Skocz do zawartości

Mieszkanie z rodzicami do 30-stki i po...


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Leniwiec napisał:

Ja żałuje, że tak późno wyprowadziłem się od rodziców, mając 35 lat. Przynajmniej o 10 za późno. Teraz miałbym już prawie spłacony kredyt

Łatwo pisać co by było gdyby. 

4 godziny temu, Still napisał:

100-120 zl w tygodniu, można się zamknąć. I zjeść dobrze.

Bez tego co napisałeś jestem w stanie uwierzyć, że tyle można wydać. 

Edytowane przez Kimas87
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym żarciem macie... Ja na diecie 2600kcal mając rozpisane wszystko, zamykam się w 550zł. Jeden miesiąc zbierałem wszystkie paragony za jedzenie i tak wyszło. W menu różne owsianki z owocami, omlety na słodko, dobre drugie dania typu gyros albo grilowany kurczak z pieczonymi ziemniakami, różne szejki i smoothie. Nawet poszukajcie sobie jak np. Robur z WK co je tyle co wóz z węglem pokazuje zakupy na miesiąc na diecie kilka tys kcal; i ile go to kosztuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na keto mam

 

4 jajka x 60 gr - 2.4

masło orzechowe 20 gram - 40 groszy(1kg z kfd to 20 zł)

boczek 50 gram - około 2 zł

250 gram podudzia z kurczaka - 4zł

200 gram karczku - 3zł

0.4-0.5 kg warzyw(zwykle papryka/pomidory)  2 zł

orzechy laskowe 10-15 gram - około 1zł

ryba szprot/sardynka - 3.5 zł

awokado 100 gram - 2zł

masło klarowane 10 gram(do kawy) 20 groszy

25 gram sera - 50 groszy

 

= 21 zł na dzień(+ woda i mała porcja kawy to powiedzmy uśredniając 22-22.5). Na diecie opartej o węglowodany można spokojnie taniej produkty kupić(owsianaki/kasze/ryże/owoce) 

Edytowane przez hatejoo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hatejoo Napisz coś więcej o keto! Co teraz robisz? Redukcja, utrzymanie czy masa? Jak się czujesz? Jak walory smakowe? Ja nie wiem czy bym dał radę wytrzymać na ketozie. Tak nieśmiało myślę, żeby sobie od 1 stycznia wejść na keto na 3 miesiące, ale nie wiem czy mi to nie rozwali organizmu. Gonciarz (Youtuber) był długo i oglądając jego vlogi to zrobił progress a nawet maratony biegał. 

@marios27 No i teraz widać. Ludzie jedzą co popadnie i wydają kupę kasy i jeszcze myślą jak tu schudnąć :D A to wszystko tylko cyferki, a jakie smaczne :) 

Edytowane przez Rey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rey

na keto wchodzę tylko na redukcję głównie z powodu tego, że łatwiej mi trzymać niskie kalorie niż na węglach. Na masie trzymam zrównoważoną lub high carb dietę z względu na większy power w treningu(pompę) Walory smakowe jak najbardziej na plus jedynie przez około tydzień cie skrobie chęć na słodkie a potem już z górki. Nie bałbym się keto jeżeli mądrze i co ważne z konsekwencją będziesz trzymał makro to jest jak najbardziej ok - wiadomo w tej diecie trzeba bardzo się pilnować dlatego stosuję ją okresowo 2x w roku na redukcji(łącznie około 4 miesiące) Co mogę powiedzieć hmm stonowane samopoczucie, lepsza praca umysłowa, brak takich hmm euforycznych stanów, czasem kompletnie nie mam ochoty jeść do tego stopnia, że jakbym stworzył 2 posiłki po 1000 kcal to ten drugi szedłbym na siłę ;p. Smak jak najbardziej zajebisty bo kto nie lubi karczku czy jajecznicy z boczkiem ? 

Edytowane przez hatejoo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hatejoo Masz jakieś fajne materiały o keto? Jak sprawdzać ciała ketonowe itp.? Ponoć łyka się jakieś suple, żeby szybciej wejść czy coś. Ja lubię tłuszcze bardzo. Nie wiem tylko czy wytrzymałbym brak pieczywa, ziaren albo do 2 dania jakiejś kaszy/ryżu/ziemniaków. Chciałbym jednak wypróbować, żeby zobaczyć jakie będzie samopoczucie. Ponoć jest świetne, nigdy się nie ma zjadów, tylko ciągła wczuta i ogar. Tylko jak z cola zero albo herbatkami z lukrecją. Czy nie wywalą insuliny do góry.... Muszę zrobić research. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie z czego korzystałem to paski ketodiastix. Najlepsze i niepodważalnie oczywiście poprzez badanie krwi, ale mi szkoda na to kasy ?

Jakaś sugestia do szybszego wejścia na keto hmm najlepiej intensywny trening dzień wcześniej a później już posiłki bez węgli tego samego dnia następnie 30-35h głodówka na samej wodzie

4 minuty temu, Rey napisał:

Nie wiem tylko czy wytrzymałbym brak pieczywa, ziaren albo do 2 dania jakiejś kaszy/ryżu/ziemniaków

kwestia samodyscypliny. Sam np chleba nie jadłem już z 2 lata.

 

4 minuty temu, Rey napisał:

Chciałbym jednak wypróbować, żeby zobaczyć jakie będzie samopoczucie

od razu mówię, że dni od 2 do 5 będą kiepskie a mogą być fatalne bo organizm się przestawia, będziesz czuł wtedy zmęczenie, senność i najpewniej zawroty głowy - potem już wszystko wróci do normy. 

6 minut temu, Rey napisał:

Tylko jak z cola zero albo herbatkami z lukrecją. Czy nie wywalą insuliny do góry

napoje typu zero nie powodują wyrzutu insuliny i sam je pije w tym okresie, ale polecam tydzień wejścia jednak trzymać samą wodę i oduczyć się słodkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę spróbować, ale chyba po tych naszych polskich świętach :) Kiedyś wchodziłem na keto lekko poprzez IF. W sensie w oknie żywieniowym leciały same tłuszcze z warzywami co nie powodują wyrzutu insuliny. Ponoć napoje zero przed posiłkiem powodują jakąś reakcję insulinową. Zobaczymy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rey trenując kalistenike i SW a mając też fizyczna robotę tyle potrzebuje dziennego zapotrzebowania. Kiedyś żal mi było wydawać takiej kasy a teraz robię sobie smaczne i zdrowe posiłki i nie mam sztywno ułożonego planu :) jedynie muszę starać się zachować proporcje. Mi tam to pasuje i czasem dorzuce coś od siebie a czuje się mega mając kilka kg mniej i działając w tym dalej :)

Edytowane przez marios27
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.