Skocz do zawartości

PiS-owska ustawa o konfiskacie majątku przedsiębiorcy


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli chyba musimy przywyknąć do tego, że przynajmniej raz w każdym miesiącu można się poczuć jak pierwszego kwietnia, choć żarty dawno się skończyły. Otóż przy okazji dzisiejszej, porannej prasówki natrafiłem na info o projekcie ustawy z końca maja b.r. która zakłada możliwość wywłaszczenia każdego przedsiębiorcy, nawet bez wyroku sądu.

 

https://bezprawnik.pl/ustawa-o-odpowiedzialnosci-prawnej-podmiotow-zbiorowych/

 

O ile o nieuczciwych przedsiębiorców raczej się nie martwię, bo skorumpują kogo trzeba (a być może nawet taki jest plan na podniesienie stawek łapówek, bo w budżecie pusto na wynagradzanie "swoich") ale podli ludzie dostaną świetne narzędzie do ręki, żeby np. wykosić konkurenta, "otworzyć" biznes albo zemścić się na sąsiedzie.

 

Przypomniały mi się od razu historie opowiadane przez ludzi z ekipy poznanej kiedyś na wakacjach. Pochodzili z tzw. "ściany wschodniej" i prowadzili jakieś swoje biznesy handlowe. Opowiadali jak w ich okolicach wyglądało koszenie konkurencji. Do firmy wpadała kontrola z US. Trzepali wszystkie faktury, konta i wszystko co trzeba przy kontroli. Po jakimś czasie na rynku pojawiał się biznes zupełnie sklonowany na ich działalności. Ci sami dostawcy, odbiorcy, ten sam model, tylko ceny lepsze. Przedsiębiorcy zaczęli niuchać i wyniuchali, że w ten sposób urzędnicy ustawiali swoich pociotków, dając im sprawdzone modele biznesowe, których w ramach arogancji, nawet na "słupa" pociotkowie nie rejestrowali. 

 

No, to teraz będzie chyba jeszcze lepsze narzędzie dla lokalnych klik.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś ma firmę to najlepiej za dobrze nie zarabiać, bo chłopaki przyjdą i sprawdzą jak to robisz. No po prostu Mafia.

Tu trochę z innej beczki. Gdy znajomy poprosi mnie o podwiezienie broń Boże nie bierz pieniędzy nawet na paliwo i najlepiej schowaj smartfon. https://nczas.com/2018/08/11/tak-sie-w-polsce-gnebi-przedsiebiorczych-ludzi-wysokie-kary-dla-kierowcow-przewozacych-pasazerow-dzieki-aplikacjom/ 

Edytowane przez I_am_the_Senate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, The Motha napisał:

Żeby się coś zmieniło naród musi zrobić rewolucje, pokojowo tego nie da się zmienić, zresztą daje głowę że i tak niebawem wszystko pierdolnie, i to nie tylko u nas ale na całym świecie. Wojna to rzecz straszna, ale czasem konieczna.

@The Motha

Pis postraszy że zabierze 500 plus i naród nic nie zrobi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, I_am_the_Senate napisał:

Czyli jak ktoś ma firmę to najlepiej za dobrze nie zarabiać, bo chłopaki przyjdą i sprawdzą jak to robisz. No po prostu Mafia

Tak było i dawniej, ale teraz będzie to "bardziej zgodnie z prawem"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Patton napisał:

Pis postraszy że zabierze 500 plus i naród nic nie zrobi.

PO zajumało 150 mld naszych środków z OFE i też palcem w bucie nikt nie kiwnął. Teraz PiS robi OFE-bis w postaci PPK, więc można kolejnej naszej kasie powiedzieć "bye, bye". Nie ma to jak zweryfikowane biernością mechanizmy rabunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem społecznym jest również danie sobie narzucić narrację podziałów na emerytów, kobiety, krwiopijców, robotników, bezrobotnych, samotne matki itd. których głosy się sekwencyjnie kupuje. Otwiera to drzwi do postawy "dziel, rządź i kasuj ile się da". Dlatego w interesie konglomeratu zabetonowanego partyjniactwa u żłoba, nie jest traktowanie suwerena jako w miarę monolitycznego "obywatela" i troska o dobro państwa. Więc, @Patton ja nie tyle jestem bezpartyjny, co wręcz antypartyjny (antypartyjniacki) i wrogo patrzę na każdą formację polityczną, która zmierza do jak najtrwalszego dospawania swoich dup do stołków. Dlatego mieli pełne gacie jak szło o JOWy, bo od wtedy musieliby spełniać deklaracje wyborcze albo wypad ze stołka. No i oczywiście nie dało by się nagradzać "miernych, biernych ale wiernych" lub je kupujących, wysokimi miejscami na listach wyborczych.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra! Jak to czytałem to włosy stanęły mi dęba.

Niedawno niemal wszystkie firmy z sektora blockchain ewakuowały się z Polski. Teraz czas na niemal wszystkie firmy z każdego sektora. Oczywiście korporacje zostaną, ponieważ reprezentują tych, którzy PiS nadzorują ale rodzime małe i średnie firmy taka ustawa pozamiata (jeśli nie znajdzie się szybko wytrych prawny).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślicie że ludzie będą się sprzeciwiali to macie zbyt dobre zdanie o rodakach. Większość będzie wniebowzięta.

 

Jeżdżę czasem na mazury, w miejscowości w której się zatrzymuję mieszka ok 3 tys osób. Jest tam jeden przedsiębiorca, który ma tartak w którym zatrudnia ok 40-60 pracowników, do tego ma sklep i pensjonat. Jest to człowiek skromny i mądry. I wiecie co ? Lokalni mieszkańcy go nienawidzą. Jest nazywany złodziejem, wyzyskiwaczem, chamem, milionerem, skąpcem itp.

 

Jak kiedyś rozmawiałem z jednym człowiekiem o tym przedsiębiorcy to wysłuchałem całą litanie o tym jaki to on zły i kradnie. Jak zapytałem co on właściwie kradnie to w odpowiedzi usłyszałem "no państwo okrada, rząd", zapytałem co by się stało jakby nie było tego tartaku to gdzie obecni pracownicy by poszli, odpowiedź po prostu mnie zszokowała "bo wie pan jakby tego sku***syna, złodzieja tu nie było to by gmina się zajęła tartakiem ludziom by normalnie płacili a nie z kieszeni, a nawet jakby nie było w ogóle tartaku to ci chłopcy mogliby wyjechać za granicę i uczciwie zarobić a nie tutaj tyrać za grosze". Tych słów nie wypowiedział stary dziadek tylko osoba lekko po 40.

 

Poziom wiedzy naszego społeczeństwa jest zatrważająco niski. Durne polaki sami dla siebie są jak rak. Dla większości ważne jest żeby nikt nie miał więcej niż oni, aby każdemu było po równo ch*jowo. Wyborcy pis będą wniebowzięci jak zacznie zamykać biznesy. Dotknie to normalnych przedsiębiorców, a nie złodziei, złodzieje i aferzyści to na tym tylko skorzystają.

Innym powodem takich regulacji jest chęć zrobienia miejsca dla korporacji, swoich pociotków i znajomych, no i oczywiście przybyszów z palestyny.

 

Myślę że pisiorki wymyśliły sobie że teraz znacjonalizują co się da, a potem powtórzą manewr z początku lat 90 czyli sprywatyzują i sami się uwłaszczą.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kniaź z Bajki napisał:

Jeśli myślicie że ludzie będą się sprzeciwiali to macie zbyt dobre zdanie o rodakach. Większość będzie wniebowzięta.

@Kniaź z Bajki

Polak głupi przed szkodą a po szkodzie jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc przestałem wierzyć, że  Polacy pójdą po rozum do głowy. Kilkaset tysięcy poinformowanych ludzi w internecie niczego nie zmieni dopóki przedstawiciele Polski powiatowej np. z Mazur dalej będą takimi mentalnymi biedakami. Na to składają się dwie mentalności:komunistyczna (przedsiębiorca to kapitalista i złodziej) i kościelna (bogacz nie wejdzie do królestwa niebieskiego) i zupełny brak wiedzy. 

W historiografii są dwa podejścia do upadku i słabości państwa polskiego przy okazji zaborów. Wacham się czasami czy to Polacy bardziej nie są w stanie zarządzać własnym krajem (szkoła krakowska) czy mamy tak fatalne położenie i sąsiadów (szkoła warszawska). Łatwiej jest zrzucić na sąsiadów, ale może jesteśmy po prostu fatalnymi politykami. Czytając historię, ciężko nie zauważyć, że mieliśmy wiele szans by być w lepszej sytuacji niż jesteśmy teraz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie mentalność Polaków. Ten kto ma więcej to złodziej. Ręce opadają. A ile jest donosów lewaków na pracodawców.

 

Cała polityka PiS to jedno wielkie oszustwo. Docisnąć śrubę małym przedsiębiorcom, wspierać wielkie korporacje, rozdawać pieniądze publiczne, żeby pozyskiwać elektorat, w TVP propaganda sukcesu i gra disco polo. Zero kultury i wyższego poziomu. Do tego wycierają sobie mordę orzełkiem. Każdy PiS-owiec ma polską flagę na marynarce przypiętą i często zdjęcia z patriotyczną koszulką. To wszystko po to, żeby realizować interesy pod siebie i swoje rodzinki.

 

 

Edytowane przez doler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niewielkie nadzieję, że jednak te pisowskie bydło uda się przegonić za rok w wyborach. Doskonale to widać, że klęczą przed wielkimi korporacjami i mocodawcami (USA i Izrael). Najbardziej mnie jednak wkurwia, że wycierają swoją gębą patriotyzmem i doskonale wiedzą jak uderzyć w ciemny motłoch. A motłoch wybierze tego, który im coś zaoferuje. Różnica pomiędzy PISem a PO jest tylko jedna. POwcy nawet nie ukrywali swojej nienawiści do Polaków i służalczości wobec Niemców. PISowy jednak są trochę cwańsi i wiedzą że muszą bardziej manipulować Polakami (np. udając patriotów).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.