Skocz do zawartości

Który laptop polecacie?


Mackgraf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na dzień dzisiejszy biorę pod uwagę np. Asus, Toshiba z windows 15cali  oraz macbook pro 13cali , sprzęt byłby używany głównie w domu, budżet do około 5,5tyś.zł. Który polecacie, wraz z  krótkim bądz dłuższym według uznania uzasadnieniem , ewentualnie inne sugestie...... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, xvrobzx said:

HP, Asus, Acer i Toshiba

Sami miałem Toshibe i średnio byłem zadowolony więc osobiście nie polecam. Acer moim zdaniem dupy nie urywa, niektóre modele po prostu sa słabo zaprojektowane. Co do ASUS, to zależy. Znajomy miał i chwalił sobie, przez 4 lata pracował bez zarzutu, potem już były problemy, mianowicie: wyłączył się i naprawa nie była opłacalna ;)

HP zdecydowanie odradzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zadowolony z Delli, Toshib, a teraz kolejny Lenovo. Asus i HP to rzeczywiście były porażki. Wolę kupić poleasingowy wysoki model niż niski a nówkę. Matowa matryca obowiązkowo. SSD na system i talerzowy na dane. Poleasingowe często nie mają dysków więc możesz włożyć hybrydę. HP miałem pierwszego z Atomem i teraz został mi uraz do tych energooszczędnych. Jeśli nie masz dużych wymagań do pracy na baterii to te także odradzam. Niby dłużej można pracować na baterii ale kosztem stabilności  i wydajności.

 

Napisz więcej co oznacza w domu, bo to nic nie znaczy, tak jak szukam samochodu dla siebie. W moim otoczeniu sporo osób ma i jest zadowolonych z Lenovo X220-X240. Poręczne, stabilne i wydajne. Sam się przesiadłem właśnie na wyższy model, plusem jest to że można je też w miarę bezproblemowo odsprzedać.

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mackgrafnie warto za appla przepłacać, ma bardzo słabe podzespoły za ten hajs i znacznie mniej oprogramowania. A procek i tak Intela ;) Nie ma sensu. 

 

Powiem szczerze, że dla mnie bebechy są ważniejsze od marki, ew. jak to Cię nie interesuje to organoleptyczna jakość wykonania. Jeśli chodzi o popularnych producentów, to jest loteria. Serio. 

 

Mój najgorszy laptop to Toshiba właśnie, najlepszy zaś Asus. Znam chyba przypadki wszystkich tych firm, gdzie jeden znajomy poleca i mówi że najlepszy, inny o lapku tej samej firmy - najgorszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o laptopy to polecam Ci markę ASUS

 

Sam posiadam laptop tej marki prawie już 6 lat i nigdy nie było z nim problemów, 100% wydajność w każdej rzeczy, którą na nim robiłem.

 

Ogólnie odradzam Lenovo i Dell bo tak naprawdę płacisz głównie za markę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem poleasingowy lenovo t520. Kupiłem dysk ssd i ram, razem wyniosło mnie to 1200pln. Niedawno padła karta wifi która wymieniłem za 30 PLN. Jak pomyślę, że chciałem wydać 10.000pln za nowego Apple... 

 

Przy zakupie używki zorientuj się ile można w nim maksymalnie zainstalować pamięci ram i do jakiego modelu można zrobić upgrade procesora. Za jakis czas dokładasz ram i wymienisz procka w cenie wizyty w McDonald. 

 

Komputer mi służy do poczty, www i uczenia się nowych rzeczy z dziedziny programowania. 

Edytowane przez baron Ungern von Sternberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5-3 tys. to najlepszy stosunek cena/jakość, płacąc 5 za laptopa niewiele zyskujesz na wydajności. 

Najważniejsze to  wydajność procesora  https://www.cpubenchmark.net , do tego pamięć 12-16 gb i dysk SSD. 

edit: nie ma to jak stary poczciwy blaszak;)

Edytowane przez Wikary
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany w domu znaczy że nie jestem żadnym podróżnikiem itd. zwykle korzystam z komp. w domu po pracy lub w dni wolne, do poszukiwania informacji, wiedzy, bankowości, zakupów, płatności rachunków, youtube , jakiejś rozrywki, czasami trochę fb, itd.  mój obecny laptop to właśnie Toshiba Satelite  mam go już 9 lat i nie popsuł się nigdy ani jak dotąd nie było z nim żadnych innych problemów dlatego do tej pory się go trzymam i właśnie z niego piszę ten post  ale ostatnio zaczyna już powoli szwankować dlatego zaczynam myśleć o zmianie.  Co do macbooka owszem ceny są dość wysokie ale Asus i itp. z trochę wyższej półki też potrafią tyle kosztować tzn. około 5tyś.zł. a przeglądając opinie na ceneo np. macbook na 60 opini 100% pozytywnych, inny model na 40 opini 100% pozytywnych krótko mówiąc jak już ktoś przesiądzie się na mac-a to sobie chwali, ot taki wniosek przychodzi mi do głowy więc sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobów Lenovo używam od wielu lat. W tej chwili w domu jest jeden laptop produkcyjny, trzy testowe, smartfon i tablet.

W pracy Dell jako stacje robocze i Panasonic do zadań specjalnych - ale o to dba firma.

6 godzin temu, Mackgraf napisał:

macbook na 60 opini 100% pozytywnych,

Apple to nie produkt. To Lajf Stajl - jak już wydałeś kilkanaście koła na komputer, to spróbuj tego nie zracjonalizować :P. I tak jak mówi @tytuschrypus podzespoły czynią go klasycznym PC. Chodzi tylko o dwie rzeczy: MacOS to naprawdę dobry system, (ale wcale nie lepszy od innych, używa go nadal najbardziej zawodny czynnik - człowiek) i ten mit jabłka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mnemonic napisał:

MacOS to naprawdę dobry system, (ale wcale nie lepszy od innych, używa go nadal najbardziej zawodny czynnik - człowiek)

MacOS jest dobry dlatego, że jest hermetyczny. Co powoduje, że używanie wielu aplikacji może być kłopotliwe, brakuje też czasem rozwiązań open source optymalizowanych pod maca. Ale jest dokładnie tak jak piszesz - jakoś trzeba racjonalizować wydatek.

 

@Mackgrafporównaj sobie parametry, co poza marką dostajesz w Apple, co w pozostałych za tę kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wymagasz od laptopa mobilności to bierz peceta, lepsza wydajność i ogólnie wygoda korzystania. Za podaną kwotę możesz mieć już bardzo sensowny zestaw z dobrym monitorem np 29 cali, jak popracujesz na takim nigdy nie będziesz chciał wrócić do laptopa. Przejrzyj sobie : https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonicw ogóle laptopy gamingowe to pic na wodę, mnóstwo hajsu za agresywny wygląd i bebechy, które i tak do grania się nie nadają a poważny gamer i tak nie tknie lapka tylko stacjonarkę, gdzie za ten sam hajs masz sprzęt o kilkukrotnie (co najmniej) wyższej wydajności. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jakas sesowana porównywarka cen. No i oczywiście do czego ma być ten laptop. Jesli hodzi o OS x to do uzytku domowego nie kupowałbym, ale to też zalezy. Jeśli miałbym już kupić do takiego klikania to pewnie dla starszej oosby, takiej którą i tak musisz przeszkolić, w miare bezpieczny, dużo nie potrzebuje, dla idiotów trochę, ale cena no troche nie powiem ale jest wysoka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.