Skocz do zawartości

Zmarła Kora z zespołu Maanam


Rekomendowane odpowiedzi

No niestety jeśli chodzi o osoby w światku artystycznym często mam taki konflikt.

 

Twórczość artysty vs. Osoba artysty.

 

Robił/a super sztukę, która mnie porusza do szpiku i powoduje katharsis a prywatnie był/a szują, szmatą, dziwką, narkomanem, pasożytem, debilem, makiawelicznym karierowiczem, niszczył/a bliskich, zdradzał/a.

 

Kory głos i śpiew bardzo lubię, o reszcie jej życia nie dyskutuję bo to inny temat albo mi się nie chce czyichś brudów wyciągać. Szkoda że kolejny talent umarł.

 

Najwyżej anegdotki typu: piosenkę "Radość o poranku - Jak dobrze wstać skoro świt" napisał chyba Przybora, który w życiu nie wstał przed 11tą.

 

 

Edytowane przez Imbryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Boromir

Artystów oceniam, doceniam i podziwiam za ich "boski" talent twórczość a nie za życie prywatne.

Tak samo mógłbym już skreślić np 90% genialnych muzyków z lat 60-teraz bo chlali, ćpali i prowadzili hedonistyczne życie.

 

Nie znałem jej prywatnego zycia i nie interesuje mnie ono, nie usprawiedliwiam jej, niestety i tak jej już z nami nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tym starym próchnie, które z drugim próchnem Elą Zapendowską i dwoma metroseksualnymi pseudo artystami pedałami, zmieszało z błotem chłopaczka w Mam Talent za wykonanie piosenki patriotycznej i splunęło na Boga i Ojczyznę? Dobrze się stało, teraz będzie robiła za nawóz.

 

 

Edytowane przez ZortlayPL
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TheFlorator napisał:

Artystów oceniam, doceniam i podziwiam za ich "boski" talent twórczość a nie za życie prywatne.

Tak samo mógłbym już skreślić np 90% genialnych muzyków z lat 60-teraz bo chlali, ćpali i prowadzili hedonistyczne życie.

Ja tam tych "artystów" czasem znam prywatnie i powiem, że straszni ściemniacze z nich.

Bez poglądów, wiedzy, ludzie-kalki jak to nazywam.

Co podłapią i wyda im się "ah, oh" próbują sprzedać jako coś wartościowego a to albo zwykłe gówno albo niewielka część całości, w efekcie wychodzi ich ignorancja.

Ogólnie rzecz biorąc wolę ich "tfórczość" od nich samych.

 

Za to w przeciwieństwie do @TheFlorator wcale nie jestem oburzony "chlaniem, ćpaniem i hedonistycznym trybem życia. Nie prowadziliście takiego czy jak? :P

 

Co do samej Jackowskiej to kiedyś sprzedano mi ciekawostkę na jej temat.

Był czas kiedy strasznie chlała i był problem z "scenowaniem" bo niekoniecznie chcieli ją wypuszczać do publiczności "na gazie".

No to nasz dzielna artystka zaczęła sobie wkładać w odbyt waciki nasączone spirytusem.  Tak też się można schlać a z ust nie wali.

Dla sztuki wszystko. Wiadomo.

Prawda czy fałsz nie wiem, w odbyt nie zaglądałem.

Za to patrząc na specyficzne poruszanie się na scenie mam przed oczami te waciki :)

 

W sumie trochę mi ją odrzucać nieswojo wiedząc, że Anja Orthodox w początkach swojej kariery trochę się na niej wzorowała i nawet jeden kawałek Maanamu miała w swoim repertuarze,l

No, ale wiadomo. Anja chlała jak człowiek a nie, że waciki ?

 

Trefna trochę jakby była ta Kora, tyle wiadomo na pewno. Z drugiej strony nie wkurwiała mnie tak jak Marylka Rodowicz, którą bym łopatą jebnął i tyle.

 

 

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZortlayPL Dokładnie tak jak mówisz. Powiedział bym nawet że była to bardziej piosenka wyrażająca tęsknotę za ojczyzną, miejscem zamieszkania niż ściśle patriotyczna. W szoku byłem jak zabolało ich to że ktoś może odczuwać takie uczucia  do swojego rodzinnego gniazda. Zwykłe antypolskie gnidy, już więcej tego show nie oglądałem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 00:51, ZortlayPL napisał:

Mówimy o tym starym próchnie, które z drugim próchnem Elą Zapendowską i dwoma metroseksualnymi pseudo artystami pedałami, zmieszało z błotem chłopaczka w Mam Talent za wykonanie piosenki patriotycznej i splunęło na Boga i Ojczyznę? Dobrze się stało, teraz będzie robiła za nawóz.

 

Wow. Nie znałem tego. Taka sytuacja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.