Skocz do zawartości

Forumowy mit o byciu ojcem w późnym wieku.


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, DOHC napisał:

Jaki mit? Lepszy gość co wpadnie w wieku 20tu lat, ślub na kredyt i bycie popychadłem na garnuszku u teściów czy 15 lat starszy, który już ma jakieś sukcesy (nie stać się wywłoką to już sukces, prosperować dobrze w tym kraju również) typu dom czy dochody, i poukładane w głowie? 

 

Tyle tylko, że nikt tutaj nie zachwala ojcostwa krótko po 20-ce. W kontekście "młodego ojca" pojawiał się tutaj raczej wiek 30-35lat w porównaniu do ojcostwa "zaawansowanego wiekowo" - tj. powiedzmy powyżej 45 r.ż. (w mojej opinii). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłam, że pojawiło się spore rozwarstwienie. Ojciec może być bardzo młody 20-25 lat albo stary 45 :D A przecież jest coś pomiędzy, czyli ci faceci 30-35 lat co wg. mnie jest najlepszym dla faceta okresem do płodzenia potomków :D Po 1. jeszcze nie jest zbyt stary (no młody nie jest, zmarszczki już są, często gorszy metabolizm a już za kilka lat pierwsze choróbska ;)), ale ma jeszcze na tyle siłę żeby dziecko wychować (nie siedzieć i burczeć coś z fotela). No i po 2. prawdopodobnie ma już jakieś zaplecze finansowe i byłby w stanie utrzymać rodzinę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mrowka napisał:

Też zauważyłam, że pojawiło się spore rozwarstwienie. Ojciec może być bardzo młody 20-25 lat albo stary 45 :D A przecież jest coś pomiędzy, czyli ci faceci 30-35 lat co wg. mnie jest najlepszym dla faceta okresem do płodzenia potomków :D Po 1. jeszcze nie jest zbyt stary (no młody nie jest, zmarszczki już są, często gorszy metabolizm a już za kilka lat pierwsze choróbska ;)), ale ma jeszcze na tyle siłę żeby dziecko wychować (nie siedzieć i burczeć coś z fotela). No i po 2. prawdopodobnie ma już jakieś zaplecze finansowe i byłby w stanie utrzymać rodzinę. 

 

dziwna segregacja jakby generalizowanie, bez problemu mogłem sobie pozwolić na rodzinę i własne m3 w wieku 26 lat. Niestety kobieta nie była na tyle odpowiedzialna aby mnie wspierać i uciekła  szukać  D.u.p.ą bogatszego -  na tak zwane gotowe jej się chciało pasożyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.