Skocz do zawartości

Dominik z Awięc, kolejny film o mnie.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Oscar napisał:

I tu jest problem, bo nie liczy się prawda, tylko społeczna wrażliwość. I znów można przypomnieć powiedzenie, jakoby miliony much nie mogły się mylić. Tak to jest z tym głosem ludu. Co do publicznego wzywania do nie pomagania osobom chorym na depresję, to chyba źle zrozumiałeś. Marek wyraźnie mówił, żeby nie robić tego samodzielnie, a zgłosić się po pomoc do specjalisty. Oddzielił też wyraźnie osoby chore (w tym przypadku panie) od atencyjnych, które wykorzystują swoją przewagę, żeby zdobyć jakieś korzyści. 

Dorośnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem komentarze pod tym głównym filmikiem o depresji. To jest jakiś zupełny bełkot. Wjeżdza ekipa na kanał z takiego "awięca". Mają już ugruntowany pogląd na podstawie zmanipulowanego materiału. Jeden tekst i słowo klucz do którego się przywalili "mianowicie o gratyfikacje seksem". Sens całego filmiku idzie psu w d. Nie ma już znaczenia całokształt bo oni i tak tego nie wysłuchają. Pewna pani napisała, że po tym "obraźliwym" tekście nie ma ochoty zapoznać się z osobą czy jej twórczością. Rozumiem to, ale nie ma prawa bezkarnie szydzić i obrażać.

 

Mimo to na podstawie decyzji emocjonalnej takie osoby szkalują, mówią o jaskiniowcach w garniturze itd. Bycie osobą publiczną nie daje przyzwolenia na takie rzeczy. Gdybym był u władzy każdy kto szkaluje w internecie by dostał przynajmniej kary finansowe za to, żeby się nauczyli, że to złe i krzywdzące. Jest to mowa nienawiści. Jakieś anonimy wygodnie siedzą sobie przed komputerem i wypisują bluzgi.

 

Widziałem była próba podejmowania z nimi dyskusji. Jednak to wyglądało w ten sposób, że ktoś argumentował a najeźdzcy w kilka osób to opluwali. Nie da się rozmawiać. To są ludzie bardzo młodzi i znudzeni życiem. Szukają sensacji i ujścia emocji. Widzą, że są w grupie to czują się mocno. Ludzie w grupach często zachowują się jak bestie.

 

Byłem często świadkiem takiego zachowania w realu. Dla mnie ludzie, którzy w taki sposób postępują są ścierwem ludzkim. Powinni ostro dostać w dupe aby spokornieć. Sam jestem jeszcze młody ale taki hejt i fala nienawiści w internecie, zwłaszcza ze strony niektórych pań jest w moim pojęciu czymś obrzydliwym. Gdzie ich kobiecość, delikatność i kultura? Z takimi samicami wchodzić w związek - współczuje. Zwłaszcza, że to zwykle mniej uczciwe kobiety takie rzeczy wypisują.

 

Potem oburzeni, że chce się pozew sądowy wytoczyć za taką gównoburze i niszczenie opinii. Życie im nie dojebało i nie poznali co to to znaczy być szkalowanym w internecie pod prawdziwymi danymi...

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem cały film i powiem że gość jest dobry w te klocki.

Mam nadzieję, że Pan Marek się nie załamie przez to uderzanie w beton.

 

Na grunt ekonomiczny można to przełożyć:

dyskusja Pani Margaret Thatcher z Panem Piotrem Ikonowiczem.

Wiadomo że nigdy nie dojdzie do porozumienia i rzeczowej dyskusji.

 

Jedna ze stron będzie się odwoływała do emocji, uczuć i banialuk, a druga celnie i merytorycznie wypunktowywać i tak do usranej śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boshe, ale ten typek jest denny. Dotrwałem do 10 minuty i już dalej nie mogłem. Trajkotka leje wodę, nadinterpretuje jak mu się żywnie podoba.

Typowy przykład lewaka - splunąć mu w twarz a on powie, że deszcze pada. 

 

Jego zdaniem " pomagać kobiecie w depresji" = trzeba przytulić, zrobić obiadek, pogłaskać :). Natomiast Marek zaznaczył z miejsca, że pomagać = trzeba kobietę wysłać do specjalisty na diagnozę i ewentualne leczenie.

Więc jakie tutaj może być pole do innej interpretacji? To był tylko tytuł filmu natomiast teza i uzasadnienie jest przedstawiona w filmie. Nad czym więc ta gimbaza się rozwodzi przez pół filmu??

 

Niech sobie poczyta książki Kępińskiego - Melancholia, prof. Vetulani (rozmowa) - Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg, Mózg kobiety - Louann Brizendine i niech odstawi te gry na twitchu i komiksy bo nie ma żadnej wiedzy w temacie. Słowotok i zero konkretów, czepialstwo o znaczenie słówka i jego nadinterpretacja. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maynard

Dobre pozycje książkowe.

 

Chcieli znaleźć sensacje, więc ją znaleźli tam gdzie jej niema. Ot emocjonalny bełkot i wzbudzenie gównoburzy. Niestety ale z moich obserwacji w kręgach nastoletnich tak to właśnie wygląda. Nawet poza internetem. Oni wiedzą wszystko najlepiej. Chuj tam, że nie przechodzili problemów na temat jaki się wypowiadają. A lekkie załamanie dla nich jest depresją tylko dlatego bo pierwszy raz w życiu mają z tym styczność. Gdyby mieli depresje to kurła nie mieliby nawet siły komentarza napisać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ksanti napisał:

Niestety ale z moich obserwacji w kręgach nastoletnich tak to właśnie wygląda. Nawet poza internetem. Oni wiedzą wszystko najlepiej. Chuj tam, że nie przechodzili problemów na temat jaki się wypowiadają. A lekkie załamanie dla nich jest depresją tylko dlatego bo pierwszy raz w życiu mają z tym styczność.

Przypomina mi się jedna z bardziej przewrotnych definicji marketingu, jaką słyszałem (nie pamiętam, ponad 10 lat temu jak nie lepiej) - "marketing to działanie, aby klient miał złudzenie, że się zna".

Im się też wydaje, że się znają, bo wygłaszając białorycerskie poglądy nie są skazani na ostracyzm jako potencjalny orbiter.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, t0rek napisał:

 "marketing to działanie, aby klient miał złudzenie, że się zna".

No w internecie to każdy dzięki youtubowi i modnym paniom psycholożkom jest znawcą życia. A książki na temat psychologii ewolucyjnej to nie przeczytane. Jak to ładnie zostało ujęte podejmują próbę odkrywania "koła" na nowo. Jest wiedza to zamiast się zapoznać, ignorują do tego wyśmiewają coś o czym nie mają zielonego pojęcia. 

 

W internecie kłótnie wygrywa nie ten kto ma racje tylko ten kto ma większe poparcie. Niestety ale takie czasy i takie wartości się promuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ksanti napisał:

To są ludzie bardzo młodzi i znudzeni życiem. Szukają sensacji i ujścia emocji. Widzą, że są w grupie to czują się mocno. Ludzie w grupach często zachowują się jak bestie.

Spoko, za kilka lat większość z nich założy u nas temat na Świeżakowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ksanti napisał:

W internecie kłótnie wygrywa nie ten kto ma racje tylko ten kto ma większe poparcie.

To co Machiaveli nazywał siłą. Prawda sama w sobie nic nie znaczy. Jeżeli masz "siłę" możesz wmawiać wszystko. Nie liczy się to co dobre, ale skuteczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając zupełnie warstwę merytoryczną całej tej dramy to prawda jest niestety taka, że w sumie to popełniłeś Marek kardynalne błędy.

 

1. Niewyraźnie oddzieliłeś dwa zagadnienia.

 

1) Depresję jako jednostkę chorobową oraz

2) Zwykłe przygnębienie, które może być spowodowane jakimiś kompleksami, melancholijnym usposobieniem czy nawet chujową pogodą.

 

Ponadto w tytule swojej audycji użyłeś określenia depresja, które dla wielu ludzi jasno wskazuje na ciężką chorobę psychiczną.

 

Wyżej wymienione elementy są zielonym światłem dla osób, które chciałyby Twoim kosztem zbudować sobie jakiś kapitał, zyskać nowych widzów, subskrypcje czy cokolwiek.  Ty się po prostu im wyłożyłeś.

 

Z mojego punktu widzenia Twoje zachowanie wyglądało mniej więcej tak:  

 

Powiedz mi tak zupełnie szczerze.

 

Czy nie zdawałeś sobie sprawy, że osoba, która ma kontrowersyjne i niepopularne poglądy jest łakomym kąskiem dla całej masy ludzi, którzy chcą sobie zbudować kapitał społeczny, medialny czy jakikolwiek inny? Ktoś kto głosi takie poglądy jak Ty jest na celowniku i musi wykazywać się szczególną ostrożnością w tym co pisze i mówi. Ponieważ każde jego słowo będzie przekręcane, każda mniej popularna opinia będzie wyolbrzymiana.

 

Nie mam zamiaru być kolejnym poklepywaczem i patrzeć jak toniesz w tak absurdalny sposób.

 

Jeżeli chcesz się zacząć liczyć to musisz przede wszystkim zmienić content.

 

Mówisz o ucieczce do przodu więc uciekaj w tą stronę :

 

 

1.Zrób więcej audycji historycznych i otworzyć się w ten sposób na ambitniejszych odbiorców.

2 Pomyśl o tym, że nagrać całą serię audycji o II WŚ. 

3. Jeżeli mówisz coś z dziedziny neurobiologii to zawsze powołuj się na źródła, badania naukowe, śmiało korzystaj z prawa cytatu, przytaczaj nazwiska(nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie a cytowanie innych autorów to najnormalniejsza na świecie praktyka)

4. Zresztą sorry, ale kurewsko interesującym i niezagospodarowanym obszarem jest historia alternatywna. Byłbyś jednym z pierwszym, który opowiadałby co by było, gdyby historia potoczyła się w zupełnie inny sposób. Myślę, że takie audycje byłyby dość popularne i ciekawe. Na polskim YT jest tego mało - można byłoby stworzyć taki dział na forum, w którym bracia pisaliby by swoje scenariusze.

 

To co się wczoraj wydarzyło to nie jest jednorazowa sytuacja spowodowana jakąś niefortunną wypowiedzią tylko proces, który trwa już od jakiegoś czasu.

 

Co do tych młodych to oni nie zrobili nic innego tylko strzelili do pustej bramki i zgarnęli trzy punkty.

 

Że manipulują? No kurwa każdy manipuluje i trzeba walczyć o swoje, ale nie wykładać się jak dziecko.

 

Tak wiem nigdy nie prowadziłem forum, nie prowadziłem kanału na YT i ogólnie jestem laikiem, ale jestem Twoim słuchaczem, forumowiczem i myślę, że mam prawo przedstawić swój punkt wiedzenia.

 

Spędziłem na tym forum trochę swojego cennego czasu, otrzymałem pomoc ze strony forumowiczów, w miarę możliwości pomagałem innym i zależy mi na tym, żeby Twój projekt się rozwijał.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobryziomek Masz rację, popełniłem sporo błędów, ale wielu rzeczy po prostu nie wiem, nie byłem wyszkolony w tym temacie i nie mam nikogo, kto by mnie perfekcyjnie prowadził.

 

Błędy:

 

Przede wszystkim śmieszkowanie z seksu które wyolbrzymili, to było dobre gdy miałem małą grupę słuchaczy, ale było wielkim błędem przy wejściu na większy rynek.

 

Za długa audycja, i przemieszanie depresji z udawaną depresją, aczkolwiek w tytule słowo depresja dałem w cudzysłowiu, myślałem że to wystarczy, ale jak widać się myliłem. Trzeba było dodać słowo "udawana" i wyszłoby inaczej.

 

Brak badań i źródeł, co zajmuje masę czasu, ale oszczędza później kłopotów.

 

Pozew nie był do końca złym pomysłem - nie chodziło o ich pozwanie, a o próbę ratowania się przed rozlewającym się hejtem. Zauważ jedną sprawę - po pierwszej audycji fani Dominika lżyli mnie tak samo, jak teraz po pozwie. Czyli nie pozew wpłynął na lżenie, a manipulacja Dominika i przede wszystkim ukierunkowanie młodych tekstem na obrazku - "bracia samiec, jak ja ich nienawidzę". Tymczasem Pan Spysiński przeprosił, i liczący na łatwe shejcenie tego nie powtórzą - Spysiński przegrałby na 95% sprawę w sądzie, i najwidoczniej jakiś prawnik mu doradził przeprosiny.

 

Błędy uczą i budują, poprawię je i do przodu.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Nagrałem analizę obecnej sytuacji:

 

 

To może ja odłożę na chwilę popcorn...i napiszę, co bym umieścił w odpowiedzi.

- Przyjęcie propozycji przejścia na ty - taki drobny pojednawczy gest może być dobrze przyjęty przez drugą stronę.

- Przeprosiny za pokazanie palca - jak wyżej, poza tym wykonanie tego gestu było błędem, który w ten sposób zostanie częściowo naprawiony. Pierwsza zasada debaty publicznej - unikać jakiejkolwiek agresji, ten, kto da się wyprowadzić z równowagi, przegrywa (niektórzy użytkownicy forum mogą pamiętać słynne starcie Wałęsa - Kwaśniewski).

- Informację, że pozwów nie będzie (ze względu na wynik analiz prawników i przeprosiny), a ich celem nie było gwałcenie czyjejś wolności słowa, tylko obrona dobrego imienia (tu można wspomnieć o Sam-Wiesz-Kim) - wolność słowa musi łączyć się z odpowiedzialnością za słowo.

- Ogólny wstęp, czyli kilka słów o rozwoju człowieka jako gatunku. Tu przydałoby się jakieś obrazowe porównanie - na przykład powiedzenie, że gdyby przedstawić to jako 24 godziny, to w jaskini byliśmy przez 20 z nich (strzelam, nie wiem jak dokładnie wyglądają te proporcje), a więc jest oczywiste, że to musi mieć jakieś konsekwencje. To nie oznacza, że niczym się nie różnimy od jaskiniowców (niektórzy mogliby to w ten sposób przekręcać), chodzi o to, że pozostały w nas pewne ślady tamtych czasów, wytworzone wtedy mechanizmy - stąd określenie ,,mózg paleolityczny''. Dla widzów pana Dominika to wszystko to najprawdopodobniej czarna magia, więc część skierowaną do nich najlepiej zacząć od wprowadzenia w ,,podstawy podstaw''. Potem można powiedzieć, że bliżej zajmuje się tym tak zwana psychologia ewolucyjna...

- i dopiero wtedy przejść do kwestii szczegółowych, symetrii, testosteronu, mechanizmów doboru - z cytatami, odniesieniami do badań i tak dalej.

W opisie filmu umieścić pełną listę wykorzystanych pozycji książkowych i artykułów.

To tyle. Wujek Dobra Rada mode off.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xellos Ludzie w jaskini to mem. Sądziło się tak, ponieważ ludzie pierwotni robili tam malowidła (i tak przetrwały do naszych czasów), ale w Europie jest bardzo mało jaskini, aby mogły stanowić dom dla ludzi. Ten film dokumentalny to dobrze obrazuje. Książek w języku polskim na temat ewolucji człowieka (całości, czyli od 600 mln lat) jest cała masa.

 

W filmie jest także po kolei kiedy ewoluowała dana część mózgu. Niestety po angielsku.. W języku polskim nie widziałem filmu takiego (może jest?) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go słucham to mi autentycznie robi się niedobrze.

Zero szacunku dla manipulatorów zgrywających cool milusich przed kamerką i zero szacunku tej biedzie intelektualnej w komentarzach.

 

Nazywajmy rzeczy po imieniu, tylko idioci budują opinię bez analizy ślepo idąc za tłumem.

Tacy płaskoziemcy, płaskomózgi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/25/2018 at 3:35 PM, SzatanKrieger said:

Jestem ciekaw co carrioner powie. Myślę, że będzie po naszej sprawie :)

 

Poproszę o scalenie. Carrioner nadaje na żywo

 

Nie mogę znaleźć tego nagrania Carrioner'a... :(

@SzatanKrieger oglądałeś może Carrionera i mógłbyś nam streścić co on powiedział na twitch'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No cóż,takie mamy czasy że byle gównojad z bródką jakby ktoś zapałek  w gówno na wtykał może bąki z japy puszczać pod jakim kolwiek adresem i    tematem..

Ktoś tego słucha, tak jak świnie w chlewie nie wierzące że ktoś je dobrze traktuje i karmi tylko po to żeby je zarżnąć.

Nie wytłumaczysz świniom że są niedzielnym schabowym... za kilka miesięy.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.