Skocz do zawartości

Pozytywne myślenie, nastawienie- czy przyciąga okazje?


Rekomendowane odpowiedzi

Czasami ludzie mają doła, czasami są na fali. Ludzie w dołku psychicznym zmieniają nastawienie, zaczynają myślec w pozytywny sposób, bo ufają, że to coś zmieni w ich życiu. Sam zauważyłem to, że zmiana nastawienia do świata czy też poczucie, że to ja kontroluję swoje myśli, że w jakimś sensie to ja, a nie inni odpowiedzialni są za świat, jest skuteczna i przyciąga okazje, fajnych ludzi, życie staje się fajniejsze.

 

Niektórzy twierdzą, że to bujda- że nie da się przyciągnąc jakichś pozytywnych wydarzeń pozytywnym myśleniem, jednak u mnie rzeczywiście to działa. Dzieje się coś w stylu, że dobra energia przyciąga dobrą energię, moje pozytywne nastawienie przyciąga dobre okazje. Czy zauważyliście coś takiego u siebie? A gdybym dalej na przykład siedział w "dole" i miał negatywne myśli, to te okazje by się nie pojawiły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w nic takiego, pozytywne nastawienie z pewnością zwiększa szanse na happy end, ale nie przyciąga go. Przykładowa sytuacja, idziesz do ośrodka i jak fajnie zagadasz z kobitą w okienku co rejestruje możesz dostać termin dużo wcześniej, bo akurat miałeś dobry humor. Czy przyciągnąłeś wcześniejszy termin? Nie, sam go ugrałeś dzięki nastawieniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.