Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@SzatanKrieger 
Czy chciałem wyśmiać? Trochę tak. Bo przewidywać gadżety przyszłości nie jest trudno i jak mamy dziesiątki mistrzów, to któregoś wizja się ziści i będzie wysławiany po wieczne czasy.
Sądzę że nie ma inteligentnej siły w moim oku, a nawet całym układzie nerwowym. I nikomu nie udało i możliwe, że nie uda tego wykazać.
Z energią to zależy do czego bijesz. Na poziomie ogólnym fizyka chyba dość dobrze to wyjaśnia i obalenie tych teorii nie jest proste. Kto by to zrobił, jego nazwisko zostanie zapamiętane na bardzo długi czas.
Wiara zdecydowanie może pomóc w życiu, mimo iż nie trzyma się kupy ( choć niewiele tutaj widziałem ).
Wyższe ja i Hunę pominąłem bo zupełnie nie wiem co to jest. Czy wyższe ja posiada tylko człowiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Sman napisał:

Wyższe ja i Hunę pominąłem bo zupełnie nie wiem co to jest. Czy wyższe ja posiada tylko człowiek?

Nie, zwierzęta też je mają tylko jedno wyższe ja kontroluje ileś set/tysięcy zwierząt. Natomiast człowiek lub istota humanoidalna ma ponoć takie wyższe ja ale jedno.

Zresztą masz niskie ja, średnie (czyli świadomy ty) oraz wyższe ja lub w psychologi opisane zostały jako podświadomość, świadomość, nad-świadomość.

Mistrzowie to ci, którzy mają dostęp do tego wyższego ja lub stają się jednością z nim ale takich ludzi jest bardzo bardzo ale to bardzo mało na tej planecie i o nich nie usłyszysz w mediach są to ludzie, którzy przejrzeli iluzję w której żyją i na uczni wybierają tylko naprawdę gotowych ludzi, którzy chcą wyjść z matrixa.

Na przykład jeden z nich wspominał, żeby aby się z nim spotkać (mieszka w Indonezji) to człowiek musi mieć pozytywną karmę bo bez tego nie dane mu będzie spotkać takiego człowieka, tzn nie będzie miał szans. Zresztą akurat ten z Indonezji to nazwałbym go "pół mistrzem" ale ciekawe umiejętności demonstrował, zresztą są nagrania o nim, tylko oczywiście zapomniałem jak się cholera nazywał - chyba John Chang. W każdym bądź razie książka nazywa się "mag z jawy" 

Ten mag z jawy mówił, że na całe Chiny jest tylko chyba 8 czy 11 mistrzów a było to jakieś 25 lat temu jak o tym opowiadał. Mówił, że w Ameryce gdy tam był nie wyczuł ani jednego z nich. Ponoć są w stanie się wyczuwać na ileś set kilometrów.

Swoją drogą, jakkolwiek to fantastycznie brzmi, to jest to bardzo ciekawe, bo jeśli są tacy ludzie, to mogą się otworzyć przed nami niesamowite możliwości. Ten "pół mistrz" o którym wspomniałem opowiadał, że został zbesztany przez swojego mistrza, który już nie żył (odwiedził go w medytacji) bo przed kamerami pokazał swoje zdolności i z tego co pamiętam jest to surowo zabronione.

Generalnie traktujcie to jako ciekawostkę co piszę, ja nikomu nic nie narzucam natomiast dla mnie jest jasne, że człowiek jest nadal tajemnicą do rozwiązania a całkiem możliwe, że niektórzy z nas poznali więcej możliwości które w nas drzemią niż inni.

Pozdrawiam.

58 minut temu, Sman napisał:

Sądzę że nie ma inteligentnej siły w moim oku, a nawet całym układzie nerwowym

Uważasz, że twoja wątroba działa losowo, mózg, nerwy itd ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, SzatanKrieger said:

Uważasz, że twoja wątroba działa losowo, mózg, nerwy itd ?  

Nie, są to ściśle regulowane procesy. Sporą część można opisać chemicznie (hormony, enzymy, kwasy i ich powinowactwo do receptorów).
Zdecydowanie ciekawszy i bardziej magiczny wydaje mi się proces rozwoju człowieka - od zapłodnienia do narodzenia, że w sumie z "niczego" powstaje tak złożony organizm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.