Skocz do zawartości

Wpływ diety na zdrową grzywę


viko

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze się zastanawiałem się nad tym jaki wpływ ma dieta na zdrowe włosy. Ostatnio byłem u fryzjera i się zapytałem czy taką, a taką fryzurę dałoby się u mnie wykrzesać. Odpowiedział, że neistety nie. Chyba że inna dieta. Ale jak to ujął: "taka już pana uroda". 

 

Mam w związku z tym pytanie, jaki wpływ ma dieta na włosy. Czy po 30 da się zapuścić grzywę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta ma wpływ na każdy element naszej zewnętrzności i włosy nie są tutaj wyjątkiem.

 

Ba, wszelkie odżywki wzmacniające, szampony i cała ta szarlataneria nie ma wpływu na ilość, gęstość i jakość włosów. Mogą za to je niszczyć. 

 

Wyłącznie to, co przyjmujesz oralnie w postaci pożywienia, ma na powyższe rzeczy wpływ. 

 

Zapraszam do mojej healthy-spiżarki (odnośniki przekierują Cię do Wikipedii, gdzie będziesz mógł sobie poczytać o właściwościach i wartościach odżywczych poszczególnych):

IMG_20180818_231151.jpg

Kolejno od lewego górnego rogu: 

- pistacje;

nerkowce;

orzechy brazylijskie;

orzechy włoskie;

pestki dyni;

orzechy laskowe;

nasiona chia;

orzechy pekan;

migdały;

czerwone peanuty;

wiórki kokosowe;

zmielone nasiona lnu;

sezam;

nasiona słonecznika.

 

Wszystko powyższe jest bardzo kaloryczne mimo swojej niewielkiej objętości, dlatego nie można za bardzo z tym szaleć.

 

Odmierzam 10g każdego powyższego, wrzucam do miksera, dodaję ze cztery ugotowane skorupki jajek (jajka są codziennym elementem mojej diety, więc zawsze mam), banana, awokado, łyżkę naturalnego miodu, trochę truskawek, a potem zalewam wszystko 200/300 ml "mleka" kokosowego i następnie wszystko miksuję.

 

Po chwili otrzymuję gęsty mus, do którego dodaję borówkę amerykańską (około 150 g), trochę rodzynek, suszonej żurawiny, daktyli, suszonego mango, suszonych moreli i suszonych śliwek. 

 

Całość ma około 1300 kcal (wszystko zależy od ilości pozostałych dodatków. Basic - czyli same orzechy, nasiona itd. - ma około 800 kcal).

 

Nie muszę chyba mówić, że smakuje kurewsko dobrze i jest pierdoloną bombą witaminową?! ?

 

Oprócz tego suplementuję się witaminą C, CLA, wapniem, vitaminą D3, ekstraktem z zielonej herbaty, omegą 3, l-argininą, BCAA, magnezem, kompleksem witamin B, żelazem, miedzią, cynkiem, MSM, witaminą E i innymi chujami-mujami, które mi wpadną w łapy, oraz piję dużo kawy (zdrowo, niezdrowo - wyjebane jajca. Wg mnie zdrowo, pod warunkiem że nie ma się zasiedziałego trybu życia).

 

Na brak włosów i ich jakość nie narzekam.

 

Aczkolwiek wszystko powyższe jest chuja warte, jeśli matka natura genetycznie przewidziała dla Ciebie łysienie.

 

Wtedy tylko przeszczep włosów.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ważniak niezły z Ciebie Ważniak ;) Jak czytam takie rzeczy to się zastanawiam skąd ludzie mają taką fantazję na takie jedzenie. Jak pomyślę o swoich kanapkach z wędlina serem pomidorem, pomidorową i schabowym :D Nie biorę żadnych suplementów. A Jeśli wchodzi o włosy to mam gęste czarne i mimo 38l nie mam siwych. Choć jakby kto dobrze poszukał to pewnie by jakiegoś znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.