Skocz do zawartości

Ameryka Trumpa - czyli obecny stan gospodarki USA


Enemy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszystko co prezydent Trump robi bym poparł, m. in. nie podoba mi się jego protekcjonizm handlowy, ale takie reformy jak obniżka podatku CIT itp. zaczynają przynosić dobre rezultaty. Polecam artykulik na temat:

https://steemit.com/polish/@flmh49/ameryka-trump-a-czyli-obecny-stan-gospodarki-usa

 

A miało być tak strasznie, wojna, kryzys, kiła i mogiła. Lewo-skrętny mainstream nie miał racji?, oj no nie może być. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enemyteż nie wszystko mi pasuje, ale oczywiście że wyolbrzymianie jego ekscentrycznych zachowań to propaganda jego przeciwników politycznych. Dla mnie gość, który zarządza dużymi biznesami i ma hajs jest znacznie bardziej wiarygodnym przywódcą Państwa niż np. nasze "elity". 

 

Odnośnie zaś artykułu, to ja jestem zwolennikiem przykładania równej miary i jednakowych kryteriów. Zresztą, w artykule jest również o tym mowa - na świecie panuje koniunktura, Trump rządzi więc w dobrym dla siebie momencie i nie uznawałbym od razu, że te wzrosty są dzięki jego działaniom. Kiedy spojrzy się na wykresy za rządów Peło i poda taki sam argument, to zaraz padają: "Ja to tam w takie wskaźniki nie wierzę" (nawet tu na forum), albo że to właśnie dzięki koniunkturze. I tak oczywiście było, złożyło się na to wiele różnych czynników ale geniusz decydentów z Peło był gdzieś daleko na liście czynników ;) Powinno się więc być obiektywnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trump jest tylko prezydentem, a w USA prezydent nie sprawuje realnej władzy. Rządzą tajne stowarzyszenia, lobby, wielki przemysł, wielki handel itp. Protekcjonizm dla USA jest dobry, bo w zglobalizowanym świecie zaczęli tracić na moc na rzecz Chin. Tak na prawdę na tym etapie dla USA lepsze jest rozwalić światowy handel i dużo stracić, ale mniej niż Chiny niż dalej zyskiwać ale również mniej niż Chiny. Jak dla mnie wielki przemysł postawił na Trumpa i będą chcieli utrzymać hegemonię i pokonać Chiny w wojnie handlowej a później może i w wojnie konwencjonalnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.