Skocz do zawartości

Parada wojskowa


doler

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, The Motha napisał:

Rosja nam nie zagraża

 

1:40:23

6 godzin temu, Xellos napisał:

kogoś pominąłem?

Brytyjczyków.

 

2 godziny temu, wojkr napisał:

Bliżej nam kulturowo do Rosji niż reszty Europy

Nie, Polska cywilizacja łacińska, Rosja to cywilizacja turańska.

4 godziny temu, trop napisał:

A jeśli chodzi o zagrożenie atakiem na nasz kraj ze strony Rosji to jest ono minimalne jak nie zerowe.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rbn-o-doktrynie-wojennej-rosji,525179.html

I to co wyżej dr Brzeskiego.

Edytowane przez rycerz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile te zasrane parady kosztują?

Na każdym kroku polski przedsiębiorca jest inwigilowany i karany za to, że raczy sam coś tworzyć. Ilu z nas jest karanych za to, że pracujemy ?

Pracodawca żeby zapłacić 2 tysiące pracownikowi to musi 1300 oddać do ZUS.

 

A te całe cyrki polityczne przypominają te z okresu międzywojennego.

Jak napisał Aleksander Kamiński:

 

„Tyle pokoleń nie śmiało nawet myśleć o tem, a ja doczekałem...”. Euforię z odzyskania niepodległości przesłania rychło refleksja: „Ten komfort, te karety, jedwabie, liberie, salutowanie, auta...”. Czyż to „ONA – ta Biała, Ukochana, Najjaśniejsza Polska? (...) Marzyłem o Tobie wciąż. Byłaś mi Ideałem. Prawdą. Sprawiedliwością. A teraz???... Co Ci brak? Dlaczego synowie Twoi tak chamsko wyżerają się o władzę? (...)

 

Dokładnie to samo mamy dzisiaj. Wożenie się polityków, parady i cyrki. Na ulicach pseudo dobrobyt bo ludzie "dbają" o swój wizerunek coraz bardziej się zadłużając.

W latach 90 od razu było widać kto jest zarobiony bo nie było tych zasranych kredytów i pożyczek.

A dzisiaj ? Patologia bierze pożyczki na ubranka z napisem 4F. Wychodzą z zasyfiałych dzielnic labadziary między uczciwych porządnych chłopaków i sieją zamęt.

 

Jaki mamy poziom agresji na drogach ? Jak myślicie skąd się to wzięło ? Bo za kierownicę powsiadali ludzie mentalnie do tego nieprzygotowani. 

W dzielnicy, której się wychowałem nawalone samochodów, że przejść nie można. Jak byłem dzieckiem to stały dwa. Jeden pracownika Ursusa a drugi właściciela sklepu monopolowego.

Reszty nie było stać ani na prawko ani na samochód a czasem ktoś tam wyrwał jakiegoś malucha za grosze to bez prawka i rekordy bili w upychaniu ludzi i bagaży do środka.

 

Teraz stoi przeszło 50 samochodów bo każdy pana struga mimo, że gówno zarabia.

Całe te "januszostwo i grażynostwo" to dzieci ogólnodostępnych pożyczek. Biorą do ręki kasę ludzie, którzy na nią nie zapracowali i taki człowiek nigdy nikogo nie uszanuje.

Tacy ludzie 20 lat temu nie wystawiali nosa ze swoich dzielnic a jak był wyjazd gdzieś dalej to było wielkie święto.

 

Przed napaścią Niemiec na Polskę też rzekomo byliśmy silni. Też mieliśmy sojuszników. Historia pokazała jak to się skończyło.

 

Sram na polityków. Nie oglądam TV i nie daję sobie pruć głowy chorymi hasłami i nie biorę pod uwagę żadnego pokazywania paluchem, że "ten wróg a albo tamten".

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, doler napisał:

Nasze wojsko lata na złomach

Nasz prezydent ciągle podkreśla że wojsko to nie sprzęt a ludzie. :) nawet najlepszy komandos wojny nie wygra gołymi rękoma. 

 

Po obejrzeniu i przeczytaniu dużej ilości materiału niezależnych redaktorów i youtuberów na temat - polityki -lobbystów -układach -prawdziwej historii Polski, od czasów rozbiorów do chwili obecnej nie odzyskaliśmy jeszcze niepodległości

 

Jesteśmy ciągle pod wpływem innych państw, koncernów, banków, opłaconych polityków, lobbystów. Manipulacja informacją jest już na takim poziomie że można zestrzelić samolot i nikt za to nie poniesie konsekwencji. Kto chciałby zrobić coś z tym niszczy się go robiąc z niego potwora idiotę czy osobę niekompetentną. Sukcesywnie niszczy się inteligentnych ludzi w PL albo zmuszając ich do emigracji albo zamykając im usta. 

 

Całe nowe pokolenia młodych polaków to produkcja debili (tu nie będę rozwijał wątku bo każdy widzi wokół jaka jest tępota)

 

Cały ten pokaz którego zresztą nie oglądałem to tylko fałszywe pokazanie ludziom że mamy nad czymś kontrole .... nie mamy żadnej kontroli. Wojsko nie puści bąka bez zezwolenia dowództwa - oczywiście nie naszego.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dlaczego USA nie organizuje parad wojskowych ? Pewnie dlatego, że nie chcą chwalić się swoim sprzętem, zwłaszcza tym, co jest nowym nabytkiem. No i jednak to są koszty. Ile PiS już przez te 3 lata wydał na parady wojskowe ? Śmieszni są. Pokazywać złom, samoloty VIP i wojska USA.

 

Przerażają mnie Ci ludzie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doler chodzi o danie złudnej nadziei i ślizganie się po patriotyzmie, w tej kwestii Pisiory są gorsi od PO, bo tamci jawnie nas nienawidzą za to PiS podpiera się patriotyzmem i tak dalej, co dla mnie jest śmieszne...

 

Jesteśmy jebani w dupala od wielu wielu lat, a że większość ludzi w tym kraju to idioci, to jak woda na młyn dla rządzących.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wojkr napisał:

Bliżej nam kulturowo do Rosji niż reszty Europy - niestety to są wpływy zaborów i późniejszej okupacji Rosji Radzieckiej.

No niestety. Chcielibyśmy do Europy, ale wciąż siedzimy na Wschodzie. Ruskie samodzierżawie przekładamy na stosunki władza-ludność i na stosunki szef-pracownik. Dla polskiego szefa pracownik jego to nieomal niewolnik. Dla niemieckiego szefa pracownik to partner, któremu trzeba ułatwić pracę (uogólniam, dla jasności).

 

15 godzin temu, wojkr napisał:

 

mamy sporo unikatowego sprzętu, którego odpowiedników nie mają inni.

 

Kropidła zaczepne i kadzidła obronne. I korwetę Gawron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem w telewizji te zachwyty i trafiłem na fragment gdzie pokazywali Amerykanów z Żagania. Jacy oni fajni, ja pierdole, mamy wspólną historię, to, tamto, siamto  i sramto. Potem powrót do studia i pada hasło i pytanie do któregoś z gości: na czym polega fenomen przyjaźni polsko-amerykańskiej. No kurwa nie wytrzymałem, jak to na czym, na obleśnej i jebanej propagandzie wciskanej ciemnemu ludowi. Wyłączyłem telewizor i poszedłem spać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, doler napisał:

Dokładnie, dlaczego USA nie organizuje parad wojskowych ? Pewnie dlatego, że nie chcą chwalić się swoim sprzętem, zwłaszcza tym, co jest nowym nabytkiem. No i jednak to są koszty. Ile PiS już przez te 3 lata wydał na parady wojskowe ? Śmieszni są. Pokazywać złom, samoloty VIP i wojska USA.

 

Przerażają mnie Ci ludzie.

 

 

 

 

Bo mają na 4 lipca. 

 

A u nas gdyby miała być parada na 9 (albo 10 maja) to pobiją się o datę, część zrobi kontr manifestację, że to nie koniec wojny był a okupacji a część ostentacyjnie pojedzie na grilla, że tacy fajni i nie biorą w tym udziału. Podobnie na 14 września. 

 

Za to 1 września będzie impreza jak się patrzy od Wielunia po Westerplatte (oczywiście też się pobiją o to kto ma przemawiać i w jakiej kolejności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, doler napisał:

Pokazywać złom, samoloty VIP i wojska USA.

Tobie płacą za narzekanie czy to masz genetycznie uwarunkowane ?

W temacie F-16 już Ci ktoś odpowiedział, a jeżeli Rosomaka, Kraba czy Leoparda 2A5 nazywasz złomem to tylko pokazuje Twoją ignorancję w tym zakresie. Dodatkowo jeszcze wrzucę M-346 Bielik :) którego nie zauważyłeś, bo nie jest bynajmniej amerykański. Poza tym tak nie do końca piszesz o co Ci biega ? Jest parada - źle, nie ma parady - jeszcze gorzej.

Ja - jeżeli mam wybierać między Rosjanami a Amerykanami to jednak wybieram tych drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rycerz76 napisał:

No wiesz co...TVN cytować?Ja nawet patykiem "nie dotykam" tej niemieckiej stacji.A poza tym zablokowałem w TV wszystkie kanały antypolskie.

Wiarygodność TVN-u jest dokładnie taka sama jak 40-letniej damy która mówi że jest dziewicą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Bo historycznie patrząc od lat 50. w Europie jakoś zdecydowanie lepiej mają się kraje w których stacjonowali Amerykanie niż Rosjanie ?

Kwestia mentalności i ustroju. w komunie wiadomo jak to było, wszyscy mamy po równo, czyli nie mamy niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Tobie płacą za narzekanie czy to masz genetycznie uwarunkowane ?

W temacie F-16 już Ci ktoś odpowiedział, a jeżeli Rosomaka, Kraba czy Leoparda 2A5 nazywasz złomem to tylko pokazuje Twoją ignorancję w tym zakresie. Dodatkowo jeszcze wrzucę M-346 Bielik :) którego nie zauważyłeś, bo nie jest bynajmniej amerykański. Poza tym tak nie do końca piszesz o co Ci biega ? Jest parada - źle, nie ma parady - jeszcze gorzej.

Ja - jeżeli mam wybierać między Rosjanami a Amerykanami to jednak wybieram tych drugich.

 

Ja się odnosiłem do wojsk lotniczych, bo o nich mam pojęcie. Na temat innego sprzętu się w ogóle nie wypowiadałem, więc czytaj dokładnie.

 

M-345 oczywiście widziałem i to jest plus, że mamy nowoczesny samolot szkolno-bojowy. Ale poczytaj sobie o projekcie Iryda. W latach 90-tych była szansa, abyśmy mieli samolot szkolno-bojowy własnej produkcji, który mógł być hitem eksportowym. I ten projekt umarł decyzją polityczną.

 

O co mi biega ? O brak nowoczesnych śmigłowców głównie. Mi-2, Mi-8, Mi-17, Mi-24 to złomy. Dosłownie. Pora na zakupy.

 

Su-22 i Migi-29 również mają swoje czasy świetności za sobą. Do F-16 nic nie mam ,bo to mimo starej (ale sprawdzonej) konstrukcji naprawdę dobry samolot w tej wersji wyposażenia.

 

Co do dylematu. Ja nie wybieram ani Rosji, ani USA. Wybieram własny kraj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, doler napisał:

Ale poczytaj sobie o projekcie Iryda. W latach 90-tych była szansa, abyśmy mieli samolot szkolno-bojowy własnej produkcji, który mógł być hitem eksportowym. I ten projekt umarł decyzją polityczną. 

Żartujesz prawda ? A nie dlatego, że rozbijała się tak często, że niektórzy piloci określili ją "latającą trumną" ? Albo, że produkcja samego płatowca w liczbie ok. 20 szt. była nieopłacalna.
Bo wiesz, że silniki i awionikę trzeba było kupić ? A konkurencja na rynkach była potężna, że wspomnę tylko o czeskim L-59 i późniejszym L-159 czy brytyjskim Hawk'u.

 

Tutaj dość wyważony program o Irydzie

 

Co do śmigłowców to zgoda. Uje...anie zakupu Caracali przez PiS to dziadostwo po całości.
Aktualnie w toku jest program wyboru śmigłowca pola walki, zobaczymy co ukręcą.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Żartujesz prawda ? A nie dlatego, że rozbijała się tak często, że niektórzy piloci określili ją "latającą trumną" ?

Wreszcie jakiś głos rozsądku z jakąś wiedzą w temacie. 

 

Mam wrażenie, że niektórzy na pełnym ignore mode = on lecą i za wszystko obarczają winą zawsze te same czynniki i grupy. Odnajduję tutaj paralelę z tłamszonymi polskimi firmami, których produktów się nie kupuje nie dlatego, że gorsze niż zagraniczne, ale z jakiś politycznych powodów.

 

Aż dziw, że jeszcze nikt nie wspomniał o samolotach cywilnych, bo przecież po co kupować Boeingi albo Airbusy... Spisek!

 

Produkcja broni to dość wyspecjalizowana działka. Cały świat kupuje od tych "kilku" producentów. Nie ma w tym nic dziwnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tytuschrypus napisał:

Mam wrażenie, że niektórzy na pełnym ignore mode = on lecą i za wszystko obarczają winą zawsze te same czynniki i grupy. Odnajduję tutaj paralelę z tłamszonymi polskimi firmami, których produktów się nie kupuje nie dlatego, że gorsze niż zagraniczne, ale z jakiś politycznych powodów.

Standard. Uzupełnię, że chodzi głównie o polskie, PAŃSTWOWE firmy, bo jak zaczynamy rozmawiać o prywatnych, to reakcja jest "dobrze mu tak prywaciarzowi".
Temat Irydy jest skomplikowany, z jednej strony by to "Miś na miarę naszych możliwości", z drugiej strony jak już było wiadomo, że po prostu nie jesteśmy w stanie produkować seryjnie tego samolotu, to z uporem maniaka "poprawiano" ten samolot brnąc w kolejne koszty. Polski wtedy po prostu nie było stać na budowę takiego samolotu od podstaw. A legendę o "politycznym" końcu Irydy propagują byli pracownicy PZL Mielec, bo dla nich ten program był wtedy "być albo nie być" i nie przyjmują do wiadomości, że jakość produkcji była dość ... taka sobie.

Ale odlecieliśmy od tematu parady :)

 

Chciałbym zwrócić uwagę, że to nie tylko wydarzenie militarno-techniczne, ale również (przede wszystkim) polityczne. I stąd udział USA, krajów nadbałtyckich, Brytyjczyków, Rumunów itp. To ma być demonstracja jedności obecności wojsk NATO w PL. A nie dlatego, że Amerykanie chcieli Abramsa pokazać. BTW pokazanie F-22 na takiej paradzie to również znak, bo NIKT na świecie nie ma nic porównywalnego.  Oczywiście nasz kochany (nie)rząd grzeje się przy tym ognisku również, ale takie prawo aktualnie rządzących. Przypominam, że obchody były również za PO i wtedy nikt jakoś ryja nie strzępił.

Ale niedługo AirShow w Radomiu i tam sobie ostrzę ząbki :) ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z komentarzy pod filmem, do którego linka tutaj podałeś.

 

"Historia pokazuje, że początki zawsze są trudne, często krwią pisane. Po prostu taka jest specyfika postępu. Rosjanie nie poddali się, Włosi nie poddali się a Polacy za ciężkie pieniądze kupili gotowca M-346. Dziś Iryda byłaby już zapewne nowoczesną konstrukcją jeśli nie szkolno-bojową, to szkolną, wyposażoną w super awionikę, generującą miejsca pracy i ... bazę do kolejnych projektów. A tak ? Lata lecą a 38 mln kraj nie ma NA WŁASNE ŻYCZENIE żadnej poważnej konstrukcji technicznej (poza kilkoma prywatnymi tłamszonymi i tak na 100 sposobów urzędniczym biurokratycznym uciskiem), 3,8 mln zdrowych dorosłych obywateli w kwiecie wieku wypędzonych za chlebem za granice. Brawo Polacy. "

 

 

Razem z kolegą tytuschrypus macie bierne, mało ambitne podejście. Po co coś produkować u siebie, skoro inni produkują, sprzedają i robią na tym dobrą kasę w świecie, co nie ?

"Świat kupuje od kilku producentów". No tak. Kilku, którzy mają monopol na robienie na tym pieniędzy. Ręce opadają Panowie. Dobrze, że chociaż te Rosomaki mamy.

 

Z waszym podejściem to tylko kupować od innych, dając im zarobić i samemu stać w miejscu, bez rozwoju.

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trop napisał:

No wiesz co...TVN cytować?Ja nawet patykiem "nie dotykam" tej niemieckiej stacji.A poza tym zablokowałem w TV wszystkie kanały antypolskie.

Wiarygodność TVN-u jest dokładnie taka sama jak 40-letniej damy która mówi że jest dziewicą.

https://www.bbn.gov.pl/ftp/dok/03/35_KBN_DOKTRYNA_ROSJI.pdf

Masz i nie płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.