Skocz do zawartości

PiS-owska ustawa o konfiskacie majątku przedsiębiorcy


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, Schlucken,NichtSpucken! said:

Prowadziłem działalność gospodarczą w trzech państwach i stwierdzam na podstawie własnego doświadczenia, że trzeba być ciężkim masochistą żeby robić to w Polsce

Wiem coś o tym. Dziki zachód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, SzatanKrieger said:

@Schlucken,NichtSpucken!

 

Opisz jak możesz jak to było w innych krajach w kilku słowach. Pozdrawiam.

Najlepsze miejsca na DG to USA i Kanada. Działalności nawet nie trzeba rejestrować, każdy jest domyślnie przedsiębiorca. Po przekroczeniu progu obrotów trzeba jedynie zacząć pobierać odpowiednik VAT. Wszystkie, najdziwniejsze nawet koszty do odpisania, super prosta rachunkowość, bardzo przyjazne i pomocne urzędy. Składki emerytalne płaci się od zysku, podatki niskie w porównaniu z Europą. Minusem jest konieczność uzyskania licencji zawodowych i prawa pobytu (co jest najtrudniejsze albo niemożliwe). 

 

Niemcy są również dość przyjazne, odlicza się wszystko, urzędy pomocne i pobłażliwe. Rachunkowość do ogarnięcia, księgowi to chciwe hieny. 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, viko said:

@Schlucken,NichtSpucken! trzeba być obywatelem Niemiec żeby prowadzić działalność na ich terenie? (terenie okupanta)

Nie, wystarczy byc obywatelem UE. 

 

Trzeba znac jezyk. Jak ktos mysli, ze w Niemczech zalatwi cos po angielsku, to grubo sie myli.

Edytowane przez Schlucken,NichtSpucken!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Schlucken,NichtSpucken! said:

Trzeba znac jezyk. Jak ktos mysli, ze w Niemczech zalatwi cos po angielsku, to grubo sie myli.

Niestety się z tym zgodzę. Próbowałem załapać się do firm Niemieckich znajac tylko jezyk angielski. Nie ma bata, bez znajomości Niemieckiego, nie chciano ze mną po prostu rozmawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.