Skocz do zawartości

Pytania o zawód, zarobki, status


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, rarek2 napisał:

Ostatnio zacząłem z jedną pisać, już w 4 zdaniu napisała pytanie:

 

Czym się zajmujesz?

 

Moja odpowiedź: Gównem, co cię to obchodzi. 

 

 

Lol, serio?

Czasem niektórzy tak piszą, żeby znaleźć jakiś temat do rozmowy.

Co innego jakby zaczęło się wypytywać o zarobki, mieszkanie i samochód.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PIGUŁKA napisał:

A mało to takich??przecież takie pytania na portalach padają notorycznie.

To prawda tzn, w tym wypadku wiesz, nie wspominałem o odpowiedziach panów bo najzwyczajniej jest to temat o Paniach ale zapewne takie pytania padają. Chociaż mówię typowo o pracę - wątpię by się jakiś pytał ale o wielkość zderzaków to faktycznie to może być na pewno w top 3.

3 minuty temu, Nefertiti napisał:

@SzatanKrieger, jaki uparty, kusicielu Ty :lol:

 

Nie kuśśśśś diablico, bo wiesz ja na komplementy to łasy  ! ? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czader napisał:

Czasem niektórzy tak piszą, żeby znaleźć jakiś temat do rozmowy. 

to się o hobby pyta i czym facet się interesuje - to wtedy rozmowa się kręci że hej. a nie od razu "czym się zajmujesz"

 

Jednej odbiłem piłeczkę i napisałem: a co "konkretnie Cię interesuje?"

 

To napisała - co robisz zawodowo, na czym polega twoja praca.

 

Same jakoś nie chcą się dzielić informacjami o sobie, zwłąszcza o pracy - no wiem bo zazwyczaj nie ma się czym chwalić

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nefertiti napisał:

@SzatanKrieger, przynajmniej wesoło :D

To prawda ?  Można by rzecz wesoło jak w piekle - piszesz się ? ?

 

@PIGUŁKA Opisywałaś gdzieś swój biznes i jak go rozkręciłaś może ? Jest to dla mnie bardzo ciekawy temat i faktycznie udało Ci się to samej zrobić ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak dla faceta ważną sprawą są walory wizualne tak dla pań ważną sprawą są walory materialne - normalna i naturalna kolej rzeczy.

 

W związku z powyższym gdy pani zaczyna pytać o zarobki, zawód czy inne dobra materialne wystarczy odpowiadać pytaniem na pytanie lub 'odpowiem w stosunkowo właściwym momencie a na razie...'.

 

Jeśli pani przestaje się odzywać to problem rozwiązuje się sam i wiemy z kim mamy/mieliśmy do czynienia.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger nie, nie opisywałam i raczej tego nie zrobię, bo nie mam takiej wewnętrznej potrzeby. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, żeby o tym pisać, a i biznes nie jest jakiś wielki.

 

Czy sama? Sama, ale jak w każdym biznesie współpraca z ludźmi jest podstawą, więc raczej nic samo się nie dzieje.

 

Dlaczego uważasz to za ciekawy temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nefertiti napisał:

Nie :D. Dobranoc :D

Widzicie przyjaciele jak kobieta piszę, że nie to znaczy że tak czyli sukces pisze się !  :D

Spokojnej nocy też lecę spać.

4 minuty temu, PIGUŁKA napisał:

 

Dlaczego uważasz to za ciekawy temat?

Ponieważ osoby, które są lepsze ode mnie dla mnie są zawsze ciekawe szczególnie kobiety.  Bo to rzadkość by dziewczyna otworzyła firmę.

Będziesz kiedyś miała chęć to napisz proszę co otwarłaś, oczywiście jeśli zechcesz. 

Dziękuję za rozmowę ale czas na mnie.

 

Dobranoc wszystkim i spokojnych snów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonic Zajmuję się inżynierką w budowlance.

@SzatanKrieger Moment moment - gdzie pracujesz a czym się zajmujesz to lekko inne pytania. Zresztą ja pytam od razu panny czym się zajmuje bo to od razu wiele o niej mówi. I nie udawajcie takich romantyków co ich nie obchodzi gdzie panna pracuje i co robi.

@Wernon Wracam ciągle do tej wody, ale ostatnio dużo ludzi do niej szcza i sra.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Ponieważ osoby, które są lepsze ode mnie dla mnie są zawsze ciekawe szczególnie kobiety.  Bo to rzadkość by dziewczyna otworzyła firmę

Z wiązaniem otwarcia firmy z byciem lepszym byłbym bracie ostrożny ;)

 

Zwłaszcza jeśli chodzi o kobiece firmy, jest nawet na forum cały temat o kobiecym biznesie i od siebie dodam, że znam kilka kobiet przedsiębiorców i jest tak jak w tamtym temacie, za to każda z nich jak zapytasz to jest naprawdę przekonana, że robi to samodzielnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wszystko ma znaczenie. Ale trzeba by zdefiniować „ciężką sytuację materialną”, bo dla każdego to co innego znaczy. Jak napisała @Nefertiti, pasożyt odpada na wejściu, ale kiedy partnerowi powinie się noga (utrata pracy, choroba), to jasne, że by się pomogło, w końcu jesteśmy zespołem. Ale na dłuższą metę się nie wypowiadam, bo nigdy się w takiej sytuacji nie znalazłam. 

 

Ja nigdy nie wypytywałam wprost o sytuację materialną na randkach, obserwowałam tylko, ale mój partner obecny ze dwa-trzy razy usłyszał zawoalowane dociekanie, czy wie, od jakich widełek zaczyna się drugi próg podatkowy ?.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby kobiety w ogóle czytały opisy, np. na takim Tinderze. Jak wszedł Tinder, to dużo ludzi przeglądało go w metrze czy na ulicach czy w autobusie. Kobiety tak napieprzały, że od przystanku do przystanku to kilkadziesiąta jak nie więcej typów przeglądnęły. Stąd @Sonic pani raczej nie czytała twojego opisu bo ma go w dupie. Zdjęcie, dzieci, wykształcenie. Myśle, że na to zwracają uwagę głównie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tomko said:

I nie udawajcie takich romantyków co ich nie obchodzi gdzie panna pracuje i co robi.

Myślę, że to słuszna uwaga. Powiedzmy sobie szczerze - mezalianse nie są dobre. Pewne różnice w wykształceniu, pozycji zawodowej czy finansowej są jak najbardziej dopuszczalne, ale co za dużo, to niezdrowo. Chodzi o pewną równość 'klasową'. Dyrektor ze sprzątaczką być może dadzą radę stworzyć udany związek.

Zdaję sobie sprawę, że są zwolennicy tzw. tradycyjnego modelu rodziny, gdzie facet zarabia kasę, a kobieta zajmuje się domem, dziećmi itp. Wtedy rozmowa o pozycji zawodowej czy finansowej nie ma sensu. Pozostaje kwestia poziomu intelektu, jednak mam wrażenie, że w takiej sytuacji bardziej liczą się cechy charakterologiczne. Na takich założeniach bazując powyższy dyrektor być może stworzy udany związek z powyższą sprzątaczką.
 

No ale ja sam mam nieco inne podejście. Rodziny zakładać nie chcę i model 'tradycyjny' mi nie odpowiada. Odpowiada mi model dwojga ludzi, którzy są samowystarczalni materialnie, mają zbliżone światopoglądy i są ze sobą dlatego, że tego chcą, a nie dlatego, że wjebali się w dzieci, kredyty, nie mają dokąd odejść i co tam jeszcze.

 

Także prawdę mówiąc uważam pytanie o zajęcie za dość uzasadnione. Że pada zwykle bardzo wcześnie to potwierdzam, jednak zdążyłem się już przyzwyczaić i mnie to nie rusza. W ogóle to było mówione już kiedyś - tak naprawdę liczy się wygląd i kasa. Wygląd widać, kasę nie zawsze, stąd trzeba dopytać.

Edytowane przez Adams
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomko napisał:

Moment moment - gdzie pracujesz a czym się zajmujesz to lekko inne pytania. Zresztą ja pytam od razu panny czym się zajmuje bo to od razu wiele o niej mówi. I nie udawajcie takich romantyków co ich nie obchodzi gdzie panna pracuje i co robi.

Też trochę tego nie rozumiem, tej nagonki na to pytanie co człowiek robi w życiu. Sam jestem ciekaw co kobieta robi zawodowo, myślę że to jest raczej normalna rzecz w etapie poznawania drugiej osoby i też nam o niej dużo mówi.

 

To że kobiety wykorzystują to w celach kalkulacji czy dana znajomość się im się opłaca to już inna sprawa. Po to zdobywamy wiedzę na temat ludzi i relacji aby móc w końcu zrobić odsiew i być świadomym w czym się jest.

 

Ale jak ja zapytam się kobiety czym się zajmuje zawodowo i ona mi odpowie to ja nie będę jej ściemniał że zbieram puszki aby sobie motór kupić.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.