Skocz do zawartości

Jakie perfumy polecacie do 150zl.


typiarz

Rekomendowane odpowiedzi

1. Wejdź na perfuforum. Polska, forumowa, internetowa biblia zapachów. Od A do Z. Znajdziesz tematy z perfumami do określonych kwot.

2. Spisz interesujące Cię zapachy.

3. Idź do stacjonarnej perfumerii, popsikaj się smrodami i sprawdź jak pachną po kilku godzinach. Użyj blotterów, chociaż to nie to samo, co ciało, na którym to perfumy różnie się zachowują.

4. Kup w internetowej perfumerii, ponieważ jest taniej.

5. Jak nie jesteś pewny to załóż konto na perfuforum i kup próbki od chłopaków.

 

Ferragamo, Kenzo, Bentley, Mont Blanc...

 

Za 150 zł możesz mieć dwie fajne butelki, ale musisz poszukać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrałem pewną liczbę pozycji z wysoką oceną z http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=42&t=19790, dodatkowo potwierdzone na http://fragrantica.com

Kupiłem próbki i z tego wyselekcjonowałem najbardziej mi odpowiadające perfumy.

 

Na każdym dany zapach pachnie nieco inaczej, wobec czego najlepiej przetestować na sobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun Jak już chcesz z rozlewni to na priv ci mogę podać stronkę, z której kupuję. Ceny są zabójcze, FM się chowa. I mają jeden z zapachów killerów wg mnie - Armani Attitude, który kosztuje chore pieniądze na rynku. Miałem oryginał z Francji, mam z ich rozlewni i zapachy są niemal identyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można pytać innych o to jaki wybrać zapach. Przecież to tak indywidualna sprawa... Siedzę ciut w zapachach, nie jako znawca czy koneser, ale od zawsze lubię dobre perfumy. I to co z całą pewnością można powiedzieć w tym zakresie, to to że nie ma uniwersalnego najlepszego zapachu dla wszystkich. To co na jednym leży, dobrze się nosi, i co najważniejsze w doborze zapachu - PASUJE NOSZĄCEMU, na innym śmierdzi, ze względu na PH skóry i inne czynniki.

A głównym parametrem perfum jest - "Musi się podobać noszącemu". Bo to, że się podoba laskom, a nam pod nosem śmierdzi (tak jak mi np Paco Rabanne seria "milion" -o mój borze ja uciekam ja czuję gdzieś ten  smród) to nadaje się tylko dla masochisty.

Autor musi się wybrać do perfumerii, potestować, i kupić w necie taniej ten który mu spasuje w perfumerii.

 

Edytowane przez Wernon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wernon, normalnie. Co w tym dziwnego? Pytasz, ludzie podają swoje typy, w tym momencie masz już jakiś punkt zaczepienia. Wiesz co w pierwszej kolejności sprawdzać. A nóż okaże się, że coś przypasuje.

To, że trzeba pod siebie wybierać, to jasne i logiczne. Trzeba być nie spełnia rozumu, aby kupić coś, co jest polecane, a nawet się tego nie zmacalo czy wonialo ?

Edytowane przez typiarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuję się perfumami już trochę czasu. Powiem Ci, że jeśli chcesz kupić dobry perfum, musi on oprócz tego, że się podoba otoczeniu, pasować do Ciebie. Podaj mi swój wiek, styl ubierania, styl bycia, kiedy najczęściej używasz perfum i wtedy coś Ci wybiorę. Warto mieć inne zapachy na lato/ zimę, inne też na imprezy czy do pracy, najlepiej 3-4 różne, sam mam kilkanaście, ale jeśli chcesz jeden uniwersalny to też coś wybiorę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Autorze tematu, jeśli nadal szukasz dobrych perfum za małą cenę to (przynajmniej u mnie) w Rossmannie Beckham HOMME 75ml za 35zł. Ostatnio kupiłem i polecam. Dla mnie mega zapach do biura, albo na wieczór. Dość ciężki ale nie projektuje zbyt mocno. Jedyny minus to atomizer który dozuje za dużo na jedno psiknięcie i wydaje wieeeeelką chmurę, jak dla mnie za dużą ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie znam się na perfumach (to się wypowiem ?) jeżeli chodzi o skład, proces produkcji itp, natomiast bardzo dobrze cenowo i jakościowo wypadają perfumy marki Jaguar. Na okres jesienno-zimowy świetnie nadają się Jaguar Vision (taka srebrno-ciemna kanciasta parafka). Aczkolwiek polecam również inne tej marki, np. Gold. Używam ich i powiem szczerze, że potrafią utrzymywać się na skórze spokojnie cały dzień, od rana do wieczora, gdzie ich aplikacja ogranicza się do 2-3 psiknięć (oczywiście to zależy też od skóry, każdy ma inną, jeżeli można tak to ująć). Na ubraniach utrzymują się baaaaardzo długo, nawet po praniu. Często też są w promocji, w Rossmanie (aczkolwiek tutaj perfumy są akurat drogie), w SuperPharm można za 70-80zl flakon 150ml często dostać. Także generalnie polecam. 

 

Teżnp. dobre w stosunku cena-jakość są perfumy Calvin Kleina Contradiction, których aktualnie używam. Równie długo utrzymują się na skórze oraz ciuchach, plus są to perfumy raczej całoroczne (jak dla mnie pachną mieszanką świeżych cytrusów oraz cieplejszych zapachów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 13.08.2018 o 03:00, Kniaź z Bajki napisał:

Na jesień/zimę - Ferragamo f black - tester ok 70 zł za 100ml, zapach robi lepszą robotę jeśli chodzi o komplementy od bab niż większość perfum niszowych. Polecam.

Na lato/wiosnę i ogólnie cieplejszą pogodę - Perry Ellis 360 Red - około 80 zł za 100ml, lepsza wersja Acqua di Gio.

Za te 150 zł masz dwa zapachy co urządzą Cię na prawie każdą okazję. Tego Lacosta odpuść, oklepany i słaby zapach.

Podpowiedź sprawdzona - oba zapachy trafione w punkt, wcześniej długo Contradiction używałem ale te dwa, Ferragamo F Black i Perry Ellis 360 Red, warte zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.