startuje z łapami do 2-3 razy silniejszego od siebie faceta.
No powiedz mi czego się spodziewa? Że co? Zostanie pogłaskana?

Startujesz do kogoś z łapami musisz liczyć się z tym że ci odda i tyle.

Edytowane przez Reflux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Kobiety mają dużą większą empatię, inteligencję emocjonalną, nawet niektórzy forumowicze to przyznają.

Ech, dzieciaku, dzieciaku, musisz się wiele jeszcze nauczyć.

Może się troszkę źle wyraziłem.
Kobieta potrafi lepiej odczytać uczucia drugiej osoby i ja się z tym zgadzam.
Mają za to nieco zniekształcony kręgosłup moralny :) 
Kobieca empatia polega na tym, że kobieta owszem wyczuje emocje drugiej osoby, jednak nie za bardzo się tym przejmie ;)
Ponieważ mechanizm kobiecej empatii był jej potrzebny tylko do egoistycznych celów m.in. poznaniu zamiarów wroga, po to aby przetrwać, a w najlepszym przypadku wykorzystać tę wiedzę by sprytem zranić wroga :) 

Kobieca empatia nie ma nic wspólnego z dobrym serduszkiem i duchowością :) !!!

 

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Albo taka sytuacja kobieta niedawno urodziła, zasnęła na kanapie z synkiem, mąż wraca z pracy widzi, że nie ma obiadu, budzi ją uderzeniem w twarz, wyzywa od śmierdzących leni, widzi nieuprane skarpetki wkłada jej je do ust wrzeszcząc " żryj to, jak nie umiesz sprzątać". 

I wiele innych historii, których nie mam siły tu przytaczać, a które zawsze są w konfiguracji, że to mężczyzna jest agresorem, a kobieta ofiarą, dziwnym trafem nigdy odwrotni

Jeszcze raz powtórzę, że jest to raptem z 5% mężczyzn czyli pewna część(ta gorsza) samców alfa, o które tak panie się zabijają.
Trzeba było nie zadawać się z bad boyami, po których uwierz słońce, że widać po pewnym czasie, że potrafią wybuchnąć ;) 
Reszta 3/4 mężczyzn jest nałogowo ignorowana.
A spora część także jest znienawidzona za po prostu bycie betą :) 

 

 

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Wyobraź sobie, że Mężczyźni pomagają kobietom z multum innych powodów niż ten, żeby im wsadzić. To już jest po prostu żałosne.

Uwierz słońce, że nie ;) 
Jest zawsze jeden i ten sam powód.
Myślisz, że dlaczego brzydkim kobietom nikt nie pomaga?
Zawsze liczą, że gdy pomogą to zaplusują u pańci na tyle, że będzie chciała z nimi utrzymywać kontakt, a finałem będzie sex :) 
Oczywiście ja tu mówię przede wszystkim o biało-pizdeo-rycerzach, czyli ile tam chłopaki podawali? Czyli większość mężczyzn :) 

Ja przecież wiesz, że nie pomagam kobietom(w błahych sprawach) aby nie wyjść na cipeusza oraz po to by wyróżnić się z tłumów śliniących się, zdesperowanych pizdeo-rycerzy ;) 

Jeszcze raz powtórzę głośno, aby dotarło:
Mamy w Polsce, jakże i na zachodzie, społeczno-prawny ucisk mężczyzn :) 

 

 

Godzinę temu, Fit Daria napisał:

Uderzenie kobiety nie jest tym samym co uderzenie mężczyzny. Nie pochwalam ani tego nie taką, ale te czyny nie są sobie równe.

No cóż, czyli jednak ta równość idzie do lamusa i znowu faworyzacja społeczno-prawna kobiet + ucisk mężczyzn:) 
Nie pomyślałaś, że kobiety ćwiczące na siłowni(a jest ich dzisiaj sporo) mogą być znacznie silniejsze od janusza, który ma 30 w bicepsie i waży 60 kilo?
Dzisiaj mamy równouprawnienie i o ile kiedyś każdy mężczyzna był silniejszy od każdej kobiety, to dzisiaj bywa z tym różnie :) 

To tak samo mówić, że facet ważący 60kg gdy uderzy faceta ważącego 80kg - to jego czyn jest mniej ważny, ponieważ sprawca czynu waży 20kg mniej :) 
Równouprawnienie to ma być równouprawnienie, a nie "jedna przemoc jest ważniejsza, a druga mniej ważna:) 




 

Edytowane przez Ragnar1777
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria Czy rozumiesz coś takiego jak skala zjawiska. To, że jakiś patol napierdala z nudów swoją starą czy wkłada jej skarpety do ust nie oznacza to, że robią tak wszyscy. Jest to raczej odsetek.

To raz.

Dwa :

Równie dobrze można stwierdzić, że ktoś kto nie broni hydraulika, roznosiciela ulotek czy ekspedientki w warzywniaku przed napastliwym klientem jest tchórzem.

Wiesz dlaczego mężczyźni nie bronią innych ? Bo mają to w dupie. Nieważne czy to jest kobieta, magazynier, uroczy piesek samotnej sąsiadki czy inspektor sanepidu. Mają WYJEBANE bo ludzie z reguły mają swoje sprawy i się nimi zajmują.

 

Wy kobiety nie jesteście pępkiem świata tylko częścią społeczeństwa. Nie należy się Wam szacunek tylko za to, że w darze od natury otrzymałyście cycki. Szacunek zyskuje się za dokonania a nie za to kim się urodziłaś.

Na wszelki wypadek powtórzę.

Szacunek zyskuje się za dokonania .

Buziaczki :)

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fit Daria napisał:

Wasz ukochany autor bloga Świadomość Związków, znany też jako Redpillersi ciągle to porównuje. Że kobiety robią nawet gorszą krzywdę poprzez "przemoc psychiczną". Bo? Odmawiają seksu! I śmią czegoś wymagać! To oczywiście dużo gorsze od pobicia czy gwałtu.

Przemoc psychiczna kobiet, to częste upokarzanie męża, czy to publicznie czy w domu. Na to jest przyzwolenie społeczne, bo mężczyzna ma być twardy. Natomiast jeśli mężczyzna zacznie zwracać uwagę kobiecie (nie sądzę, żeby od bicia się zaczynało - skoro uderzył musiał zostać doprowadzony do ostateczności przez kobietę - tak wy kobietki tłumaczycie swoje wybryki emocjonalne, prawda :D ) Jednak skoro życzycie sobie równouprawnienia, to wypadłoby w takim razie również znosić w mężny sposób kaprysy męża, bo skoro nie potraficie znieść go kiedy jest zły to nie zasługujecie na niego kiedy jest dobry.

 

4 godziny temu, Fit Daria napisał:

Tak, jesteście silniejsi fizycznie, więc uderzenie kobiety przez mężczyznę nie jest równe uderzeniu mężczyzny przez kobietę. 

 

Wg ostatnich krzyków mody kobiety są równiejsze niż mężczyźni, pod każdym względem.

 

4 godziny temu, Fit Daria napisał:

Kobiety mają dużą większą empatię, inteligencję emocjonalną, nawet niektórzy forumowicze to przyznają.

"Ty pierdoło, nawet na rodzinę nie potrafisz zarobić." - Mężczyzna pracuje po 12 godzin dziennie, rynek pracy jest jaki jest, to każdy tuman widzi, że nie od każdego pracownika zależy ile będzie zarabiał, więc chyba dla mózgu kobiety to też nie jest wysiłek ponad siły. Publiczne lżenie męża jest kalaniem własnego gniazda. Najbardziej absurdalny i bezmyślny sposób poprawy swojej samooceny w gronie najbliższych. A przecież widziały gały co brały? Regularnie lżona kobieta ma dokładnie taką samą szansę na utratę wiary we własne siły czy chęci do podwojenia wysiłku jeśli jest taka potrzeba, jak i mężczyzna. Człowiek jest podatny na pozytywną jak i negatywną motywację. Jeżeli kobieta występuje z pozycji roszczeniowej i będąc w domu, mając ciężko pracującego męża nie jest w stanie przygotować mu po pracy obiadu, to nie jest to nic co dobrze świadczy o niej, nie o mężu.

 

Empatia do dzieci znanych mi matek jest kolejnym przykładem -

 

"Jak się uczysz,kretynie?!" (oczywiście nie wytłumaczy jak dziecko ma uczyć się lepiej, bo sama nie wie, ale wymaga)

"Zostaw to, pozwoliłam ci to wziąć?" (dziecko radośnie wzięło sobie zabawkę, ale matka rozmawia właśnie z mężem, który zapomniał rano przed wyjściem do pracy, może ze zmęczenia - wyjąć masło z lodówki - niewybaczalna zbrodnia) 

"Pojebało cię? Chcesz się zabić?" (Dziecko miło się bawi i skacze radośnie na łóżku. Mimo, że ma lat 6 i panuje nad ciałem, a łóżko jest raptem 30cm nad podłogą, to matka znów mając zły humor, bo nie mając żadnych zainteresowań musi spędzać kolejny dzień w domu z bachorami, a nie przyjdzie jej do głowy nawet wziąć książki i poczytać coś z dziećmi, mając głowę przesyconą tragediami serialowymi widzi niestety tylko jeden scenariusz)

 

Można mnożyć historie o wielkiej "empatii" kobiet.

 

Empatia mężczyzn jest prosta - kocha i czuje się kochany? Zrobi wszystko, żeby jego rodzina żyła w dostatku. jeśli nie bogactwie fizycznym, to na pewno w poczuciu bezpieczeństwa. Bo to jest coś z czym się rodzi.

 

Zdarzają się wyjątki? Owszem. Patologia zdarza się nawet u mężczyzn, choć porównując z innymi ludźmi należy do rzadkości.

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.