Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 28 sierpnia kończy mi się 3 miesięczna umowa o pracę i w związku z tym zastanawiam się czy w tym przypadku wystarczy, że po prostu 2 dni przed końcem umowy poinformują, że nie chcę jej przedłużać i odchodzę czy muszę uprzedzić najlepiej już teraz i złożyć wypowiedzenie na mocy którego będę miał obowiązek przepracowania jeszcze 2 tygodni pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że nie przedłużysz.

 

Przecież umowa jest obustronna i dobrowolna, więc wymaga zgody obu stron.

 

Chyba, że w umowie masz jakąś klauzulę, iż po upływie czasu zostaje automatycznie przedłużona o wskazany okres czasu.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amnesia Haze Nie rób tak. Takie zwijanie maneli na dwa dni przed smród zostawia. Weź się zastosuj do okresu wypowiedzenia w umowie i tyle. Nikt wtedy nie będzie miał pretensji. A w praktyce często jest tak, że jak chcą żebyś dla nich pracował to ci nic nie mówią i potem ci jakąś tam nową podkładają do podpisania, żeby formalność była. Mogą się wku...ić jak się zawiniesz z dnia na dzień mimo iż masz to w kontrakcie. Czasami lepiej wyjść poza ramy czasowe z kontraktu i zostawić po sobie dobre wrażenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto zachować się profesjonalnie. Jeśli już dzisiaj wiesz, że nie będziesz przedłużał, to powiedz szefowi o tym. On może nawet nie pamiętać o tym, że umowa ci się kończy.

No, chyba że szef k....s, a firma ch....a, to sie nie pier...., tego, nie cackaj z nimi i idź już dziś na chorobowe : )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomkoale jeśli umowa jest na 3 miesiące to nie zrobi syfu nawet, jak po tym okresie się zawinie. W zwyczaju i interesie pracodawcy jest, by to on zainicjował rozmowę o przedłużeniu umowy - a obecnie jeśli umowa jest na okres próbny ( @Amnesia Hazeu Ciebie to umowa na okres próbny jest, pierwsze 3 miesiące u tego pracodawcy?) i nie dostaniesz informacji że nie chcą przedłużać, to przyjmuje się tzw. milczące przedłużenie umowy o pracę. Pracodawca ma 7 dni na dostarczenie papierowej wersji umowy.

 

Także jeśli pracodawca będzie chciał porozmawiać, to moim zdaniem to jest dobry moment, żeby mu powiedzieć, że nie chcesz jej przedłużać. Jeśli rozmowy nie będzie, to możesz po zakończeniu okresu próbnego po prostu się pożegnać i nie przyjść do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus Na umowie mam napisane, że  okres wypowiedzenia wynosi tydzień, więc tydzień przed dam im znać i chyba tyle. Chociaż z tego co mówisz to mogę po prostu odejść po 28? Bo ten tygodniowy czas wypowiedzenie to jest chyba jak chce się zwolnić w trakcie trwania umowy, nie?

Edytowane przez Amnesia Haze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Braci, podpinam się pod temat gdyż jestem w podobnej sytuacji. 

 

W marcu 2015 rozpocząłem staż. 17.08.2015 trzymiesięczny okres zatrudnienia (tzw gwarancja zatrudnienia po stażu, po tym okresie koledze który pracował nie przedłużyli), a 17.11.2015 umowa do 21.02.2016. Obecna umowa jest do 21.11.2018, chcę ją wypowiedzieć i wydostać się w kraju w przeciągu dwóch tygodni. 

 

Jakieś porady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.