Skocz do zawartości

Czym układacie włosy?


Qaikwow

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Zastanawiam się nad kupnem czegoś co spowoduje, że moje włosy nie będą latać tu i tam. ;) Grzebień wiadomo, ale szukam czegoś co będzie podtrzymywało moje włosy zachowując naturalny wygląd, dlatego na wstępie chciałbym wyeliminować kupno żelu do włosów. Zależy mi na naturalnym specyfiku, ale nie pogardzę innym produktem. Może coś dobrego stosujecie? Jakieś specjalne preparaty z barber shopów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Qaikwow napisał:

Może coś dobrego stosujecie? Jakieś specjalne preparaty z barber shopów?

Pasty do włosów (np. Muk) - nie kleją, nie byszczą się, dobrze utrwalaja, polecam.

Inne rozwiązanie - sól morska w sprayu (np. Toni&Guy, Casual, Sea Salt Texturising Spray) - słabsze utrwalenie niż w przypadku past.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qaikwow napisał:

Jakieś specjalne preparaty z barber shopów?

Tu niestety ciężko oszukać system - dobre jest droższe. Patrz na skład. Jak najmniej chemii, jak najwięcej naturalnych składników. Im mniej chemii tym mniej niszczy włosy. Droższe potrafią też być całkiem wydajne. Tu jest małe opakowanie czegoś co mogę polecić:

 

https://pomadour.pl/pomp-co-hair-cream?id=11&gclid=CjwKCAjwwdTbBRAIEiwAYQf_EwAwDkn_OJYYLkGbN5tDpnR6vhWh9muSXGcNnWcA13Q18ZrLwF0dmRoC2iMQAvD_BwE

 

Ale pamiętaj, że jak to z takimi kosmetykami bywa, każdy musi dobrać pod siebie. Dobry barber powinien Ci bez problemu dać kosmetyk spróbować, a jak po paru aplikacjach nie będzie Ci pasować zamieni na coś innego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pomada do włosów. Barber mi polecił, zamiast żeli, włosy nie robią się jak u pudla + można je modelować jak się chce, nie kleją się i nie ma łupieżu jak po wielu żelach + ładnie naturalnie pachną nie jak sklep chemiczny i zapach się utrzymuje długo. Czy naturalne są ? nie wiem. Byłem kiedyś januszem co chodzi za 15 zł do fryzjera, poszedłem do porządnego barbera zapłaciłem te prawie 8 dych, ale tak odpierdolił mi fryzurę, że raz, że się utrzymywały włosy po myciu (były jakby "ulizane") dwa, że mógłbym na prezentera do TV iść zaraz po wyjściu z barber shopu. Fryzurta potrafi bardzo zmienić wizerunek, nie doceniałem tego wczesniej(i nei chodzi mi o "nową fryzurę" tylko porządną fryzurę przez profesjonalistę z krwi i kości zrobioną, a nie panią po szkole fryzjerskiej w dupcukak dolnych).

Edytowane przez WąsatySamiec
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qaikwow napisał:

Czołem. Zastanawiam się nad kupnem czegoś co spowoduje, że moje włosy nie będą latać tu i tam. ;) Grzebień wiadomo, ale szukam czegoś co będzie podtrzymywało moje włosy zachowując naturalny wygląd, dlatego na wstępie chciałbym wyeliminować kupno żelu do włosów. Zależy mi na naturalnym specyfiku, ale nie pogardzę innym produktem. Może coś dobrego stosujecie? Jakieś specjalne preparaty z barber shopów?

 

Cześć.

Ja używam pasty matującej Goldwella (4). Włosy wyglądają naturalnie, a fryzura się trzyma jak należy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się sprawdza puder do włosów. Mocno trzyma, włosy naturalnie wyglądają, świetnie pachnie. Warto, bo wydajny cholernie. Używam od lat, teraz na sporo dłuższe włosy, praktycznie można w kucyk brać. Wypróbuj. Gwarantuję, że to jest to o co ci chodzi. 

Edytowane przez mac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam niczego, włosy "po tatusiu" układały mi się tak 3/4 na prawo, 1/4 na lewo. Od momentu jak zacząłem je zapuszczać, po  każdej kąpieli zaczesuje do tyłu, na początku, wiadomo, nie chciały się układać tylko się rozłaziły po staremu, teraz już i z tym nie mam problemów. Zaczesuj je po kąpieli, o ile są na tyle długie, że Ci na to pozwolą, tak jak chcesz, z czasem "ulegną".

Jak gdzieś wychodzę, biorę prysznic, zaczeszę się i potem suszarka + układanie włosów palcami w trakcie "nadmuchu" i trzyma mi to dosłownie calutki dzionek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qaikwow napisał:

Czy wosk nie służy jedynie do dawania blasku, natłuszczania włosów?

Służy, ale mi pasuje :) ładnie mi się to układa, kiedyś używałem żelów, ale włosy wypadały okropnie, podobnie jak po gumie, teraz jest spoko.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

i-reuzel-blue-water-pink-grease-mocno-ut

Na przemiennie, niebieska pomadka na bazie wody, wytwarza lekką skorupkę na głowię al'a zaschnięty żel, mocny chwyt i fajny zapach (bodajże wanilia).

Różowa "świnka" to trochę inna opcja, Pomada na bazie wosku pszczelego. Trochę cięższa aplikacja na włosy i zmywanie jej z głowy. Za to cały dzień trzyma fryzurę w ryzach, co jest trudnym zadaniem, bo włosy mam gęste i grube. Zapach gumy balonowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.