Skocz do zawartości

Alimenty natychmiastowe - nowy bat na ojców


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

Jakiś czas temu słyszałem w radiu jadąc do pracy o zmianach w prawie alimentacyjnym ( tfu! ) ale wyleciało mi to z głowy i przypomniało mi się dzisiaj.

Poczytałem trochę różnych stron i się za głowę złapałem. Pan Ziobro wymyślił kolejne rozszerzenie ustawy wymyślonej w czasach końcówki rządów Chruszczowa a początków Breżniewa zaś na naszym podwórku rządził niepodzielnie "towarzysz Wiesław" kiedy zaczęto tworzyć tzw Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy.

 

Otóż z pomysłu tego wynika, że w zaledwie w kilka dni od momentu rozpoczęcia procedury rozwodowej rodzic ( oczywiście wiadomo o jaką płeć chodzi ) będzie mógł złożyć wniosek o tzw alimenty natychmiastowe a decyzja o przyznaniu takich alimentów ma zapadać w ciągu kilku dni (!!!!). Uprawnionymi osobami do wydania decyzji w sprawie przyznania alimentów będą nie tylko sędziowie ale i referenci ( nosz kur... ).

Kto pamięta aferę z masowym produkowaniem dłużników przez e-sądy ten wie czym się kończą decyzje referentów. Będzie to wyglądało tak, że będzie tylko klikanie bez czytania wniosku i facet udupiony. Projekt ten jest w fazie konsultacji społecznych ( ha ha ha niezły żart ! ) ale najprawdopodobniej wejdzie niedługo z hukiem i znowu więzienia zapełnią się facetami których głównym przestępstwem będzie to, że zdecydowali się na ojcostwo.

 

Wysokość alimentów będzie ustalane co roku przez Ministerstwo (nie)Sprawiedliwości.

Co prawda w przypadku utrudniania kontaktów z dzieckiem ma być natychmiastowo przydzielany kurator ale ci co się rozwodzili wiedzą jak działa takie prawo gdy ojciec się skarży.

 

Więcej pod tymi linkami:

https://www.infor.pl/prawo/alimenty/alimenty-na-dziecko/2697097,Alimenty-natychmiastowe-od-kiedy-w-jakiej-wysokosci.html

http://www.rp.pl/Rodzina/303089957-MS-wprowadza-alimenty-natychmiastowe-do-uzyskania-w-kilka-dni.html

 

Sprawa o tyle mnie wkurzyła że mój ojciec, którego nie widziałem na oczy od 28 lat został za dupę wyciągnięty z ośrodka dla bezdomnych u jakichś zakonników i wsadzony wiele lat temu do pudła za alimenty, które matka rozpieprzała w ciągu dwóch tygodni a potem było jedzenie kartofli na wodzie.

 

To pomysł dominującej partii więc wprowadzenie go to tylko kwestia czasu choć temat jest wałkowany od marca. Jakoś mało o tym słychać.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ivar napisał:

że w zaledwie w kilka dni od momentu rozpoczęcia procedury rozwodowej rodzic ( oczywiście wiadomo o jaką płeć chodzi ) będzie mógł złożyć wniosek o tzw alimenty natychmiastowe a decyzja o przyznaniu takich alimentów ma zapadać w ciągu kilku dni (!!!!).

A gdy wyjdzie, że to nie jego dziecko to będzie zwrot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan Znając życie pewnie karynki się wykręcą.

 

Ciekaw jestem, czy politycy, którzy wprowadzają takie prawa są świadomi prawdziwych skutków, o których się tutaj pisze, i robią to pod jakimś zewnętrznym przymusem, czy może to po prostu idioci, którzy nie wiedzą, co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2018 o 20:13, Ivar napisał:

 

Otóż z pomysłu tego wynika, że w zaledwie w kilka dni od momentu rozpoczęcia procedury rozwodowej rodzic ( oczywiście wiadomo o jaką płeć chodzi ) będzie mógł złożyć wniosek o tzw alimenty natychmiastowe a decyzja o przyznaniu takich alimentów ma zapadać w ciągu kilku dni (!!!!). Uprawnionymi osobami do wydania decyzji w sprawie przyznania alimentów będą nie tylko sędziowie ale i referenci ( nosz kur... ).

 

 

Z tego co sie orientuje to wiekszosc Referentow to KOBIETY ? poprawcie mnie jak sie myle i  jesli tak to bedzie niezly MEXYK!, co za Chory kraj robi sie z tej Polski ;/, ale nie ma sie co dziw kobiety sa wrecz juz wszedzie, a w instytucjach Panstwowych to juz w tabunach i rzadza na calego w Big miastach ;/. Zle to widze na przyszlosc.

 

 

 

 

Edytowane przez o[-_-]o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozszerzenie polityki prorodzinnej rządu. Jest 500 plus, alimenty ścigane już po trzymiesięcznym niepłaceniu. Teraz to. Dla systemu mężczyzna - ojciec jest tylko dawcą spermy i dostarczycielem dóbr. Nikogo nie obchodzi co czuje, czy był winien rozpadowi związku, czy to w ogóle jest jego dziecko. Bezwzględna machina miażdżąca każdego faceta, który się nawinie. I kolejny oręż dla naszych operatywnych pań.

Teraz jakikolwiek kontakt z kobietą, to jak zabawa dziecka naładowanym rewolwerem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TPakal1 napisał:

To rozszerzenie polityki prorodzinnej rządu

To oczywiście pewnego rodzaju uproszczenie, bo rodzina to K+M+dzieci. Rządowi nie chodzi o rodzinę i jej dobro a o produkcję jedwabników, którą tylko maskuje chwytliwym sloganem  "polityki prorodzinnej". Mężczyźni en masse są tylko instrumentem mającym ponieść koszty tej polityki i czymś w rodzaju tępego narzędzia dla rządu. Pełne uprzedmiotowienie. 

 

Zresztą "elitom" raczej nie chodzi o szeroko pojętą funkcjonalną rodzinę (to nie leży w ich interesie) w której harmonijnie rozwijają i kształcą się dzieci, ponieważ stanowiłyby one bezpośrednie zagrożenie i konkurencję dla ich własnego potomstwa w przyszłości. Więc najlepiej jak szerokie masy dzieci będą w jakiś sposób dysfunkcyjne i niedokształcone jako dorosłe. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli panowie będą świadomi faktu, że jako pełnoprawni rodzice mają takie samo prawo, żeby w momencie zagrożenia rozwodem, uciec od małżonki i zamieszkać z własną mamusią razem ze swoim dzieckiem, pozostawiając mamusię dziecka samą, to to prawo odbije się mocnym rykoszetem...

Mają identyczne prawo do złożenia pozwu o alimenty.

Inna sprawa, że nie ma pewności, że prawo w takim wypadku będzie egzekwowane równie sprawnie, choć w końcu liczy się dobro dziecka, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA JEDNO DZIECKO 460 ZŁ

Nowe alimenty bez zaświadczeń o zarobkach.

Trzeba będzie tylko wypełnić formularz na stronie w Internecie.

Alimentacyjne nakazy zapłaty będą mogli wydawać Referendarze Sądowi.

Ale jak rozumiem są to tymczasowe nakazy zapłaty do momentu wyroku alimentów

właściwych. ?

Poza tym są planowane nowe kary dla dłużników alimentacyjnych. 

https://www.infor.pl/prawo/nowosci-prawne/755552,Nowe-prawo-alimentacyjne-w-2017-r.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że inne zobowiązania nie są tak sprawnie ściągane jak ma być to-hajsik dla Pań. Żałuję, że w Polsce nie ma jakiej instytucji rozliczającej matki z alimentów, choćby i z faktur/paragonów czy rzeczywiście pieniądze idą na dziecko. Bo alimenty jako pieniądze na dziecko nie są niczym złym. Problem z patologią, jaką odstawiają Panie wyłudzając kosztem dziecka hajs dla siebie. 

 

E-sądy nie produkował dłużników poza pojedynczymi przypadkami, pomagały dochodzić swoich zobowiązań bez kilkuletniego postępowania. Wierzyciel roszczenie musi uzasadnić i udokumentować. Nie deprecjonujmy dobrego mechanizmu z powodu niedbalstwa jego wykonawców, wystarczyłoby dobrać ich lepszych albo dotkliwie karać za tego typu błędy. Bo są one w obie strony i są każdego dnia czasem setki zasadnych roszczeń, które Ci sami referendarze odrzucają masowo dobre wnioski... Bo tak. 

5 godzin temu, o[-_-]o napisał:

tego co sie orientuje to wiekszosc Referentow to KOBIETY ? 

Nie ma takich danych, jeśli masz to podrzuć. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam znajomych prawników i ich postawa mnie przeraża. Dla nich nie liczy się ojciec, tylko"interes dziecka". A rozmawialiśmy o płaceniu alimentów na nie swojego potomka. Stwierdzili, ze badania DNA po porodzie namieszają w życiu dziecka i takie tam, dziecko musi się wychowywać w pełnej rodzinie.

 

Więc ja dziękuje za małżeństwo, jeśli chłopy(?) prawnicy takie rzeczy mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Patton napisał:

Moim zdaniem to znowu typowe kupowanie głosów, tak samo było z 500+.

 

Też, ale również wpływ na Karynki by chętniej dawały bez zapieczeń i ze szczęśliwym zakończeniem w środku.

 

Cytat

Kobieto, resztą się nie przejmuj, państwo za Ciebie zrobi resztę. Ty Tylko złap frajerów. Reszta zajmie się nasza armia urzędasów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun82

Wiem o tym, ale zbyt wiele mi nie zabiorą bo nie mam zbyt wiele. Ale kto będzie chciał to i tak ucieknie, a do Czech mam kilka kilometrów no i będę miał blisko do mojej aktualnej miejscowości i na starcie będę mógł u rodziny mieszkać, także zawsze to jakieś ułatwienie. 

Edytowane przez Patton
Poprawa błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mi przyszło na myśl. Rozpoczynam batalię rozwodową, sąd zasądza alimenty dla żony, niezależnie od przyczyny rozwodu, którym jest zdradzanie mnie przez małżonkę. Powiedzmy, że sprawę wygrywam i uzyskuję rozwód z orzeczeniem winy żonusi. Sąd zasądzi zwrot wpłaconej kwoty alimentów?

Sam sobie odpowiem. Nie. Bo pieniążki są dla dziecka, nad którym opiekę przejęła żonusia. Jak się nie obrócisz zawsze dupa z tyłu. Czyli co nie zrobi mężczyzna w małżeństwie to wszystko i tak zasądzą na jego szkodę. Dziwię się facetom, że w ogóle się żenią i płodzą dzieci. No chyba, że są nieświadomi. Ale w tych czasach to już tylko i wyłącznie ich wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Herbu Pietruszka napisał:

 

Ciekaw jestem, czy politycy, którzy wprowadzają takie prawa są świadomi prawdziwych skutków, o których się tutaj pisze, i robią to pod jakimś zewnętrznym przymusem, czy może to po prostu idioci, którzy nie wiedzą, co robią.

Pan ziobro dostał polecenie od pani pati-koti (żony w sensie) i wykonuje posłusznie.

Bo wiesz... Brak wykonywania poleceń = szlaban...

 

13 godzin temu, Rnext napisał:

Więc najlepiej jak szerokie masy dzieci będą w jakiś sposób dysfunkcyjne i niedokształcone jako dorosłe.  

Tak i nie.

Tzw "dysfunkcyjne i niedokształcone masy" są z jednej strony doskonałym elektoratem - jest ich DUŻO (bieda i patologia zawsze mnoży się na potęgę "bo to dobrze, buk dał dzieci - buk da i na dzieci" (przy czym ów "dający buk" to państwo, czyli podatnik), są łatwi do zmanipulowania i są wrażliwi na obietnice socjalu.

Z kolei "bogate lewactwo" nie mnoży się jak króliki, bo ma świadomość KOSZTÓW tej zabawy. Ale za to ma sporo wyższe przychody, a więc jest dobrym podatnikiem (PIT/CIT, a przede wszystkim wysoki VAT)

Nie da się wyplenić "lewactwa" do zera, bo kto będzie płacił na socjal?
Z drugiej strony - im ciemniejszy naród, tym łatwiej nim sterować.

 

Zauważcie - pierwszą rzeczą, jaką się robi na podbitych terenach jest wyrżnięcie elit. Czy to w wojnach światowych, czy choćby kolonizując rozmaite "dzikie plemiona".

12 godzin temu, Perun82 napisał:

Więc ja dziękuje za małżeństwo, jeśli chłopy(?) prawnicy takie rzeczy mówią. 

 

No przecież myszka by się mogła obrazić za głoszenie herezji ?

12 godzin temu, Perun82 napisał:

Też, ale również wpływ na Karynki by chętniej dawały bez zapieczeń i ze szczęśliwym zakończeniem w środku. 

 

Cytat

Kobieto, resztą się nie przejmuj, państwo za Ciebie zrobi resztę. Ty Tylko złap frajerów. Reszta zajmie się nasza armia urzędasów.

 

A to już teraz państwo nie zdejmuje z kobiety 100% odpowiedzialności?! ?
Masz "domy samotnych MATEK" (jakoś brak domów samotnych OJCÓW), masz przywileje dla samotnych MATEK (wspólne rozliczenia, preferencje przyjęcia do szkół/żłobków/przedszkoli), masz przywileje z prawa pracy itd.

Jak jest dysfunkcyjna, to państwo będzie wspomagać na wszelkie sposoby, a dziecko odbierze dopiero w ostateczności.

Tak naprawdę - żeby kobieta z dzieckiem utonęła to musi się MOCNO postarać.

 

Żeby facet z dzieckiem utonął... No raczej mocno się musi napracować, żeby na powierzchni utrzymać...

 

2 godziny temu, TPakal1 napisał:

Rozpoczynam batalię rozwodową, sąd zasądza alimenty dla żony, niezależnie od przyczyny rozwodu, którym jest zdradzanie mnie przez małżonkę. Powiedzmy, że sprawę wygrywam i uzyskuję rozwód z orzeczeniem winy żonusi. Sąd zasądzi zwrot wpłaconej kwoty alimentów?

 

W języku polskim pojęcie "alimenty" oznacza dwa rodzaje świadczeń.

W kulturze anglosaskiej funkcjonuje lepsze nazewnictwo - jest pojęcie "alimony" (zwane też "vaginamoney" ? ) i "child support".

 

I tu masz jasność:
"Alimenty natychmiastowe" o których mowa to "alimenty na dziecko". "Child support".

One stanowią własność dziecka. Ex (teoretycznie) nie ma NIC do tych pieniędzy.

NIESTETY - te pieniądze są płacone "na ręce matki", która sprawuje "zarząd zwykły nad majątkiem DZIECKA".

To pięknie pokazuje spierdolenie pań, które niejednokrotnie żerując "na alimentach" okradają tak naprawdę swoje dziecko.

 

Żeby nie było wątpliwości - pojęcie zbliżone do "natychmiastowych alimentów" funkcjonuje już dzisiaj.

Składając pozew rozwodowy wraz z ustaleniem opieki nad dzieckiem (czyli standard), madka może domagać się zasądzenia alimentów na dziecko w kwocie x (kompletne z dupy) i zabezpieczenia tego pozwu.

Sąd wówczas bierze do ręki pozew, czyta wniosek o alimenty i zabezpieczenie pozwu, wydaje orzeczenie i nadaje mu klauzulę natychmiastowej wykonalności NIE WNIKAJĄC W KWOTĘ PODANĄ PRZEZ LOSZKĘ. "Działa w interesie dziecka". I tak w minutę możesz dowiedzieć się, że właśnie od miesiąca masz na ręce loszki becelować 4 kafle "bo tak" (i nikt nie wnika(ł), że zarabiasz 2000 PLN), masz klauzulę wykonalności i loszka może z tym moment polecieć do komornika.

Do momentu zakończenia sprawy i uzyskania ostatecznego orzeczenia o alimentacji - płacisz w/g tego kwitu (a sąd się nie spieszy).

Jak Ci obniżą, to "należy się zwrot", rozumiany zazwyczaj jako "masz nadpłatę".

 

To o czym Ty mówisz, to są "vaginamoney" - alimenty na byłego małżonka.

One z kolei praktycznie defaultowo są orzekane PO orzeczeniu rozwodu.

Oddzielnym postępowaniem.

 

Wariant A - "bez orzeczenia o winie" - tylko gdy eksmałż pozostaje w niedostatku (czyli - ma problem ze związaniem końca z końcem). Max 5 lat lub do wstąpienia w nowy związek małżeński, w uzasadnionych przypadkach - można przedłużyć te 5 lat. Działa w obie strony (no bo nie  ma winnego).

 

Wariant B - "orzeczona WYŁĄCZNA wina małżonka x" - małżonek Y może wystąpić o alimenty na siebie, jeśli w wyniku rozwodu POGORSZYŁA SIĘ JEGO SYTUACJA MATERIALNA. Czyli - mieszkaliśmy na 120 mkw, teraz mieszkam na 90 mkw - pogorszyło się = należy mi się kompensata.

Nie ma tu ograniczeń czasowych - "do wstąpienia w nowy związek małżeński" (czyli do śmierci).

 

Trochę jaśniej? ?

Edytowane przez Stary_Niedzwiedz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

to już teraz państwo nie zdejmuje z kobiety 100% odpowiedzialności?!

100% odpowiedzialności będzie kiedy nawet nieformalny związek z kobietą będzie skutkował czynnościami prawnymi:D Będzie penetracja potwierdzona - przepadłeś. 

 

2 minuty temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

eby facet z dzieckiem utonął... No raczej mocno się musi napracować, żeby na powierzchni utrzymać...

Facet na początku życia buduje okręt. Wchodząc w tzw. "związek małżeński" oddaje uzbrojony niszczyciel a w zamian dostaje ponton z powoli uchodzącym powietrzem. 

 

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Perun82 napisał:

Facet na początku życia buduje okręt. Wchodząc w tzw. "związek małżeński" oddaje uzbrojony niszczyciel a w zamian dostaje ponton z powoli uchodzącym powietrzem.

Dobre! Podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem ze znajomą, która założyła sprawę o alimenty. Wiecie co jest w tym najciekawsze? Sędzia ustalił alimenty w kwocie 350 zł. W uzasadnieniu stwierdził, że takie są " stawki "w tym sądzie. Od 350 do 500. Koniec i basta. Tak jak w kościele, co laska. A łaska to 500. Qrwa trzeci świat i sto lat za murzynami :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.