Skocz do zawartości

Walsartan wycofany! Zanieczyszczony lek na nadciśnienie.


RockwellB1

Rekomendowane odpowiedzi

 Pisze ku przestrodze!

 

http://www.rp.pl/Zdrowie-/180709599-Afera-z-walsartanem-pelna-lista-wycofanych-lekow-na-nadcisnienie.html

 

Sprawdźcie u swoich bliskich czy biorą taki lek na nadciśnienie tętnicze.

 

Brałem ten lek prawie rok i mniej więcej jak zacząłem brać opakowanie innego producenta zaczęły się po około 2 tygodniach dziwne objawy. Na stronie GIFu sprawdziłem i niestety seria mojego leku jest na liście.

Paradoksalnie podczas brania leku zwiększyło mi się ciśnienie. Puls ostatnie dni w granicach 90-100. Znacznie powiększony apetyt i ból skroni nie do zniesienia. Dziś trafiłem do lekarki która kazała mi to odstawić i właśnie od niej dowiedziałem się, że jest coś nie tak z tym lekiem.

 

Swoją drogą jestem zażenowany postawą lekarki, że ma wiedzę od kilku dni i po pracy nie usiadła szukać w kartotekach, kto to bierze i dzwonić.

 

Wszystko jest w artykule ale nadmienię tylko, że lek był zanieczyszczany w Chinach bo większość koncernów z tamtąd bierze składniki. Został zanieczyszczony trucizną N-nitrozodimetyloaminy (NDMA). Kontrola zakładów w Chinach jest mizerna. Ciekawe ile jeszcze takich afer będzie ze wschodu i ilu ludzi dozna poważniejszych uszczerbków na zdrowiu. A jak wiadomo liczy się hajs a taniej nie znajdziemy nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, RockwellB1 said:

Swoją drogą jestem zażenowany postawą lekarki, że ma wiedzę od kilku dni i po pracy nie usiadła szukać w kartotekach, kto to bierze i dzwonić.

E tam, dzwonić, pfff! Powinna zapierdalać po chałupach z workiem preparatu wolnego od zanieczyszczenia i wymieniać wszystkim ten lek. Oczywiście na swój koszt i w swoim wolnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.