Skocz do zawartości

Parada wojskowa


doler

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie dzisiaj oglądałem paradę wojskową i ...

 

Na ziemi przechodziły również wojska amerykańskie oraz innych narodowości.

W powietrzu poza 50 letnimi Mi-2, Mi-8,Mi-17,Mi-24, Bryzami i Iskrami "polskie" F-16, które rzecz jasna są produkcji amerykańskiej (które de-facto mają też 60 letnią datę oblotu, tylko to unowocześniona konstrukcja)

Poza tym w powietrzu amerykańskie Herculesy (mocno wysłużone), F-22 Raptor, miło niespodzianka, ale to nadal samoloty USA, latająca cysterna, również nie nasza, tylko amerykańska.

 

I taka refleksja naszła. Jesteśmy totalnie podporządkowani USA. Nasze wojsko lata na złomach. Nie mamy własnego przemysłu lotniczego, poza produkcją PZL Sokoła i SW-4, który nie jest hitem eksportowym. Ludzi odpowiedzialnych za zaniechanie projektu Iryda i zaprzestanie jakiekolwiek produkcji maszyn wojskowych powinno się rozliczyć.

 

Jedno wielkie kłamstwo ta parada i żal.

 

 

 

 

Edytowane przez doler
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko podnieść się z kolan jak z każdej strony wkładają nam nóż w plecy.

 

Od agentury niemieckiej, amerykańskiej, żydowskiej na rosyjskiej kończąc.

 

Przez cały czas też medialne obniżanie wartości Polaków. Polak jest nikim. Co polskie to chuj***. Itd...

Dlatego jak już mamy obnożoną samoocene, brak dumy, wstyd to tak często interesuje nas zdanie innych państw.

 

Do tego dochodzi głupota ludzi i masz stan Polski jaki masz.

 

W takim Państwie bardzo trudno przejąć władze i robić coś dla Polski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i nie zgadzam jednocześnie...z jednej strony zgadzam się, że powinniśmy skupić się na rozbudowie własnego przemysłu zbrojeniowego, z drugiej strony uważam, że latanie cudzymi samolotami to żadna ujma. Wyprodukowanie porządnego myśliwca nie jest łatwe, zdecydowana większość krajów świata jest w takiej sytuacji jak my - jest to dla nich poza zasięgiem. Kto dziś produkuje samoloty myśliwskie? Amerykanie, Rosjanie, Chińczycy, Francuzi, Szwedzi...to chyba wszystko, kogoś pominąłem?

Za trzydzieści lat może polscy piloci będą latać jakimś ,,Orłem 18'' , na razie może być F16 z Ameryki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thief napisał:

My taki zderzak powinniśmy mieć na Ukrainie, ale raczej go nie mamy

Czy Ty mówisz o tym "państwie" które istnieje tylko teoretycznie? ;)

 

 

 

1 godzinę temu, Xellos napisał:

z drugiej strony uważam, że latanie cudzymi samolotami to żadna ujma.

Czy Ty mówisz o tych samolotach co pamiętają pierwszy orgazm mojego Ojca? :D

Edytowane przez trop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, trop napisał:

istnieje tylko teoretycznie?

Tak tak, istnieje teoretycznie dlatego, że USA zderzak już ma, a nasz zderzak mają w dupie, ale co się dziwić, jaki mają w tym interes... Nam powinno zależeć, żeby Ukraina była niepodległa, bo jeśli nie jest, jesteśmy bez bufora...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, trop napisał:

Czy Ty mówisz o tych samolotach co pamiętają pierwszy orgazm mojego Ojca? :D

Nie, mówię o polskich F16 w wersji Block 52+, które są - co może być dla niektórych sporym zaskoczeniem - najnowocześniejszymi modelami tego samolotu w Europie.

https://www.infolotnicze.pl/2011/03/10/f-16ab-f-16cd-fighting-falcon/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thief napisał:

Nam powinno zależeć, żeby Ukraina była niepodległa, bo jeśli nie jest, jesteśmy bez bufora...

Mam nadzieję że nigdy nie będzie niepodległa.Ukraina(państwo teoretyczne) NIGDY nie będzie naszym przyjacielem.Z wzajemnością.To tylko "elyty" się mogą lizać po fiutach jak to dobrze żyjemy wspólnie.A jeśli chodzi o zagrożenie atakiem na nasz kraj ze strony Rosji to jest ono minimalne jak nie zerowe.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg K2 Black Panther kosztuje 8.5 miliona dolarów.

Rakieta Tomahawk kosztuje milion dolarów.

 

Prosta kalkulacja co się bardziej opłaca.

Czołg ładnie wygląda, ale ma słabą wartość bojową w dzisiejszych czasach.

 

Cytat

Odpalenie 59 rakiet manewrujących Tomahawk na Syrię nie było tanią operacją. Każdy taki pocisk jest miniaturowym samolotem-samobójcą i kosztuje niecały milion dolarów. (http://www.tvn24.pl)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Polsce tez mówiono Państwo sezonowe. O gospodarce Polnische Wirtschaft. Z tym protekcjonalnym podejściem do Ukrainy to ostrożnie.

 

Polscy panowie i ukraińskie pachołki, śmiechu warte.

 

Prędzej zaatakuje nas Rosja, niż Ukraina. Ta pierwsza Polskę od Katarzyny 1szej traktuje nas jak strefę wpływów. Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica.

 

Już nawet rosyjskie dzieci sa poddawane indoktrynacji, czego miałem okazję doświadczyć na wakacjach w ośrodku, gdzie było dużo Rosjan. Dziesięcioletnie dzieci rosyjskie nie chciały sie bawić z moimi, bo "z Polszy"

 

Ukraina jest natomiast biedna, słaba i skorumpowana. Nie grozi nam nijak. Inną sprawą jest najazd pracowników. To jest nie ok, bo, jak nas uczy historia, mieszanie różnych narodowości pod jednym dachem prowadzi do czystek (czyli masowego ludobójstwa), a drugi powód - spowalnia wzrost wynagrodzeń i powrót Polaków z  emigracji.

 

EDIT

Uznawanie Bandery za bohatera narodowego mierzi mnie, szczególnie kiedy przypomnę sobie, ze ichni sejm uchwalił mu laurkę w przytomności Komorowskiego. Policzek jak c..j. 

Ze on wtedy nie wstał i nie ryknął na tych kmiotów...

Edytowane przez michau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech nasi się zajmą technologią rakietową, a dopiero potem takimi zabawkami jak samoloty. Więcej wyniosłoby samo R&D, niż kupno na zewnątrz.

 

@PewnySiebie
W tym przypadku do porównania bardziej pasowałby Spike za 100 tys. dolarów. Mamy tego ponad 2.5 tys. sztuk.

Analogicznie spadałyby samoloty strącone pociskami za ułamek ich ceny.

 

@michau

Niby tak, ale wątpię, bym im się to opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michau napisał:

Już nawet rosyjskie dzieci sa poddawane indoktrynacji, czego miałem okazję doświadczyć na wakacjach w ośrodku, gdzie było dużo Rosjan.

@michau

A teraz zobacz czy całe polskie społeczeństwo polskie nie jest indoktrynowane.Co troche z ekranów tv,z radia "leją" się wiadomości jaka to Rosja wielki wróg.

Ktoś niewygodny?Od razu agent Rosji lub Putina.My własnie dopiero jesteśmy indoktrynowani.

Pisałeś o dzieciach rosyjskich na wakacjach w ośrodku....Ja mam całkowicie odmienne spostrzeżenia.Mnóstwo Rosjan wypowiada się o Polsce z szacunkiem i bez gniewu.

Wiem bo sam z nimi rozmawiałem.Najczęściej były to słowa "Nasz bratni naród".I mówię to ja.Powiązany od zawsze ze środowiskami narodowymi ;)

 

Pierwszy z brzegu film o stosunku Rosjan do nas-

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, michau napisał:

Ze on wtedy nie wstał i nie ryknął na tych kmiotów...

Żartujesz sobie? Komorowski to agent Wschodni, na usługach WSI czyli de facto spadkobierców Rosyjskiej szkoły agentów GRU i KGB(wtedy) :)

 

A tak pozatym to jesteśmy krajem mocno rozbrojonym, bo nasza rola kończy się na mięsie armatnim, dla niepoznaki możemy coś tam mieć ale nie za dużo bo stajemy się konkurencja, a Polska nie może być konkurencją, stąd wstąpienie do UE(eliminowanie naszego rynku jako konkurencji) i wojskowej NATO (rozbrojenie) podziękujmy całej mafii polityków za taka kolei rzeczy :)

 

Rosja nam nie zagraża, bo Putin dawno temu dogadał się z USA co do tego regionu, jak ma to wyglądać.

W dodatku tematy o rzekomym ataku Rosji to cała propaganda aby opchnąć nam jakiś gówniany sprzęt zaa oceanu, rzekomo dla potencjalnej obrony :)

Dlatego robi się takie tematy że Rosja nas zaatakuje to trzeba się bronić, to cała spora machina propagandowa :) 

 

Społeczeństwo Rosyjskie jest nam przyjazne, nie miałem nigdy z nimi żadnych utargów(politycy to co innego), natomiast Ukrainiec to taki ktoś kto po całodoboewj libacji alkoholowej rano wbije Ci nóż w plecy.

Nie lubię ich, dla mnie może ich nie być na mapie, bo to fałszywy zakłamany ''naród'', w dodatku czczą bestie.

 

 

 

 

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trop napisał:

Mam nadzieję że nigdy nie będzie niepodległa

Wiesz że z punktu widzenia geopolityki i bezpieczeństwa Polski to złe o czym piszesz? Możesz Ukraińców nienawidzić, ale powinieneś ich wykorzystać jako bufor, dla własnej korzyści. Ukraina będzie pod wpływem Rosji, albo nas. Tak jak my możemy być tylko pod wpływem, Rosji, Niemiec, Europy czy USA. Geografii nie oszukasz. Polecam wykłady Jacka Bartosiaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michau

Rozumiem Cię i Twoje poglądy.

Ale pamiętaj też że w świecie zawsze tak było że to silne mocarstwo rozdaje karty.I tak też jest jeśli chodzi o Rosję.

On są silni i im nie zależy.

 

Jak w związku :D

Silny i ten komu mniej zależy zawsze wygrywa ;) 

 

Rosja to taki bad boy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej nam kulturowo do Rosji niż reszty Europy - niestety to są wpływy zaborów i późniejszej okupacji Rosji Radzieckiej.

Co do sprzętu, obraliśmy kurs zachodni, przyjaźnimy się z USA i głównie od nich kupujemy sprzęt, nie jesteśmy w tych relacjach na poziomie partnera tylko petenta.

Sprzętu w armii polskiej przybywa, modernizacja armii jest kosztowna i z modernizacją mają problem Niemcy, Francja - USA ... więc nie dziwny się że Polska też ma problemy. Jest sporo nowego sprzętu jednak jest on powoli wdrażany i nie w wszystkich jednostkach wojskowych. Na tle Europy nie wypadamy najgorzej, mamy sporo unikatowego sprzętu, którego odpowiedników nie mają inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wojkr napisał:

mamy sporo unikatowego sprzętu, którego odpowiedników nie mają inni.

Nikt Ci się nie wyda co posiada w koszarach, do mediów przekazywane są sprzeczne informacje które bardzo często mają się nijak do faktycznego stanu uzbrojenia danej armii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie parada wojskowa to jest debilizm do sześciościanu.

Jeśli wierzyć temu, że jesteśmy niepodległym krajem a wychodzimy i pokazujemy jakie to czołgi mamy - to brak mi słów na określenie jaki to idiotyzm.

Przecież pomyślcie !

Jeśli przeciwnik wie - mamy dajmy na to czołg o nazwie T-O-M.

To wiadomo, że ten czołg ma jakiś słaby punkt na przykład lufę czy gąsienice. Pokazując to, wiedzą doskonale jaki sprzęt mamy i w razie co gdzie podłożyć bombę by taki czołg zniszczyć.

Nie wiem jakim trzeba być czubem by takie coś pokazać. Rozumiem, by przemaszerowało ileś set żołnierzy i oddali jakieś strzały ale strategicznych pozycji i sprzętu nigdy się nie odkrywa/ukazuje całemu światu...

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.