Skocz do zawartości

Kler - film Smarzowskiego


Mordimer

Rekomendowane odpowiedzi

Taki "film" nie powinien powstać nigdy. To duży cios wymierzony nie w jakby mogło się zdawać sam kościół katolicki lecz w wartości konserwatywne w całej rozciągłości. Czy ktoś z Was zadał sobie pytanie co będzie po gdy kościół zostanie zaorany ? Bo przecież wszystko ku temu zmierza. Nawet sam papież uważam że realizuje ten cel.

Popatrzmy na Irlandię tam kościół został już praktycznie zlikwidowany i co czy nagle stała się krajem mlekiem i miodem płynącym ? Nie, jest jeszcze większym lewackim kurwidołkiem. Tego chcecie dla Polski ? 

 

Nasza cywilizacja jest zbudowana na kościele katolickim. Upadek zachodniej europy mógł się dokonać właśnie przez rozłożenie kościoła, w jego miejsce wszedł marksizm i islam. Przecież rozbestwienie dzisiejszych kobiet jest jednym z następstw wykorzenienia europy zachodniej z katolicyzmu.

Dlaczego takie prześmiewcze filmy nie powstają o islamie ? Nie wolno tak ?

 

Jeśli dacie się ponieść tej narracji, że kościół zły bo księża pedofilie, hajs ciągną to przegracie. Bo celem tego typu kinematografii jest nie tylko pokazanie jaki to pleban zły ale zniszczenie cywilizacji łacińskiej a na jej miejsce wprowadzenie laicyzacji, homoseksualizmu, komunizmu jako doktryn dominujących.

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 6
  • Haha 2
  • Zdziwiony 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety @Kniaź z Bajki ma dużo racji, kościół katolicki ma wiele za uszami jednak obecnie jeszcze trzyma społeczeństwo w konserwatywnych ryzach. Suma sumarum wolę dewotów niż muzułmańską dzicz.

 

Szkoda, że kościół nie dopuszcza do głosu najwartościowszych kapłanów. Piekielna mafia.

Edytowane przez Sonic
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, baron Ungern von Sternberg napisał:

znam trochę Czechy i nie wiem czym ludzie się tak podniecają. 

Ja tam mało wiem, ale też nie mam wiedzy, dlaczego ludzie się tam tym jarają - bo można palić marihuanę?
W zasadzie to jak tam się żyje? Lepiej niż w PL? Z tego co się orientuję to Słowenia jest najbogatszym krajem słowiańskim, a nie jakieś Czechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, I_am_the_Senate napisał:

Ciekawe, czy poruszą temat funduszu alimentacyjnego działającego w każdej diecezji.

Rozwiń proszę.

 

Co do filmu - będzie dym, będą protesty i patrzenie kto na to idzie ... Znakomity reżyser. Wołyń obejrzałem dopiero niedawno w TV - już nigdy tego filmu nie obejrzę - nie dam rady. A film był znakomity.

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję poglądy @Kniaź z Bajki i @baron Ungern von Sternberg, ale Kościół powinien się zreformować. Po filmie Wojtka Smarzowskiego na pewno nie upadnie. :)Oni nadal mentalnie tkwią w Średniowieczu. Im dalej się wydaje, że mogą tak bezczelnie doić swoje duszyczki i je w taki prymitywny sposób indoktrynować. Fakt, Kościół wpasowany w mentalność Polaków może jakoś jeszcze ten naród zjednoczyć, utrzymać pewne tradycyjne wzorce, które tan naród łączy, ale tak jak to robi teraz. To jest nie do przyjęcia dla coraz większej grupy ludzi, a już dla młodych jest całkiem nie do strawienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Normalny napisał:

Rozwiń proszę.

Chodzi mi oczywiście o dzieci księży. Tu następuje pewien paradoks. Z jednej strony dobrze, że w jakiś sposób pociągają się do odpowiedzialności, ale z drugiej strony mają celibat. Oczywiście wierni składają się na alimenty. Ciekaw jestem ilu ludzi jest świadomych tego.

Edytowane przez I_am_the_Senate
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sonic napisał:

Suma sumarum wolę dewotów niż muzułmańską dzicz

A później płacz - do dewoci chcą podatku od singli. 

 

2 godziny temu, Sonic napisał:

Szkoda, że kościół nie dopuszcza do głosu najwartościowszych kapłanów

Bo ideologiczni są zawsze na dole. Na górze są pragmatycy. Tak jak w każdej konstrukcji ideologicznej. Ci na dole mają robić dobre wrażenie, a w międzyczasie góra robi swoje. 

 

2 godziny temu, baron Ungern von Sternberg napisał:

trudniej jest zaproponować coś lepszego. 

Forum proponuje - to jest jechane z koksem ku radości gawiedzi. Nie rozumiesz, że oni są współwinny tego jak obecnie traktuje się facetów?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.