Skocz do zawartości

Metale strategiczne - prawdziwe wartości - ciekawa audycja.


Rekomendowane odpowiedzi

 

Od jakiegoś czasu oglądam sobie różne filmy o poszukiwaniach zaginionych dóbr/skarbów, wydobyciach cennych i rzadkich metali. Przypadkiem trafiłem na powyższą audycję.

Jestem nowy w tej materii, ale to co usłyszałem zaciekawiło mnie ogromnie.

Wg występujących panów Polska jest krajem o niezwykłym bogactwie ukrytym pod ziemią, a dotyczącym tzw. metali strategicznych, z których powstaje całość najnowszych technologii dotyczących mikroprocesorów, wyświetlaczy telefonicznych, materiałów do budowy samolotów czy rakiet kosmicznych, o które opiera się ciężki przemysł i wiele innych spraw.

Co to oznacza, chyba nie muszę mówić.

Nie oceniam zawartości materiału, nie znam się na tym. Może komuś z braci temat będzie bliższy, lub zaciekawi.

Edytowane przez Stradi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze link nawiązujący do powyższej audycji.

Złoża metali strategicznych jakie kryje Suwalszczyzna, a jako bonus krótka lista bogactw jakie kryją się w ziemi całego kraju.

Liczby są trochę szokujące.

http://www.suwalki24.pl/article/3,suwalszczyzna-posiada-najcenniejsze-zloza-europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.