Skocz do zawartości

Zbiór "mundrości" pani Sylwii Spurek.


Rekomendowane odpowiedzi

A to ci niespodzianka... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Molestowanie? Zapytaliśmy dziennikarkę o "incydent" na Pol'and'Rock – odpowiedź ucina dyskusję

W trakcie Pol’and’Rock Festival – dawniej Przystanku Woodstock – reporterka TVN24 Małgorzata Mielcarek prowadziła relację na żywo. W pewnym momencie podbiegł do niej uczestnik festiwalu i ją pocałował. Wywiązała się z tego ogromna dyskusja – padło nawet oskarżenie o molestowanie. Teraz głos w sprawie zabrała dla naTemat sama dziennikarka, która odcina się od internetowej wrzawy. Mielcarek dziwi się, że sprawa została tak mocno rozdmuchana. – Jestem bardzo zaskoczona tym, że wywiązała się tak duża dyskusja na ten temat.

 

http://natemat.pl/245803,pol-and-rock-festival-dziennikarka-tvn24-komentuje-pocalunek-na-wizji

Edytowane przez koksownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia Spurek

 

Doktorka nauk prawnych, radczyni prawna, legislatorka. Współzałożycielka Fundacji Klinika Rządzenia. Od 1999 r. zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka . Stypendystka Legal Fellowship Program i uczestniczka zajęć International Women's Human Rights Clinic, City University of New York (2000). W latach 2002-2005 prawniczka w Sekretariacie Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, gdzie uczestniczyła w pracach nad rządowym projektem pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

 

Do 2014 r. radca Prezesa Rady Ministrów w Departamencie Prawnym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie wiceszefowa Biura Pełnomocniczki Rządu do Spraw Równego Traktowania (do czerwca 2015 r.). W latach 2008-2015 członkini Zespołu do spraw Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych, 2010-2012 przedstawicielka Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Komitecie Ochrony Praw. Wykładowczyni na Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na studiach podyplomowych Gender Mainstreamingu przy Polskiej Akademii Nauk. Certyfikowana specjalistka w zakresie pomocy ofiarom przemocy (Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP). Członkini Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Polskiego Towarzystwa Legislacyjnego. Autorka kilkudziesięciu publikacji dotyczących problemu przemocy w rodzinie, a także kwestii równego traktowania i dyskryminacji. Specjalizuje się również w kwestiach procesu stanowienia prawa, lobbingu i rzecznictwa interesów oraz dostępu do informacji publicznej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mosze Red napisał:

Certyfikowana specjalistka w zakresie pomocy ofiarom przemocy

To jest de best.

45 minut temu, Mosze Red napisał:

Członkini Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego

Zważywszy na to, że pani uważa że przemoc ma płeć to świetne świadectwo wystawia temu Towarzystwu wzajemnej adoracji.

 

Najgorsze jest to, że ma władzę i jej używa, zgodnie z tym co mówi czyli przeciwko mężczyznom. Taka z niej Antydyskryminatorka.

 

--

Jeśli chodzi o tego chłystka to ja się pytam, kto mu za to zapłacił, bo jeszcze niedawno takich incydentów nie było. Teraz się namnożyły, i jak wygodnie dla feministek - na wizji, wszyscy to widzieli. Nikogo to nie zastanawia? Zadziwiające zbiegi okoliczności.

 

 

Kolejny zbieg okoliczności na tym samym festiwalu, organizowanym przez samego Jerzego "Siema" Owsiaka:

Podczas wystąpienia polskiej Emmy Watson (Anji Rubik) na temat wychowania seksualnego ktoś z widowni krzyknął "pokaż cycki". Kolejny, jakże wygodny, przypadek.

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wbrew pozorom jest poważny i próby zrobienia z niej niezrównoważonej i zawziętej feministki plotącej trzy po trzy para piętnaście, mają jedynie zamaskować parę faktów. Otóż na pozór wygląda na to, że pani zrobiła sobie z państwowego urzędu prywatny folwark na którym uprawia sobie seksizm i szowinizm, ale tak nie jest. To jest organ państwowy mający za zadanie działać dla dobra suwerena a nie na jego szkodę. Oczywiście partyjniactwo w PL jest zabetonowane i żyje wciąż w oparach PZPR, czyli żeby się społeczeństwu nie pomyliło kto tu jest dla kogo. Moi drodzy, wszystko wskazuje na to, że taka jest oficjalna linia partii, głoszona ustami p. Spurek. Po pierwsze dlatego, że wciąż jest na stanowisku mimo jawnie "rasistowskich płciowo" wypowiedzi a po drugie - jest "kryta" przez swojego zwierzchnika, czego dowodem jest choćby absolutny brak jego reakcji na dwa listy otrzymane od p. Sabiny Gatti.

 

Pierwszy list, w którym przy okazji przytaczane są wypowiedzi "doktorki":

https://sabinagatti.blogspot.com/2017/12/list-otwarty-do-zastepczyni-praw.html

 

Oraz drugi, który powstał jako skutek braku odpowiedzi nawet na monit Ministerstwa Sprawiedliwości u RPO:

https://sabinagatti.blogspot.com/2018/03/drugi-list-otwarty-do-pani-sylwi-spurek.html

 

Oto gdzie urząd publiczny ma suwerena.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykop też pisał to jaśnie pana rzecznika i został spławiony. W zasadzie dostał odpowiedź, że nic się nie zmieni.

 

 

 

 

--

Pani Spurek wcale nie myśli przestać.

- Czy pani zdaniem dyskryminacja jest mężczyzną?
- Nie absolutnie ja w ogóle twierdzę, że większość mężczyzn nie stosuje przemocy 
i ta większość powinna przynajmniej zademonstrować solidarność z ofiarami. 
W przypadku przemocy w rodzinie niestety statystki są nieubłagalne, większość 
ofiar to kobiety i dzieci, większość sprawców to mężczyźni...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wyborcza.pl/10,82983,16047864,przemoc-wobec-kobiet-budzi-sprzeciw-a-wobec-mezczyzn-zobaczcie.html

 

Wiem, że źródło jest jakie jest. I raczej film zamieszczony na nim nikogo z czytelników forum nie zaskoczy ale tutaj jest w niecałe dwie minuty przedstawione jak to wszystko wygląda na prawdę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

...  film ....

Straszny i jakże prawdziwy materiał.

W ogóle mam trochę dziwne przemyślenia z tym ekperymentem: no bo w końcu mężczyzna to w społecznym mniemaniu silna płeć, ma sobie sam radzić - w dodatku chyba my mężczyźni też tak uważamy. Jakbyś był z taką laską, chciałbyś, żeby Cię ktoś ratował? To jeszcze chyba bardziej ryje samoocenę - nie dość, że mnie baba szarpie, to jeszcze muszą mnie ratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem kolega Syliwii Spurek spod hasztagu "trzymamstronekobiet" sam prawdopodobnie znęcał się na swoją niepełnosprawną żoną:

https://nczas.com/2018/08/10/nadzwyczajna-kasta-ludzi-adwokat-trzymajacy-strone-kobiet-znecal-sie-nad-wlasna-niepelnosprawna-zona-sad-wypuscil-go-z-aresztu/

Edytowane przez Enemy
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@koksownik Kompletnie pozamerytorycznie się wypowiem:

- nie mogę jej słuchać z tą przesadzoną (upośledzoną?) dykcją przy sz, cz, rz... 

- do tego trochę jak bym patrzył na wyleniałą mysz

- fascynujące, że szofer osiągnął sukces reprodukcyjny

Dnia 12.08.2018 o 11:24, Enemy napisał:

Tymczasem kolega Syliwii Spurek spod hasztagu "trzymamstronekobiet"

Bo to zależy gdzie kobieta idzie "na stronę" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i nowa odsłona SS:

milczenie jest biciem

i myślałby kto, że chodzi o to, że sprawca czuje się bezkarny kiedy ofiara i otoczenie milczą na temat przemocy. To złudzenie. Chwilowe nawiązanie do francuskiej kampanii i przejście do ofensywy:

Quote

Nie jest żadną sztuką powiedzieć do osoby podległej: „Nie wkur…j mnie”, prawda? Nie jest żadną sztuką poniżyć taką osobę. Przecież my to doskonale potrafimy, bo w domach się tego uczymy, bo szkoła nas tego uczy. Szkoła jest przecież przemocową instytucją. I mówi to osoba, która zawsze miała świadectwo z czerwonym paskiem i same piątki.

No, taki rzecznik praw obywatelskich to skarb. Nie dość, że utrzymuje (status quo, bo przecież z nim nie walczy) świetny, "przemocowy" system edukacji to jeszcze sama jest prymusem w tej przemocowości - w końcu miała same piątki z przemocy i czerwony pasek na świadectwie, wiadomo, partyjny. Teraz prymuska będzie na nas wykorzystywać wiedzę zdobyta w "przemocowym" systemie i nas "edukować", przemocowo, a jakże.

Muszę przyznać, że gratuluję marksistce swojej pewności siebie i ututłania, przepraszam utytułowania (się) swoim świadectwem z czerwonym, partyjnym paskiem.

Ja ze swojej strony powiem tylko tyle, że też miałem świadectwo z paskiem, tyle że biało-czerwonym i chyba tej fladze pozostanę wierny.

 

--

Kwiatków jest wiele, ale większość to iście heglowska dialektyka:

Quote

 

Dochodzą do pani listy od ludzi, ofiar przemocy, czy też utykają gdzieś w Biurze RPO?

Nie utykają. (...).

Kto pisze?

Nie tylko kobiety. Piszą też sprawcy, którzy uważają, że zostali niesłusznie skazani. Piszą, bo chcą, żeby RPO złożył kasację od wyroku skazującego.

 

Czyli są dwa rodzaje ludzi piszących do pani rzecznik: kobiety i sprawcy. Automatycznie utożsamiani w umyśle z mężczyznami - po pierwsze użyła podziału na płci, pisząc "kobiety" myślisz, że są jeszcze mężczyźni. Użyła też formy męskiej "sprawcy", co implikuje że ci sprawcy są rodzaju męskiego - to semantyka na poziomie podstawówki.

Qtvva, I ja za to płacę...

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich też jest lewakiem. Niestety. Samo "tolerowanie" przypałów SS jest tylko poszlaką ale znalazł się dowód wprost:

W Lublinie, Prezydent miasta zabronił Marszu równości ze względów bezpieczeństwa za co pan Bodnar stwierdził, że używając słów „zboczenie”, „dewiacja”, „wynaturzenie” dopuścił się mowy nienawiści.

To już jest żywcem wyjęte z podręcznika wojownika społecznej sprawiedliwości a ten człowiek, (Bodnar) jest Rzecznikiem Praw Obywatelskich. On nie szanuje praw obywatelskich większości obywateli naszego kraju. Jest tak samo winny jak ona, i jeszcze ją wspiera.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Zbiór "mundrości" pani Sylwii Spurek.

@Enemy - Standardowo kłamie ta rzecznik, że niby wiele interwencji ws. dyskryminacji mężczyzn podejmowali. Niech pokaże papiery i dowody potwierdzające te interwencje bo ja jej nie wierzę. Ktoś kto kurwa nosi hasła feministyczne na zdjęciach + hasztag trzymamstronękobiet jest dla mnie absolutnie niewiarygodny w kwestii RÓWNOUPRAWNIENIA OBU PŁCI.

Ta pani absolutnie nie będzie dbać o interes mężczyzn.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.