Skocz do zawartości

Jakie sklepy najczęściej odwiedzacie, a jakie lubicie odwiedzać


calandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Temat dosyć luźny. Mam nadzieję, że w dobrym dziale, bo nigdzie mi więcej za bardzo nie pasował.

 

A więc jakie sklepy najczęściej odwiedzacie i dlaczego? (spożywcze, odzieżowe itp.)

A jakie sklepy lubicie odwiedzać i możecie w nich przebywać bardzo długo?

A może nie lubicie odwiedzać żadnych sklepów?

Jak to w końcu jest?

Pozdrawiam serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nefertiti czyli nie jestem jedyną osobą, która nie lubi niektórych zakupów ;)

Mnie zaraz boli głowa, jak za długo jestem w sklepie z odzieżą.

 

Ja hmm... najczęściej chodzę do sklepów spożywczych, zwłaszcza, że staram się zdrowo odżywiać.

 

Jakie sklepy lubię?

* Cherbaciarnie, bo lubię próbować różnego rodzaju cherbaty.

* Sklepy papiernicze, gdzie zawsze mogę znaleźć odpowiednie szkicowniki, segregatory na dokumenty, czy ołówki miękkie.

* Także empik, saturn, czy sklep komputerowy.

W empiku np. interesują mnie mapy gór, które potrzebuję do wędrówek, oraz czasami są fajne puzzle, czy gry planszowe :)

W saturnie, czy sklepie komputerowym zawsze znajdę coś interesującego do komputera ;)

To wszystko co teraz pamiętam.

 

Najczęściej jednak staram się chodzić do sklepów tylko kiedy czegoś potrzebuję ;)

Pozdrawiam serdecznie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię markety budowlane, jakbym miał już cokolwiek wybierać stacjonarnego. 

 

A sklep, który odwiedzam najczęściej to steam (gry komputerowe). 

 

Typowy brat samiec. Budowlaniec amator, który gra w gry. Nieźle, co?  :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cortazar napisał:

 

A ze sklepów to alkocholowe. :lol:

U mnie w mieście właśnie wprowadzili prohibicje  w mieście od godziny 22 do 6 rano. W tym czasie alkohol tylko w barach i restauracjach. Już widzę oczami wyobraźni nocne sklepy, gdzie przy nich stoją stoliczki i krzesełka aby zjeść śledzika, a pani za lady zaroponuje flaszeczke do rybki. W końcu restauracyjno-barowo-sklepowo będzie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wszystkie zakupy sprawiają przyjemność, o ile są zaplanowane (idę po coś konkretnie, albo wiem czego szukam np. w przypadku odzieży). Na spontaniczne łowy udaje się rzadko, jeśli mam czas.

Na pierwszym miejscu wszystko do życia i mycia, czyli sklepy spożywcze i drogerie :D Następnie sklepy odzieżowe. Przekonałam się ostatnio do jednego second hand'u  i o ile preferuję szybkie zakupy, to tutaj lubię spędzić trochę czasu, tak jak @Still, bo naprawdę można znaleźć perełki. Oprócz tego kilka razy w roku odwiedzam sklepy plastyczne i robię większe zakupy na studia. Inne sklepy sporadycznie.

 

@calandra, uwielbiam herbatę, i mam mnóstwo rodzajów takiej w torebkach, ale do herbaciarni praktycznie nie zaglądam. Wybierasz takie mniejsze, powiedzmy 'osiedlowe', czy możesz polecić jakąś sieciówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, calandra napisał:

@Nefertiti

W empiku np. interesują mnie mapy gór, które potrzebuję do wędrówek, oraz czasami są fajne puzzle, czy gry planszowe :)

 

?

 

Ciuchy to zazwyczaj internet zwłaszcza, że raczej nie chodzę w sieciówkowych ubraniach. ;) Ewentualnie C&A najmniej metroseksualne łaszki mają.

Jedzenie to POLOmarket. Ceny całkiem ok a i Polaków się wspiera.

Książki to Aros internetowo.

Sportowe Decathlon, zwłaszcza polecam markę Solognac dla myśliwych.

Alkohole Czerwona Siódemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię empik. Zwlaszcza jak chce sobie  kupić jakieś książki, poradniki albo prezent dla kogoś. Lubie chodzic po angielskich sklepach fundacyjnych gdzie za małe pieniądze np  mozna kupic ubrania, rzeczy do domu, ozdóbki albo nawet plyty winylowe ( jakis czas temu udalo mi sie dorwac dwie płyty Franka Sinatry, kazda za funta!:D) 

 

Ze spożywki regularnie odwiedzam lidla albo aldi.

 

Sklepy z herbatą i kawą - uwielbiam! Mogę je wąchać godzinami. Zawsze z takich sklepów nie wychodzę z pustymi rękami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, calandra napisał:

A więc jakie sklepy najczęściej odwiedzacie i dlaczego? (spożywcze, odzieżowe itp.)

A jakie sklepy lubicie odwiedzać i możecie w nich przebywać bardzo długo?

Jako wiejski mechanik samochodowy mogę spędzić cały dzień w hurtowni z narzędziami.

I jestem w stanie zutylizowac tam dowolne pieniądze.

 

Dokładnie tak samo jak kobieta.

Słyszałem od żonatych (zwłaszcza dłużej) kolegów, iż kobieta jest w stanie wydać dowolną ilosć pieniędzy w sklepie obuwniczym lub odziezowym a dla pewności - w obu tych na raz.

 

A ja bym pozbył się ochotnie nadmiaru kasy również w na przykład hurtowni ze sprzętem spawalniczym.

 

Przewagę nad Wami damy moje przemiłe mam jedną - otóz zakupiwszy spawarkę w cenie drogiego babskiego odzienia (np 10 koła) - zapłacę o 23% VAT'u i 19% dochodowego mniej bo całośc leci w koszty firmy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hippie napisał:

Ja też lubię empik. Zwlaszcza jak chce sobie  kupić jakieś książki, poradniki albo prezent dla kogoś.

Empik to zdecydowanie nie to co kiedyś - teraz połowa to jakieś chińskie badziewie typu kubeczki, czekoladki etc. Kiedyś asortyment był znacznie bogatszy, np podręczniki i gry do rpg, więcej płyt... Ja z racji na skandaliczną politykę wobec wydawców i pracowników od dłuższego czasu tam nie kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bonzo napisał:

A ja bym pozbył się ochotnie nadmiaru kasy również w na przykład hurtowni ze sprzętem spawalniczym.

Czym aktualnie "smarkasz"? Jesteś aktywnym spawaczem czy hobbystom?

 

 

Jeśli o sklepy chodzi to modelarskie lubie. I tak nigdy tam nic nie kupuje bo "w necie to samo taniej" ale różne wystawy dodają inspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonicja znam kogoś kto pracuje przy dystrybucji tego we Wrocławiu całe lata (Toya bodajże się to nazywa) i są niby dobre, a wiesz jak jest - w Polsce jak ktoś gdzieś pracuje to raczej opowiada same smutne historie jakie te rzeczy co produkują/sprzedają w jego firmie są nędzne. Może to coś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.