Skocz do zawartości

Egzorcyzmy


Assasyn

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zastanawiam skąd oni biorą wiedzę na temat szkodliwości słuchania jakiejś muzyki, książek itd. - że słuchanie, czytanie ma doprowadzić do opętania. Z Biblii?? W ogóle nie wiem o co chodzi w różnicy między opętaniem, a grzeszeniem. Mówią, że jak się grzeszy to z powodu zachęcenia przez demony, a opętany jest jakoś bardziej im uległy czy jak. Ja nie będę brał w nich udziału nigdy, bo po pierwsze był bym tam w centrum zainteresowania i ksiądz wyprawiałby jakieś dziwne rzeczy nade mną.

 

A może to po prostu głupoty?

 

Ciekawe jakby wziął w nich udział naukowiec, który by robił wszystko, żeby to nie zadziałało. Oglądałem kiedyś program z jakimiś uduchowionymi(?) wojownikami, odpychali ludzi myślami i machaniem rękami w jakiś sposób, potem na ochotnika poszedł naukowiec, i nic :D. Powiedzieli, że to przez to, że ruszał palcami i stóp.

 

 

Mnie ogólnej interesują wszystkie sakramenty i znaki w Kościele. Jak one naprawdę działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikachu nie jesteś wiarygodny, jesteś demonicznym pokemonem :P.

Sam miałem wybrac sie z kumplem na wyjazd do Częstochowy, gdzie podczas mszy ludzie modla sie nad dana osoba i wtedy dzieja sie z nia podobno rozne rzeczy czasem. Niektorzy mdleja(usypiaja w duchu św...), inni nic nie robia, zdarzy sie, że ktos rzuci sie na ksiedza jak opentany krzycząc, inni jeszcze płaczą, lecz to tylko z opowiadan tego kumpla jest mi znane. Te spotkania sa otwarte, lecz nie naglasniane jest to co tam sie dzieje podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikachu nie jesteś wiarygodny, jesteś demonicznym pokemonem :P.

Sam miałem wybrac sie z kumplem na wyjazd do Częstochowy, gdzie podczas mszy ludzie modla sie nad dana osoba i wtedy dzieja sie z nia podobno rozne rzeczy czasem. Niektorzy mdleja(usypiaja w duchu św...), inni nic nie robia, zdarzy sie, że ktos rzuci sie na ksiedza jak opentany krzycząc, inni jeszcze płaczą, lecz to tylko z opowiadan tego kumpla jest mi znane. Te spotkania sa otwarte, lecz nie naglasniane jest to co tam sie dzieje podobno.

Może chodziło o Odnowę w Duchu Świętym, albo inne wspólnoty charyzmatyczne. Oby katolicy tworzyli tych grup jak najwięcej, wtedy Kościół jako instytucja będzie się osłabiał. Wierzący uznają, że można mieć bardziej bezpośredni kontakt z Bogiem (te charyzmaty to nie dowód na istnienie chrześcijańskiego Boga, w innych religiach i wierzeniach jest masa rytuałów, które dają inne efektowne efekty (:o) ), bo w sumie nie rozumiem pospolitej religijności, ludzie chodzą do kościoła co tydzień, czasem tak się złoży, że spełni się to, za co się modlili; ale tu brakuje rzeczywistego działania tych rytuałów - w tym modlitwy.        Za dużo cierpienia w religii ukazywanej przez księży - Odnowa pokazuje, że może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na pielgrzymce w Częstochowie, była msza, duża część ludzi nie wchodziła tylko stała na zewnątrz, ja z kumplami również, gdy było już po mszy to postanowiłem jednak tam wejść i sprawdzić co jest grane. Wszedłem do oporu pod sam ołtarz, po drodzę widziałem ścianę na której wisiała spora ilość kul. Postałem tak chwilę porozglądałem się po czym widząc kumpli jak stoją w progu wróciłem i poszliśmy jeszcze na browara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzorcyzmy to jedno wielkie oszustwo. Bujda na resorach.

 

Przyjmijmy nawet, że demony istnieją, to idiotyczne jest, że boją się one krzyża (przedmiotu, tylko nie wspominajcie o wodzie święconej, błagam) i wypowiadanych słów (wyjdź z niego duchu nieczysty, opuść to nędzne ciało :D - i demon robi kupę ze strachu). Przecież to jest absurd!!! Szkoda słów.  Bałem się tego jako dziecko. Już dawno uświadomiłem sobie, że diabeł nie istnieje, a egzorcyzmy to manipulacja tak samo jak wszelkie cuda typu, że zamiast łez zaczęła lecieć krew.

 

 

A jakiekolwiek "podszepty zła" to zwyczajnie schizofrenia. Jeśli ktoś słyszy głosy w głowie i własne myśli uznaje za cudze, to są to jedne z objawów schizofrenii.

Te pokazowe egzorcyzmy, to najprawdopodobniej mieszanka różnych chorób psychicznych i substancji odurzających/psychodelicznych. Po niektórych psychodelikach człowieka zwyczajnie skręca (np. DMT, salvia divinorum). Dodajmy do tego fakt, że egzorcyzmom poddawane są osoby silnie wierzące, co sprawia że w ich umysłach urealniają się właśnie te wierzenia i tak np. widzą diabły, duchy, matki boskie.

 

Niestety wpojenie ludziom w mózgach, że szatan istnieje jest wielkim sukcesem ruchów religijnych. Zamiast brać odpowiedzialność za wyrządzone zło, winić tylko i wyłącznie człowieka, to stworzono historyjkę o diable, demonach. Dodajmy do tego bzdurę o grzechu i grzechu pierworodnym. Czasem mam wrażenie, że źródłem zła na świecie są właśnie religie. Bo to bóg/bogowie są dla ludzi najważniejsi anie drugi człowiek. "Bóg, honor, ojczyzna"....a może lepiej by było "Człowiek (brat/siostra), honor, ojczyzna".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej odnowy w duchu swietym zastanawiam sie czy to nie jest jakies dzialanie stadne te zasypianie (ze jak jedna osoba tak zrobila to reszta podąża) tak jak w eksperymencie z zapachem, ze jak dwie osoby w grupie udawaly, ze czuja zapach reszta zaczynala czuc zapach, ktorego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad egzorcyzmami. To prawda czy falsz? Jak uwazacie? Czy czlowiek moze miec jakies podszepty zla? Czy egzorcyzmy sa po to aby zastraszyc spoleczenstwo?

 

Nie.

 

Egzorcyzmy to jedno wielkie oszustwo. Bujda na resorach.

 

Przyjmijmy nawet, że demony istnieją, to idiotyczne jest, że boją się one krzyża (przedmiotu, tylko nie wspominajcie o wodzie święconej, błagam) i wypowiadanych słów (wyjdź z niego duchu nieczysty, opuść to nędzne ciało :D - i demon robi kupę ze strachu). Przecież to jest absurd!!! Szkoda słów.  Bałem się tego jako dziecko. Już dawno uświadomiłem sobie, że diabeł nie istnieje, a egzorcyzmy to manipulacja tak samo jak wszelkie cuda typu, że zamiast łez zaczęła lecieć krew.

 

 

A jakiekolwiek "podszepty zła" to zwyczajnie schizofrenia. Jeśli ktoś słyszy głosy w głowie i własne myśli uznaje za cudze, to są to jedne z objawów schizofrenii.

Te pokazowe egzorcyzmy, to najprawdopodobniej mieszanka różnych chorób psychicznych i substancji odurzających/psychodelicznych. Po niektórych psychodelikach człowieka zwyczajnie skręca (np. DMT, salvia divinorum). Dodajmy do tego fakt, że egzorcyzmom poddawane są osoby silnie wierzące, co sprawia że w ich umysłach urealniają się właśnie te wierzenia i tak np. widzą diabły, duchy, matki boskie.

 

Niestety wpojenie ludziom w mózgach, że szatan istnieje jest wielkim sukcesem ruchów religijnych. Zamiast brać odpowiedzialność za wyrządzone zło, winić tylko i wyłącznie człowieka, to stworzono historyjkę o diable, demonach. Dodajmy do tego bzdurę o grzechu i grzechu pierworodnym. Czasem mam wrażenie, że źródłem zła na świecie są właśnie religie. Bo to bóg/bogowie są dla ludzi najważniejsi anie drugi człowiek. "Bóg, honor, ojczyzna"....a może lepiej by było "Człowiek (brat/siostra), honor, ojczyzna".

 

Udowodnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baca, jeśli uważasz opętania za prawdziwe, to na Tobie pierwszym spoczywa obowiązek udowodnienia, ponieważ wykraczasz poza obowiązującą naukę. Wiesz dobrze, że nie jestem w stanie udowodnić nieistnienia diabła, tak samo jak nie da się udowodnić nieistnienia, np. gumisiów. Jeśli wierzysz w diabła i że wchodzi on w ludzki umysł, to ja nic na to nie poradzę i nikt nie jest w stanie powiedzieć z całą pewnością, że się mylisz.

 

Przyjmij moje stwierdzenia w powyższym poście, że są one na 99%, a więc mogę się mylić. Jednak zauważ, że 99% to bardzo dużo, dlatego, żyję tak jakbym miał pewność. A przeciwną sytuację uważam za idiotyczną. A  to już jest opinia i masz prawo się z nią nie zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

By nie zakładać kolejnego tematu podepnę się.

Przez kilka lat naprawdę szukałem Boga, utożsamiając go oczywiście z rodzimą religią, szukałem poza mną.

Gdy trafiłem na wykłady tego księdza. Byłem nimi wstrząśnięty.

Później grzybki i "literatura fachowa", obserwacja własnych emocji. Doszedłem do wniosku, że kompulsywnie się spowiadam. Zacząłem widzieć w sobie pewne mechanizmy, o których pisał Marek

 ...nie chodzę od niedawna do kościoła bo stwierdziłem, że to jednak wrong way. Natomiast jest jedno ale...czy opętania to rzeczywiście całkowita ściema. Co z kroko?

Najbardziej zależy mi na wypowiedzi ludzi, którzy choć przez jakiś czas uważali się za prawdziwych katolików i utorzsamiali się z tym. Jak Marek.  

Co o tym sądzicie? Drwiny proszę sobie darować.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde oglądałem to kiedyś jeżeli tu są te wstawki jak rzekomo opętana kobita się wydziera i stęka, ale bagieta mi napęczniała

i wolałem nie kusić losu. 

 

Mimo wszystko mocno zaniepokoił mnie ten dokument i skłonił do przemyślenia czy w dobrym kierunku zmierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukulus chodzi Ci pewnie o Przeprośną górkę koło Częstochowy tam odbywają się msze o uzdrowienie i uwolnienie. Miałem przyjemność tam być 2 tygodnie temu. Jestem bardzo racjonalny z natury, z rodziny wierzącej ja mniej. Ta msza dała mi dużo do myślenia. Można je obejrzeć w internecie na yt jak wpiszecie Ojciec Daniel  bo to właśnie on jest charyzmatykiem i on prowadzi te spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piórkuję panowie opanujcie się do tego od opętań związanych ze sztukami walki pisałem kiedyś. On jest trochę specyficzny........khm khm.

 

Generalnie skończyło się na tym ze po ponad dwóch dekadach treningu jestem jak Darth Vader i lord Voldemort w jednym i będzie się za mnie modlił i żebym się z diecezjalnym egzorcystą skontaktował.

 

No i właśnie i dla tego świat jest pełen ludzi...... specyficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.