Skocz do zawartości

Podatek od bezdzietnego singla


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tytuschrypus napisał:

Na przykład - podatek od nie kupowania polskich produktów. Kupujesz zagraniczne zamiast rodzimych - bulisz.

A taki podatek akurat bym bardzo popierał. Wszelkie niepolskie sieci szybko by wymarły a na ich miejsce pojawiłyby się dobre polskie sklepy, płacące wszystkie podatki u nas, do tego z uwagi na konkurencję, ceny wcale nie byłyby szczególnie wyższe niż w takiej Biedronce. Ogólnie popieram PIS, no ale nie w czymś takim, bez jaj, przecież to ingerencja w wolność osobistą obywateli. Skoro faceci nie chcą mieć rodziny to niech popracują nad Paniami i ich zachowaniem - Panie je zmienią, to i przybędzie chętnych. A nie zaczynać od dupy strony, ja sobie nie wyobrażam czegoś takiego - jeśli takie coś wynosiłoby z 500 zł miesięcznie lub więcej, to wyjechałbym z tego kraju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież obecnie całe społeczeństwo, w tym single zrzucają się w podatkach na 500 plusy, 300 plusy, mieszkanie plusy i Ukraińce plusy. Jak oni dowalą podatek dla singli to trzeba wyjść na ulicę.

 

Kurwica mnie strzela bardziej na PiS niż PO. Tamci to byli bandyci, ale nie wycierali sobie mordy orzełkiem i żołnierzami wyklętymi.

 

To co się obecnie wyprawia to powrót do PRL, czeka nas scenariusz Wenezueli. Socjaliści z PiSu pod dyktandem izraela i USA niszczą Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tytuschrypus napisał:

No właśnie to jest zastanawiające, że często słyszę, jak to tym krajem rządzą elity, bogaci, a "zwykły człowiek" to już nic nie może. Może to zależy od punktu siedzienia, ale ja mimo że bogaty nie jestem, to jednak zarabiam znacznie więcej mówiąc obiektywnie od tego "zwykłego człowieka" i nie czuję, żeby było z tego powodu mi lepiej - wręcz przeciwnie, gówno mam do powiedzenia i tak, a jeszcze za to bulę. Nie wprowadza się żadnych regulacji, które byłyby mi na rękę, za to "zwykłemu człowiekowi" od dawna tak - bo przecież zasiłeczki, ulgi wszelkiej maści, karty dużych rodzin (przykład małego duperela ale zawsze) nie są w naszym kraju od wczoraj.

No tutaj to akurat piszesz bzdury. Nie myślisz zupełnie dalekosiężnie. W każdym cywilizowanym kraju jest pomoc socjalna, w UK masz np. child benefit - to nie jest żaden rarytas tylko obowiązek Państwa. Właśnie dzięki temu, że wprowadzono 500 plus statystyki wskazały, że po 1 nastąpił wyraźny wzrost urodzeń, po 2 nastąpił wyraźny wzrost WYNAGRODZEŃ LUDZI. 

Jest coś takiego jak udział płac w PKB, czyli najprościej ujmując, ile Ci pracodawca płaci za swoją pracę z tego, co dla niego wyprodukujesz, a więc z wartości pieniężnej jaką z Ciebie uzyska.

 

W Polsce za sprawą Januszów Biznesu ta statystyka była FATALNA - to było zaledwie 48%. 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/udzial-plac-w-pkb-w-polsce-w-2017-r-pensje-polakow-najnizsze-w-ue/grsr901

 

Tutaj możesz sobie więcej poczytać. Najprościej ujmując Polak był jebany w dupę przez Janusza biznesu, przedsiębiorcę. Wyjeżdżał zagranicę do Niemiec i za tę samą pracę okazało się, że da się 4x więcej płacić, okazało się, że jest cenny, a nie jak mu mówił Janusz biznesu na jego miejsce stoi 10 innych, itd. itp. Dzięki 500+ Polacy zaczęli być bardziej roszczeniowi, bardziej grymasić co poskutkowało WZROSTEM WYNAGRODZEŃ i to nie wzrostem na zasadzie dodrukowania pieniędzy, ale wzrostem na zasadzie, że Janusz kupił sobie o jednego Mercedesa mniej. Dzięki PIS odzyskano kilkanaście MILIARDÓW ZŁOTYCH z oszustw na podatku VAT- te pieniądze starczyły na pokrycie 500 plus w bardzo dużym procencie. 

Ty narzekasz, a nie przyszło Ci do głowy, że może zarabiasz znacznie więcej właśnie dlatego, bo dzięki PIS i tym zmianom rynek się wyrównał, pracodawcy przestali traktować pracowników jak gówno i zaczęli więcej płacić. 

 

Niech każdy zapamięta - jeśli pracodawcę nie stać na płacenie określonej słusznej stawki pracownikowi to problem nie jest w pracowniku, problem jest w PRACODAWCY - PO PROSTU NIE NADAJE SIĘ NA PRACODAWCĘ. Pakować manele i zabrać się do roboty na etat - na jego miejsce pojawi się ktoś kto się nadaje i kto będzie miał z czego płacić.

 

I mówię to wszystko jako osoba która także ma swoją działalność, co prawda nie zatrudniam nikogo (na razie), bo działalka pomaga mi po prostu w pracy programisty, ale jeśli już chciałbym bawić się w zatrudnianie to zadałbym sobie najpierw pytanie - czy mam z czego płacić takiemu człowiekowi? Bo jeśli nie, to nie rżnę byznesmena na jebaniu innych tylko NIE ZATRUDNIAM. Proste.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, arch napisał:

Właśnie dzięki temu, że wprowadzono 500 plus statystyki wskazały, że po 1 nastąpił wyraźny wzrost urodzeń, po 2 nastąpił wyraźny wzrost WYNAGRODZEŃ LUDZI. 

 

16 minut temu, arch napisał:

Dzięki 500+ Polacy zaczęli być bardziej roszczeniowi, bardziej grymasić co poskutkowało WZROSTEM WYNAGRODZEŃ i to nie wzrostem na zasadzie dodrukowania pieniędzy, ale wzrostem na zasadzie, że Janusz kupił sobie o jednego Mercedesa mniej.

Kiepski jestem w te klocki.

Wyłumacz mi to powoli, np w miejsce wielokropków wstawiając właściwą treść.

1. Wprowadzają 500+.

2. Ludzie zaczynają grymasić, bo myślą .................. więc mówią Januszowi biznesu: teraz jest 500+ u nas, więc jeśli nie bedziesz płacil więcej, to my .............. bo .................. .

3. Janusz biznesu myśli: mają rację, skurwesyny. Jeśli .................. to ........................ więc podnoszę im pensje o ......................... .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paterialista napisał:

 

Kiepski jestem w te klocki.

Wyłumacz mi to powoli, np w miejsce wielokropków wstawiając właściwą treść.

1. Wprowadzają 500+.

2. Ludzie zaczynają grymasić, bo myślą, że z 500 czy też 1000 zł za dzieci kobieta niekoniecznie musi iść do pracy. więc mówią Januszowi biznesu: teraz jest 500+ u nas, więc jeśli nie bedziesz płacil więcej, to my nie podejmiemy u Ciebie pracy bo poszukamy kogoś kto zapłaci więcej, a jeśli nie znajdziemy to lepsze 500-1000 zł z programu 500 plus i czas dla dziecka niż 1500 u Ciebie za harówkę 8 h dziennie.

3. Janusz biznesu myśli: mają rację, skurwesyny. Jeśli nie zapłacę więcej to nie będą chcieli pracować, a inne kobiety które były przed nią też nie schodziły z wymaganiami,  więc podnoszę im pensje o XXX, a Grażynce powiem, że zamiast kredki Carolina Herrera do paznokci, użyje trochę tańszej.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, doler said:

To co się obecnie wyprawia to powrót do PRL, czeka nas scenariusz Wenezueli. Socjaliści z PiSu pod dyktandem izraela i USA niszczą Polskę. 

Bardziej bym to porównał do sanacji, o której mało kto wie, że była tak naprawdę socjalistyczna.

Z tym, że PiSlam jest sojusznikiem USraela się zgadzam. Nawet bym powiedział, że agentem (wpływu).

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arch napisał:

Skoro faceci nie chcą mieć rodziny to niech popracują nad Paniami i ich zachowaniem

Ja mam podobne podejście do polskich produktów. Skoro producenci chcą, żeby kupować polskie produkty, to niech zaczną robić produkty konkurencyjne i wtedy one będą kupowane. Są polskie firmy, które w różnych branżach radzą sobie bardzo dobrze, mimo że pochodzą z drugiego świata. Jestem przeciwnikiem wszystkich tego typu regulacji bo dla mnie zasada jest podobna - wymusić coś na kimś sztucznie.

 

Nie jestem fanem zagranicznych produktów. Jestem fanem dobrych produktów. Ostatnio zarekomendowałem firmie oprogramowanie o charakterze nazwijmy to by nie zdradzać za dużo komunikacyjnym właśnie polskiego producenta, mimo że w tej działce rządzą światowi giganci. A tymczasem to oprogramowanie jest lepsze, wydajniejsze, ma więcej funkcjonalności i jest 2,5x tańsze. I szturmuje rynek dość mocno, bo w biznesie liczy się to, co opłacalne.

 

Polskie biznesy w branży spożywczej też powstają. A potem je ktoś, widać mało patriotyczny, sprzedaje. Biedronka przecież była Polska. Żabka i Małpka też są (były? Nie pamiętam na szybko czy dalej są) polskie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--

42 minutes ago, arch said:

Właśnie dzięki temu, że wprowadzono 500 plus statystyki wskazały, że po 1 nastąpił wyraźny wzrost urodzeń, po 2 nastąpił wyraźny wzrost WYNAGRODZEŃ LUDZI. 

Czytaj ze zrozumieniem: 500+ przestało działać. Miliardy nie dają już więcej dzieci.

To był bardzo krótkotrwały efekt.

Tak samo słynne angielskie (i w ogóle zachodnie) zasiłki alias benefity. Służą tylko i wyłącznie przybyszom z Afryki i Bliskiego wschodu. W UK przez 17 lat wydrenowali 120miliardów (!) i ta kwota cały czas rośnie (w 2016 to już 17mld i nadal idzie w górę). Nie zmieniło to dzietności białej populacji, którą się indoktrynuje do roli niewolnika kolorowego proletariatu. A jak się nie zgadzasz to jesteś rasista! I masz przeje84n3.

 

Trzeba zmienić kulturę. Ale jak skoro media wylewają pomyje na rodzinę i hołubią samotne matki (które są fabryką niedorobionych białych rycerzy i przestępców, zależnie od tego jak indoktrynacja na ciebie zadziała - tak się stoczysz). Jak skoro rząd, tak z prawa jak z lewa celebruje femi-propagandę i wszystkie jej skutki.

Tym się trzeba zająć. I po to tu jesteśmy, żeby świadomość rosła a nie malała i żeby się w końcu ludzie zorganizowali bo jednostka naprawdę niewiele może ale w zorganizowanej grupie to już trochę inaczej wygląda.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wrotycz napisał:

Służą tylko i wyłącznie przybyszom z Afryki i Bliskiego wschodu

Niedawno o tym pisałem. Te zasiłki nie zostały stworzone dla ludzi o mentalności "brać, jak dają, jak najdłużej i jak najwięcej żeby dalej się opierdalać" tylko jako pomoc w podbramkowych sytuacjach. Rodowitemu (jest jeszcze takie pojęcie?) obywatelowi zachodnich krajów z dobrym socjalem do głowy by nie przyszedł taki exploit jak uskuteczniają imigranci.

 

I tu smuci mnie, że Polakom jest pod takim kątem bliżej do imigrantów niż do zachodu - pod kątem exploitowania socjalu. Niestety, czerwona zaraza trafiła po wojnie u nas na całkiem podatny grunt. Takie mam wrażenie, gdy porównuję mentalność Polaków z takimi Czechami - oczywiście na tym gruncie. 

 

Co do 500+, to efekt bardzo krótkotrwały, ale fakt faktem że np. dwie największe sieci dyskontów z powodu tego podniosły swoim pracownikom wypłaty i to już zostanie. Ale tutaj kłóciłbym się, czy ten krok nie byłby konieczny wkrótce i tak w związku z problemem z obsadzaniem podstawowych stanowisk. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeszcze druga sprawa ukryta:

 

"Polityk był pytany również o to, kto może liczyć na dopłatę do czynszu w ramach programu Mieszkanie Plus. Jasne jest, że o tym zadecyduje wysokość dochodów i świadczeń, ale pod znakiem zapytania stoi ewentualna pomoc dla kawalerów."

 

A dla panien nie stoi?
 

Edytowane przez SławomirP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tytuschrypus said:
1 hour ago, wrotycz said:

Służą tylko i wyłącznie przybyszom z Afryki i Bliskiego wschodu

Niedawno o tym pisałem. Te zasiłki nie zostały stworzone dla ludzi o mentalności "brać, jak dają, jak najdłużej i jak najwięcej żeby dalej się opierdalać" tylko jako pomoc w podbramkowych sytuacjach

Tak, tak... To partia pracy rekami samego premiera, Tony'ego Blaira, zapoczatkowała otwarcie granic po to by otworzyć kraj na masową imigrację. wraz w zasiłkami zaczęła sprowadzać masową imigrację z Afryki głównie, żeby (ci ludzie) mogli zobaczyć (i doświadczyć) korzyści multikulturalnego kraju.

 

Sir Andrew Green, chairman of the Migrationwatch think tank, said: "Now at least the truth is out, and it's dynamite.
"Many have long suspected that mass immigration under Labour was not just a cock up but also a conspiracy. They were right.
"This Government has admitted three million immigrants for cynical political reasons concealed by dodgy economic camouflage."

 

Sir Andrew Green, szef Migationwatch (think-tank) powiedział: "teraz przynajmniej prawda wyszła na jaw i jest to dynamit!"

"Wielu przez długi czas podejrzewało, że masowa imigracja pod rządami Partii Pracy buła nie tylko bajzlem, zamieszaniem, ale też konspiracją. I mieli rację."

"Ten Rząd przyznał, że za trzema miliony imigrantów (a to był 2009; przyp. tłum.), w cyniczny sposób, ukryli nieuczciwy ekonomiczny kamuflaż."

 

Te dobre intencje, o których wspominasz to był kamuflaż. Więc darujmy sobie wiarę w propagandę bo w propagandę, z definicji, nie należy wierzyć.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wrotycz napisał:

Te dobre intencje, o których wspominasz to był kamuflaż

Nie jestem pewien, czy zrozumiałeś o czym pisałem, czy po prostu widzisz wszędzie to, co chcesz widzieć, w tym również w moich postach. 

 

O jakim kamuflażu piszesz, czyim, przed czym? 

 

Socjal, o którym piszę istniał w krajach, które teraz są zalane przez imigrantów na długo przed ich pojawieniem się. Istniał wcześniej, niż w takiej Francji kobiety dostały prawa wyborcze. Szwedzki system socjalny powstał z myślą o jasnowłosym Svenie, a nie Abdullahu. Dlatego jest tak liberalny, bo żaden Sven nie żerowałby na nim latami. Wielu Svenów bowiem na niego zapracowało. 

 

Z tych samych powodów w Polsce trzeba było zaostrzyć ulgi związane z samochodami firmowymi, a w Niemczech jeszcze nie. Bo Niemiec nie kupi sobie Cayenne z kratką, żeby ruchać system na który pracuje. Ale to inny temat. 

 

Nie wiem za bardzo co to ma do czasów Blaira, znacznie późniejszych, które cytujesz. Ich systemy nie zostały zaprojektowane dla ludzi chcących dymać system na maksa. 

 

P.S. Nie wiem czy masz świadomość, że Daily Mail to jest tabloid, odpowiednik polskiego Faktu. To tak na marginesie, a propos propagandy etc. 

Edytowane przez tytuschrypus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przychylam się do tego co pisze @arch.

Po uruchomieniu 500+ sam widziałem jak wiele matek idzie na "zwolnienia" a potem już nie wracały do roboty w korpo.

 

Mój brat pracował u takiego wulkanizacyjnego Janusza, którego oddech na karku czuł każdego dnia.

Jak mu żona nie chciała dać dupy ( za to śliniła się do pracowników ) to latał jak pojebany od rana i wyżywał się na pracownikach. I któregoś dnia ( zatrudniał 4 do 6 pracowników w sezonie ) chłopaki się zgadali i kopnęli robotę. Wyobraźcie sobie: stoi kolejka samochodów do wymiany opon a ten lata i tylko "szybciej kurwa", "długo się z tym będziesz pierdolił ?" itp zwroty a jeden z chłopaków "to sobie sam rób" i jeb narzędzia i do szatni a za nim reszta.

Janusz najpierw jak wryty a potem "no co wy chłopaki na żartach się nie znacie ?". Jak ludzie to zobaczyli to wsteczny i wyjazd z placu. Zostały tylko te samochody co były na podnośnikach.

Brat co prawda poszedł do korpo ale przynajmniej umowę ma i nie robi w gacie jak coś sobie zrobi bo ma przynajmniej składki opłacone.

 

Poprawa jest faktycznie bo ludzie zaczęli się wynosić z toksycznych miejsc i to hurtowo.

W mojej okolicy jest cała masa magazynów i ogromna korporacja, w której pracowałem ładnych kilka lat ogłasza się wszędzie gdzie tylko da (gazety, internet, radio), że potrzebują pracowników mimo, że całe autobusy ludzi z Ukrainy przywożą to i tak nie wyrabiają. Obecnie wygląda to tak, że jak ktoś nie szanuje pracownika to jeśli ma on jakieś poczucie swojej godności to zostawia taką firmę i idzie gdzie indziej.

Gorzej z małżeństwami kredytowymi i karierowiczkami co wyszły z obsługi kas w spożywczakach po szkołach fryzjerskich a w korpo są "team liderkami". Tacy to będą siedzieć dopóki się kierownictwo nie zmieni i nie zacznie "weryfikacji talentów".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł tzw. "bykowego" idiotyczny i może skutkować zwiększeniem emigracji z kraju. W dodatku rodzi poważne wątpliwości co do zgodności z Konstytucją RP i prawem międzynarodowym. Ciekawi mnie natomiast czy duchowni również płaciliby taki podatek i czy kobiety zostałyby nim objęte. Tego wymagałaby zasada równości wobec prawa...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.