Skocz do zawartości

Dlaczego mężczyźni tyją z wiekiem?


Tomko

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie dodać temat w tym dziale, ponieważ za pewnie niejeden z nas idąc ulicą czy to jadąc komunikacją miejską widzi gości po 50 z brzuchami, tłustymi włosami, wąsem czy to po prostu niezadbanych. Gro z nich ma obrączki na palcach. Jak myślicie dlaczego mężczyźni tyją z wiekiem? W innym temacie koledzy rozpatrują dlaczego kobiety tyją z wiekiem i wg mnie jest to lenistwo i mityczne "poczucie bezpieczeństwa" w praktyce na zasadzie - mąż jest więc nie muszę już dbać o siebie. Czyżby - uwaga uwaga - wychodziło na to, że są oni tak samo leniwi jak kobiety? Mogą po ślubie mieć wywalone? Przychodzi mi do głowy kilka argumentów, m.in. oklepany już "baba tak gotuje, że chłopy tyją". No ale czy jesteśmy jak świnie w chlewie i musimy jeść co nam kobieta gotuje? Czy to też nie jest pokłosie naszego lenistwa?

Zapraszam do dyskusji. 

13428017_604597826389471_208271026384231

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne, jak człowiek ma doła, to zażera problemy, choć są inne metody odreagowania, ale jedzenia to taki łagodny. Przykładowo chirurdzy mają różne nałogi, by radzić sobie z traumą po operacjach, często osób po wypadkach. Facet przychodzący po robocie do domu, gdzie kobieta gada mu, że za mało zarabia, jest nieudacznikiem itd. też musi jakoś odreagować, więc np. siada do obiadu i je więcej niż powinien, choć są tacy co palą, idą w alkohol itd. A że z kobietą jest wiele problemów... Dalej, uważają, że jak mają babę, to po co trzymać fason, kobiety z resztą tak samo myślą. Brak czasu, by uprawiać sport, bo myszka chce zmonopolizować misia i trzymać go blisko siebie, by czasem nie uciekł do innej albo nie wydawał kasy na rzeczy, które myszka uważa za głupoty. Dodatkowo wolniejsza przemiana materii z wiekiem.

Edytowane przez Beckenbauer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tomko said:

widzi gości po 50 z brzuchami, tłustymi włosami, wąsem czy to po prostu niezadbanych.

Bracie @Tomko pojechałeś teraz po bandzie bez trzymanki... po 50 a ile prosiaczków ma 20, 30, 40 lat?

 

Może oni są tymi tajemniczymi Alfa osobnikami... pewnymi siebie i wiedzącymi, że tylko ich zdanie się liczy.

 

Tak na poważnie - otyłość choroba cywilizacyjna - brak ruchu, przetworzone żarcie - coraz więcej chorób - a będzie coraz gorzej.

 

Ps. Tak się zastanawiam jak divy z takimi kolesiami mogą to robić - ciężka praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pytonga No ja nie mówię o świniakach w wieku 20-30 lat, chowanych na McDonaldach i przetworzonym jedzeniu bo to fakt niepodważalny. Teoretycznie starsze pokolenie czyli 50+ powinno wyglądać trochę lepiej. Ja rozumiem, że schabowe, ziemniory, piwsko. Ewidentnie przykładna żona Grażyna nie ułatwia zachowania figury Adonisa, ale pomyślcie tak - gość codziennie widzi się w lustrze - zaczyna wyglądać jak świnia, problemy z fiutem, pryszcze, poci się i sapie. Przecież musi być jakiś instynkt samozachowawczy. Nie można wszystkiego na kobiety zwalać chociaż to jest łatwe. 

Nie doszukujcie się winy w kobiecie tylko podyskutujmy o mechanizmach w męskiej głowie. Bo nóż kuchenny w każdym domu nie czyni z każdego mordercy-nożownika.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomko napisał:

@lxdead Ale koń też nie może leżeć za długo :D.

No jak ma się "bana" na dupę od lubej, to i koń w stajni stoi na okrągło :P a bez zadaszenia to jeszcze zmoknie...

 

Do tego można dodać tradycyjnie że "facet bez brzucha, jak kufel bez ucha" czy "kto nie ma brzucha, ten kiepsko rucha" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.