Skocz do zawartości

Obiekty widziane na niebie.


Dodarek

Rekomendowane odpowiedzi

Autorze, czy nie masz zeza? ;)

Trochę siedzę w astro, zawsze gdy ktoś twierdził, że widział ufo to okazywało się to jakimś prostym zjawiskiem najczęściej były to flary, satelity, albo planety. Choć gwiazdy też się zdarzały ;p.

Najlepsze jest to, że ja, mając setki godzin poświęconych ściśle na obserwację nieba nigdy nie widziałem czegoś niewytłumaczalnego, a potem idzie taki koleś, który spojrzy raz na tydzień i mówi, że widział coś niewytłumaczalnego ( pewnie UFO? ). Naprawdę trzeba powstrzymywać się od wybuchu śmiechu, kiedy po kilku słowach już wiesz o czym nawija i tworzy i tworzy...

@Dodarek Najprawdopodobniej miałeś coś na oku co zniekształcało obraz. Byle łza. Obiekty o jasności i rozmiarach jak ISS, są tak kontrastowe na niebie, że nie powiesz, nie wydają się punktem, a powinny. Zresztą możesz zobaczyć kolejne przeloty ISS, polecam tą stronkę: calsky.com . To, że stała na początku - one tak mają ;) . Jest jeszcze opcja, że widziałeś UFO, ale pewnie jakbyś zanotował dokładny czas, to pokryłby się z tym przewidywanym dla ISS.

Aha i ten obiekt do którego nie byłeś pewny zwykle można skasować zrobieniem przesłony dla oka za pomocą palców, zrobi ci się wtedy 2mm zamiast 5mm i nagle okaże się że faktycznie jeden punkt a nie dwa. Czasem pomaga zwykłe przetarcie oka, czasem okulista, kwestia do wyczucia i pamiętaj nikt nie ma idealnego wzroku, zawsze są jakieś wady, które w nocy ujawnią się mniej lub mocniej. Choć zdarzają się sokoły, znam człowieka, który widział księżyce Jowisza i był w stanie rozpoznać fazę Wenus gołym okiem! No ale, wtedy miał koło 15 lat i był bez wad. Ale to wyjątki. 

Z historii którą wciskał mi kolega, twierdził że nad ranem widział coś jasnego z pięcioma satelitami dookoła. Jak później ustaliłem była to Wenus, głównie dlatego, że miejsce na niebie się zgadzało. No dobra ale 5 satelit? Po pierwsze, patrzył przez okno co oczywiście potrafi zdziałać cuda. Po drugie jest to częsty efekt, gdy światło rozprasza się na rzęsach + syfy na oku.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sman Obiekt nie był obserwowany tylko przeze mnie i relacje wszystkich osób były zgodne. Mniejszy obiekt z przodu, większy/jaśniejszy z tyłu. Wiem że często zmysły i perspektywa nas oszukuje. Czytałem kiedyś na ten temat książkę w młodości, ale nie pamiętam tytułu. 

 

Poza tym ja nie twierdzę że to byli kosmici, tylko proszę osoby bardziej rozeznane w temacie o wytłumaczenie tego. Ale nie ładnie jeśli ktoś twierdzi że mam zeza albo brudne oczy :D

Edytowane przez Dodarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundacja Nautilius, której szefuje Robert Bernatowicz, zajmuję się UFO kosmitami, reinkarnacją, duchami, i wszelkimi tematami 

za zakresu spraw "paranormalnych". 

https://nautilus.org.pl/

 

Tutaj macie stare audycje Nautiliusa Radia Zet na Youtubie

miłego słuchania:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.