Skocz do zawartości

Praktyczne wykorzystanie prawa naturalnego w sądzie


Rekomendowane odpowiedzi

Wertując internet natrafiłem ostatnio na taki filmik (poniżej). Autor opisuje różne sytuacje związane z matrixem, czyli z sądami, policjantami, urzędami, dokumentami itp w których można w prosty sposób 'oszukać' system. Filmik trwa ponad godzinę ale można się trochę pośmiać i coś niecoś nauczyć - kwestia otwartego spojrzenia.

Sam osobiście nie wiem co o tym myśleć, bo z sądami nie mam nic wspólnego, jednak jak mam iść coś załatwiać w urzędach to prawie zawsze mam lekką tremę i zawsze robię co mi każą. Czy ktoś z was lub z waszego otocznia miał do czynienia z podobnymi sytuacjami? Ile w tym wszystkim jest prawdy? Może prawnicy mogliby się wypowiedzieć?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie miałem czasu przesłuchać, ale mogę powiedzieć jedno w polskich sądach nie wykorzystasz prawa naturalnego z jednego prostego powodu, w naszym kraju takie prawo nie ma zastosowania. W polskim systemie prawnym występuje podział prawa na: materialne (kodeks cywilny, kodeks karny, kodeks karny skarbowy, kodeks wykroczeń itp) i procesowe (np. kodeks postępowania cywilnego, kodeks postępowania karnego). Także chciałabym, aby w/w Pan pokazał mi efekt zastosowania prawa naturalnego w Sądzie, mianowicie niech opublikuje orzeczenie Sądu z którego uzasadniania wynika, że dzięki zastosowania prawa naturalnego facet osiągnął swój cel.

 

Pozdrawiam serdecznie

AdwokatDiabła89

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej części filmiku występuje Polak, który opowiada jak to robił w praktyce i po 7 latach porażek zaczął wygrywać, a raczej sprawy przeciwko niemu umarzano.

 

Co do tego orzeczenia to chyba żaden sąd tego nie zrobi z wiadomych powodów. No ale różne przypadki się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.