Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sonic

Ks. Jan Kaczkowski

Recommended Posts

Zainspirowany wypowiedzią @Kniaź z Bajki chciałbym przedstawić pewną postać. Postać która potrafiła poruszyć nawet takiego antyklerykała jak ja. Wspaniały człowiek, gdyby tacy ludzie byli fundamentem kościoła...

.

 

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za post pod postem. Szkoda, że temat nie cieszył się popularnością. W przeciwieństwie do chodliwych tematów damsko-męskich.

 

Niemniej zachęcam do zapoznania się z postacią księdza Kaczkowskiego.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak... porządny człowiek... z pasją i poczuciem misji... dlatego czasem się wkurzam "jak się księży wrzuca się do jednego wora" uogólniając że ja ktoś został kapłanem to musi być zaraz: złodziejem, zboczeńcem, sadystą czy innym psycholem... no bo kto "normalny" zostaje księdzem? zakładając że takich ludzi z różnymi zaburzeniami jest dajmy na to np. 10%, to w innych grupach społecznych: prawnicy, posłowie, rolnicy itp. Odsetek jest prawdopodobnie podobny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Chciałem się pochwalić serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalnie występuję na tle płonącego kominka, który ma uosabiać piekło. Już widzę rzesze nadgorliwych katolików, którzy mnie w tym piekle razem z Jurkiem Owsiakiem umieszczają. W takim towarzystwie bardzo chętnie bym się tam znalazł."

Bardzo dobre podejście miał. Bo dobro można robić w różny sposób. Ktoś powie, że gwiazdy ćpają, itp.  ale Owsiak sprawił  że ten raz w roku gwiazdy robią koncert za darmo a kasa idzie na szczytny cel.  Nie raz widziałem w szpitalu urządzenia z serduszkiem WOŚP. 

W tej Polsce jak coś dobrze idzie, są konkretne efekty to trzeba to koniecznie  uj....ć!  Nie może być! Musimy być ciągle męczennikami, żyć w biedzie, nieszczęściu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.