Skocz do zawartości

Firma ogrodnicza


Ogrodnik304

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów, 
W skrócie o mnie: Jestem po studiach ogrodniczych, mam 29 lat, od 5 lat pracuję w firmie ogrodniczej (pielęgnacje, wykonywanie ogrodów, architektura ogrodowa) i chcę teraz przejść na swoje. Mieszkam we Wrocławiu, ale niedługo chcę zamieszkać z dziewczyną pod Wrocławiem. Ona ma dobrą pracę, zarabia na siebie, ogólnie nie narzekam na swój związek, więc ten temat jest mniej istotny tutaj. Mam trochę oszczędności i już kupiłem samochód, choć przyznam że jeszcze trochę mnie inwestycji w niego czeka. zacząłem robić ulotki, wizytówki, mam już jednego stałego klienta na przyszły rok, kilku takich okazjonalnych - kilka razy w sezonie. Interesują mnie głownie pielęgnacje ogrodów w perspektywie następnych 5 lat. Jednocześnie zaczynam uprawę warzywniczą na działce cioci, jedno warzywo, z tego co wiem nikt tego jeszcze nie uprawia w Polsce, więc to taki pionierski pomysł i dziewczyna mi w tym pomaga. Myślałem o dotacji na założenie działalności gospodarczej, ale jeszcze się w to nie wgryzłem, mam duże problemy z załatwianiem w urzędach, ale jak trzeba to trzeba. 

Jakie Wy macie doświadczenia z początkiem swojej firmy, na co muszę zwrócić uwagę, jakich błędów nie popełnić? 

Dzięki za pomoc i liczę na dobrą dyskusję, z której i inni skorzystają.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.