Skocz do zawartości

Szukam nowych smaków. Ktoś pracował w kebabie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem. Jestem niejadek. Nic prawie mi nie smakuje, wszystko zrobiło się nudne. Byłem u lekarza i dał mi megace, ale to pomaga na chwile na apetyt.

 

 

Wszystko nudne się wydaje.

 

Szukam jakiś przypraw lub sosów aby na nowo zasmakowały mi pokarmy. Taki ryż z kurczakiem  z jakimś sosem, jajecznica z przyprawami dobrymi, dodawałem do jajecznicy już, oregano, bazylie, pieprzy, curry itp, ale szukam naprawdę czegoś zajebistego abym oszalał na punkcie jedzenia,

 

 

Smakuje mi pewien sos u turasa w kebabie , to sos ostry  i czosnkowy łagodny, Samba coś tam było napisane, Czy ktoś spotkał się gdzie to można kupić i jak się nazywa dokładnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przyprawy to spróbuj kuchni indyjskiej. Jeżeli lubisz jak piecze z obu stron to zainteresuj się meksykańską. Jak chcesz się czegoś nauczyć i poznać ciekawe smaki to zacznij robić SWOJĄ pizzę, do której możesz wrzucić różne rzeczy i prawie zawsze będzie to zjadliwe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cojarobie napisał:

Nic prawie mi nie smakuje, wszystko zrobiło się nudne.

Od roku podstawowym posiłkiem jest schaboszczak z frytkami smażone na smalcu, do tego ćwierć kostki masła.

Czasem proste rozwiązania potrafią być najlepsze ;)

Jem, żeby żyć, nie odwrotnie.

Może nastawienie mam inne, co pomaga nie szukać w sobie problemów, a sposobów na realizację przyjemności? Nie tylko kulinarnych?

Moje własne wrażenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyprawy przyprawami i choć sami używamy ich mnóstwo, to może spróbuj pójść w kierunku eksperymentowania z rzeczami których jeszcze nie jadłeś.

Poniżej małe propozycje na szybko w charakterze guidelines, które nam osobiście wybitnie smakują. 

 

- baranina/jagnięcina na domowe szaszłyki, kroisz w kostkę, nadziewasz na szpadkę, przekładasz cebulką i papryką i na grill. Jak dorwiesz tylko mieloną to mieszasz z kuminem (sproszkowany kmin rzymski, nie kminek) formujesz kofty na patykach i też na grill

 

- falafele (takie kotleciki) ze strączkowych (bób, cieciorka...), smażone w głębszym tłuszczu z sosem czosnkowym na bazie jogurtu. My zawijamy w liście sałaty. Przepisów na nie jest bez liku. Byle nie zapomnieć o kuminie.

397091b295407.jpg

 

- małże, ugotowane z dodatkiem śmietany kremówki do wody jako baza do spaghetti z podostrzonym sosem pomidorowym.

Mnie nie można od tego oderwać.

fd34c87dc41bb.jpg

 

- krewetki w tempurze (rewelacja!!!)

 

- zrób sobie własny żytni chleb na zakwasie dodając do niego kminek i prażone nasiona słonecznika. Jak masz fajną piekarnię pod ręką to powinni taki też wypiekać i kupisz. Nawet jak tylko polewasz ostrą oliwą z oliwek to jest pyszne. Po zgrzankowaniu będzie fajną podstawą do:

a) natarcia ząbkiem czosnku i pomidorem a potem przesmarowania tego puszystym serkiem typu almette - na wierzch plaster pomidora, sól i pieprz świeżo mielony

b) położenia na grzance jajecznicy, którą możesz zrobić mniej więcej tak: na roztopionym maśle podsmażasz cebulkę i po chwili wrzucasz drobno krojony kawałek dobrego pomidora malinowego. W rozbełtaną trzepaczką masę jajeczną (w miseczce) wrzucasz pół łyżeczki harrisy (podobna do sambala, tyle że w formie pasty i nam bardziej pasuje) i wylewasz na patelnię. Po wysmażeniu posypujesz solą już na grzance. Zamiast soli możesz podkręcić smak filecikiem anchois kładzionym na wierzch, albo dodać go na początku smażenia do cebulki (fajnie się rozpadnie i rozprowadzi)

 

- jajka w szklance, gotujesz na miękko, przerzucasz do filiżanki z odrobiną masła, rozwalasz i mieszasz za pomocą łyżeczki. Dodajesz co chcesz, cebulka, szczypior no i oczywiście sól

1073dc29ce40b.jpg

 

Generalnie baw się produktami, zadbaj o ich jakość i kombinuj :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sosu to - Sos sambal oelek TaoTao 227 g   kupiłem i to nie to samo, ten co kupiłem to słony, nie da się go jeść. U Ciapatego jest bardzo dobry.

 

 

Ja testem taki trochę wegetarianin, staram się mięsa nie jeść.

 

Pizza tak bardzo lubię. Ćwiczę na siłowni. Ale ogólnie od zawsze byłem niejadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cojarobie napisał:

jajecznica z przyprawami dobrymi, dodawałem do jajecznicy już, oregano, bazylie, pieprzy, curry

Jeśli nie tylko przyprawy wchodzą w grę to polecam spróbować z dodatkiem łososia lub salami zamiast tradycyjnej szynki/boczku - w zależności od tego czy wolisz rzeczy bardziej łagodne lub wyraziste. 

 

Głęboki, wyrazisty, ciekawy smak ma kuchnia indyjska i/lub nepalska. Wszelkie curry są bardzo aromatyczne i interesujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cojarobie napisał:

Co do sosu to - Sos sambal oelek TaoTao 227 g   kupiłem i to nie to samo, ten co kupiłem to słony, nie da się go jeść. U Ciapatego jest bardzo dobry.

 

 

Ja testem taki trochę wegetarianin, staram się mięsa nie jeść.

 

Pizza tak bardzo lubię. Ćwiczę na siłowni. Ale ogólnie od zawsze byłem niejadek.

To jeszcze możesz spróbować sos sriracha (z gęsią na opakowaniu). Ostry, ale nie jest słony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.