Skocz do zawartości

Wincyj kobiet w Policji, Wincyj kobiet w służbach mundurowych


WąsatySamiec

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, jasno i dobitnie widać, co się dzieje, jak pracę w policji traktuje się nie jako służbę gdzie trzeba się wykazać tylko jako "robotę" do odpękania x godzin i do domciu, czy się stoi czy się leży piniondz się panci należy, a Ty się chłopie szarp z sebiksem sam na sam i jeszcze koleżankę ratuj.

 

Co za profesjonalizm, to pewnie jedna z tych himalajskich noblistek. Nie mówię, bo się nie znam, czy chłop zachował się w pełni profesjonalnie, ale robił co mógł i bez wątpienia jak by było dwóch takich jak on, to zgarnęli by i tego Sebę, z którym się szarpią jak matka z łobuzem i drugiego Sebę za przeszkadzanie w pracy i wygrażanie się.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale jak to obejrzałem to przypomniał mi się taki osiedlowy patus z czasów mojej młodości.

 

Sytuacja autentyczna - Koleś podbił do jakiejś obcej parki na mieście pobił faceta i wiecie co było dalej.......wziął jego kobietę za rękę a ta cała podniecona poszła z nim w ustronne miejsce podczas, gdy jej facet leżał z podbitym okiem na ziemi.

 

Słyszałem od kolegów w czasach szkolnych, że takich akcji było więcej niż jedna. Patologia

 

Sorry za wtrącenie, ale tak mi się przypomniało.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba w wojsku to jest jakiś dramat! 

 

Mamy farta z chłopakami że służymy w desancie i tutaj tak się nie pchają. Kilka etatów nieskaczacych jednak jest i zaczynają się pojawiać panienki po 165cm wzrostu i 50kg wagi. 

 

Na wymarsz nie pójdzie bo normy BHP jej nie pozwalają wziąć zasobnika bo za ciężki - nosz kurwa ja też mam jakieś tam normy bodajże 25 kg a nie 20 w pracy długotrwałej a jakoś też chodzę mimo że przekraczam.Przykladowa laska mówi że nie weźmie mozdzierza na wymarsz bo za ciężko i bhp wszyscy się nad taką zlituja, złego słowa nie powiedzą. Facet zrobi to samo zostanie zjebany, wymiany a na koniec dorzuca mu jeszcze dodatkowy pakiet do zabrania oraz będzie posmiewiskiem kompanii na najbliższe 2 miesiące. 

 

Drugi przykład dowódca pododdzialu (nie żaden kapral czy inny dowódca plutonu z którymi zazwyczaj wszyscy po roku są na Ty) wydaje rozkaz. Odezwa panny-a dlaczego ja?! Z wielkim oburzeniem. Żadnych konsekwencji. 

 

Kasę taką samą biorą a roboty w 5 nie zrobią tyle co jeden nawet mocno nie ogarnięty facet 

 

  • Like 10
  • Dzięki 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, norma, biorą baby, biorą pizdeuszy i później są takie akcje. Jeden policjant powinien sobie dać na spokojnie radę z jednym patusem. Ma w końcu coś sobą prezentować, funkcjonariusz ma budzić respekt wśród takich pojebów jak ci na filmiku, obywatel ma się czuć bezpieczny, a jak tu przy takich policjantach czuć się bezpiecznymi?

 

Ano jaka policja, taki do niej szacunek, w Stanach prawdopodobnie tego stawiającego się by odjebali a drugiego "delikatnie" obezwładnili, zakuli i zawieźli na dołek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu było, jak 3 kobiety policjantki w Szwecji nie mogły dać sobie rady z imigrantem. Nie dość, że trochę im się oberwało, zniszczył im samochód, to jeszcze nie zdołały go aresztować. Nie wspominając, że imigrant jakimś mocarzem nie był.

 

Edytowane przez Beckenbauer
  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beckenbauer to Twoje nagranie jest jeszcze lepsze niż to z Polszy.

 U nas mimo, że promują to równouprawnienie, to jednak głupi nie są i wiedzą, że to gówno prawda, dają te kobiety gdzie się da żeby jakieś pozory utrzymać, że równość i fajnie, ale na patrole jednak są dobierane z chłopem i nie do "cięższych interwencji" w Szwecji jest gorzej niz w Choroszczy pod tym względem. Samochód rozjebał ciapak, policjantce bule sprzedał u poszedł :D

Edytowane przez WąsatySamiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich filmików w YT jest więcej nawet w wydaniu męskim Ci ludzie często zupełnie są nieprzygotowani do takiej pracy mógłbym wrzucić z 10 filmów jak sobie nie radzą, łobuzy biją przy policji innych i jak policja bije młodzież, starszych ludzi jak i matkę z dzieckiem parę takich linków na razie wrzucę dwa ale jak będzie zainteresowanie to dam więcej. Z jednej strony to śmieszne ale z drugiej żałosne. 

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red ale wiesz zapewne, że policjantowi nie wolno uderzyć czy dusić zatrzymanego. Mogli najwyżej potraktować delikwenta gazem, następnie na glebę i skuć. I tyle.
Nawet chyba użycie pałki służbowej jest mocno limitowane - są ograniczenia gdzie i jak można uderzać. O użyciu broni służbowej nie wspomnę.

W pierwszym filmie, jeżeli policjant rzeczywiście założyłby duszenie to światło gaśnie po 10 sek, a tu byczek miał siłę się z nimi szarpać przez 10 min.

W takim starciu zdecyduje przewaga wagi.
Ale brak wyszkolenia policjantów ewidentny. O pani policjantce to nie ma co mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się coś zmienić w prawie i tyle, ja rozumiem że policja się może bać o "wizerunek", bo jak przestaną się cackać to się podniosą zaraz wśród januszy i grażyn okrzyki i piski że ZOMO że pałują jak za komuny o byle co. Ja bym tam nie miał nic przeciwko jakby takiego patusa odstrzeliwano przy stawianiu się, szarpaniu i nie stosowaniu się do poleceń funkcjonariusza. Jak Boga kocham, to są po prostu chwasty do wyrwania.

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lxdead napisał:

Powinno się coś zmienić w prawie i tyle

Nic nie zmienią bo baby to też elektorat a wybory trzeba wygrać prawda ? a takie unormowania prawne to przecież uderzenie w kobiety :)

Sam nie wiem co o tym sadzić. Wydaje mi się ze to był swoisty eksperyment ale nikt nie przypuszczał że to tyle czasu będzie trwać. Pewnie myśleli że puszczą baby i to ich przerośnie albo stado białych rycerzy ogranie robotę za nie i będzie cacy a wcale tak nie jest. Druga sprawa taka że kobitki na początku są ambitne i nawet przydatne. Doskonalą się i w ogóle ale później jak już się zadomowią to tak jak w małżeństwie nagle coś im się przestawia i są problemy.

 

Co do Policji. Aktualnie tam są takie problemy kadrowe że wkrótce to się zawali z kretesem :):):)

Edytowane przez maVen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.07.2018 o 21:24, maVen napisał:

Co do Policji. Aktualnie tam są takie problemy kadrowe że wkrótce to się zawali z kretesem :):):)

Zgadzam się w 100 % - Jak ma nie być problemów jak praca jest jaka jest - widać na filmie a płacą mało - W Niemczech policjant dostaje 3000 euro a u nas kursant na szkole 1800 zł - tak to prawda 1800 zł.

Ludzie przychodzą na szkoły policji i się zwalniają bo kredyt na mieszkanie, bo rata i pieniędzy nie ma po trzech dniach.

Po szkole jest 2800 bo już delikwenta nie trzeba żywić i kwaterować ale to 2800 może utrzymać się przez dłuższy czas więc ogólnie jest lipa. Płaca rzędu 4000 zł to już w policji jest bardzo dobrze a dyspozycyjnosć 24 na dobe - czasu nie zaplanujesz dalej niż na dzień do przodu bo telefon i musisz jechać.

Do tego Minister opowiadający brednie wyssane z dupy, w TVP1, że dzielnicowi zarabiają po 5 tys. :))) i mamy to co mamy. Zamiast podnieść zarobki, podnieść prestiż pracy i wybierać kandydatów żeby nie było sytuacji jak powyżej - to lepiej porozklejać plakaty po mieście, o naborze do policji i a nuż może ktoś przyjdzie. Jak już przyjdzie to trzeba robić wszystko, żeby się nie kapnął, że coś jest nie tak, byle tylko był, byle skończył szkołę i byle było kogo wysłać w rejon.

A starsi doświadczeni policjanci, od których ci młodzi mogli by się uczyć - spierdalają na emerytury, (bo jeszcze mogą odejść na wcześniejszą, młodzi już nie ) nie po to żeby leżeć do góry jajami - tylko po to, żeby iść gdzieś do pracy, czy wyjechać za granicę i wreszcie zacząć godnie zarabiać, chociaż często gdyby byli dobrze opłaceni, to duża część bu chętnie została.

Także taki mój komentarz do powyższej scenki :)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dostaje w Niemczech policjant? Zwykły krawężnik ma jakieś 1800 Euro netto plus dodatki ewentualnie. 

 

A kobiety próbuje się wcisnąć do każdej pracy z prostego powodu: są mniej konfliktowe i łatwiej nimi zarządzać. Nie kłócą się o podwyżki i siedzą cicho. To jest przyczyna, ubrana oczywiście w piękna ideologię równości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie.

1800€ to relatywnie 3600zł. Wiem bo taki przelicznik mi się bardzo dobrze sprawdza w kwestii mieszkania, jedzenia, utrzymania w ogóle. Więc skoro @Headliner mówi, że zarabiają między 2800 a 4000 (to jest średnio 3400) to to jest porównywalne.

To nie do końca o te pieniądze chodzi - to są stawki porównywalne z nauczycielami. Wydaje mi się, że bardziej o robotę chodzi, jak to mówiła moja znajoma - nie tak sobie wyobrażała pracę w policji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz

Myślę, że można przyjąć taką średnią jak napisałeś 3400 na rękę  - oczywiście policjanci na ulicy to bardziej Ci z 2 z przodu no może 3 i nie za wiele poza tym. W średnią, nie wliczamy różnej maści komendantów itd. bo to ją znacznie zawyża a ma się nijak do rzeczywistości.

Nie mam zamiaru, dyskutować też o przeliczniku, który podałeś, bo w Niemczech byłem kilka razy przejazdem i tyle.

Nie słyszałem natomiast aby niemieccy policjanci  skarżyli się na zarobki a wręcz, z tego co wiem, są opłacani dobrze. 

Więc coś musi tu być nieco inaczej. 

Edytowane przez Headliner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przelicznik biorę stąd, że tak mniej więcej się kształtują ceny w stosunku do zarobków. Np. jeśli chleb w PL kosztuje 30min roboty (min krajowa) a za Odrą 15min to jaki jest przelicznik? Jeśli za pokój muszę dać 400 a w PL za taki dałbym 800 to jaki jest przelicznik. Razy dwa, tak by przynajmniej wynikało z arytmetyki.

Bardzo dobre się sprawdza. Nawet w przypadku wypłaty. Co prawda np. niemiecka minimalna wynosi 8,5€/godz a polska ~12zł/godz ale uwzględniając tutejszy standard 37,5 godz/tydz (odliczają 30 min na przerwy) to wychodzi 1370€/2000PLN. To daje 0,68/1,46 czyli ~1,5 razy. Wyjdzie, zgodnie zresztą z rzeczywistością, że życie w Niemczech jest nieco tańsze w relacji do zarobków niż w Polsce ale to nie będzie 4 krotna różnica, jak to niektórzy gastarbajterzy próbują wmówić:

- o ja to zarabiam 6000PLN na truskawkach.

- A ile z tego zaoszczędzisz, zakładając że nie jesz jedzenie dla ludzi a nie dla psów?

- Eeee....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.