Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zainteresował mnie temat, który został założony przez @Still w sekcji samców, odnośnie zlotu. Już od jakiegoś czasu myślałam, czy by nie dało się tego jakiegoś zorganizować. Mnie osobiście bardzo podoba się ten pomysł.  Fajnie by było posiedzieć przy piwku, porozmawiać, poznać się.  Ja i mój samiec chętnie byśmy uczestniczyli w miarę możliwości. Ja chętnie sama bym jakieś organizowała. ;)  

Wiadomo, że jesteśmy porozrzucani po świecie i tutaj może to być problemem. Dlatego miałabym pytanie do @Marek Kotoński  i moderatorów:

Czy byłaby możliwość założyć osobny dział dostępny dla samców i samic, poświęcony zlotom, gdzie byłyby wstępnie obgadywane spotkania np w danych częściach polski? W tym też jeden temat gdzie mogą spotkać się ludzie w UK (bo z tego co się orientuję, to parę osób prócz mnie pomieszkuje też na wyspie ;) ) Mogą być też zloty, tylko dla kobietek z forum. Zloty dla samych samców. Po małe posiadówki w pubie, po duże , aktywne, 1-3 dniowe zloty... Możliwości multum jednym słowem!

 Wszystko kwestią dokładnego obgadywania tematu w odpowiednim miejscu, gdzie może się wypowiedzieć jak najwięcej osób i żeby nie robić miszmaszu w jednym temacie. By wszystko było klarowne i czytelne.

Mam na myśli, że ktoś zakłada temat w zbiorczym dziale pt: "zlot w Krakowie" tam obgaduje się wstępnie termin i zgłaszają się zainteresowani tymże zlotem a resztę informacji (tj. dokładna lokalizacja, godzina) omawia się na priv między tymi zainteresowanymi osobami. Pomoże to w zachowaniu dyskrecji i zapobiegnie nieprzyjemnym sytuacjom, gdzie przyjdzie ktoś tylko po to by siać zamęt na spotkaniu. Oczywiście myślę, że zloty powinny być dla osób, które czynnie udzielają się na forum i jest pewność, że nie są one trollami. 

Myślę też, że nie ma co przystawać na jednym zlocie, tylko robić je regularnie, jedne większe, drugie mniejsze - wszystko w zależności od dyspozycyjności forumowiczów. Wiadomo, że ciężko jest uzgodnić termin, który by pasował w pełni wszystkim zainteresowanym i też czasem ciężko o kwestię transportu ale też nie ma rzeczy nie możliwych. Jak kogoś nie będzie na jednym zlocie, może być na drugim ;) Dla chcącego nic trudnego! Trzeba to tylko dokładnie zorganizować.

Dodam tylko, że sama jakiś czas temu zorganizowałam spotkanie na innym forum. Było nas co prawda 5 osób, ale i tak było sympatycznie. Miło było podzielić się swoimi opiniami i wiedzą na żywo z innymi. :) 

 

W mojej opinii, zloty mogą sprawić, że forum będzie jeszcze  bardziej tętniło życiem i  jeszcze bardziej może umocnić się przez to idea tego forum. 

Czekam więc na wasze opinie w tej sprawie. 

Gorąco pozdrawiam, 

Hippie :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HippieZloty to fajny temat, też mam pewne minimalne doświadczenie z organizacji  z pewnego forum i też zjechało nas do Warszawy 5 osób ale bardzo miło wspominam. Wydaje się rzeczą podstawową konkretne podanie daty i miejsca takowego zlotu. Potem zostaje kwestia ile osób może , nie może chce itd.
podkreślam że takie narzucenie daty i miejsca tworzy jakieś ramy, żeby Ci co chcą mogli się spotkać, uogólnienia dawanie wariantów prowadzi raczej do pustych dyskusji
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że ja bym w tym roku jeszcze mogła zorganizować przynajmniej 3 zloty ( z czego jeden w UK - najlepiej w Londynie - terminów dużo ;), we wrześniu drugi w Gdańsku albo gdzieś na mazurach, a 3 gdzieś w okresie między świętami a sylwestrem - wtedy mogłabym być w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach albo w Łodzi) Wszystko zależy od tego czy byliby jacyś chętni :)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę. :D W takim wypadku zaliczyłabym 2 zloty w tym okresie. Bo będę też na zlocie rodzinnym na mazurach ale najpierw przylecę do Gdańska i miałabym tam możliwość noclegu. Zlot rodzinny mam mieć 8 września a ja będę dostępna od 7- 11 albo 12-ego w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to jeszcze obgadamy. Czekam na odzew od moderatorów. Nie chciałabym śmiecić w ogólnych działach nt zlotów w danych miejscach. A fajnie by było też, by wiadomość o spotkaniu dotarła do jak największego grona zainteresowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zlotami jest tak, że jak ktoś gorąco mówi, że będzie tu i tu to i tak przed złotem nagle się okazuje, że mu coś wypadło i go nie będzie. W rezultacie pojawia się kilka osób, albo wcale. Fajna inicjatywa, ale trzeba mieć to na uwadze. Marek mówił, że nie przepada za zlotami, bo zawsze były jakieś problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i z doświadczenia wiem @Qaikwowdeklarowało się na 100% ileś tam osób a przyjechało klika, ale te kilka to też wartość  , wiadomo  że deklarowanie pochopne, ze może ludziom coś wypaść itp., ale spotkania na żywo są fajne i ciekawe. Nawet jak przyjdzie parę osób.Nie ilość ale jakość ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójmiasto ?. Będzie jakies spotkanie - podjadę z przyjemnością :)

 

Co do spotkań lokalnych (np na poziomie województwa), o ktorych piszecie tutaj jak i w innym watku - pomysł niezły i znany.

Niektore kluby motoryzacyjne (szczególnie bardziej liczne i lepiej zintegrowane) tak działają, że na przykład raz na jakiś czas spotykają się o stałym czasie i w stałym miejscu.

Czyli - przykładowo - ostatni czwartek miesiąca, okreslona knajpka, między godzinami 18-22 na przyklad. I czasami na spotkaniu jest czterech klubowiczów, a czasami 10. Bywa, że nie ma nikogo, bywa że dwóch.

Ale jest stałe miejsce, stała pora. Kto przyjedzie ten przyjedzie.

Nie ma żadnych list zapisowych, żadnych deklaracji. Ot miejsce, czas i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lalka napisał:

@Hippie Zapraszam do Katowic. ?

No nie ukrywam, że jest mi najlepiej zrobić zlot w Katowicach, bo to moje okolice. Sama pochodzę z Dąbrowy Górniczej. ;) I w grudniu jak bym była to najlepsza dla mnie opcja, aale fakt, że dużo jeździ PKSów, pociągów z każdego większego miasta to dla mnie problemu nie ma dostać się np do takiej Warszawy czy Łodzi. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka @Hippie Mam blisko do Katowic więc jak najbardziej :)

 

@Hippie Ekstra, że masz doświadczenie w organizacji zjazdów :)

 

Napisałaś, że fajnie byłoby gdyby jak najwięcej osób wiedziało o miejscu i dacie spotkania. Tak się zastanawiam nad tym pod kontem bezpieczeństwa.

Czy nie przypałęta się nieproszony gość? Forum ma sporo wrogów... Może konkretne miejsce i data do wglądu jedynie konkretnym forumowiczom?

 

Miałam nieprzyjemne spotkanie z osobą poznaną w internecie, dlatego kwestia bezpieczeństwa jest dla mnie bardzo ważna. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smerfetka Dlatego na ogólnym forum możemy tylko podawać ogólne informacje typu jakie miasto i widełki jakie m/w daty by nam odpowiadały jak też oczywiście zgłaszać się, kto byłby zainteresowany, by ten kto organizuje zlot, mógł napisać zbiorczą wiadomość do tych ludzi by później wspólnie obgadać szczegóły. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.