Skocz do zawartości

500+ do poprawki. Pora na 1000+


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Rnext napisał:

No wiadomo jak jest z nagłówkami, mój brzmiał "PiS pracuje nad programem 1000 plus". Mnie wystarczy że ktoś ma taki pomysł na serio i nie jest to Zdzichu z psychiatryka. 

Akurat był to nagłówek oraz słowa polityka z partii rządzące, który zasiada w komisji finansów. Tak więc machina poszła w ruch. Lud podłapie temat i będzie czekała na zwiększenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było 500+ wszystcy grzmieli że "na zachodzie " państwo dba o obywateli, zniżki, odpisy od podatku, dofinansowania za dziecko, tylko u nas nie.

Wprowadzili 500+ to jojczą że nam gospodarka padnie.

Dobrze że jest i że chcą podnieść, przynajmniej będzie jakaś motywacja do posiadania dzieci. Mając 2-3 dzieci lepiej żeby baba siedziała w domu i się dziećmi zajmowała niż na umowie śmieciowej na korwiniste zapierdala za 1000 zł.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojkr

 

Robienie dzieci dla pieniędzy? Oj człowieku coś tutaj grubo nie tak  z myśleniem. Takie programy tylko szkodzą.  Demoralizują ludzi czego dowodem jest Twój wpis.

 

Link do posta, ktory naprawdę polecam przeczytac i zrozumieć. 

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=409287319478661&id=120747538332642

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł na poprawienie dobrobytu w Polsce.

 

- Uciąć konkordat

- Uciąć emerytury żydowskie

- Opodatkować wielkie korporacje (te mają najwięcej pieniędzy, a płacą najmniej podatków)

- Rozliczyć aferzystów, tych co maczali palce w przekręty. Ich majątek wystawiony na licytacje publiczną. Oni za kratki, a pieniądze do kasy państwa.

- Przyjąć kwotę wolną od podatku dla całego społeczeństwa na poziomie tej dla osłów 30.000 zł /rok

- ZUS obowiązkowy 100 zł miesięcznie, reszta to 10% od dochodu, czyli zarobiłeś 3000 złotych netto, płacisz 400 zł, a nie jak dzisiaj 1300 zł m-c w przypadku braku dochodu w m-cu. Chore.

- VAT 15% od usług

 

Co jest na przeszkodzenie ? Zakorzeniony socjalizm w Polakach i bezmyślność. Jest to jakieś 90% społeczeństwa, niestety i żeby oficjalnie wygrać wybory należałoby kompletnie wywrócić mentalność u tych ludzi. Trzeba by było zacząć ich kształcić od małego w szkołach, co przyniesie jakiś efekt dopiero w kolejnym pokoleniu.

 

Jak tak dalej będzie wyglądało niszczenie Polski przez Pis i PO to będę chyba zakładał partię, bo innej opcji nie widzę.

 

 

Edytowane przez doler
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wojkr napisał:

Nie było 500+ wszystcy grzmieli że "na zachodzie " państwo dba o obywateli, zniżki, odpisy od podatku, dofinansowania za dziecko, tylko u nas nie.

Nie wiem w sumie kogo masz na myśli pisząc "wszyscy". Na zachodzie po pierwsze zaczynają się ze swojego socjalizmu rakiem wycofywać (zwłaszcza lider, czyli Szwecja), po drugie ich i tak bardziej stać, niż nas. Mam przeczucie, że nikt z piszących w tym wątku nie pragnął "zachodniego" rozdawnictwa. 

 

52 minuty temu, wojkr napisał:

Wprowadzili 500+ to jojczą że nam gospodarka padnie.

Nie padnie w sensie bankructwa z dnia na dzień, ale że hajs ściągnie się od tych, którzy go wypracowują, to w końcu ci wypracowujący padną albo się wyniosą za granicę i wtedy a i owszem, mogą stać się różne rzeczy. To jest pewne, to prosty rachunek ekonomiczny. Ewentualnie katastrofa zostanie odłożona w czasie poprzez zaciąganie kolejnych kredytów.

 

54 minuty temu, wojkr napisał:

Dobrze że jest i że chcą podnieść, przynajmniej będzie jakaś motywacja do posiadania dzieci. Mając 2-3 dzieci lepiej żeby baba siedziała w domu i się dziećmi zajmowała niż na umowie śmieciowej na korwiniste zapierdala za 1000 zł.

Jak mam swoje zdanie na temat Korwina, tak powiedział kiedyś coś w czym w 100% się zgadzam - podjąć decyzję o robieniu dziecka z powodu dodatkowych 500 zł może tylko patologia, a mnożenie się patologii tego kraju do dobrobytu nie zaprowadzi. 

 

Czemu socjal na zachodzie pada? Bo pojawili się tam ludzie (zwykle imigranci), którzy nie używają socjalu zgodnie z przeznaczeniem, tylko uczynili z tego sposób na życie. Socjal był stworzony dla Niemca i Szweda o nazwijmy to skrótowo szwedzkiej i niemieckiej mentalności - nie do pomyślenia dla niego byłoby życie na socjalu, tylko w ciężkiej sytuacji skorzystanie z niego do odbicia się, chwilowe. Dla osób z takim nastawieniem powstały te wypasione programy. A potem przyszła patola wychowana w innej kulturze, kulturze brania za darmo, i się zaczęło. Niestety dużej części Polaków mentalnie pod tym względem bliżej do imigranta niż do Szweda czy Niemca. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wojkr napisał:

Nie było 500+ wszystcy grzmieli że "na zachodzie " państwo dba o obywateli, zniżki, odpisy od podatku, dofinansowania za dziecko, tylko u nas nie.

Wprowadzili 500+ to jojczą że nam gospodarka padnie.

Dobrze że jest i że chcą podnieść, przynajmniej będzie jakaś motywacja do posiadania dzieci. Mając 2-3 dzieci lepiej żeby baba siedziała w domu i się dziećmi zajmowała niż na umowie śmieciowej na korwiniste zapierdala za 1000 zł.

Taa, a potem te Twoje dziec niechi spłacają długi i żyją jak wenezuelczycy.

Jak ktoś zarabia 1000zł to tylko i wyłącznie jego wina.

 

Co dalej? Program 5 kurw+ dla każdego samotnego faceta, bo nie mogą zdobyć kobiety?

Może to też wina innych podatników?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, doler napisał:

- Uciąć konkordat Racja

- Uciąć emerytury żydowskie To jest barbarzyństwo

- Opodatkować wielkie korporacje (te mają najwięcej pieniędzy, a płacą najmniej podatków) Opodatkować wszystkich jednakowym podatkiem pogłównym

- Rozliczyć aferzystów, tych co maczali palce w przekręty. Ich majątek wystawiony na licytacje publiczną. Oni za kratki, a pieniądze do kasy państwa. A kasa na spłaty zobowiązań.

- Przyjąć kwotę wolną od podatku dla całego społeczeństwa na poziomie tej dla osłów 30.000 zł /rok Zlikwidować podatki dochodowe co explicite napisałem wyżej w logicznej konsekwencji i skończy się pierdolenie głupot o kwocie wolnej od podatku której wgl nie powinno być.

- ZUS obowiązkowy 100 zł miesięcznie, reszta to 10% od dochodu, czyli zarobiłeś 3000 złotych netto, płacisz 400 zł. Zbędna zabawa jak wyżej.

- VAT 15% od usług Zostawić podatek majątkowy, od nieruchomości i do wyboru jeden z dwóch albo vat albo pogłówny zostawić całą resztę zlikwidować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojkr napisał:

Dobrze że jest i że chcą podnieść, przynajmniej będzie jakaś motywacja do posiadania dzieci.

Najlepszą motywacją do posiadania dzieci jest taka polityka państwa, która polega na niewtrącaniu się w życie zwykłych obywateli. Rozdawnictwo ich cieżko zarobionych pieniędzy powoduje, że rozmnażać będą się nie ci co wnoszą do gospodarki wartość dodaną pracując i rozwijajać swoje przedsiębiorstwa, ale patologia, która zrobi z tego sposób na życie. Wg. Charles'a Murray'a pomoc społeczna jest dziedziczna. 

Obywatele powinni mieć tu stworzone takie warunki, które sprawią, że myśląc o dzieciach będą myśleli nie o tym jak podreperować sobie budżet i się troszkę bardziej nachapać, ale o faktycznym powiększeniu rodziny i posiadaniu potomstwa. Trzeba obniżyć, uprościć i tam gdzie się da najlepiej zlikwidować wszelkiego rodzaju podatki i daniny na rzecz państwa, uprościć prawo i sprawić żeby instytucje z nim związane były faktycznie dla ludzi oraz zastanowić się nad ulgami podatkowymi dla rodziców.

 

O likwidacji takiego rozdawnictwa za nic jak 500 plus choćby nie piszę. Człowiek pozbawiony państwowej pomocy mając jednocześnie widmo głodu weźmie sięza siebie i pójdzie do jakiejś roboty. Nic tak nie działa na ludzi motywująco jak widmo kiepskiej przyszłości.

Godzinę temu, wojkr napisał:

Mając 2-3 dzieci

Hmm, a co jeśli te dzieci po ukończeniu szkól zdecydują się wyjechać zagranicę jak już to zrobiło kilka milionów z nas? To byłby dopiero interes:)

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto za 20 lat będzie pracować zebyl było co do budżetu włożyć to raz a dwa jak ktoś jest z dużego miasta albo regionu zachodniego to nie odczuwa tak tych 500 zł za dziecko jak ludzie w biedniejszy regionach np na wschodzie Polski. 

Kto mówi o robieniu dzieci za pieniądze? Wiecie wogóle ile kosztuje utrzymanie dziecka? A tak jest motywacja że bez większych obciążeń budżetu będzie łatwiej wychować 2 dzieci.

Polska jest w czarnej dupie demograficznej, jak nie będzie zastępowalności pokoleń trzeba będzie ściągać jeszcze więcej Ukraińców, Ugrów i huj wie kogo.

Ja jestem za, patrzę na politykę wspierania demografii inaczej, mam dziecko - 500+ nie biorę bo mam za wysokie dochody. Ale biorąc 500+ łatwiej było by mi się zdecydować na kolejne dziecko. Nie mam zamiaru dziadować i nie być w stanie dzieciom zapewnić odpowiednich warunków - stać mnie na jedno.

Połowa tych co krzyczy że 500+ jest be to ludzie bez rodzin, bez dzieci albo korwinowcy na których ludzie nie chcą zapierdalać za 800 zł na miesiąc.

 

Takie mam zdanie i to moja sprawa nie muszę mieć takiego światopoglądu jak reszta i mam na to wyjebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wojkr napisał:

Polska jest w czarnej dupie demograficznej, jak nie będzie zastępowalności pokoleń trzeba będzie ściągać jeszcze więcej Ukraińców, Ugrów i huj wie kogo.

Zastępowalności póki co i tak nie ma i raczej nie będzie, a tak jak brat @Krugerrandpisze najlepszym rozwiązaniem jest dać ludziom w skrócie wędkę, nie rybkę, w dodatku już usmażoną i pokrojoną na kawałeczki, bez ości, a czymś takim jest wrzucanie gotowych pieniędzy, "żeby ludzie robili dzieci". 

 

7 minut temu, wojkr napisał:

Kto mówi o robieniu dzieci za pieniądze? Wiecie wogóle ile kosztuje utrzymanie dziecka?

Utrzymanie dziecka kosztuje dużo więcej niż 500 zł i w zależności od poziomu, na jakim ktoś chce je utrzymać niewiele zmienia. A dostają wszyscy. Jeśli na robienie dzieci rozdawanie pieniędzy tak dobrze działa, to czemu kiedyś jak nie rozdawano przyrost był większy?

 

Ty mówisz o robieniu dzieci za pieniądze, tylko nie wprost ;) Przecież taki jest cel tego programu. Damy 500, żeby robili dzieci chętniej.

 

9 minut temu, wojkr napisał:

Połowa tych co krzyczy że 500+ jest be to ludzie bez rodzin,

To raczej oczywiste. A połowa tych co są za 500+ to tacy, co dostają dzięki temu pieniądze za darmo. 

 

10 minut temu, wojkr napisał:

Takie mam zdanie i to moja sprawa nie muszę mieć takiego światopoglądu jak reszta i mam na to wyjebane.

To prawda, ale jednak dzielisz się tym zdaniem na forum, które jest po to żeby dyskutować, więc jak ktoś się z Tobą nie zgadza to dyskutuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wojkr napisał:

Połowa tych co krzyczy że 500+ jest be to ludzie bez rodzin, bez dzieci albo korwinowcy na których ludzie nie chcą zapierdalać za 800 zł na miesiąc.

 

Takie mam zdanie i to moja sprawa nie muszę mieć takiego światopoglądu jak reszta i mam na to wyjebane.

Zgodzę się z Tobą tylko to idzie we dwie strony. Dlaczego ty masz mi dawać przykładowo pieniądze na moje bezrobocie i tracić swój dochód netto skoro ja za te pieniądze  będę sobie kupował browary natomiast ja może nie chciałbym płacić na Twoje dziecko z tego względu, że powoli ale systematycznie jest mi zabierane z konta na twoje.

Ja rozumiem, że Polacy to jedna rodzina ale wiecie co mam na myśli.

 

Generalnie te 500 a nawet nie wiem... 800 zł można by nawet zabierać ludziom i dawać dzieciom ale najpierw trzeba by ukrócić koryto gdzie faktyczni matacze zarabiają grube miliony.

 

Ja mogę nawet przymusowo już dokładać się do dzieci w Polsce korona mi z głowy nie spadnie i to wielce chwalebne pomagać bliźnim (chociaż przymusowo to nie tak za bardzo) ale chciałbym uszczelnienia oraz zamknięcia złodziejów i innych bandytów w zamian za to, zróbmy najpierw to a potem możemy dyskutować czy 400 czy 1000 złotych dawać na dzieci.

 

P.S jestem wolnościowcem ale jeśli ludzie koniecznie chcą te 700 plusy to można by to ewentualnie zrobić ale musimy przestać tracić życiodajne soki, które są bez przerwy wysysane. Wtedy będzie widać ile jest faktycznie w budżecie i komu ewentualnie można by pomóc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wojkr napisał:

Ciekawe kto za 20 lat będzie pracować zebyl było co do budżetu włożyć

Mam nadzieję, że roboty. Oby.

16 minut temu, wojkr napisał:

Polska jest w czarnej dupie demograficznej

Czy nie byłoby warto zastanowić się czy aby nie jest to mit wart choćby próby obalenia? Co z tego że będzie nas 15mln? To jest (pozorny) problem tylko dla ZUSu na którym był wzorowany schemat Ponziego typu Amber Gold. Służba zdrowia będzie musiała obsłużyć mniej obywateli, mieszkania będą tańsze ze względu na dużo mniejszy popyt, zużyjemy mniej paliw i mniej CO2 wyemitujemy itd itp. Poza tym "drzewa nie rosną do nieba", nie da się w nieskończoność przyrostu bujać. A co? Może potrzebujemy 5 mln piechoty z drewnianymi karabinami i dzidami?

21 minut temu, wojkr napisał:

nie być w stanie dzieciom zapewnić odpowiednich warunków - stać mnie na jedno.

Patologia się nie przejmuje, robią dzieci na potęgę i mimochodem. Nawet z domów dziecka niektórzy odbierają swoje "stare".

2 godziny temu, wojkr napisał:

Mając 2-3 dzieci lepiej żeby baba siedziała w domu i się dziećmi zajmowała niż na umowie śmieciowej na korwiniste zapierdala za 1000 zł.

Dlaczego zaraz na korwinistę? Kiedyś nie było korwinizmu i ludzie zapierdalali za słomę i deputat węglowy na kacyków z PGRu, którzy wycierali sobie gęby krzycząc "Socjalizm! Socjalizm!" i rechotali w kułak. Zaraz jakieś szufladkowanie. Mnie jest wszystko jedno kto mnie okrada, złodziej to złodziej. Rządowy oczywiście uzasadni to wyższym dobrem i sprawiedliwą redystrybucją, no bo jak inaczej? Ach jak ludzie kochają Robin Hooda i Janosika. Pod warunkiem że po ich szkatułkę nie przyjdzie tylko się do niej dorzuci drobniakami.

34 minuty temu, wojkr napisał:

korwinowcy na których ludzie nie chcą zapierdalać za 800 zł na miesiąc.

Serio? Zapierdalasz za tyle dla "korwinowca"? 

2 godziny temu, wojkr napisał:

Wprowadzili 500+ to jojczą że nam gospodarka padnie.

Na razie to póki co prują się budżety rodzin przez inflację. Gospodarka jest druga w kolejności.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, doler napisał:

Mój pomysł na poprawienie dobrobytu w Polsce.

 

- Uciąć konkordat

A jakie to ma przełożenie na poziom dobrobytu/ubóstwa? 

 

2 godziny temu, doler napisał:

- Uciąć emerytury żydowskie

 Jakie to są emerytury? 

 

2 godziny temu, doler napisał:

- Rozliczyć aferzystów, tych co maczali palce w przekręty.

Którzy to są konkretnie? Jeżeli już wiemy którzy oraz mamy przecież organy ścigania i sądy, to czemu jeszcze nie zostało to zrobione? Jakie bedą wpływy z proponowanej licytacji publicznej? Jakie będzie przeznaczenie tak pozyskanych środków?

 

2 godziny temu, doler napisał:

- Przyjąć kwotę wolną od podatku dla całego społeczeństwa na poziomie tej dla osłów 30.000 zł /rok

Po takiej zmianie ile osób w kraju będzie opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Zakladając spadek wpływów z tego podatku - ile on wyniesie i wpływami z jakiego źródła zostaną zastąpione wpływy z tego podatku? 

 

2 godziny temu, doler napisał:

- ZUS obowiązkowy 100 zł miesięcznie, reszta to 10% od dochodu

Dlaczego akurat taka proporcja?

 

2 godziny temu, doler napisał:

będę chyba zakładał partię, bo innej opcji nie widzę.

Potraktujmy moje pytania zatem jako pytania z sali na kongresie założycielskim.

 

I żeby nie było - to nie są żadne podśmiechujki (no dobra, to ostatnie miało wprowadzić element humorystyczny) ale naprawdę chciałbym doprecyzować parę kwestii i poznać zależności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Takie, że w budżecie będzie dodatkowe 1,8 mld złotych rocznie. http://kkpp.blox.pl/2014/07/Ile-kosztuje-nas-konkordat.html

 

Ad 2. Kolejne 240 mln złotych w kasie rocznie. https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/placimy-240-mln-zlotych-na-emerytury-dla-zydow/

 

Ad 3. Organy ścigania i sądy wymagają głębokiej reformy od podstaw. Należy je odpartyjnić, a sędzi, który ukradł 50 zł należy się całkowite wykluczenie z zawodu. Tutaj są potrzebne konkretne działania. Co do aferzystów to nie znam konkretnie ich nazwisk z racji małej wiedzy, ale są to osoby, które maczały palce w aferze FOZZ, Amber Gold, GetBack, WSI, SKOK Wołomin, reprywatyzacje kamienic itd. To są często biznesmeni i czołowi politycy. Totalna bezkarność.

 

Ad 4. Taka sama ilość. Nie rozumiem za bardzo pytania ? Poczytaj może dokładnie co oznacza kwota wolna od podatku. Z podatku PIT są małe wpływy. Najwięcej jest z podatków VAT i akcyzy. Stanowi to ok 80% przychodów Państwa.

 

Ad 5. Na podstawie odpowiednika ZUS w Wielkiej Brytanii. Sprawdza się od bardzo wielu dekad. Potrzebne oczywiście dokładane wyliczenia, ale najpierw należałoby skontrolować przepływy pieniężne ZUS. Jedno wyliczenie pokazywało, że tylko 10% kwoty ze składki idzie faktycznie na emeryturę obywatela. Słynne pałace ZUS wystawić do publicznej oferty. Organ ten musi pracować skromniej i wydajniej. 10% to wynik krytyczny.

 

Ad 6. Rozumiem, odpowiedzi powyżej.

 

Podśmiechujki sobie darujmy. Albo rozmawiamy konkretnie, albo w ogóle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, wojkr said:

Nie było 500+ wszystcy grzmieli że "na zachodzie " państwo dba o obywateli, zniżki, odpisy od podatku, dofinansowania za dziecko, tylko u nas nie.

Wprowadzili 500+ to jojczą że nam gospodarka padnie.

1. Nie wszyscy. Ja od razu mówiłem, że to jest kiełbasa wyborcza za która nie mam ochoty płacić.

 

2. To nie byli ci sami ludzie. Pierwsi jojczyli tak długo aż dostali; teraz siedzą cicho. Drudzy siedzieli cicho bo nie mieli o co się rzucać, teraz się wkurzają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, doler napisał:

Przeczytałem tam m. in., że "Komunizm to dzieło żydowskie. Lenin jak i Trocki byli Żydami. Naziści, to również dzieło żydowskie, ponieważ Hitler był Żydem." ale nie widzę źródła wyliczenia tej kwoty.

 

9 minut temu, doler napisał:

Ad 3. Organy ścigania i sądy wymagają głębokiej reformy od podstaw. Należy je odpartyjnić, a sędzi, który ukradł 50 zł należy się całkowite wykluczenie z zawodu. Tutaj są potrzebne konkretne działania. Co do aferzystów to nie znam konkretnie ich nazwisk z racji małej wiedzy, ale są to osoby, które maczały palce w aferze FOZZ, Amber Gold, GetBack, WSI, SKOK Wołomin, reprywatyzacje kamienic itd. To są często biznesmeni i czołowi politycy. Totalna bezkarność.

OK, wątka aferzystów nie kontynuuję i przyjmuję do wiadomości, że sprawcy są, póki co, nieznani.

A jakie partie do tej pory upartyjniły sądy? (To znaczy do której partii należą ci sędziowie, których trzeba odpartyjnić?).

Czy stan wymiaru sprawiedliwości kulał przez zasiadanie w nim drobnych złodziejaszków i usunięcie ich (a, właśnie - ilu takich sędziów-złodziejaszków do tej pory złapano?) stan ten poprawi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, wojkr said:

Dobrze że jest i że chcą podnieść, przynajmniej będzie jakaś motywacja do posiadania dzieci. Mając 2-3 dzieci lepiej żeby baba siedziała w domu ...

Tyle że dzieci jak sie nie rodzily, tak sie nie rodzą. Skok z 1,2 do 1,4 to noe jest duzo. Musimy miec przybajmniej 2,5. Program nie spełnił swojego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogaci w Wenezueli zarabiali 5000 dolców, dzisiaj raptem kilka $ miesięcznie.

 

Pit można by było stopniowo wyłączyć.

Odpis podatkowy 1000- miesięcznie od dziecka. Czyli jedno dziecko daje co 12k kwoty wolnej. Na pierwsze niech by było 1500 odpisu. Można by zwiększyć odpisy stopniowo przez kilka lat, aż z PIT będą tak małe przychody że usunięcie PIT dla państwa było by pierdnięciem.

 

Odpuścić kontrole małych firm od strony skarbówki, pilnować dużych wałów na VAT itp. kontrolować za to mocno ze strony PIP. 

 

100zł ZUS +50 NFZ by było dobre nawet ten co na czarno robi dawałby zrzute. Młody kończy 18 lat dostaje baty, że ma zarobić grosza. Kwota niewygórowana moim zdaniem. No i niższy ZUS właściwy, który dzisiaj jest odciagany z pensji.

 

Obowiązkowo rozdzielność majątkowa z automatu przy ślubach. 

Edytowane przez slavex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paterialista napisał:

Czy stan wymiaru sprawiedliwości kulał przez zasiadanie w nim drobnych złodziejaszków i usunięcie ich (a, właśnie - ilu takich sędziów-złodziejaszków do tej pory złapano?) stan ten poprawi?

W sadach urzedują klany rodzinne od  lat 40tych, z bogatymi "tradycjami", bez wyjebania tej patologii nic sie nie zmieni, a już na pewno nie na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy Stanie się to co obecnie w USA. Wszyscy patrzą na kraje socjalistyczne typu Szwecja, Norwegia czy niemcy ale to USA mają prawdziwy problem. Stany są obecnie państwem w tragicznej sytuacji gospodarczej. Wszystkie systemy rozdawnictwa, bardzo rozwinięte struktury państwowe powodują coraz większe zadłużanie się USA. Sytuacja jest taka że FED nie może się ruszyć ani w prawo ani w lewo, bo zwiększając stopy procentowe spowoduje kryzys bo ludzie są rekordowo zakredytowani, a jeśli obniżą stopy to rozjadą całkowicie dolara i mamy kryzys walutowy. 

 

Ostanie 10 lat to taka "złota dekada" - mieliśmy najtańszy pieniądz w historii. Skutki tego sztucznego dobrobytu zaczniemy dopiero odczuwać. Kiedy kurtyna opadnie, popękają bańki na giełdach wtedy zacznie być ciekawie. Co zrobi ta ciemna masa imigrantów jak skończą się pieniądze na socjal skoro do zdemolowania Paryża wystarczy wygrana Francji na mś ? Miasta europy zamienią się w pola bitew.

 

Kraje europy zachodniej mają socjal ale mają też rządzących z przynajmniej krztyną oleju w głowie. Wystarczy porównać to o ile łatwiej na zachodzie prowadzi się działalność gospodarczą niż u nas. Kwotę wolną od podatku mamy na poziomie krajów trzeciego świata. Inne kraje potrafią też wykorzystywać swoje bogactwa naturalne a nie jak u nas węgiel od ruskich czy z australii ściągać.

 

Stosowanie rozdawnictwa doprowadzi do jeszcze większego ucisku fiskalnego i coraz większego zadłużania się państwa, gospodarka będzie coraz bardziej upaństwawiana, a ci podli prywaciarze wypychani z rynku by zrobić miejsce dla bardziej wartościowych z punktu widzenia rządu, korporacji. Wartościowych bo mogących np sfinansować kampanię czy inne takie tam.

 

Naprawienie szkód jakie wyrządził i wyrządzi pis moim prywatnym zdaniem jest niemożliwe. Na każdym polu zostały poczynione takie spustoszenia których nie da się cofnąć. Bo kto teraz zabierze 500+ ? Kwota przed + z wyborów na wybory będzie rosnąć tak samo jak ilość imigrantów których rzekomo nie ma, jak podatki które to maowiecki podobno tylko obniża, jak ceny żywności czy energii.

 

Największym problemem jest to że nie mamy elit. Osób którym szczerze zależy na dobru państwa. Dzisiaj mamy tylko reprezentantów różnych grup interesu, którzy interes swojej partii rozumieją jako interes kraju. Programy gospodarcze, socjalne to tylko marketing mający przyciągać głosujących. Jedna partia uderza w nowoczesność i europejskość a druga w patriotyzm i historie. Ludzie się na to łapią. Co z tego że ten patriotyzm to tylko symbole tyle narodowi wystarczy, dać kukiełkę powstańca, powiedzieć w tvp że husaria to dopiero była.

 

Idź parobku rób za 2,5k na łapę ale godność ci przywróciliśmy, masz żołnierzy wyklętych, 500 plus i biedre na każdym kroku. Nie zadawaj pytań. Nie ucz się. Nawet nie myśl o własnym prosperującym interesie. Rząd da ci gotowe rozwiązanie, w końcu wie lepiej. A jak myślisz inaczej toś pewno agent ruski albo pruski.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.