Skocz do zawartości

Oszczędności


nijaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zastanawiam się w jakiej formie najlepiej trzymać oszczędności.
Mam odłożoną pewną sumkę pieniędzy i co miesiąc dokładam 2k, czy najlepiej trzymać pieniądze w domu w zł czy może w jakiejś innej walucie ?? a może na koncie w banku czy jeszcze jakieś innej formie ?? 
Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konta bankowe, zależnie ile i jak potrzebujesz - oszczędnościowe, lokaty krótkoterminowe lub jeżeli już masz całkiem sporą sumę to złoto - wiele tematów na forum o tym było.

W domu mniejsze kwoty, tyle ile chcesz wydawać przez kilka dni (inflacja itd.).

Jak masz jeszcze chęci to inwestuj w swój biznes lub cokolwiek co da Ci zwrot w przyszłości.

 

W każdym razie większość na czymś stabilnym, a to co masz na ,,zabawę"/ ponad - w różne inwestycje.

 

MoszeRed spec od takich tematów, pisał m.inn o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 8/9/2018 at 1:24 PM, nijaki said:

Mam odłożoną pewną sumkę pieniędzy i co miesiąc dokładam 2k, czy najlepiej trzymać pieniądze w domu w zł czy może w jakiejś innej walucie ?

Ożeń się i nie będziesz miał powyższego dylematu ? Odłożona kasa pójdzie na wesele a 2k to małża przytuli bez problemu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2018 o 13:24, nijaki napisał:

Zastanawiam się w jakiej formie najlepiej trzymać oszczędności.

Jestem zwolennikiem ciągłego inwestowania w wieku produkcyjnym :D

Pieniądz robi pieniądz. 

Nie ma co go kisić aż się zesra w dłoni. 

Ewentualnie lokata ^^ Ale to w przypadku dużych kwot....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.