Skocz do zawartości

Amatorskie sparingi


Ali

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy Bracia. 

Pisze późnym wieczorem z dosyć być może nietypowym pytaniem, którego jeszcze nie postawiono tutaj. Otóż po tym jak dowiedziałem się (dosyć boleśnie), ze mam skolioze musiałem zaprzestać uczęszczania na sztuki walki. Probowalem ćwiczyć mma lecz po tym jak zostałem rzucony o matę nie potrafiłem się wyprostować przez 2 tygodnie. Po rozmowach z kilkoma ortopedami dowiedziałem się , ze mogę robić wszystko co nie obciąża mi kręgosłupa osiowo jednak sztuk walki mi stanowczo odradzono. Wiec wpadłem na pomysł by po prostu spotykać się w jakimś miejscu z kumplami i bic się w rękawicach ale czysto. Po prostu by czuć się pewniej bo suma sumarum dzięki mma(na chwile) czułem się niczym Tyson.  Sądzicie ze to dobry pomysł? Nie chodzi mi o stronę zdrowotna tylko o nawyki nabyte podczas sparingów i ogólne umiejętności. Ktoś z was kiedyś tak próbował? Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fatalny pomysł. Napraw najpierw swoje zdrowie, bo sparring bez trenera i nie w klubie, różnie się może skończyć. Trafisz na psychola, to po skończonej walce zrobi Ci krzywdę i wcale z powodu Twojej kilkuletniej rehabilitacji płakać nie będzie.

 

Ćwicz na worku, jak masz kolegę który trenuje, poproś o trening unikania ciosów i to wszystko.

 

I tak będzie lepszy niż 95% społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cie rozumiem bo sam ćwiczyłem ale jednak zdrowie jest najważniejsze. Nawet jak na tych treningach będziesz robił jakiekolwiek uniki czy zejścia to może konkretnie wyginać kręgosłup, zresztą ciężko powiedzieć jak bardzo zaawansowaną tą skoliozę masz.

 

Ale widzę, że wiesz jak sztuki walki podwyższają pewność siebie, magiczne uczucie. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.